Jak moja żona i ja powstrzymujemy naszego syna przed nauką przeklinania nas?


32

Moja żona i ja zwykle mamy ... kolorowy język (dla mnie jest znacznie gorzej podczas jazdy). Nasz syn właśnie skończył jeden i zaczyna być coraz bardziej werbalny. Nie jest w miejscu, w którym powtarza cokolwiek mówimy, ale jest to tuż za rogiem.

Chociaż uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do wyjaśnienia mu, czym jest i nie można zaakceptować języka, prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim będzie w stanie dokonać takiego rozróżnienia. Chociaż ogólnie uważam wulgaryzmy za „tylko słowa”, wolelibyśmy unikać problemów z innymi rodzicami lub nauczycielami.

Co mogę zrobić z żoną, aby nasz syn nie zebrał bardziej kolorowego słownictwa?

Poślizgnięcia będą się pojawiać od czasu do czasu, przynajmniej dopóki nie przyzwyczaimy się do nowych ograniczeń. Jak możemy złagodzić uszkodzenia w wyniku jakichkolwiek niedociągnięć? Czy istnieją jakieś ogólne strategie, które mogą wykazać właściwe zachowanie bez powodowania zamieszania w stylu „rób to, co mówimy, a nie to, co robimy”?


5
Mówiąc jak ktoś, kto potrafi używać wszystkich najlepszych słów, jakie ma do zaoferowania Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych, gdyby były to „tylko słowa”, nie byłoby trudno zamienić. Nie, zdecydowanie noszą wagę.
Christopher Bibbs,

5
Nic osobistego, Beofett, ale wydaje się, że nie ma to nic wspólnego z rodzicielstwem, a bardziej z ograniczaniem osobistych zachowań. Głosowanie w celu zamknięcia jako nie na temat.
William Grobman,

6
Naucz się przeklinać w Klingon?
Andrew Grimm,

20
Odpowiedź = Przestań przeklinać! Jeśli nie możesz kontrolować własnych działań, w jaki sposób możesz kontrolować działania swojego rodzeństwa.
Ian Vaughan

8
I odwrotnie, przysięgam cały czas w życiu osobistym, ale na pewno nie w pracy z moimi uczniami. Można wybrać, kiedy i gdzie.
Christine Gordon,

Odpowiedzi:


42

To prawda: aby przestać przeklinać przed dziećmi, naprawdę musisz przestać przeklinać. Podobnie jak wiele młodych par, moja żona i ja zaklęciamy od niechcenia w rozmowie, co utrzymywało te słowa w pamięci, gdy potrzebujesz wtrącenia, by zadrzeć ci palec u nogi. Nawet jeśli patrzysz na swoje usta wokół dzieci, kiedy zostajesz odcięty od ruchu ulicznego lub przewracasz szklankę mleka, słowa pojawią się, zanim o nich pomyślisz.

Oto dwa kroki:

Najlepsze jest wymyślenie nieszkodliwych synonimów, a jeśli są zabawne, będziesz bardziej skłonny się ich trzymać. Jako prosty przykład mówimy „osioł” za każdym razem, gdy mówimy „tyłek”, co w końcu nas psuje. W końcu nadszedł dzień, kiedy nasza córka wskazała nam coś, co uważała za „złego osła”, i zdecydowaliśmy, że nawet eufemizm powinien zostać nieco oczyszczony, zanim zabierze go do przedszkola. Zaskakująco łatwo było zastąpić prawdziwe przekleństwa podobnymi słowami o współczynniku G, a później łatwo było wyłączyć humorystyczne synonimy.


6
Jako nastolatek, który aktywnie przestał przeklinać, mogę powiedzieć, że to działa. Kluczem do powstrzymania się jest nie przeklinanie - nigdy - a idealnym sposobem na to jest zastąpienie słów przekleństwa innymi słowami. Zazwyczaj użyłem jednego słowa, aby je wszystkie zastąpić, więc jedynym sposobem na odróżnienie zwyczajów różnych słów było ich poznanie. Jeśli powiem dziecku „syn ziemniaka”, a on nie wie, czym jest „wersja słowa przeklętego”, nie może nawet wyprowadzić go z listy znanych przekleństw. Bardzo pomocne jest wyjście, ale globalne użycie jednego zastępczego słowa ma tę dodatkową funkcję.
Reid

