Dlaczego mam negatywne odczucia wobec mojej matki?


38

Jestem 16-letnim chłopcem. Moi rodzice są rozwiedzeni, mój ojciec nie traktował dobrze mojej matki; pobił ją i myślał, że go zdradza, kiedy tak naprawdę nigdy tego nie zrobiła. Moja matka próbowała poradzić sobie z tym, że ma czworo dzieci (jestem najstarszym synem), ale po 7 latach jego pracy nie ma pracy i wszystkich innych nadużyć, których nie mogła znieść, i poszła do sąd rozwodowy i się rozwiedli.

3 lata później nienawidzę mojej matki, która pracuje w pełnym wymiarze godzin od 8 do 6 po prostu, aby ledwo opłacić czynsz i szkołę, podczas gdy mój ojciec nie ma pracy przez ostatnie 9-10 lat Nie nienawidzę go, ale nienawidzę moja matka.

Nie wiem, dlaczego jej nienawidzę, czuję się zniesmaczony, nie lubię w niej niczego i jest coraz gorzej. Zawsze mówię, że żałuję, że nie mieszkam sama w domu bez niej.

Przestałem się dobrze uczyć, moja pewność siebie, życie towarzyskie i zdrowie pogorszyły się.

Wierzę, że kocham mojego tatę i (babcię ze strony mam), ale nienawidzę mojej matki, a moje życie staje się nieładem. Byłem studentem A +, pierwszym studentem, ale nawet nie wiem, czy zdam w tym roku.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
anongoodnurse

Odpowiedzi:


46

Nie sądzę, że nienawidzisz swojej Matki tak mocno, jak ci się wydaje. Zawsze denerwujemy się na tych, którzy są blisko nas. Wydaje się to najłatwiejszym sposobem na odpowietrzenie.

Pamiętam, że miałem 16 lat i to dlatego, że był to jeden z najtrudniejszych czasów w moim życiu. Widząc znęcanie się, złość, nienawiść, a na koniec rozwód nigdy nie jest łatwe i pozostaje z tobą, więc masz moje współczucie tutaj.

Moja rada długo i intensywnie zastanawia się, co by się stało, gdybyś odepchnął swoją Matkę i żył samotnie. Sam jest trudny, a jeszcze trudniejszy, gdy odsuwasz ludzi wokół siebie.

Rozsądnie byłoby porozmawiać o tym z Matką. Jeśli walczysz, zastanów się nad zapisaniem wszystkiego, co możesz wymyślić, co powoduje gniew i ból. Połóż to wszystko na papierze i przeczytaj. Może przygotuje list do przeczytania dla Matki. Nie musi tego jednak widzieć, jeśli jej nie chcesz. Zapisywanie rzeczy może być sposobem radzenia sobie z nimi. Byłoby również bardzo dobrze zapisać wszystkie pozytywne rzeczy, które dzieją się w twoim życiu. To daje ci powód do radości, coś do rozpoznania i coś, na czym można się skupić. Widzenie psychiatry może być inną opcją lub po prostu rozmowa z kimś może być wystarczająca.

To mała historia, która poprzez moje własne doświadczenie może ci pomóc.

Nigdy nie miałem postaci Ojca we wczesnych latach, on i moja Matka rozeszli się, gdy miałem kilka miesięcy i chociaż go znam, nie rozmawiam z nim. Naprawdę chciałem taki, gdy byłem młody i czułem się, jakbym nie był normalny, ponieważ go nie miałem.

Moja matka spotkała kogoś, kiedy miałem około 11 lat. Byli razem 5 lat, byli żonaci 3. Okazał się nadużywającym alkoholikiem i w pewnym momencie było naprawdę źle. Pracował na morzu, więc co miesiąc nie było go w pobliżu.

Kiedy się rozdzielili, byłem szczęśliwy. Czułem się, jakbyśmy byli rodziną. Przeprowadziliśmy się do innego domu i ruszyliśmy dalej, ale kiedy dorastałem, z jakiegoś dziwnego powodu zacząłem nie kontaktować się z moją Matką. Nie lubiłem jej i nie mogłem wtedy wyjaśnić, dlaczego. Stało się tak źle, że krzyczeliśmy i walczyliśmy godzinami, zanim jedno z nas odskoczy. Skończyło się na odejściu i zdobyciu własnego miejsca.

Właśnie wtedy zaczęła się rzeczywistość. Odepchnęłabym jedną osobę, która najbardziej mnie kochała, i wyrządziłam w ten sposób prawdziwą szkodę. Byłem teraz sam, żyjąc w domu, na który mnie nie było stać i nie mogłem zwrócić się o pomoc do mojej Matki. Doszło do tego, że zaciągałem pożyczki, aby związać koniec z końcem i nie było mnie stać na spłatę. Przez pewien czas mieszkałem z babcią.

