Kiedy można popływać z noworodkiem?


36

Mamy 6-tygodniowe dziecko i zastanawiamy się, kiedy można popływać. Jest to coś, co chciałbym robić, ponieważ uważam, że pływanie to świetna umiejętność do nauki, jednak nie jestem pewien, czy istnieją powody, aby nie brać ich tak młodo. Doceniam to, że po 6 tygodniach nauka pływania nie jest priorytetem, myślę długoterminowo i chciałam zacząć jak najszybciej.

Rozejrzałem się dookoła i widzę zajęcia, które oferują tego rodzaju rzeczy, jednak podobnie jak wszystko, co robię, szukam w Internecie zalet i wad . Czy ktoś ma jakieś informacje lub doświadczenie w tej dziedzinie?


3
Myślę, że różni się w zależności od kultury, tutaj wszystkie kursy pływania dla dzieci, które znam, mają limit wieku co najmniej 12 tygodni.
PlasmaHH

@PlasmaHH Myślę, że są tu miejsca poświęcone noworodkom, które oferują wsparcie. Patrząc na jedno miejsce (o którym słyszałem dobre recenzje), mówią na swojej stronie o urodzeniu do 6 miesięcy dla jednej ze swoich grup.
Błędy

Odpowiedzi:


37

Większość źródeł poda informację nie wcześniej niż 6 miesięcy, ale to zależy od wielkości dziecka.

Niemowlęta są notorycznie słabe w regulowaniu temperatury ciała, jeśli chodzi o środowisko. Nie mogą rozpraszać ciepła tak samo, jak starsze dzieci, a co gorsza, nie mogą wytwarzać ciepła, gdy jest zimno. Większość publicznych basenów będzie zbyt zimna dla niemowlęcia; istnieje bardzo realne ryzyko hipotermii.

Co ciekawe, Twoje dziecko może już teraz pływać; jest to odruch (podobnie jak reakcja Moro), który zostanie utracony w miarę starzenia się dziecka.

Jeśli możesz znaleźć basen podgrzewany do swoich celów, nie mogę wymyślić dobrego powodu, aby poczekać, z dwoma zastrzeżeniami: woda będzie zbyt ciepła, aby była wygodna, a dziecko ryzykuje infekcje ucha. Prawdopodobnie najlepszą opcją jest teraz czysta wanna.

Programy pływania dla niemowląt i małych dzieci Programy pływania dla niemowląt i małych
dzieci: czy są bezpieczne i skuteczne?
Jak szybko mogę zabrać moje nowe dziecko do kąpieli?


3
Większość źródeł podaje nie wcześniej niż 6 miesięcy . Czy masz jakieś linki do źródeł, ponieważ staram się je znaleźć. Ja Google i wydaje mi się, że dostaję tylko zajęcia i pule w mojej okolicy. Niemowlęta są notorycznie słabe w regulowaniu temperatury ciała . Trafne spostrzeżenie. .. dziecko ryzykuje infekcje ucha To jest zmartwienie, a ostatnią rzeczą, jakiej chcę, to mieć infekcję ucha. Prawdopodobnie najlepszą opcją jest teraz czysta wanna. . Czy powiedziałbyś, że istnieje ograniczenie głębokości? Bez głupiego dźwięku, chciałbym dać im poczucie bycia w basenie. Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Błędy

4
Nie, bez ograniczeń głębokości, o ile przebywasz z dzieckiem przez cały czas! :)
anongoodnurse

16
Właśnie wziąłem głębszą niż zwykle kąpiel i uwielbiał to. Nawet bezczelny uśmiech. Matka cały czas była na krawędzi, ale wygląda na to, że głębsza kąpiel będzie teraz normą :) dziękuję.
Błędy

2
Mam dwoje dzieci, chłopca (7) i dziewczynkę (10 miesięcy). Lekcje pływania dla dzieci były oferowane w miejscowym, podgrzewanym basenie z ciepłym powietrzem, dla dzieci w każdym wieku od 6 miesięcy. Zakładając, że nie ma chorób ani innych problemów medycznych (na przykład nasza dziewczynka urodziła się dwa miesiące przedwcześnie), chodzi o założenie wodoodpornych pieluszek dziecku i możesz iść. Zazwyczaj instruktor jest pomocny i mówi, co robić. Mój chłopiec jak tubylec zabrał się do wody i już po kilku sesjach wysyłano go między rodzicami pod wodą. Od tamtej pory kochał wodę i pływanie.
po