Nie zgadzam się, że musicie całkowicie przestać. To jedno podejście, ale stwierdziłem, że nie miałem problemów z ograniczeniem przekleństw do niektórych grup (np. Na posterunku wojskowym itp.). Staje się to bardziej skomplikowane, jeśli grupy lub sytuacje się mieszają.
r00fus 24.09.11

3
„Spodnie” to moje ulubione słowo zastępcze, ale wydaje mi się, że działa lepiej w angielskim angielskim niż amerykańskim angielskim. Często jest to bardziej satysfakcjonujące jako wykrzyknik niż zwykłe przekleństwo, choć może nie tłumaczyć akcent-tłumaczenie.
Stu Pegg,

2
@sXe: Wymiana przekleństwa na inne słowo nie zmienia faktu, że dziecko nauczy się zachowania przekleństw. Faktem jest, że nauczyłem się przeklinać jak as od kogoś używającego tej samej metody ... :-) ... co oznacza, że ​​widziałem, jak ludzie kompletnie tracą ją po użyciu tej samej metody; co w rzeczywistości sprawia, że ​​jestem bardzo szczęśliwy i jest o wiele bardziej zabawny niż „standardowe” przekleństwa. Czy chcesz powiedzieć, żeby zatrzymać zachowanie, czy używasz standardowych warunków?
błądzi

1
@blunders: Miałem na myśli to, że możesz złagodzić nawyk przeklinania, najpierw zmieniając słowa, a następnie zmieniając zachowanie (co jest łatwiejsze bez oryginalnych skojarzeń słów). Podobnie jak w twoim przykładzie, kiedy moja córka zdawała się wychwytywać przeklinanie nawet głupimi słowami, o wiele łatwiej było przestać mówić głupie słowa niż ogólnie zatrzymać początkową przekleństwa.
sXe

23

Dzieci mogą i będą cytować dosłownie najgorsze możliwe stwierdzenia w najgorszym możliwym czasie.
Aby tego uniknąć, moderuj swój język przez cały czas, gdy dziecko znajduje się w zasięgu słuchu.

Czasami mogę wbić swój pierwszy w pobliską ścianę lub upuścić przedmioty z nieco wyższej niż to konieczne wysokości i widziałem, jak mój syn naśladuje to bez wyraźnego powodu - prawdopodobnie dlatego, że nie widzi ani nie rozumie wyzwala moją akcję.

Naprawdę jedynym rozwiązaniem jest być pozytywnym wzorem do naśladowania. Jeśli nie możesz, jak możesz oczekiwać od dziecka?


Nie zrównałbym użycia języka z byciem szczególnie negatywnym ani pozytywnym z modelu POV.
DA01,

8
@ DA01 Miałem na myśli to stwierdzenie w sensie pokazania na przykład rodzaju języka (lub zachowania), jakiego oczekujesz od swoich dzieci.
Torben Gundtofte-Bruun,

ach, mam cię. Tak, zgadzam się.
DA01,

7
@tomjedrz Na pewno mogę nauczyć moje dzieci, że mogą być lepsze. Mogą być lepszymi śpiewakami lub pływakami. Ale te rzeczy to umiejętności, a nie zachowania. W przypadku zachowań uważam, że bycie wzorem do naśladowania jest niezbędne. Jeśli nie chcę, żeby paliły, ja też nie. Jeśli nie chcę, żeby przeklinały, ja też nie powinienem. Jeśli chcę, żeby pili alkohol z umiarem, ja też powinienem.
Torben Gundtofte-Bruun

2
@tomjedrz Nie jestem pewien, czy cię śledzę; porozmawiajmy na czacie, jeśli chcesz.
Torben Gundtofte-Bruun

17

Odpowiedź kolektywu „Captain Obvious”… Nie przeklinaj przed dzieckiem… z pewnością jest poprawna. Nie sądzę też, by było to bardzo pomocne dla PO. Jestem pewien, że już mu to przyszło do głowy i spodziewam się, że zapytał tutaj, ponieważ on i jego żona borykają się z tym.

Tak więc moim zdaniem prawdziwe pytanie brzmi ...

Jak rodzice uniemożliwiają dzieciom robienie rzeczy, które sami robią?

To właściwie uzasadnione pytanie, które pojawia się wielokrotnie, gdy dzieci stają się dorosłe. Tematy obejmują spanie do późna, obowiązki domowe, prace domowe, picie, seks, makijaż, przekraczanie dozwolonej prędkości itp.