W tym czasie długo myślałem o tym, co zrobiłem. Przez lata Moja Matka poświęciła wszystko dla mnie i mojej siostry. Trzymanie trzech zleceń tylko po to, by związać koniec z końcem i postawić jedzenie na stole. Poszłaby nawet bez, żebyśmy tego nie zrobili. Nie była idealna, ale dała z siebie wszystko i tylko tyle mogła zrobić. Pomyślałem sobie, co zrobiłem? Dlaczego ją odepchnąłem? Szczerze mówiąc, nadal nie wiem, ale założę się, że ma to związek z rozwodem. Zostawiłem to za siebie i starałem się wyciągnąć do niej rękę, aby podziękować jej za wszystko, co zrobiła, i powiedzieć jej, że wiem, że zawsze miała na względzie mój najlepszy interes. Wprowadziłem się z powrotem i chociaż było napięcie, starałem się, aby nie złościć się ponownie. Zamiast tego skupiłem się na oszczędzaniu pieniędzy, aby w końcu móc się wyprowadzić i stać się niezależnym dzięki wsparciu mojej Matki za sobą. Miałem 22 lata, kiedy przeprowadziłem się na pełny etat. Nawet wtedy było ciężko, więc zastanów się, zanim się wyprowadzisz.

Po 10 latach mam własne dziecko, a mój związek z moją Matką jest bliższy niż kiedykolwiek z powodu wysiłku, który włożyłem z powrotem.


9
+1, ale powinien również napisać (lub powiedzieć) wszystkie pozytywne, a nie tylko negatywne.
Olivier Dulac

2
Bardzo dobra rada.
Sam Weaver,

2
Zgadzam się z radą, aby długo i intensywnie myśleć przed wypchnięciem ważnej osoby z życia. Jednocześnie ważne jest, aby uznać „negatywne” uczucia (gniew, rozczarowanie itp.), Jakie OP ma wobec swojej matki, zamiast tłumić je (być może z powodu złego poczucia winy lub w celu działania „racjonalnego”). Możesz uwolnić się od emocji, na którą naprawdę spojrzałeś. Terapeuta, doradca lub zaufany przyjaciel może pomóc OP zbadać i zrozumieć jego emocje (jak sugerujesz).
kura - przywróć Monikę

16

Poważnie wątpię, czy nienawidzisz swojej matki, ona jest najprawdopodobniej centralnym punktem gniewu, który odczuwasz w związku z czymś innym, ponieważ jest to największa obecność w twoim życiu.

Prawdopodobnie potrzebujesz pomocy w radzeniu sobie z tym, co powoduje twoją złość, najprawdopodobniej z powodu twoich uczuć związanych z rozpadem rodziny. Wiele osób, z którymi rozmawiałem, w tym także ja, którzy się rozwiedli, odczuwało urazę / gniew wobec rodziców, ponieważ uważali, że powinni byli zrobić więcej lub kochać ich wystarczająco, aby rozwiązać wszystko, co spowodowało rozpad rodziny.

Jaka była jakość twojego życia, zanim twoi rodzice się rozwiedli? Czy obwiniasz swoją matkę za to, że była inicjatorką rozwodu, czy akceptujesz powody, dla których podała cię za odejście od ojca?


12

Twoja matka jest dla ciebie źródłem stresu, ze względu na jej oczekiwania i ciągłe przypomnienia o tym, aby się poprawić. Możliwe, że słanie się stopni i inne dziedziny są bezpośrednim rezultatem jedynej rzeczy, którą czujesz, że możesz kontrolować swoje życie, i cichą formą buntu wobec oczekiwań matki.

Będąc stałym źródłem przypomnień o ciężkiej pracy, doskonaleniu i tak dalej, naturalnie polubisz ją.

Jest całkiem prawdopodobne, że stres, na który wpadła, staje się dla ciebie ciężarem.

Nawet jeśli przeprowadzisz się z ojcem lub innym opiekunem, szybko odkryjesz, że oczekiwania są w dużej mierze podobne (choć być może przedstawione w inny sposób) i stres byłby w dużej mierze podobny.

Jeśli chodzi o zmianę sytuacji, musisz się zmienić. Nie tylko dlatego, że nie możesz jej zmienić, ale także dlatego, że zarządzanie stresem i oddzielanie gniewu na sytuację od zaangażowanych osób (tj. Niewłaściwej winy) będzie stałą potrzebą przez całe życie. W tym momencie masz dobre środowisko do ćwiczeń, bezpieczne od porażki i wiele zewnętrznych zakłóceń.

Proponuję zacząć od nadania priorytetu swojemu życiu, decydowania o tym, co ważne, i skupienia się na tych rzeczach, odkładając na bok rzeczy, które są mniej ważne. Następnie sugeruję pracę nad służeniem innym - szczególnie twojej matce i innym, z którymi masz trudny związek.

Poszukaj mentora, który przejrzy twoje przemyślenia na temat ustalania priorytetów i jakie usługi możesz wykonać. Zastanów się nad przyszłością - gdzie chciałbyś być za 5 lat? Jak się tam dostać? Co możesz teraz zrobić, aby zwiększyć prawdopodobieństwo tej ścieżki?


To była dla mnie ta presja; wykorzystałaby moje osiągnięcia akademickie, by popisać się innymi
Izkata,

@lzkata, to właśnie robi większość rodziców. Ona jest z ciebie dumna! Uznaj to, ale możesz z nią porozmawiać, jak ci się nie podoba, a to wywiera na ciebie dużą presję. Zapewnij ją, że dobrze sobie poradzisz i że jesteś odpowiedzialny.
user61034

11

Mógłbym wymyślić kilka powodów, dla których twój gniew jest skierowany na twoją matkę. Większość z tego jest nieco spekulacyjna, ale byłem w podobnym scenariuszu z moją matką przez pewien czas w moim życiu, więc mam nadzieję, że da ci to przynajmniej coś do przemyślenia.

