Po co używać płatków ryżowych jako pierwszego jedzenia?


10

Pojawiły się wyszukiwania, kiedy i które, ale nie ma powodu. Dlaczego karmienie niemowląt zbożem ryżowym jako pierwszym pokarmem jest zalecane lub powszechne? Dlaczego karmilibyśmy naszą córkę przetworzoną żywnością zamiast naturalnej alternatywy?


1
Co jest nienaturalne z płatkami ryżowymi?
Lennart Regebro

1
Nie odpowiedź, ale nasz lekarz nie zalecił ryżu jako pierwszego stałego pokarmu mojego syna. Zaczęliśmy od przecieru owocowego, a następnie płatków owsianych.
Christopher Bibbs

@ Lennart, to nie jest tak nienaturalne jak przetworzone. Wolę jeść świeże jedzenie niż przetworzone, pakowane.
Hand-E-Food

Oznaczałoby to surowe jedzenie, ponieważ wszystko inne jest przetwarzane w jakiejś formie. Surowe jedzenie jest trudne do strawienia i nie jest dobrym jedzeniem dla niemowląt. Nie tylko powoduje problemy z żołądkiem dziecka, ale nie zapewnia wystarczającej ilości energii. Dzieci potrzebują dużo energii.
Lennart Regebro

Pierwsze pokarmy są wysoce zależne od kultury. W Niemczech / Szwajcarii pierwsze potrawy to tradycyjnie puree ziemniaczane i marchewka.
Jonas,

Odpowiedzi:


12

Nie ma „zasady”, że pierwszym stałym pokarmem muszą być płatki ryżowe. Jednak często jest zalecany jako pierwsza bryła. Prawdopodobnie istnieje kilka powodów tego zalecenia.

Krótko mówiąc, powodem, dla którego zboża ryżowe są zwykle zalecane, jest to, że jest względnie bezpieczny, stanowi dobry przejściowy pokarm stały i jest łatwo dostępny.

Ryż może rzadziej wywoływać reakcję alergiczną. Wygląda jednak na to, że różni się w zależności od regionu geograficznego . Wygląda na to, że alergie na ryż występują częściej w regionach, w których ryż jest istotną podstawą, takich jak Azja Wschodnia, ale w innych regionach bardziej prawdopodobne jest, że będzie to problem dla dorosłych niż dla dzieci:

Częstotliwość wrażliwości na ryż była sześciokrotnie wyższa u dorosłych niż u dzieci (St. Louis, MO, USA)

Nie oznacza to, że alergie na ryż są niespotykane, ponieważ ten sam dokument cytuje „poważny szok” podczas podwójnie ślepych wyzwań dotyczących ryżu i mąki u co najmniej 3 niemowląt.

Jednak częstość występowania reakcji opartych na pszenicy wydaje się większa u małych dzieci, ponieważ alergie na pszenicę wydają się być najczęstszą alergią pokarmową u dzieci. Oprócz zwykłych alergii na pszenicę, celiakia jest kolejnym problemem.

Tekstura to kolejny powód, aby polecać płatki ryżowe, chociaż istnieją inne produkty o podobnej konsystencji, które są całkowicie odpowiednimi alternatywami. Możesz kontrolować teksturę płatków, kontrolując ilość wilgoci dodawanej do suchej mieszanki, w wyniku czego powstaje szereg tekstur, od cienkich, wodnistych płatków, które nie różnią się zbytnio od formuły piersi, po stosunkowo grube i grube płatki. Ułatwia to stopniowe przejście do bardziej wymagających ciał stałych.

Płatki ryżowe, a także inne mieszanki zbożowe dla niemowląt, można mieszać przy użyciu mleka modyfikowanego lub mleka matki zamiast zwykłej wody. Dodaje to dodatkowe składniki odżywcze i pomaga w stopniowym przechodzeniu poprzez włączenie znanych smaków niemowlęcia.

Ostatnim punktem przemawiającym za zbożem ryżowym jest jego powszechna dostępność komercyjna. Przynajmniej w moim rejonie każdy większy supermarket przewozi płatki ryżowe dla niemowląt (i kilka innych odmian płatków dla niemowląt).

Jednak...

Istnieje rosnąca szkoła myślenia, że ​​takie przejściowe substancje stałe nie są konieczne i że jest całkowicie dopuszczalne, aby rozpocząć wprowadzanie niemowląt do tej samej żywności (z kilkoma wyjątkami, ze względu na ryzyko alergenów), jak u dorosłych. Jest to tak zwane odstawieniem dziecka od piersi i jest to coś, co bardzo chciałem zbadać z naszym synem. Podstawową koncepcją jest to, że dzieci mogą nauczyć się cieszyć pokarmami stałymi, po prostu jedząc to, co jedzą wszyscy inni. To sprawia, że ​​jedzenie jest zabawne dla dziecka, a jednocześnie pozwala mu czuć się bardziej „zaangażowanym” w rodzinne ceremonie jedzenia (rodzinny obiad itp.) Może być bardzo brudny! Jednak wielu rodziców, którzy używają tej metody, zachwyca sięo wynikach. Jednym z podstawowych pomysłów jest to, że „jedzenie jest dla zabawy; mleko matki / mleko modyfikowane służy do odżywiania”, i wydaje się, że dotyczy to niemowląt bez względu na to, czy zaczynasz od płatków śniadaniowych, czy skaczesz bezpośrednio z kotletów wieprzowych (i tak, niektórzy rodzice daj im 6-miesięczne kotlety wieprzowe - patrz podpis na zdjęciu na pierwszej stronie!). Mleko matki lub mieszanka pozostaje podstawowym źródłem pożywienia do 12 miesięcy .