Prawdziwą odpowiedzią jest ustanowienie zasad i ich egzekwowanie. Pomysł, że musimy postępować zgodnie z zasadami, które stosujemy wobec dziecka, jest głupi. Kiedy dziecko przeklina, należy wyjaśnić, że dziecko nie może przeklinać i stosować konsekwencji. Kiedy dziecko protestuje, że tata przeklina, powiedz mu, że nie jest tatusiem, a kiedy dorośnie, może przekopać wszystko, czego chce.


Uwaga: nie umniejszam wartości modelowania dobrego zachowania. Ale OP próbuje i nie udaje się. Czy to oznacza, że ​​nie może uczyć swojego dziecka? NIE!

Wszyscy rodzice mają obszary, w których chcą nauczyć swoje dziecko być LEPIEJ niż oni. A sposobem na to jest egzekwowanie zasad, aby stały się nawykami dla dziecka, a dziecko nie popadło w takie same złe nawyki jak rodzic.


To nie jest naprawdę dobry pomysł. Modelowanie czegoś jako „dla dorosłych” to najszybszy sposób, aby dziecko tego chciało . Chcą „wyglądać fajnie jak tata”, więc nawet jeśli nie robią rzeczy przed tobą, będą wyglądać, gdy nie będziesz patrzeć.
T. Sar - Przywróć Monikę

@ThalesPereira Być może prawda, ale niezbyt istotna. Nie ma znaczenia, co CHCĄ zrobić, ważne, co faktycznie robią. Rodzice mogą nie być w stanie przełamać własnych nawyków. Nie oznacza to, że nie powinni wykorzystywać swojej mocy i wpływów, aby zapobiec powstawaniu złych nawyków u swoich dzieci. To samo można powiedzieć (i należy to zrobić) o paleniu, piciu, pozostaniu do późna, nadmiernym jedzeniu, telewizji i wielu innych złych zachowaniach. Jeśli tylko staramy się kształtować nasze dzieci wokół tych rzeczy, które już robimy właściwie, ograniczamy nasze dzieci, aby nigdy nie były lepsze od nas.
tomjedrz

To właściwie przeciwne rozumowanie. Nie uczysz ich, że przeklinanie jest złe, uczysz ich, że przeklinanie jest rzeczą „dla dorosłych”. Jeśli chcesz, aby były lepsze od ciebie, musisz wymodelować coś jako złe zachowanie i nauczyć swoje dzieci, że to, co robisz, jest złe, wiesz o tym i chcesz przestać. Naucz ich na przykładach - nauczanie ich czegoś dorosłego jest dobre tylko wtedy, gdy chcesz, aby w końcu to zrobili - jak jazda samochodem lub praca.
T. Sar - Przywróć Monikę

10

Zajęło to mojemu mężowi i mnie około 6 miesięcy (zanim dzieci się urodziły, więc mniej presji), ale ostatecznie mogliśmy przestać. Teraz większość przekleństw dzieje się w mojej głowie.

Musisz tylko znaleźć słowa zastępcze - „krówka”, „kucyki”, „cholera”, „cholerka” itd. Gdy już masz słowa zastępcze - musisz wymienić swoje słownictwo. To powolny proces, ale się zdarza. Oboje musicie wskazać na drugiego, gdy zapomną. Na przykład, gdybym przypadkowo przepuścił jednego, mój mąż powiedziałby: „co to było?” To tylko przyjazne przypomnienie o celu, nad którym oboje pracowaliśmy.

Powiedziawszy to, jeśli wasza dwójka nie będzie w stanie wspólnie nad tym pracować, będzie to naprawdę trudne. Oboje musicie podjąć świadomy wysiłek w powściągliwości - i musicie przestać przeklinać. Jeśli któryś z was uważa, że ​​to nie jest wystarczająco ważne, nie będzie to dobrze działać.


8

Pytasz, jak uniemożliwić dzieciom przyswojenie języka bez faktycznego ograniczenia języka. Nie zmuszając dziecka do noszenia zatyczek do uszu, nie ma na to rozwiązania.

Załóżmy, że on podchodzi do twojego języka. W tym momencie musisz pomóc dziecku dowiedzieć się, kiedy użycie tych słów nie jest w porządku.