Twój ojciec nie wygląda na świetnego faceta. Twój opis przedstawia go jako obelżywe i nieodpowiedzialne. Znasz to i rozpoznaj to. Musisz jednak pogodzić się z tym, że nadal go kochasz, co spowoduje dysonans w twoim umyśle. Włóż szpilkę do tej myśli na sekundę.

Mówisz, że twój ojciec był obelżywy wobec twojej matki, ale nie wskazałeś, że skierował obelgi na ciebie lub twoje rodzeństwo. Jakie wnioski wyciągnąłeś z tego przez lata? Jeśli twój ojciec wymknął się spod kontroli i był po prostu brutalny, to dlaczego nie podlegasz również jego molestowaniu? Jak usprawiedliwiasz jego działania w swoim umyśle (umyśle dziecka, przez lata, gdy to widziałeś)? Może w końcu uwierzysz, że twoja matka na to zasługuje, a może uważasz, że jest zbyt słaba, aby wstać i się bronić, a jej postrzegana słabość staje się dla ciebie obrzydliwa. To nie musi się zdarzyć na świadomym poziomie. To jest twoja podświadomość, która próbuje cię ochronić przed dysonansem kochania twojego ojca i bycia świadkiem, jak popełnia te czyny.

Wygląda na to, że twoja matka wszczęła rozwód. Co w pewien sposób oznacza, że ​​zabrała ci ojca. Kochałeś swojego ojca, a ona celowo podjęła działania, aby go zabrać. Co więcej, jesteś teraz najstarszym synem, mając 16 lat, być może z racjonalnymi wewnętrznymi oczekiwaniami, że musisz teraz stać się mężczyzną i być ojcem zastępczym dla swojego młodszego rodzeństwa, stanowisko, którego nie jesteś gotowy i być może urażony. Ponownie możesz prześledzić to z powrotem do decyzji matki o rozwodzie.

Spójrzmy jeszcze raz na twoją matkę i ojca. Twoja matka ciężko pracuje, aby związać koniec z końcem, podczas gdy twój ojciec nie pracował od lat. Twoja matka jest tą, którą uważasz za odpowiedzialną, podczas gdy twój ojciec jest postrzegany jako nieodpowiedzialny. Więc cały gniew, który odczuwasz, jest dla ciebie naturalne, że położysz go u stóp rodzica, którego uważasz za odpowiedzialnego, jednocześnie uwalniając nieodpowiedzialnego, ponieważ w ten sposób przybyłeś zobaczyć swoich rodziców.

Ponadto najprawdopodobniej identyfikujesz się wewnętrznie ze swoim ojcem. Łatwo jest sobie wyobrazić siebie w butach ojca, ale nie w butach matki.

Mogą one uchwycić twoje uczucia, ale wyobrażam sobie, że niektóre z nich są bliskie. Zadając to pytanie, demonstrujesz, że rozumiesz, że te uczucia nie są do końca odpowiednie lub racjonalne, co prawdopodobnie powoduje jeszcze większy dysonans. Ale myślenie o tym, dlaczego jest kluczem do tego, abyś zrozumiał swoją matkę i nie obwiniał jej. Kiedy masz do niej te uczucia, zapisz je w tej chwili, niefiltrowane i przeczytaj je ponownie. Spróbuj się skupić na tym, dlaczego, nawet jeśli powoduje to konfrontację z myślą, której nie chcesz przyznać, że tak. Skoncentruj się na tym, co ją uraża, i rozbij te myśli logiką, aż nie będą już w stanie same stać. To prawdopodobnie nie będzie łatwe. Widząc, jak twoja matka przez lata doświadcza znęcania się, szczególnie jeśli nie byłeś narażony na to samo wykorzystywanie, prawdopodobnie zepsuło twój pogląd na nią i utrudniło ci identyfikację z nią, ale brzmi to tak, jakbyś wiedział, że twoje uczucia na ten temat nie są racjonalne i musisz przez nie przejść. Spotkanie się z terapeutą w tej sprawie byłoby idealne, ponieważ mogą one pomóc w zdekonstruowaniu uczuć wokół tego i przepracowaniu ich.


Wygląda na to, że twoja matka wszczęła rozwód. Co w pewien sposób oznacza, że ​​zabrała ci ojca. Myślę, że to jest klucz.
henning - przywróć Monikę

11

Najwyraźniej potrzebujesz pomocy psychoterapeuty. Istnieje wiele powodów, dla których nienawidzisz swojej matki i nikt nie może dać ci jednoznacznej odpowiedzi, ale rozwód wywarł na ciebie wpływ, być może nienawidzisz faktu, że twoja matka „opuściła” ciebie i twojego ojca, może tęsknisz za jej uczuciem i uwagą, że dlaczego jej nienawidzisz , to wszystko może być moja wina, że ​​nie mam pojęcia , co z twojej winy? W każdym razie po prostu zakładam, że coś tu jest.

Gdy otrzymasz psychoterapeuta t, rozwiąże on twoje negatywne uczucia i nienawiść, a także pomoże ci pokonać twoje problemy.


