Czy śladowe ilości kofeiny przez mleko matki są bezpieczne dla niemowląt?


15

Jestem rodzicem-uczniem i stwierdzam, że kawa pomaga mi się uczyć. Podczas ciąży piłem kawę i trzymałem ją dobrze poniżej dziennej dozwolonej ilości. Nie jestem jednak pewien, co mogę mieć podczas karmienia piersią. Ile kofeiny przechodzi przez mleko matki i czy jest to niebezpieczne dla niemowląt?

Odpowiedzi:


22

W większości przypadków picie mniej niż 300 mg kofeiny dziennie nie wpłynie na twoje dziecko. Nawet jeśli twoje dziecko jest szczególnie wrażliwe na kofeinę, skutki nie są poważne i znikną, jeśli wyeliminujesz kofeinę z diety.

Noworodki są bardziej wrażliwe na kofeinę niż starsze dzieci. Nie potrafią tego bardzo szybko rozbić, więc może gromadzić się w ich systemie. Dla dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy (a także dla dorosłych) okres półtrwania kofeiny wynosi około 4-7 godzin. Jednak u noworodka okres półtrwania wynosi od 65 do 130 godzin. Na szczęście dla tych z nas, którzy mają nawyki związane z kofeiną, dzieci szybko rozwijają zdolność przetwarzania kofeiny (o 3 miesiące okres półtrwania jest skrócony do 14 godzin).

Jeśli zauważysz, że twoje dziecko staje się rozdrażnione lub pobudzone, lub jeśli ma problemy ze snem, możesz na kilka dni wyciąć kofeinę z diety, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Jeśli musisz przestać pić kawę, powinieneś być w stanie ją ponownie wprowadzić po kilku miesiącach.

== Edytuj ==

Oto kilka badań dotyczących kofeiny i karmienia piersią (znalazłem je za pośrednictwem National Library of Medicine).

Badanie to mówi, że w przypadku mniejszych dawek kofeiny (od około 30 do 300 mg) niemowlę spożywa od 0,06% do 1,5% dawki dla matki.

W tym badaniu 11 matek karmiących piło 500 mg kofeiny dziennie przez 5 dni. Monitorowali tętno i wzorce snu niemowląt i nie znaleźli żadnego mierzalnego efektu z tej dawki kofeiny.


+1 Po edycji uważam, że jest to świetna odpowiedź i powinna otrzymać nagrodę.
William Grobman,

-3

Mam dwie przeciwne myśli.

1 / Pod warunkiem, że spożycie kofeiny jest umiarkowane, jestem pewien, że nie stanowi to problemu. Od pokoleń pijemy kawę i herbatę. Jeśli jeszcze nie zacząłeś pić kawy domowej, zwróć uwagę, kiedy zaczniesz. Jeśli zauważalne są zmiany, które nie ustępują w ciągu dnia, zatrzymaj kawę.

2 / Jeśli nie jesteś pewien, czy jest to problem pomimo generacji dowodów przeciwnych, lub jeśli twoje dziecko wykazuje niezwykłą reakcję, nie pij kawy. Twoja domowa kawa nie jest lekiem na serce ani na ciśnienie krwi. Jest to w zasadzie luksus; wymyśl coś innego. Zamiast tego jedz jabłko.

Nie widzę powodu, aby nie próbować. Nie wyrządzisz żadnej trwałej ani poważnej szkody. Nie oczekuję żadnego wpływu, ale istnieje niewielka szansa na zaburzenie wzorców snu. To sprawi, że życie będzie nieszczęśliwe przez kilka dni, ale wiele rzeczy robi to, gdy masz dziecko w swoim życiu.

Unikałbym popularnych dziś napojów energetycznych. Martwią mnie.


Nie rozumiem, w jaki sposób jabłko - głównie cukier i woda - w jakikolwiek sposób zastępuje stymulant, który może pomóc w koncentracji. Co myślałeś?
William Grobman,

Właśnie zauważyłem, że moje ostatnie zdanie w poprzednim komentarzu jest dość niegrzeczną postacią mowy. Nic nie czytaj na ten temat; Naprawdę miałam na myśli dosłownie i zastanawiałam się, jakie są twoje myśli. Czasami zwięzłe pisanie może być nieco surowe.
William Grobman,

1
@William ... być może CUKIER w jabłku może dostarczyć energii. Pracowałem dla siebie na studiach. Może efekt placebo, ale absolutnie zadziałał. I tak, to było niegrzeczne.
tomjedrz

2
Przepraszam, jeśli się obraziłem; to nie było celowe. I oczywiście cukier zapewni energię, ale energia nie jest chemicznym stymulantem. Poza gwałtownym wzrostem poziomu cukru we krwi, jedzenie jabłka nie różni się niczym od spożywania tej samej ilości kalorii z innego źródła. Z drugiej strony przegłosowałem, ponieważ odpowiedź nie miała zbyt dużej struktury i wydawała się nieporadna; brakowało również jakichkolwiek źródeł lub jasnego uzasadnienia.
William Grobman,

2
Komentarze stają się trochę długie; niech nam kontynuować tę dyskusję w czacie
William Grobman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.