W naszym domu obowiązuje zasada, że ​​te słowa są dopuszczalne tylko wtedy, gdy 1) dotkniesz palca u nogi lub 2) nastąpi awaria komputera. ;)

Nawiasem mówiąc, postanowiłem przestać używać tego języka w samochodzie, ponieważ zdecydowałem, że złość się na każdego w drodze, bez względu na to, jak bardzo są idiotyczni, naraża tylko siebie i rodzinę. Teraz mam bardziej zenowe podejście do jazdy i po prostu pozwól wszystkim innym być palantem, a nie sobą.


Powiedziałeś, że to trudne, a ja się zgadzam. Myślę, że moim zdaniem dzieci uczą się tych słów bez względu na to, czy ich używasz, czy nie. Lepszą strategią, IMHO, jest upewnienie się, że dzieci rozumieją, kiedy ich użycie jest niewłaściwe.
DA01,

1
Ach, to ma sens. Zgadzam się, aby nauczać o właściwym używaniu jako najlepszej strategii. Myślę jednak, że w wieku od 1 do 4-5 lat (przypuszczam, ponieważ jeszcze mnie tam nie ma) wydaje się, że mojemu synowi łatwiej będzie nauczyć się papugować to, co mówimy, niż zrozumieć koncepcję, że „ niektóre słowa nie powinny być wypowiadane przed nauczycielami lub innymi dziećmi ”.

To prawda. Pamiętaj jednak, że dzieci w tym wieku mogą powiedzieć wszystko i nadal są uważane za słodkie. ;)
DA01,

Wydaje mi się, że tak, ale nauczyciel przedszkola syna mojego kuzyna najwyraźniej nie uznał zrzucenia bomby w klasie za równie zabawną jak każde z nas! :)

Nie chodzi o to, że nie znają języka, chodzi o to, żeby NIE UŻYWAĆ. Najlepszym rozwiązaniem tego jest standardowa modyfikacja zachowania. Zastosuj konsekwencje, gdy przeklinają. Przestaną przeklinać i nauczą się ogólnej lekcji ... wybierz język na podstawie kontekstu.
tomjedrz

7

Oprócz odpowiedzi, które mówią o tym, jak rozwiązać bieżący problem, sposobem rozwiązania problemu w momencie jego wystąpienia jest: zignoruj ​​go.

Pamiętam poranek, kiedy mój mały synek wszedł do kuchni i zaczął z radością mówić „Cholera! Cholera! Cholera!”

W ogóle nie zareagowałem. Zignorowałem go, tak jak zrobiłbym, gdyby bełkotał bzdury.

Wkrótce całkowicie zapomniał o frazie; nigdy nie stał się częścią jego stałego słownictwa. (Przynajmniej nie do tej pory, a teraz ma dwanaście lat.)

Małe dzieci używają języka do interakcji. Udana interakcja wzmacnia słowa; nieudana interakcja osłabia je. Jeśli pewne słowa całkowicie nie będą w stanie wywołać interakcji z innymi, zostaną szybko usunięte.


6

Jeśli trudno ci się zatrzymać i nie możesz zredukować liczby spraw do nieproblemowego poziomu, możesz natychmiast i z przykrością ukarać siebie, nie dlatego, że wypowiedziałeś to słowo, ale dlatego, że twoja reakcja była niewłaściwa. Dzieci wydają się być dość wrażliwe na kontekst emocjonalny, a to mogłoby sprawiać wrażenie, że to coś, co chciałbyś zrobić inaczej.

Jest to, moim zdaniem, najskuteczniejszy sposób dotarcia do punktu „rób, co mówię, a nie jak robię”. Jeśli wydaje (nawet lepiej, jeśli ) szczerze rozczarowany robić, jak nie zrobić tak jak mówisz, jest znacznie mniejsza motywacja do emulowania swoje zachowanie. (To może nadal nie działać, ale moi rodzice uniknęli przekazywania niektórych nawyków wszystkim trzem dzieciom, stosując tę ​​taktykę).


5

Cóż, myślę, że ogólny konsensus w zakresie kontrolowania własnego zachowania jest drogą, którą wybrałbym. Jasne, że to trudne, ale tak naprawdę nie można oczekiwać, że dziecko zrobi (lub nie zrobi) coś, czego nie chce (lub nie zrobi).