4
„Potrzeba” jest dość silna, ale pewne zewnętrzne porady z pewnością wydają się uzasadnione. Pamiętaj, że istnieje również wiele rodzajów poradnictwa, które mogą być bardziej dostępne (i być może tańsze / bezpłatne) niż psychoterapeuta.
sleske

1
@sleske jest kilka ośrodków, które są wspierane przez organizacje pozarządowe lub rząd, które oferują bezpłatną lub naprawdę tanią terapię dla ludzi, którzy rzeczywiście, terapię lub konsulat nie jestem pewien, jaka jest właściwa definicja, ale w celu pomocy ludziom w prowadzeniu ich z problemami społecznymi . moim zdaniem PO ma problemy emocjonalne i można to rozwiązać na wiele sposobów, terapia jest jednym z nich.
Moudiz

9

Twoja matka najprawdopodobniej jest zestresowana i po traumie. Jest samotną mamą (zakładam), która próbuje karmić i wychowywać 4 dzieci.
Jeśli twój ojciec nie pracuje, prawdopodobnie nie pomaga jej płacić za twoje ubrania, edukację, jedzenie itp. Tak jak powinien. To kolejny czynnik stresujący dla twojej matki.

Możliwe, że twoja matka nie zapewnia wszystkim niezbędnej uwagi i miłości, jaką powinni mieć, ponieważ:

  • Jest was 4 i tylko 1 z niej.
  • Pracuje na pełny etat i zajmuje się domem.
  • Prawdopodobnie dostajesz najmniej uwagi, miłości i największej odpowiedzialności, ponieważ jesteś najstarszy.
  • Jeśli jesteś typem zamkniętym, prawdopodobnie nie zauważa cię, gdy masz problemy.
  • Jeśli masz bardzo aktywne i / lub wymagające rodzeństwo, prawdopodobnie przyciągają od niej więcej uwagi.

Proszę uświadomić sobie, że wasza matka ma obecnie bardzo ciężkie życie i jeszcze trudniejszą przeszłość, z której jeszcze nie miała szansy się zregenerować.

W twoim wieku normalne jest życie samemu, robienie własnych rzeczy i pozostawanie w spokoju. Nie możesz tego zrobić, ponieważ jesteś niepełnoletni i niezdolny finansowo, dlatego „nienawidzisz” swojej obecnej sytuacji życiowej.

Ludzie są stworzeniami hierarchicznymi, twoja matka stoi nad tobą. Z tego powodu ponosisz w pewnym stopniu odpowiedzialność za swoje osobiste szczęście. Jest to normalne, ale do pewnego stopnia błędne.

Moja sugestia: masz 16 lat, spróbuj znaleźć pracę na weekend. Wyjdź z domu na kilka godzin i zrób coś pożytecznego, co się opłaci. Za te pieniądze albo kupisz swoje szczęście w sposób materialistyczny, albo wspomożesz swoją matkę i dostaniesz swoje szczęście w emocjonalny sposób.

Jeśli chodzi o twoje studia (lub ich brak), twoją pewność siebie i życie towarzyskie, ...
Twoja matka nie jest winna za to, więc nie używaj jej jako pretekstu, żeby się poluzować.

Twoje prawdziwe problemy to coś innego, sądząc z twojego postu, może to być twój ojciec. Portretujesz go jako typowego przegranego, a on powinien być dla ciebie wzorem do naśladowania. Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na niego, zdając sobie sprawę, jakim rozczarowaniem naprawdę jest, mógł ci to zrobić.

Mówiąc z własnego doświadczenia i zgadzając się z odpowiedzią Adama Davisa


8

Jednym z powodów, dla których kierujesz swój gniew na matkę, może być to, że czujesz, że możesz na niej polegać, a nie na tacie. Jeśli ktoś nie jest wiarygodną osobą w twoim życiu, ale chcesz, aby tak było, prawdopodobnie nie czujesz się wystarczająco bezpiecznie w jego uczuciach, aby się na niego złościć. Więc chociaż twój tata bardziej zasługuje na twój gniew, zamiast tego przekieruj go w stronę swojej matki, ponieważ prawdopodobnie nie zerwie więzi z tobą z powodu twojej urazy (pogodziła się ze znacznie gorszą sytuacją).


5

Czy to możliwe, że serce łamie ci serce, gdy patrzy, jak ciężko walczy o ciebie i twoje rodzeństwo, podczas gdy czujesz się trochę bezsilny, głęboko w środku, chcąc jej pomóc?
Czy naprawdę tak akcentujesz z nią tak bardzo, że boisz się pozwolić na przejęcie tej empatii, ponieważ spowodowałoby to dla ciebie ogromny smutek i rozpacz?

Tak czy inaczej, warto rozważyć:

Prawdopodobnie nie masz pojęcia, jak bardzo ją boli, gdy dostajesz w sobie wibrację, jaką okazujesz wobec niej te uczucia.
Nie piszę tego, aby obwinić cię; powinieneś jednak rozważyć konsekwencje swojej postawy. Postrzegaj to jako część dorastania ... jeśli nie, możesz tego żałować, być może kiedy będzie za późno.

Wasza matka z pewnością jest jedną z niewielu istot na ziemi, która będzie was bezwarunkowo kochać (oczywiście mogą istnieć wyjątki, ale z tego, co piszesz, to brzmi jak ona. Nawet jeśli nie zawsze to pokazuje, pamiętaj, że bardzo się zmaga, a może czasem chce ukryć przed tobą swój smutek i rozpacz, ponieważ nie chce, żebyś się bała.

