Czy kąpielisko jest bezpieczne dla 5-latka?


9

Moja 5-letnia córka uwielbia pływać. Jest jak ryba i zawsze wchodzi do wody, ilekroć dajemy jej taką możliwość. Chcemy pielęgnować jej miłość do pływania, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ jest to świetny sposób na ćwiczenia.

Tu zaczynają się problemy. Mieszkamy bardzo daleko od najbliższego publicznego basenu (ponad 3 godziny jazdy). Nasze harmonogramy pozwalają nam zabierać ją tam raz lub dwa razy w miesiącu, ale jak można sobie wyobrazić, zajmuje to cały dzień. Dla niej 6-godzinna podróż w obie strony nie stanowi problemu (jest podekscytowana w drodze i śpi w drodze powrotnej), ale dla nas jest to trochę mniej przyjemne.

Przyjrzeliśmy się możliwościom pływania na otwartych wodach (naturalnym) w pobliżu i szczerze mówiąc, nie ma w ogóle nic odpowiedniego. Jest rzeka, w której pływają dorośli, ale płynie szybko i jest zbyt niebezpieczna dla dziecka uczącego się pływać.

Zastanawialiśmy się nad możliwością znalezienia basenu w naszym domu, ale po prostu nie mamy miejsca. Byłaby wystarczająco duża, by mogła przez chwilę popłynąć, ale byłoby to bezużyteczne dla mnie i mojego partnera. Kochamy naszą małą dziewczynkę, ale płacenie od 5000 do 10 000 USD za pulę, której tak naprawdę nie możemy wykorzystać, nie jest dla nas opcją.

Nasz przyjaciel zaproponował kąpielisko jako możliwą alternatywę. Wydają się być kompaktowym sposobem pozwalającym nam i jej pływać na naszym podwórku. Jednak nic o nich nie wiem. Nie mogę nawet ustalić, ile dokładnie kosztują (nie ma cenników online dla żadnego producenta kąpielówek, a jedyne informacje o cenach, które znalazłem, wahają się od 8 000 do 60 000 USD).

Nawet dolna granica tego przedziału cenowego nie jest dla nas niewielką inwestycją, dlatego chcemy się upewnić, że będzie odpowiednia dla naszej córki, zanim w ogóle rozważymy taką perspektywę.

Czy kąpieliska są bezpieczne dla małych dzieci?

Oczywiście ja lub mój partner będziemy ściśle nadzorować, ale trochę martwię się wypadkami. Czy ktoś z was słyszał o małym dziecku (5/6 lat) pływającym w spa? Czy strumienie wody są dla nich zbyt mocne, czy można je naprawdę obniżyć?

Strony internetowe różnych producentów kąpielisk kąpielowych mówią, że są całkowicie bezpieczne, a dzieci je uwielbiają, ale nie podają wieku (i powiedzieliby, że nie).


Informacje, które łączysz, są bardzo podejrzane. „Granice są nieograniczone”? Naprawdę?
Weckar E.,

Wiele hrabstw i wszystkich jarmarków państwowych w moim regionie ma te rzeczy do modelowania i sprzedaży. To może być trudniejszy sposób, aby na nie spojrzeć, niż pójść do producenta, jeśli wycieczki do miasta to wielka sprawa.

2
Myślę, że jeśli twoja córka nie jest niezwykle zmotywowana do pływania, pływanie w jednym kierunku przez długi czas może być nudne. Możesz faktycznie lepiej wykorzystać pulę, chyba że ty i / lub twój partner będziecie chcieli ćwiczyć.
anongoodnurse

2
Czy masz hotel w swojej okolicy? To, gdzie mieszkam, jest również niezwykle dalekie od większości publicznego dostępu do takich rzeczy. W lecie miejscowego liceum ma kilka otwartych razy pływać sprawdzając (większość o tym nie wiedzą) i miejscowy hotel pozwala nam korzystać z basenu za 5 $ za osobę. Gdybyś zapytał około 95% osób powiedziałoby ci, że nigdzie nie ma „dostępu do basenu”. Po prostu nie wiem. Wiem tylko dlatego, że ciągle zadawałem pytania. Nie mogłem sobie wyobrazić, że było tak mało opcji.
trzy razy

Dodam również, że jeśli zamierzasz często pływać, a pogoda jest rozsądna, aby mieć basen na świeżym powietrzu, jest to najlepsza opcja dla zdrowia. Jakość powietrza wewnątrz basenów jest kłopotliwa, jeśli wykonujesz małe kopanie. Wolałbym pływać na zewnątrz i spędzać całe lato. Pływanie w pomieszczeniach jest możliwe tylko wtedy, gdy pogoda nie pozwala nam przebywać na zewnątrz. swimmingworldmagazine.com/news/…
trzy razy

Odpowiedzi:


2

Czy strumienie wody są dla nich zbyt mocne, czy można je naprawdę obniżyć?

Myślę, że dla 5-latka będą one zbyt duże dla wanny z hydromasażem z perspektywy nauki pływania. Czy rozważałeś lekcje pływania ? Nawet jeśli potrafią pływać, jest to świetny sposób na poprawę i nabycie wytrzymałości w pełnowymiarowym basenie.

Niekończące się baseny są ładne, ale bardzo drogie i podatne na awarie (na podstawie doświadczenia z kilkoma przyjaciółmi, którzy je wypróbowali).

W twoim przypadku, jeśli masz na to podwórko, dostałbym basen nad ziemią. Można je mieć w rozsądnej cenie, będą wygodne i tanie w utrzymaniu.


2

Pływanie spa będzie interesujące dla dzieci, może pierwsze 5-10 minut. Dysze wodne nie są mocne, ale po pewnym czasie są zbyt nudne. Dzieci potrzebują miejsca do pływania.

Każdy rodzaj basenu lub spa na podwórku jest bardzo niebezpieczny, jeśli jest wypełniony wodą i pozostawiony bez opieki. Dostęp do niego powinien być ograniczony.

Wspomniałeś, że w pobliżu jest rzeka. Chciałbym kupić kombinezon dla dziecka. Pozwoli Twojemu dziecku pływać przy każdej pogodzie, dzięki kombinezonowi Twoje dziecko może pozostać tak długo, jak długo chce w wodzie i znacznie trudniej się w nim utopić.


1

Jacuzzi nie jest doskonałym miejscem do nauki pływania. Nie zapewnia wystarczającej ilości miejsca na naukę manewrów i generalnie nie chcesz uczyć kogoś pływania w ruchomej wodzie.

Jeśli go dostaniesz, pamiętaj, aby nigdy nie zostawiać jej bez opieki, ponieważ mogą być bardzo niebezpieczne . Słyszę o kilku dzieciach, które zostały wciągnięte do dna w wiadomościach każdego lata tutaj na Florydzie.

Jeśli masz na myśli jeden z nich , to wygląda mi dobrze, dopóki dysze są wyłączone, dopóki nie nauczy się tratować wodę.


3
Myślę, że przez „swim spa” OP oznacza niekończący się basen . Nie jestem pewien.
anongoodnurse

@anongoodnurse, Niektóre niekończące się baseny mogą również pełnić funkcję jacuzzi. A jeśli mówimy o ssaniu jako ryzyku, nieskończone baseny są tymi, które mają najwięcej ssania.
Stephan Branczyk

0

Mogą też być za gorące. Twój maluch może się bardzo łatwo przegrzać. Mój korzystał ze spa tylko z bezpośrednim osobistym nadzorem i pod warunkiem, że nie schodziły głębiej niż wysokość talii, więc przynajmniej częściowo zachowałyby chłód i to nie na długo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.