Sprawdź ten klip na neuronach lustrzanych z PBS i szybko zobaczysz biochemicznie, dlaczego modelowanie odpowiedniego zachowania jest tak ważne! Za starym powiedzeniem Monkey See kryje się nauka, w końcu Monkey Do.

http://www.pbs.org/wgbh/nova/body/mirror-neurons.html

Jak już powiedziałeś, kontrolowanie własnego zachowania może być trudne, szczególnie jeśli próbujesz zmienić stare nawyki. Z tego powodu uważam, że ważne jest, aby być uczciwym wobec swojego dziecka i powiedzieć coś w stylu „Wiem, że prosiłem cię, abyś nie przeklinał, i wiem, że czasem tak robię. Pracuję nad tym, ale Trudno mi. Chciałem tylko powiedzieć, że naprawdę nad tym pracuję ”.

W ten sposób oczekiwanie pozostaje jasne, ale podobnie jest z uznaniem własnego zachowania i wyzwań związanych ze zmianą starych nawyków. Lepiej nie zaczynać w pierwszej kolejności jest cenną lekcją samych nawyków!


+1 za omówienie własnych słabości z naszymi dziećmi. Zawsze dobra polityka. Tak, chcemy, aby radzili sobie lepiej niż my, a to jest normalne, a nawet możliwe. Wiem, że moje dzieci wydają się być lepszymi ludźmi niż ja. Część mnie, która ich nie zepsuła, właśnie przyznała, że ​​staram się żyć zgodnie z tym, czego oczekuję i wiem, że mogą osiągnąć w swoim zachowaniu, relacjach, wierze, naukowcach itp. Och, tak, a także język :-)

4

Pozostałe odpowiedzi tutaj ogólnie zalecają zmianę nawyków przeklinania. pójdę tu pod prąd i powiem ci, żebyś tego nie robił.

„ale co z dzieckiem ?!” cóż, on jest 1. z mojego doświadczenia, masz co najmniej rok prawdopodobnie 2, zanim może on potencjalnie wylądować tam, kiedy nie chcesz.

i to jest klucz tutaj. to MOŻE stać się problemem. to nie jest gwarantowane. Patrząc wstecz, z moich 5 dzieci nie jestem pewien, czy kiedykolwiek musiałem prowadzić tę rozmowę, kiedy byli w wieku przedszkolnym.

IMO powinna skupić się na tym, czego chcesz ich uczyć, a nie na tym, czego obawiasz się, że się nauczą. Proaktywny, nie defensywny. to znaczy spójrzmy prawdzie w oczy: są ważniejsze lekcje. jeśli twoje 3yo jest świetnym przykładem zachowań malucha, kiedy idziesz do restauracji, to w dużej mierze nie ma znaczenia, jeśli upuszczą bombę F, gdy rozleją napój ... może to nawet być zabawne. ale jeśli są dokładnie odwrotnie i są absurdalnym, płaczącym, wrzaskliwym bałaganem w restauracji, rozlanie> fbomb jest równie nieistotne.

teraz, powiedzmy w wieku 8-10 lat, może się okazać, że dziecko próbuje przekroczyć swoje granice, mówiąc „bzdury” i „piekło” lub cokolwiek wokół ciebie ... testując to ... sprawdzając, co może uciec z. Zawsze tupię to natychmiast. „to jest słowo dla dorosłych, którego używają dorośli z dorosłych powodów” (tak, mówię tak często dla dorosłych) „a ty nie jesteś dorosły. poza tym, jeśli twoja babcia cię usłyszy, zabije nas oboje”.

Nie powstrzymasz ich od myślenia, słuchania czy uczenia się. Właśnie nauczyłem moje, żeby nie wypowiadały się na głos, dopóki nie będą starymi enufami, by same poradziły sobie z konsekwencjami.


1
Czy uważasz, że dzieci <1yo w ogóle nie wybierają języka? To, że nie mogą jeszcze rozmawiać, nie oznacza, że ​​nie uczą się używanych przez Ciebie słów. Możesz mieć dobre doświadczenia ze swoimi dziećmi, ale pytający próbuje uniknąć tej sytuacji.
Torben Gundtofte-Bruun

Ani trochę. czytając, przypuszczam, że mój punkt widzenia nie był bardzo jasny. Przypuszczam, że jeśli każde inne słowo z twoich ust jest ... cokolwiek, to może być problem. ale chodziło mi o to, że ogólnie masz wiele innych rzeczy do nauczenia i powinieneś skupić się na pozytywach. ogranicz się, jeśli uważasz, że jest to właściwe, ale nie sądzę, że jest to wymagane.
monsto

2

Przeklinanie to zachowanie, a nie słownictwo.