10

Jeśli lekarz twojego dziecka wyrazi na to zgodę, to kiedy tylko będziesz gotowy. Myślę, że byłem niemowlakiem, 3 miesiące. Moi rodzice zabrali mnie na YMCA w Montrealu w latach 50. Podobno nauczyłem się pływać tam i teraz. Nie głaskanie, ale wiosło dla psa, kopanie i wyjmowanie twarzy z wody. Moja mama była ze mną przez cały czas, cale dalej. Ten w moim mieście sugeruje sześć miesięcy, a basen jest „terapeutyczny”, cieplejszy niż zwykły basen.

Potrzebujesz odpowiednich pieluszek i osłon na pieluchy. Musisz wiedzieć, że basen akceptuje niemowlęta i dzieci w pieluchach. Basen i obszar muszą być czyste. Osobiście nie pozwoliłbym, aby ktokolwiek inny zabrał moje dziecko do basenu, z wyjątkiem ojca i mnie. Dobra robota pod okiem instruktora pływania.

Jeśli to twój własny basen, upewnij się, że jest czysty i że pieluchy nie są zabrudzone, są szczelne i przykryte. Byłbym ostrożny, jeśli nie masz doświadczenia, ale po prostu trzymanie dziecka w czystej, wystarczająco ciepłej wodzie, powinno być w porządku.


Jeśli lekarz twojego dziecka wyrazi na to zgodę. Słuszna uwaga. Wkrótce zostaną przeprowadzone szczepienia, więc mądrze będzie poczekać do tego czasu i w tym momencie mogę poprosić o ich poradę. Potrzebujesz odpowiednich pieluszek i osłon na pieluchy. Zanotowano. Dziekuję. Zarówno Matka, jak i ja zabierzemy ich na lekcję pływania (razem) z instruktorem. Sam jestem silnym pływakiem, ale nie o to chodzi. Chcę instruktora za ich umiejętności w tej dziedzinie i dla mnie ma to sens, dopóki nie będą starsze. Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Błędy

3
Szczepienia / przeziębienia / inne dzieci z przeziębieniem lub chorobą - wszystkie są czynnikami w każdej grupie - ale szczególnie pływanie. Nie jestem lekarzem, ale byłbym bardzo niezdecydowany, gdybym wiedział, że ktoś jest w basenie lub wokół niego z problemami z przeziębieniem lub brzuchem. LINK Wolałbym korzystać z mojej rodzinnej puli, gdybym mógł / miał ją.
WRX,

Nie chciałbym pływać, gdybym to wiedział. Ostatnią rzeczą, którą chcę zrobić, jest poddanie tego noworodkowi. Dziękuję za link, który sprawia, że ​​jest to ciekawa lektura. Później pokażę Matce, żeby się nad tym zastanowiła.
Błędy

1
Dostępne są głębsze baseny - pogoda miałaby oczywiście znaczenie. Nie wiem, gdzie jesteś, ale o to mi chodzi - i możesz mieć kontrolę nad temperaturą i warunkami zdrowotnymi: LINK Tutaj w USA to 100 USD.
WRX,

1
Czy możesz rozbić namiot w lecie? Wtedy nie musisz się martwić deszczem, robakami ani zbyt dużą ilością słońca. Hej, mam się dobrze w wydawaniu twoich pieniędzy! ;)
WRX,

10

Większość lekcji pływania dla niemowląt w Wielkiej Brytanii zabiera je od urodzenia (lub czasami, gdy tylko otrzymają pierwszą rundę szczepień). Zaczęliśmy od 8 tygodni, kilka dzieci w klasie było kilka tygodni młodszych. Na tym etapie bardzo ważne jest robienie rzeczy odpowiednich do ich rozwoju, dlatego zdecydowanie najlepiej jest wybrać się na zorganizowaną klasę (proste rzeczy, takie jak podpieranie głowy i utrzymywanie ciepła, to dopiero początek). Zajęcia władz lokalnych często zaczynają się starsze i / lub są mniej ambitne (np. Nie puszczasz dziecka aż do dużo później, nie pływają pod wodą znacznie później). Wszystkie klasy dla dzieci, o których słyszałem, mają śpiew itp., Który kochają dzieci.