Powodzenia i nie bój się


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
anongoodnurse

4

W twoim poście nie widzę niczego, co wskazywałoby na to, że twoja matka nie bardzo cię kocha. To przewrotna prawda, że ​​bezpieczniej jest nienawidzić kogoś, kto cię kocha, niż nienawidzić kogoś, kto cię odrzucił lub którego się boisz. Jeśli miałbyś traktować ojca tak, jak teraz traktujesz swoją matkę, prawie na pewno nie zareagowałby tak samo jak ona. Może to nawet być niebezpieczne dla ciebie, ponieważ jest on brutalną osobą. Bezpieczniej jest więc wyrazić swój gniew matce niż ojcu.

Jest tak wiele sposobów, aby nasze złożone mózgi mogły pójść nie tak. Emocje mogą wycisnąć rozum. Najlepszym sposobem na wyprostowanie mózgu jest uzyskanie pomocy z zewnątrz. Przeczytaj książki o tym, jak dzieci radzą sobie z rozwodem, o złości, o agresywnych rodzicach, o radzeniu sobie ze stratą. Uzyskaj terapię. Dobry terapeuta może pomóc ci zrozumieć, dlaczego czujesz się tak, jak się czujesz i może pomóc ci zdecydować, jak chcesz się czuć i jak leczyć. I proszę pospiesz się. Im dłużej zwlekasz, tym większa szansa, że ​​skończysz radzić sobie, zmniejszając złość i zamieniając ją w coś jeszcze mniej zdrowego. Myślę, że dobrze, że jesteś teraz w stanie uczciwie się z tym zmierzyć. Wyjmij to na jaw i poradz sobie z tym. Zaoszczędzi ci, a ludziom, których kochasz, o wiele więcej bólu w późniejszym życiu.


3

Jako mężczyzna (a nawet pierworodny) OP skrupulatnie kopiuje subtelne wzorce zachowań i emocji ojca (tj. Osobowości), aw wieku dojrzałym dojrzewa w dość niespektakularną odmianę tej osobowości.

Jedynym rozwiązaniem jest przestrzeganie zasad moralnych. Jeśli matka OP jest dostawcą, nie powinna być obrzydzona, ale dobrze traktowana. OP nie może i nie może polegać na swoim ojcu, więc miłość, którą odczuwa, jest całkowicie irracjonalna, mówiąc biologicznie, podobnie jak jego nienawiść do matki.

Psychoterapeuta może pomóc w odgrywaniu ról. Zerwanie z wczesnym uwarunkowaniem jest wykonalne, ale tylko poprzez trwałe odnowienie . W przypadku zerwania takiego programowania odgrywanie ról przydaje się do wyrażania emocji przez wiele iteracji. Stłumione emocje są gorsze niż niekontrolowane napady wściekłości i powinny zostać usunięte w kontrolowanym środowisku.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Rory Alsop

3

W przeciwieństwie do niektórych innych tutaj, myślę, że tak naprawdę ją nienawidzisz. Szczerze mówiąc, domyślam się, że jesteś zazdrosny o inne dzieci, które mają więcej niż ty (te, które mają stabilne życie domowe, mają więcej pieniędzy, które nie muszą się zawstydzać swoją sytuacją itp.) t „jesteś winien” komuś takiemu jak ty czujesz, że jesteś winien swojej mamie. Ponieważ nie możesz znaleźć rozwiązania problemu, nienawidzisz jednego z nich, a to jest twoja matka.

Tak długo, jak trzymasz to na swojej matce, będziesz miał impotentny gniew. Nie masz żadnego działania, aby uwolnić tę nienawiść, więc staje się ona siłą, którą musisz stale trzymać w sobie. Ten wewnętrzny konflikt może być bardzo wyczerpujący.

Sugeruję zamiast tego skierować swoją nienawiść na własną słabość. Nienawidzę na przykład swojej niezdolności do znalezienia rozwiązania problemu lub znalezienia czegoś pozytywnego w tej sytuacji. Znajdując w sobie winę i nienawidząc tego, zamiast czegoś, na co nie możesz mieć wpływu, obaj uwolnisz swoją stłumioną frustrację i jednocześnie poprawisz siebie.


1

Możesz po prostu mieć depresję, co jest często normalne, ale można leczyć.

Chęć bycia samemu jest (samonapędzającym się) objawem depresji. Urazisz swoją matkę tylko dlatego, że ona tam jest zamiast samotności, której szukasz. Prawdopodobnie możesz skorzystać z przestrzeni, ale unikaj pułapki izolacji.

Uzyskaj pomoc od doradców. Wielu doradców, ponieważ jesteś spragniony wskazówek, aby wyprostować głowę. To jest twoja misja w życiu. Idź do swojego doradcy przygotowanego z notatkami (np. Porządkiem obrad), aby mądrze wykorzystać czas.

Masz dużo bólu, który sprawia, że ​​trudno jest wczuć się w innych. Ale spróbuj pomóc swojej matce. I trochę czasu dla siebie. I zdecydowanie korzystaj z doradców do dnia, w którym czujesz się komfortowo i nie będziesz już walczył.