Uzasadnienie Mówię, że dzieje się tak dlatego, że zwykłe nie używanie słów lub wymiana ich z „niewinnymi słowami” nie zmieni sposobu i tonu reakcji na zdarzenie.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dzieci uczą się zachowania, nawet jeśli słowa zostaną zastąpione słowami „niewinne słowa”.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​przynajmniej w niektórych przypadkach dzieci są wystarczająco inteligentne, aby wiedzieć, że ich nie używa.


2

Przyjechałem tak późno, ale muszę powiedzieć, że nie mam trudności z oddzieleniem mojego zachowania z zespołem na trasie (przekleństwa mogą być dość powszechne :-) i w domu z rodziną (wcale nie przysięgam)

Nigdy nie wymagało to wielkiego wysiłku, tylko zrozumienia środowiska - w ogóle nie przysięgałbym w swojej pracy. Dostosowanie zachowania do środowiska może to bardzo ułatwić.


2

Osobiście odnalazłem największy sukces w tym, że nie uczyłem naszego dziecka, aby nie przeklinało, ale zamiast tego uczyło je, gdzie można przeklinać. Dzieci będą uczyć się słów. Uczenie ich odpowiedzialnego zachowania jest zawsze lepsze niż chronienie ich przed czymś, na co gwarantuje się ich narażenie.


Właśnie takie podejście przyjęliśmy. Staramy się unikać przeklinania przed moim synem, ale zdarzają się wypadki i po prostu wyjaśniamy, dlaczego nie powinien powtarzać tych słów, dopóki nie będzie w stanie kontrolować, gdzie i kiedy. Jak dotąd (ma 6 lat), wszystko działało dobrze.

Przysięgamy jak marynarze wokół naszej córki. Ma teraz 5 lat, zawsze wyjaśnialiśmy, odkąd zaczęła mówić, że potrafi wymawiać słowa, ale tylko w domu. Miała garść wypadków najbardziej związanych z ekstremalnymi emocjami, takimi jak uderzenie palcem w palec u nogi.
Stephini,

-1

Zawsze przysięgałem od łagodnego do umiarkowanego ... Chciałem naprawdę przestać. Ale stały się mądrzejsze, niż się spodziewałem, a w wieku od 3 do 5 lat prawdopodobnie wyrzucili kilka słów ... Nie skomentowałem. Kiedy wydawało się, że rozumieją, wytłumaczyłem może 10 razy, że nie zostali zaproszeni do mówienia w ten sposób, dopóki nie ukończyli 18. roku życia. Po prostu opowiedziałem im, jak dzieci GŁUPNE przysięgają ze swoimi małymi przyjaciółmi, gdy słyszą je inni. Zachęciłem ich, aby zastanowili się nad zakłopotaniem się zachowaniem, które inni ludzie mogą uznać za dziwne lub niedopuszczalne. Nie miało to dla mnie znaczenia, powiedziałem im, ponieważ nie jestem tym, którego oceniają. Naprawdę zostawiłem im decyzję, w każdym razie ... trudno to wytłumaczyć dorosłym, ale dzieci to rozumieją.

Byłem poza miastem na urodziny moich najstarszych córek. Zadzwoniłam, żeby życzyć jej wszystkiego najlepszego, a ona wypuściła wszystkie przekleństwa, które mogła zgrzechotać, kiedy zaczęła się śmiać z faktu, że zapomniałam o wielkim przywileju przeklinania, kiedy skończyła 18 lat. W rzeczywistości mam zdjęcie ją w urodzinowym kapeluszu i podpisz wszystkimi używanymi słowami!

Podniosłem 3 innych z tym samym porozumieniem i żaden z nich tak naprawdę nie zakwestionował tego ... i żadne z nich nie mówi tak jak ja ... do.