Dużą wadą odstawienia dziecka od piersi może być po prostu wsparcie ze strony pediatry. Wydaje się, że nie wszyscy pediatrzy mogą być zaznajomieni z tym pomysłem, a niektórzy mogą go popierać. Nie znalazłem żadnych szczególnych powodów do niepokoju zgłaszanych przez pediatrów (oprócz alergii pokarmowych i upewnienia się, że wszelkie ryzyko udławienia się zostały właściwie uwzględnione), ale to nie znaczy, że nie ma uzasadnionych obaw. Radzę skonsultować się z pediatrą, jeśli jesteś zainteresowany kontynuowaniem karmienia piersią.


Dzięki! W tym samym czasie robimy weeening prowadzony przez dziecko. Dajemy jej fasolę gotowaną na parze, aby zachowała amunicję podczas jedzenia. Skończyła połowę zeszłej nocy. Spodziewam się, że wyjdzie z drugiej fasoli w kształcie fasoli, ale ona lubi jeść.
Hand-E-Food

1
@ Hand-E-Food - Zauważ, że można iść na kompromis między żywnością przejściową a żywnością przetworzoną, najpierw karmiąc żywność, która i tak może zostać przetworzona oraz w słoikach: zeskrob łyżką banana lub kabaczka, pokrój (wilgotnego) kurczaka na małe kawałki, itp. Fasolka na parze jest również dobrym pomysłem, ale nie musisz wybierać między podawaniem dziecku nachos a używaniem wyłącznie płatków ryżowych i słoiczków dla niemowląt!
Rex Kerr

+1 za odstawienie dziecka od piersi, szczególnie jeśli sam jesz dietę o niskiej toksyczności (dieta paleo, spójrz w górę)
w00t

6

Ryż to bardzo proste jedzenie. Ma łagodny smak. Tekstura nie jest zbyt nowa. Lepkość można zmienić. Istnieje bardzo mała szansa na reakcje alergiczne. Jest łatwy do strawienia. Można go mieszać z innymi rzeczami - przecier owocowy, przecier warzywny itp., Aby zmienić smak i pomóc wprowadzić inne potrawy.

Jako pierwsze „stałe” jedzenie jest doskonałym wyborem.

I tak naprawdę etap używania ryżu trwa tylko kilka tygodni.


5

Wzmocnione żelazem zboże ryżowe jest ważne nie tylko dla kawałka ryżu (dobrze omówionego w innych odpowiedziach), ale także dla kawałka żelaza. Dzieci rodzą się z wystarczającą ilością zapasów żelaza, aby przetrwać około sześciu miesięcy, po czym potrzebują doładowania. W tym sześciomiesięcznym wieku zaleca się stosowanie ciał stałych, dlatego warto zacząć od wzbogaconej w żelazo żywności.

Jeśli idziesz swoją własną drogą z pierwszą rzeczą związaną z jedzeniem, sugeruję, aby najpierw przeprowadzić poważne badania (tj. Nie SO). Żołądek twojego dziecka nigdy wcześniej nie przetwarzał niczego poza mlekiem, więc karmienie go jajkiem McMuffin może być problematyczne.


Egg McMuffins nadal stanowią dla mnie problem 30 lat później. :-)
Hand-E-Food

1
+1 za problem z żelazem. Użyliśmy dużo formuły, która jest wzbogacona w żelazo, więc nie myślałem o tym problemie w kontekście karmienia piersią.

Mięso ma również żelazo i jest łatwe do strawienia po ugotowaniu. Jednak bez mięsa zgadzam się, że jedzenie czegoś z żelazną fortyfikacją to dobry pomysł, a płatki ryżowe to bezpieczny i łatwy wybór.
Rex Kerr

2

Typowy wybór pierwszego pożywienia dziecka to artefakt kulturowy związany z potrzebami dziecka, potrzebami rodziców, dostępnym jedzeniem, przekonaniami o jedzeniu i marketingiem. (I wiele innych rzeczy prawdopodobnie.) W Stanach Zjednoczonych płatki ryżowe osiągają wysokie wyniki we wszystkich tych kryteriach.

Jeśli nie chcesz używać płatków ryżowych, każde gotowane na parze i puree warzywo, które nie jest zagrożone alergią, będzie pożywne. Może zacznij od warzyw w kolorze pomarańczowym / żółtym, takich jak banany, kabaczek lub marchewka. Weź również pod uwagę awokado. Trzymaj go pojedynczo, abyś mógł dowiedzieć się, co działa, a co nie.

Pamiętaj, że do zdrowego rozwoju potrzebnych jest wiele produktów spożywczych.


+1 za sugestię marchewki, to jest to, co nasza mała otrzymała jako pierwsza, nadal je kocha :-)
w00t
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.