Jego matka pracuje w pełnym wymiarze godzin, ledwo jest w stanie zapłacić czynsz, to rodzina 5- osobowa . Niektórzy ludzie nie są tak uprzywilejowani, że mogą płacić za doradcę, jak mogłoby się wydawać.
pulp_fiction

A co z doradcami szkolnymi? Ponadto lekarz może zalecić doradcę, który przyznał pieniądze na pokrycie niektórych przypadków.
BigDataLouie

1

W porządku, inne odpowiedzi pokazują, jak naprawdę jej nie nienawidzisz i inne problemy związane z depresją itp. Pozwól, że dam ci zupełnie inną perspektywę i być może powód, dla którego tak się czujesz.

Po pierwsze, ogólna nienawiść składa się z następujących punktów:

  • Przemoc fizyczna twojego ojca.
  • Stała tolerancja twojej matki na to - to przedstawiało mózgowi celowo słabą ofiarę twojej matki.
  • Nie jesteś w stanie tego powstrzymać, kiedy masz na to ochotę.

Powód 1 : Chociaż nienawidziłeś niegodziwości ze strony ojca, jedno jest takie, że twój umysł nieustannie uznaje tę nienawiść od samego początku, a ty, tak można powiedzieć, tak naprawdę go nienawidzisz. Twój ojciec nie może odkupić. W rezultacie czujesz się decydujący w tej nienawiści.

Powód 2 : W tym miejscu odczuwasz stłumioną nienawiść do matki i nie wiesz, dlaczego. Cóż, dzieje się tak dlatego, że nadal znęcała się przez lata i ze względu na jej słabą wiktymizację. Teraz ani ja, ani ty nie usprawiedliwiacie go ani jej za wykorzystywanie / przedłużającą się wiktymizację, ale wydaje się, że nie jesteście w stanie usprawiedliwić jej tak długo wykorzystywania. Prawdopodobnie czułeś, że gdybyś był na jej miejscu, walczyłbyś / stanąłby naprawdę ciężko, na swój sposób lub prawdopodobnie uciekłby. Potępiasz mentalność ofiary bardziej niż samo znęcanie się.

W tym miejscu odczuwasz tę stłumioną nienawiść do matki za to, że jest ona przedłużoną ofiarą, podczas gdy zdecydowanie kochasz ją również za to, co zrobiła. Czujesz niezdecydowanie w związku z uczuciem nienawiści wobec swojej matki.

Pierwszy powód 3 : Prawdopodobnie nienawidzisz się za to, ale tak naprawdę nie obwiniasz za to, że jesteś dzieckiem i nie masz mocy ani autorytetu, aby sobie z tym poradzić.

Co powinieneś teraz zrobić?

Potrzebujesz trochę czasu, aby wniknąć w swoje myśli i poświęcić energię na znalezienie pracy w niepełnym wymiarze godzin (jeśli jesteś pełnoletni), aby wesprzeć finansowo matkę i rodzinę, ponieważ nie będzie w stanie poradzić sobie z ciągłą presją na bardzo długie.

Możesz także skoncentrować się na hobby. To odwróci twój umysł od tej nienawiści. Nie trzeba dodawać, że minie trochę czasu, zanim ta nienawiść ustąpi, a im bardziej introspekcjonujesz w swoich myślach, tym bardziej usprawniony będzie proces.

Pamiętaj, niezależnie od tych wszystkich uczuć, twoja matka jest wobec ciebie przeciwna. Dlatego nie zostawiaj swojej matki samej dla tych przemijających uczuć. W końcu dasz sobie z nimi radę, ale została naznaczona do końca życiem.

Powodzenia!


0

Po pierwsze, musisz zrozumieć, że twoje oceny są dla Ciebie. Więc wymyślenie tego kawałka będzie miało dla ciebie znaczenie na dłuższą metę. Jeśli nie stać Cię na studia, ponieważ nie masz stypendiów, jeśli spłacisz kredyty studenckie przez kolejne 20 lat, to wszystko, z czym masz do czynienia. Nie twoi rodzice, nie nauczyciele itp. Jako nastolatek możesz łatwo stracić tę stronę, gdy dorośli w twoim otoczeniu mówią o znaczeniu ocen. Ale w rzeczywistości wspaniałe stopnie są czymś, co robisz, aby ułatwić sobie życie, aby w końcu otworzyć dla siebie większy potencjał, aby pomóc tylko tobie. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, gdy życie jest ciężkie, jest rozluźnienie się w nauce. Rozumiem, brzmi to zupełnie nudno, ale jest to droga do czegoś innego. Naprawdę jest.