Bezpieczeństwo wody zaczyna się bardzo wcześnie we wszystkich znanych mi programach - gdy tylko będą w stanie utrzymać się przy boku - więc korzyści zaczynają się wcześnie. W zaskakująco młodym wieku dziecko może również pchać się przez wodę. Ale, jak zauważysz w pytaniu, minie trochę czasu, zanim zaczniesz nauczać prawidłowych ruchów (na etapie malucha).

Zaleca się rozpoczynanie tak wcześnie, jak to możliwe, ponieważ noworodek nie boi się wody i może uniknąć takiego strachu (mój prawdopodobnie poszedł w drugą stronę).

Na zajęciach obowiązują zasady (pielucha i neoprenowa kąpiel, czas wolny po chorobie), aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia basenu i obowiązują procedury w razie wypadku, w tym zaangażowanie właścicieli basenów w czyszczenie wody. Zdarza się. Zwykle są jedynymi osobami w basenie, nawet jeśli korzystają tylko z płytkiego końca basenu szkolnego.

Link do ludzi, z których właśnie wyrosliśmy. Chociaż zdecydowanie polecam je, ale nie dlatego zdecydowałem się na link do nich - właśnie znalazłem stronę z wiekiem.


Dziękuję za Twoją odpowiedź. Jest pewne zapewnienie, że rozpoczęcie już w wieku 8 tygodni (co, jak sądzę, będziemy robić) będzie korzystne. Bezpieczeństwo wodne zaczyna się bardzo wcześnie . To jest mój cel. Dziękuję za link, definitywnie się temu przyjrzę. Czy masz jakieś problemy, jeśli chodzi o zanieczyszczenie puli. Matka martwi się infekcjami ucha, ale nie jestem pewien, dlaczego, myślę, że to tylko strach.
Błędy

1
Nie mam wiedzy naukowej za różną częstością występowania, ale niektóre dzieci są bardziej podatne na infekcje ucha (przy okazji istnieją badania sugerujące, że antybiotyki powinny być stosowane w leczeniu infekcji ucha niemowląt). Nasz miał bardzo niewiele chorób itp. I nie przypisaliśmy żadnej konkretnej sprawie. Nigdy nie podejrzewaliśmy, że pływanie jest przyczyną. Nie byliśmy też świadkami zanieczyszczenia, chociaż z tego powodu odbyliśmy kilka (pojedyncze liczby w ciągu 3 lat) lekcji. Rozpoznanie twarzy kupy i wydostanie się przed jej rozpoczęciem jest możliwe po kilku tygodniach / miesiącach, przynajmniej w niewielkim basenie.
Chris H

1
Nasze zostały przepisane przez lekarzy dziecięcych. Mielibyśmy duże kłopoty, gdybyśmy brali takie rzeczy jako nauczyciele. Decyzje podejmują (rodzice i) lekarze.
WRX

1
@WillowRex Widziałem, jak nasi nauczyciele sugerują w odpowiedzi na „doktor mówi, że mają zatkane uszy”, ale poza tym zgadzam się i nie chciałem sugerować inaczej (myślałem z punktu widzenia rodzica)
Chris H

3
Zwykłe zakaźne ucho występuje w dwóch odmianach: zewnętrznej („ucho pływaka”) i poważniejszej infekcji ucha środkowego. Tej drugiej nie można zapobiec za pomocą zatyczek do uszu; dzieje się tak, gdy dziecko przyjmuje wodę z basenu ustami i dociera do tylnej części gardła, gdzie może dostać się do rurki Eustaciana do ucha środkowego. Twoja żona ma poważne obawy, chociaż przyczyna może nie być znana wszystkim.
anongoodnurse

5

Kolejna kwestia, której nie uwzględniono w istniejących odpowiedziach:

Istnieją pewne oznaki, że narażenie na chlorowaną wodę może zwiększać ryzyko astmy. Władze niemieckie zalecają unikanie chlorowanej wody dla dzieci w wieku poniżej dwóch lat jako środek ostrożności, jeśli w rodzinie występowała alergia.

Jeśli chlorowana jest woda, co ma miejsce praktycznie we wszystkich publicznych basenach, pewna ilość trójchlorku azotu jest obecna w powietrzu. Trichlorek azotu podrażnia błony śluzowe i powoduje „zapach chloru” basenów. Zwykle jest nieszkodliwy w stężeniach typowych dla basenów, ale istnieje obawa, że ​​może uszkodzić płuca dzieci, a tym samym promować astmę.