-1

Jeśli nie jest to w porządku dla twojego dziecka, dlaczego na świecie miałoby to być w porządku? Ustanawiasz podwójny standard, który ostatecznie spowoduje, że dziecko zrobi to, co robisz. To samo dotyczy palenia / picia / wrzeszczenia / nadużywania / nadmiernego jedzenia. Jeśli robisz te rzeczy, to dobrze, że twoje dziecko też. Jeśli nie chcesz, żeby to zrobili, musisz przestać. Zbyt wielu rodziców jest dziś zbyt samolubnych, aby naprawdę dokonać zmian w swoim życiu, które z kolei przyniosą korzyści życiu ich dzieci. Aby być naprawdę wspaniałym rodzicem, trzeba wiele poświęcić ... czy to czas / pieniądze / pragnienia / nawyki. Jeśli chcesz być świetnym rodzicem, musisz być gotów, aby twoje dziecko zrezygnowało. Słowo kluczowe jest chętne. Jeśli nie poddasz się dobrowolnie, nigdy nie będziesz się go trzymał.


W szczególności zgadzam się z twoim pierwszym zdaniem i resztą. Ale - brzmi bardziej jak komentarz niż odpowiedź. Czy możesz edytować swoją odpowiedź, aby podkreślić swoje zalecenie dotyczące „jak”?
Torben Gundtofte-Bruun

3
Poważnie? Czy twoje dziecko może pić? prowadzić? uprawiać seks? pozostać do północy? zostać przekłutym? zostać wytatuowanym? Mam dalej iść? Świat jest pełen podwójnych standardów, a odpowiednie są niektóre miejsca i dla niektórych ludzi, które nie są odpowiednie dla innych miejsc i ludzi. Częścią tego, czego musimy nauczyć nasze dzieci, jest to, że kontrolują swoje zachowanie, a to, co robią inni, ma niewielki wpływ na to, co powinni robić, a czego nie.
tomjedrz

„Jak” to przestań robić to samemu, jeśli nie chcesz, aby robiły to twoje dzieci. To jedyny najlepszy sposób, aby upewnić się, że twoje dzieci nie robią czegoś niepożądanego. Dzieci naśladują większość wszystkiego, co robią ich rodzice. Jeśli w którymś momencie później nie obchodzi cię, czy twoje dzieci to robią, weź to ponownie w tym momencie, ale jeśli chcesz, aby tego nie robili, to nie powinieneś. Małe dzieci nie rozumieją etyki sytuacyjnej. Dla nich to wszystko albo nic.
Davin Studer,

-1

Moja mama cały czas przeklina, a ja nie przeklinam. Istnieje różnica między przeklinaniem a byciem wulgarnym, co oznacza, że ​​jeśli ktoś zmusiłby kogoś do zjechania z tej drogi, strzepiesz go i powiesz „f u”; to tylko przeklinanie ze złości, bycie wulgarnym oznacza, że ​​jesteś w tej samej sytuacji i nazywasz go terminem seksualnym, co nie wydaje mi się, że żadne dziecko powinno to usłyszeć. Nie zmieniłbym sposobu, w jaki używasz swojego języka wokół dzieciaka, jeśli nie jesteś wulgarny, oni go gdzieś podniosą, ale dałbym dziecku jasne, że tylko dlatego, że to robisz, to nie jest w stanie tego zrobić.


Ludzie inaczej definiują „przeklinanie” i „złe słowa”. Wygląda na to, że nie masz nic przeciwko przeklinaniu, ale nie wulgarności. Osobiście chciałbym uniknąć obu i myślę, że pytający też. Jaka jest twoja rada w tej sprawie?
Torben Gundtofte-Bruun

Jeśli możesz pomóc, to jest w porządku, ale jeśli robisz z tego tak poważny problem, to nie, dzieci usłyszą to od innych dzieci dużo wcześniej, niż myślisz, musisz tylko nauczyć ich, że to nie w porządku ...
Jeremy Love

Także jeśli zmienisz sposób, w jaki jesteś cały czas zamiast być sobą i nauczać ich, to czy nie jest to nauczanie ich, że jesteś fałszywy? Jako rodzic twoje dzieci powinny wiedzieć, kim jesteś dobry, a czasem zły, aby wiedzieli, że nie powinni popełniać tych samych błędów, co kiedyś. Niektórym rzeczom nie można pomóc, przeklinając, że większość czasu pochodzi z gniewu, jest to forma wyrażania siebie, nie oznacza, że ​​ma rację, ale taka jest. Nie mówię, że możesz palić, a potem powiedz swojemu dziecku, żeby tego nie robiło, to zupełnie inna sprawa, ale coś tak małego, jak to można łatwo naprawić na 2 sposoby
Jeremy Love
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.