A twoje zdanie na temat rodziców jest skomplikowane. W twoim wieku nie możesz jeszcze nic zrozumieć na temat tego końca życia rodzinnego. Rodzice działają na różne sposoby, podejmują decyzje i robią rzeczy, których nie jesteś jeszcze w stanie pojąć. Rzeczy, które były w porządku w twoim wieku, uświadomiłem sobie później, że moi rodzice powinni postąpić inaczej. Rzeczy, na które byłem zły, później zrozumiałem i zdałem sobie sprawę, że to był tylko mój naiwny punkt widzenia, a nie coś, co zrobili źle. Wybacz sobie, że nie jesteś w stanie zrozumieć wszystkich swoich uczuć i zrozum, że twoje odczucia na ten temat ewoluują i zmieniają się z czasem. Wątpię, co czujesz, to nienawiść. Bardziej prawdopodobne jest, że masz gniew i to dużo. Są powody do gniewu ... żadna osoba nie jest idealna. Niejeden. Wybrała mężczyznę jako twojego ojca, który nie mógł jej dobrze traktować, nie mógł Dobrze wychowuje, nie może stać na własnych nogach i ma poważne problemy. Więc nawet jeśli wszystkie inne rzeczy w niej były idealne, to sama w sobie jest całkiem spora rzecz. Ja sam gniewałem się na własną matkę za podobne problemy z moim ojcem. Czułem, że powinna go wystartowała i uratowała mnie przed koniecznością życia z nim. Jestem pewien, że któregoś dnia moje dzieci zadzwonią do mnie z powodu błędów, które popełniłem, i twoje też, jeśli któregoś dnia będziesz rodzicem. Nikt z nas nie robi tego doskonale, ponieważ po prostu nie jest to możliwe. Wszyscy jesteśmy ludźmi i robimy wszystko, co w naszej mocy, z tym, nad czym pracujemy, z własnego dzieciństwa, z własnych spostrzeżeń, z naszej zdolności do podejmowania dobrych decyzji, aby mieć pewność, że wyjdziemy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Więc nawet jeśli wszystkie inne rzeczy w niej były idealne, to sama w sobie jest całkiem spora rzecz. Ja sam gniewałem się na własną matkę za podobne problemy z moim ojcem. Czułem, że powinna go wystartowała i uratowała mnie przed koniecznością życia z nim. Jestem pewien, że któregoś dnia moje dzieci zadzwonią do mnie z powodu błędów, które popełniłem, i twoje też, jeśli któregoś dnia będziesz rodzicem. Nikt z nas nie robi tego doskonale, ponieważ po prostu nie jest to możliwe. Wszyscy jesteśmy ludźmi i robimy wszystko, co w naszej mocy, z tym, nad czym pracujemy, z własnego dzieciństwa, z własnych spostrzeżeń, z naszej zdolności do podejmowania dobrych decyzji, aby mieć pewność, że wyjdziemy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Więc nawet jeśli wszystkie inne rzeczy w niej były idealne, to sama w sobie jest całkiem spora rzecz. Ja sam gniewałem się na własną matkę za podobne problemy z moim ojcem. Czułem, że powinna go wystartowała i uratowała mnie przed koniecznością życia z nim. Jestem pewien, że któregoś dnia moje dzieci zadzwonią do mnie z powodu błędów, które popełniłem, i twoje też, jeśli któregoś dnia będziesz rodzicem. Nikt z nas nie robi tego doskonale, ponieważ po prostu nie jest to możliwe. Wszyscy jesteśmy ludźmi i robimy wszystko, co w naszej mocy, z tym, nad czym pracujemy, z własnego dzieciństwa, z własnych spostrzeżeń, z naszej zdolności do podejmowania dobrych decyzji, aby mieć pewność, że wyjdziemy, jeśli zajdzie taka potrzeba. uratowało mnie od konieczności życia z nim. Jestem pewien, że któregoś dnia moje dzieci zadzwonią do mnie z powodu błędów, które popełniłem, i twoje też, jeśli któregoś dnia będziesz rodzicem. Nikt z nas nie robi tego doskonale, ponieważ po prostu nie jest to możliwe. Wszyscy jesteśmy ludźmi i robimy wszystko, co w naszej mocy, z tym, nad czym pracujemy, z własnego dzieciństwa, z własnych spostrzeżeń, z naszej zdolności do podejmowania dobrych decyzji, aby mieć pewność, że wyjdziemy, jeśli zajdzie taka potrzeba. uratowało mnie od konieczności życia z nim. Jestem pewien, że któregoś dnia moje dzieci zadzwonią do mnie z powodu błędów, które popełniłem, i twoje też, jeśli któregoś dnia będziesz rodzicem. Nikt z nas nie robi tego doskonale, ponieważ po prostu nie jest to możliwe. Wszyscy jesteśmy ludźmi i robimy wszystko, co w naszej mocy, z tym, nad czym pracujemy, z własnego dzieciństwa, z własnych spostrzeżeń, z naszej zdolności do podejmowania dobrych decyzji, aby mieć pewność, że wyjdziemy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przypomnij sobie, że twoja matka jest człowiekiem. Nie będzie wszystkim, czym chciałabyś być. Ona nie może być. Jest tym, kim jest i prawdopodobnie robi wszystko, co w jej mocy, w obecnej sytuacji. Najlepszą rzeczą, jaką każdy z nas może zrobić, jest wybaczenie sobie i tym, których jesteśmy najbliżsi i być otwarci. Jeśli masz rzeczy, na które jesteś zła, powiedz jej ... ale rób to spokojnie ... nie krzycząc, ale jako otwartą książkę.

Jest dla mnie jasne, że masz dobre serce, ponieważ zależy ci na tym, aby wiedzieć, że nie ma dla ciebie sensu okazywanie jej tak złych uczuć i tak łatwo wybaczać tacie. Chcesz coś lepszego z mamą. Mogę powiedzieć. Więc spróbuj to znaleźć. Uzdrawianie relacji rodzinnych jest naprawdę najlepszą inwestycją, jaką możesz poczynić we własnym pokoju ORAZ pomoże ci to pewnego dnia, jeśli sam zdecydujesz się zostać rodzicem. To ma większe znaczenie niż wiesz, w jaki sposób skończyłeś rodzicielstwem, więc staraj się go wyleczyć. Nigdy nie pomyślisz, że to strata czasu.