W tym artykule niemiecki Umweltbundesamt (niemiecki Federalny Urząd ds. Środowiska) zaleca:

Besorgten Eltern von Kindern unter zwei Jahren, in deren Familien gehäuft Allergien auftreten, empfiehlt das Umweltbundesamt (UBA), aus Vorsorgegründen vom Babyschwimmen abzusehen, bis geklärt ist, ob sichigtt. Alle anderen Kinder und Erwachsene können Schwimmbäder mit einer Wasseraufbereitung nach den allgemein anerkannten Regeln der Technik weiter ohne Bedenken nutzen.

Tłumaczenie (bez gwarancji):

Zmartwioni rodzice dzieci w wieku poniżej dwóch lat i tam, gdzie w rodzinie wystąpiły liczne przypadki alergii, Umweltbundesamt radzi, aby nie zabierali swoich dzieci na basen, dopóki nie będzie jasne, czy podejrzenia zostaną potwierdzone. Wszystkie pozostałe dzieci i dorośli mogą bez obaw korzystać z basenów wyposażonych w najnowocześniejszy system uzdatniania wody.

Należy pamiętać, że ryzyko jest znacznie niższe w basenach na świeżym powietrzu, ponieważ trójchlorek azotu rozprasza się tam szybciej. Wiele zależy również od zastosowanego systemu uzdatniania wody i oczyszczania powietrza. Jeśli powietrze jest odpowiednio filtrowane, poziom trójchlorku azotu można znacznie obniżyć.


1
Dobra uwaga dobrze wykonana. Z tego, co wiem, nikt z nas nie miał historii alergii na nic takiego, więc wydaje mi się, że ryzyko jest mniejsze, ale spróbuję porozmawiać o tym z naszym lekarzem i poprosić ich o przemyślenie. Dziękuję za odpowiedź i doceniam tłumaczenie.
Błędy

2
Jestem zwolennikiem pływania niemowląt, ale znam ryzyko. Wszystkie nasze dzieci pływały w wieku poniżej 3 miesięcy. Chlorowanie to coś więcej niż alergie i astma. W jednym basenie może występować duża zmienność w ilości wolnego chloru i całkowitego chloru. Jeśli basen zewnętrzny nie jest wyborem, sprawdź wszystkie inne metody utrzymania higieny basenu - „słona woda”, „brom” i inne. Co więcej, znacznie starsze dzieci są znane z tego, że „topią się” 24 godziny po wyjściu z basenu, inaczej znane jako wtórne utonięcie.
rjt

5

Oto kilka innych wskazówek niewymienionych powyżej.

Tutaj w Danii mamy również pływanie niemowląt od 2 miesiąca życia, w specjalnie podgrzewanych basenach, zarówno w oddzielnych obiektach, jak i basenach publicznych. Miałem oboje moich dzieci w obu miejscach i mogę go bardzo polecić.

Pamiętaj tylko, że bardzo małe dzieci zużywają dużo energii, gdy są w wodzie, dlatego zaleca się tutaj, aby ograniczyć czas w wodzie do 20-25 minut. Potem będą zarówno trochę zmęczeni, jak i bardzo głodni!

Spędzasz również cały czas jako rodzic, trzymając się dziecka i bawiąc się z nim, więc bardzo płytka kałuża może napierać na plecy podczas pochylania się i trzymania dziecka. W rzeczywistości lepiej jest być w głębokim basenie, w którym możesz stać prosto na nogach i bawić się z dzieckiem bez schylania się.


Limit jest zdecydowanie przemyślany dla procesu. W tej chwili nasze dziecko przez cały dzień nie pozostaje przytomne, więc mogę sobie wyobrazić, że 20 minut to maksimum, potem karmienie, a potem prawdopodobnie brak mu równowagi. Jest to męczące dla dorosłych, więc możesz sobie wyobrazić, że dla dziecka jest to znacznie bardziej męczące. Ten głęboki komentarz jest czymś, o czym myślałem, ponieważ masz rację, będzie ciężki. Patrząc na zdjęcia większość rodziców siedzi, ale porozmawiam o tym z instruktorami :) dziękuję za odpowiedź.
Błędy

3

Myślę, że w wielu krajach robi się to bardzo wcześnie, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych. Mój współpracownik z Europy powiedział, że pływają wcześnie, a nawet zanurzają swoje dzieci w zaledwie kilka tygodni. W Azji najwyraźniej jest też bardzo wcześnie. To Baby Spa w Singapurze mówi, że od 1 miesiąca należy zacząć: http://www.littlepods.com.sg/benefits/baby-swimming/

Firma Otteroo (amerykańska firma), która produkuje pomoce do pływania dla niemowląt, twierdzi, że 2 miesiące: https://otteroo.com/faq/ . Próbowaliśmy Otteroo w naszej wannie z naszą w wieku kilku miesięcy, a nasze dziecko uwielbiało to i nadal uwielbia przebywać w wodzie.


