Nieobecny ojciec już nieobecny


9

Cztery lata temu biologiczny tata mojej córki przyszedł do nas dla innej rodziny, kiedy moja córka miała 6 miesięcy. W tym czasie byliśmy tylko nastolatkami. Nigdy o nią nie pytał, nie zawracał sobie głowy wizytą ani nie pomagał, chyba że były to wakacje, urodziny lub dla niego dogodne. Poślubiłem 2 lata temu i przeprowadziłem się do innego stanu.

Mój mąż pomaga wychowywać moją córkę, odkąd skończyła 1 rok. Stworzyli piękną więź i wie, że to jej tata.

Teraz w 2017 roku służyłem jej biologicznemu ojcu w lutym, odkąd dowiedziałem się, że zrobi to jeszcze w tym roku. Szybko do tego miesiąca przyszedł ją odwiedzić i myśli, że ma nad nią całą tę moc i zna ją lepiej niż ktokolwiek inny. Mój mąż i ja daliśmy jej znać, że ma innego tatę i odtąd będzie go widywać.

Dwa dni temu miała swój pierwszy koszmar o swoim biologicznym tacie, a ponieważ sędzia nakazał, aby skypowali dwa razy w tygodniu na długo przed Skype, zaczęła płakać, mówiąc „nie”, nie chciała z nim rozmawiać, a podczas Skype ponownie powiedziała mnie bała się go i nie chciała już z nim rozmawiać, więc dałem mu znać. Dzisiaj zaczęła chodzić spać, czego nigdy nie zrobiła.

Moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę pomóc jej poradzić sobie z tym wszystkim, co dzieje się w jej życiu, lub w jaki sposób pomóc jej zrozumieć, kim jest ten nowy „powinien być tata” i skąd się wziął? Nie chcę jej zmuszać do zrobienia czegoś, czego nie chce robić, ale jest to trochę trudne, kiedy zawsze byłem zły w oczach jej biologicznego ojca.

Mój mąż i ja dokładamy wszelkich starań, aby ją zabrać, aby nie odczuwała dyskomfortu w codziennym życiu. Potrzebuję tylko porady.


5
Niektóre szczegóły są niejasne. Jej bio tata CHCE zostać jej tatą? (Tak to brzmi). A sąd nakazał konkretny kontakt? I powiedziałeś, że był tam okresowo w poprzednich latach, ale najwyraźniej nie wystarcza, aby twoja córka pamiętała, kim on jest? Czy próbował wcześniej się z tobą skontaktować, a ty go zablokowałeś? Czy płacił alimenty na dziecko przez ostatnie 4 lata? Przydałoby się trochę więcej szczegółów - szczególnie, jeśli potrafisz wyjaśnić, jak to wygląda z perspektywy córki / dowiedzieć się, czego konkretnie się boi (i dlaczego).
MAA,

Odpowiedzi:


3

Zabierz ją do doradcy lub terapeuty przeszkolonego w sporach dotyczących opieki rodzicielskiej. Potrzebuje bezpiecznej osoby, z którą można porozmawiać o sytuacji, kogoś spoza ciebie, twojego męża lub jej biologicznego ojca. Pomaga jej to, ponieważ osoba powinna być w stanie pomóc jej zrozumieć sytuację i pomóc jej nauczyć się radzenia sobie. To również może ci pomóc, ponieważ jeśli jej biologiczny ojciec robi lub mówi nieodpowiednie rzeczy, sądy są postrzegane przez sądy jako osoby neutralne, które mogą zeznawać w twoim imieniu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.