Nie zrobiła wszystkiego, co mogła, kiedy miała wybór, aby nie mieć dzieci z dupkiem lub kiedy zdecydowała się pozostać przy obraźliwym dupku, lub kiedy postanowiła oderwać ojca od dzieci. Mam jej 0/3 na „najlepszym, co mogła zdobyć”. Aha i trzymaj dobrego ojca, aby zapobiec zwiększonej statystycznej szansie na przestępczość, gdy wychowuje go samotna matka. 0/4. Co sprawia, że ​​myślisz, że nagle się zmieniła?
Craig

@craig Nie znam tej osoby ani tego , do czego ona jest w stanie, więc tak, myślę, że może to być najlepsze, co mogła zrobić. Nie wszyscy ludzie są zdolni do takich samych rzeczy, inaczej wszyscy otrzymalibyśmy nagrodę Nobla, prowadzili naród lub leczyli choroby. Wszyscy działamy na każdym możliwym poziomie, a dla niektórych jest to raczej obniżony poziom. To nie znaczy, że to nie jest ich najlepsze i w pełni rozumiem, że to, co najlepsze, może nie być wystarczająco dobre. Ponownie, to może nadal być najlepszym, nawet jeśli to nie wystarczająco dobre. Chodzi o wybaczenie i poruszanie się. Nie możesz zmienić innych ludzi.
trzy razy

Najlepiej byłoby dokonać najlepszego wyboru. Dokonała gorszych wyborów. Czym właściwie jest „jej najlepsza”? Czy jest fizycznie lub psychicznie niezdolna do dokonania dobrego wyboru? Nie jest w stanie przeglądać statystyk, terapii, poradnictwa, porad dla rodziców itp.? Chyba że jest poważnie upośledzona umysłowo, nie sądzę, ale zapraszam do ponownej próby.
Craig

Śliskie zbocze relatywizmu moralnego. Witamy. Moralność jest dość podstawowa. Nie mówimy o testach ani quizach, mówimy o wyborach moralnych. Miała wybór, tak lub nie dla ojca swoich dzieci. Powiedziała tak.
Craig

Zdolność zdrowia psychicznego nie jest moralnym relatywizmem. Mówię o tym, co człowiek decyduje się nosić w sobie na całe życie. Może to być gorycz i uraza lub przebaczenie. Czy zdecydujesz się być zgorzkniały, to zrób to. Jeśli wybaczysz, zrób to. To zależy od Ciebie. Wierzenie, że wszyscy ludzie są w stanie żyć życiem, które traktują innych tak, jak na to zasługują, jest przegrywającym pomysłem, ale mogę docenić optymizm. Po prostu tego nie udostępniam. Myślę, że niektórzy ludzie nie są w stanie zrobić tego, co należy zrobić, aby zająć się sobą, a tym bardziej innymi.
trzy razy

-2

jesteś wielkim człowiekiem, który ośmiela się zadać to pytanie i skupić się na czymś innym niż w swoim sercu. bądź z siebie dumny.

pod pewnymi względami moje życie było podobne. nasz dom był piekłem w tym czasie wrogiem 5 lat. moi rodzice nie rozwiedli się z powodu wielu rzeczy w moim regionie i ich rodzinie.

Twoja matka zajmuje się twoim ojcem przez około 7 lat, co oznacza, że ​​twoja mama jest po prostu świetna. siedem lat to nie tylko mało. jeśli ona nie działa tak, jak na to zasługujesz, to dlatego, że jest zmęczona, naprawdę zmęczona. to nie wszystko z pracy fizycznej i płatności w każdym miesiącu, ale z myśli, że nie mogła sobie wyobrazić, że to będzie jej przeznaczenie. chciała dobrego i wspierającego mężczyzny, który sprawi, że będzie szczęśliwa z życia, człowieka, który ma pracę i płaci swoim dzieciom. może myśleć o tym, że jest przegrana, czy coś, ale nie może przegrać, ponieważ ma dzieci. staraj się być w jej butach tylko jednego dnia, mając wszystko, co myśli na co dzień. wyobraź sobie, że widzi kobietę w jej wieku trzymającą mężczyznę i są bardzo szczęśliwi. to zdjęcie wystarczy na godzinę płaczu. może twoja matka myśli, że staje się brzydka i brzydka każdego dnia z powodu ciężkiej pracy, a po kilku latach, kiedy się starzeje, jej dzieci jej nie lubią, ponieważ na przykład ma wiele zmarszczek na twarzy. uprzejmie proszę, nie róbcie nic, co nie ma zwrotu. pewnego dnia zrozumiesz, że ona cię kocha w sposób, który nie ma granic. zarabianie pieniędzy to naprawdę trudny człowiek, naprawdę ciężki.


To nie odpowiada na pytanie. Dlaczego mam negatywne odczucia wobec mojej matki?
Błędy

opisałem te rzeczy (tylko kilka, które przyszły mi do głowy), aby powiedzieć, że nie jest to prosta odpowiedź. twoje uczucie może być od jej czynów do ciebie. nie wymaga czasu (ponieważ jest zmęczona lub ...). wszystko czego chce to nakarmić cię i zapłacić za dom i twoje ubrania i rosnące. chce, żebyś był szczęśliwy i nie odczuwa nędzy w żaden sposób. wszystkie te rzeczy dla kobiety to tyle. nie ma dla niej miejsca, by mogła zmienić twoje zdanie na jej temat. (rozumiem ją)
Mason,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.