Wygląda na to, że tu, w Wielkiej Brytanii, niemowlęta pojawiają się już w wieku 6 tygodni, niektóre wcześniej. Mamy jego zastrzyki w przyszłym tygodniu i czekamy do tego czasu, żeby być bezpiecznym, ale szukam w najbliższych tygodniach, żeby popłynąć. Do tego czasu będzie miał 10 tygodni, więc powinien być więcej niż gotowy. Dziękuję za odpowiedź i linki.
Błędy

2

Jeśli mówimy o basenie publicznym basenie, to istnieje poważne zagrożenie zdrowia od dziecka doinni ludzie. Mniej więcej jedna trzecia dzieci w wieku pieluch w USA ma pierwotniaki zwane Giardia w jelitach, w przeciwieństwie do zaledwie około 3-7% dorosłej populacji, i w przeciwieństwie do dorosłych, dzieci nie mają kontroli nad zwieraczami. Ludzie, którzy mają Giardię na stałe żyjącą w jelitach, są na nią odporni i nie mają żadnych objawów (dlatego nie widzimy, że jedna trzecia małych dzieci jest chora), ale kiedy osoba, która nie ma tolerancji, jest na nią narażona, rezultatem jest czasami bardzo nieprzyjemna choroba. Giardia nie jest łatwo zabijana przez chlor, ponieważ przenoszenie choroby odbywa się przez etap życia torbieli, który ma twardą skorupę. Nawet w odpowiednio utrzymanym basenie będą żyć około godziny po wypuszczeniu do wody. Zakażenie może wystąpić przez bardzo małe, niewidoczne ilości torbieli.

Pytanie brzmi:

Kiedy można popływać z noworodkiem?

Więc moja odpowiedź jest taka, że ​​nie jest OK, w publicznym basenie. Będzie to w porządku tylko wtedy, gdy dziecko jest wystarczająco duże, aby mieć kontrolę zwieracza.

Referencje:

https://www.cdc.gov/healthywater/pdf/swimming/resources/giardia-factsheet.pdf

Ish-Horowicz i in., „Bezobjawowa lamblioza u dzieci”, Pediatr Infect Dis J. 1989 listopad; 8 (11): 773-9.


1
Chociaż jest to interesujące, niestety nie odpowiada to na zadane pytanie (a raczej na pytanie, które nie zostało zadane). Ponieważ jest to witryna z pytaniami i odpowiedziami, chyba że edytujesz ją, aby odpowiedzieć na rzeczywiste pytanie, istnieje ryzyko usunięcia. Dzięki.
anongoodnurse

1
To jest interesujące. Nie chodzilibyśmy na publiczne baseny, bo to za dużo i mamy bardzo niewielką kontrolę nad środowiskiem. Przyglądalibyśmy się kontrolowanym klasom poświęconym noworodkom / niemowlętom :)
Błędy

1
@ Jinx88909 moim zmartwieniem byłoby tak wiele dodanych chemikaliów, aby zapewnić zdrowie innych pływaków. Skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa. Domowy basen umożliwia opróżnianie wody.
WRX,

1
@anongoodnurse: Przypuszczam, że twoim sprzeciwem jest to, że pytanie brzmi „kiedy”, ale moja odpowiedź nie daje odpowiedzi „kiedy”? OK, wyedytuję to.
Ben Crowell,

1
@BenCrowell: Całkowicie się nie zgadzam, źródło, które przytaczasz, jest po prostu arkuszem informacyjnym uzasadniającym, że musisz odpowiednio wziąć prysznic, korzystać z chlorowanego basenu i często sprawdzać pieluchy. W przypadku stosowania pieluch pływackich specjalnie do tego celu ryzyko wystąpienia lambliozy jest niewielkie. Nie karm dziecka przed wyjściem do wody, nie zostań długo, bo wszyscy będą bezpieczni.
hlynbech

2

Zabraliśmy naszą córkę od 3 miesięcy. Powiedziałbym, że po sześciotygodniowej kontroli twojego dziecka z lekarzem. Poszliśmy na specjalne lekcje pływania dla małych dzieci w specjalnie podgrzewanym basenie (prywatnym). Basen jest zwykle używany do hydroterapii (fizjoterapii pod wodą) i jest utrzymywany w temperaturze 31–32 stopni.

Aby uchronić dziecko przed zimnem, musisz kupić kombinezon dla niemowląt ( https://www.amazon.co.uk/Konfidence-Babywarma-NeoNappy-Polka-Small/dp/B00KAXX9X2/ref=sr_1_2_a_it?ie=UTF8&qid= 1484301841 & sr = 8-2 i słowa kluczowe = pływanie + neopren + garnitur + 6 miesięcy + stary ) dzięki temu są również ciepłe, gdy idziesz z basenu do szatni. Będziesz także potrzebować pieluch do pływania.

Gorąco zachęcam do pójścia na lekcje pływania z każdym dzieckiem, ponieważ nauczysz się, jak obchodzić się z nimi bezpiecznie i dowiesz się, co dzieci mogą, a czego nie mogą robić w basenie.

Pływanie z moją córką było naprawdę świetne. Mam nadzieję, że ci się podoba.


Aby uchronić dziecko przed zimnem, musisz kupić kombinezon dla dziecka . Podoba mi się ten pomysł, przyjrzę się temu. Dziękuję Ci. Gorąco zachęcam cię do nauki pływania z każdym dzieckiem, ponieważ nauczysz się, jak obchodzić się z nimi bezpiecznie. Właśnie takie są nasze myśli oraz pragnienie , aby czuły się bezpiecznie i nie rozwijały strachu. Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Błędy

2

Fińska Federacja Nauczania i Ratowania Pływania pisze, że wymagane są 3 miesiące i co najmniej 5 kg masy ciała. Mówi się, że limit wagi jest ustawiony tak, aby dziecko mogło utrzymać temperaturę ciała wystarczająco ciepłą w basenie o temperaturze 32 ° C. Ponadto wspominają, że dziecko w tym wieku (3-5 miesięcy) zaczyna mieć dłuższe okresy aktywności (dłużej nie śpią w ciągu dnia i są silniejsze, dzięki czemu mogą być dłużej mobilne).

Fińska nauka pływania i Federacja Ratownictwa, na temat pływania dla dzieci i rodziny


że ich wymaganiem są 3 miesiące i co najmniej 5 kg masy ciała . To dobra wskazówka na początek. Będzie miał mniej niż 3 miesiące, kiedy pomyślimy o pójściu (ale tylko po prostu), a on właśnie uderzył 5 kg, więc pomyślałbym, że będzie więcej, gdy spojrzymy na to. Ponadto wspominają, że dziecko w tym wieku (3-5 miesięcy) zaczyna mieć dłuższe okresy aktywności . To dobra uwaga, jest on wielkim śpiochem przez cały dzień i w tej chwili rozbudza się w nocy, więc odegra to ważną rolę, gdy spojrzymy na drogę. Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Błędy

0

Przez 16 lat uczyłem pływania. Niemowlęta mogą pływać, gdy tylko mają kontrolę nad głową, aby podnieść własne głowy. To może być świetna zabawa dla dzieci i rodziców. Cieszyć się!!


Uspokajający pochodzący od kogoś, kto uczy od 16 lat :) Nasz syn ma kontrolę nad głową. Jest naprawdę silny i jest od urodzenia, więc myślę, że zanim pójdziemy popływać, powinniśmy być bardziej niż OK. Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Błędy

1
Cześć, co tam jest - z innych odpowiedzi zobaczysz, że Twój wpis wprowadza w błąd i niekoniecznie jest zalecany. Nie chodzi tylko o trzymanie głowy wystarczająco wysoko, aby mogli oddychać.
Rory Alsop

2
@RoryAlsop, w jaki sposób „gdy tylko mają kontrolę głowy” nie jest odpowiedzią na pytanie, kiedy? Nie sugeruje, że dziecko pływa bez rodziców.
rjt

Ponieważ istnieją inne względy. Zarówno dla własnego zdrowia (np. Kontrola temp), jak i zdrowia innych (np. Giardia)
Rory Alsop
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.