Jak zachęcić dziecko do nauki pływania zamiast zabawy na basenie?


4

Mój 5-letni chłopiec wcale nie słucha swoich instruktorów, jest pewny siebie w basenie i lubi to, ale uważa, że ​​to plac zabaw. W ciągu ostatnich 2 lat (raz w tygodniu) robił pewne postępy na początku, ale teraz, ponieważ jego stopa sięga do basenu, woli chodzić lub popychać ziemię, a nie kopać. Próbowałem z różnymi instruktorami, próbowałem go mocno naciskać, próbowałem go pocieszyć, ale to nie działa. Czy powinienem przestać się uczyć i zacząć od nowa kilka lat później?


1
Czy to twój syn poprosił o naukę pływania, czy też na niego narzuciłeś? W każdym razie kontynuowanie ... wydaje się nie ma sensu ...

Czy próbowałeś pozwolić mu bawić się dość dużymi, pływającymi, nadmuchiwanymi obiektami, takimi jak pływak ? Gdy ge złapie zabawkę, może wkrótce odkryć przyjemność samodzielnego pływania. Potem pokażesz mu, jak się poruszać. W końcu zrobi wystarczająco dużo, aby porzucić pierścień ... Krótko mówiąc: zamiast pchać, daj szansę i pozwól dziecku ją zbadać.
CiaPan

Byłem pływakiem. Uwielbiam basen, więc czas na zabawę jest dobry! Zacząłem 5 lat na „krótkim” pasie (~ 10 dni) kilka razy w tygodniu przez <1 godzinę. Myślę, że ważne jest, aby był częścią grupy (aby podążać, wspierać odrobinę konkurencyjności). Pływanie samemu zawsze będzie tylko czasem zabawy. Nie możesz oczekiwać, że 5-latek będzie pływał tylko na okrążeniach, jeśli będzie sam!
acpilot

Miałem nauczyciela pływania, który dałby mi cukierki, gdybym wykonał dobrą robotę. Nauczyłem się całkiem dobrze pływać!
OldBunny2800

@CiaPan Nadmuchiwane zabawki, które pomagają pływać, są dyskutowane wśród instruktorów pływania. Niektórzy zalecają je, aby dzieci czuły się lepiej w wodzie. Inni uważają, że prowadzą do opracowania złych technik pływania lub nawet uważają je za niebezpieczne (argumentem jest to, że rodzice i dzieci stają się nieostrożni, dzieci mogą je stracić, gdy są w głębokiej wodzie i utopić się). Prawda może być gdzieś pośrodku.
Philipp

Odpowiedzi:


4

Doświadczyłem, że najłatwiej jest zmusić dzieci do skupienia się, dając im cel, który chcą osiągnąć.

Uczyłem moją siostrzenicę (wówczas 6 lat) w małym lokalnym basenie, w którym głębokość basenu była regulowana. Mieli czasy, kiedy było bardzo płytko, aby mogli stać (to był czas, w którym ćwiczyłem z nią), a czasem później, gdy było bardzo głęboko. Tylko dzieci, które mogły pływać, były dozwolone w „głębokich czasach”.

Więc pokazywałbym jej codziennie zegar i powiedziałem: jeśli potrafisz pływać przed 16:00, będziemy tu jeszcze 2 godziny na głębokiej wodzie i będziemy się bawić. Na początku było to trudne, ponieważ widziała, jak bawią się inne dzieci, ale zaczęła się skupiać, gdy tylko spojrzała na zegar. Szybko starała się jak najlepiej pływać, a po tygodniu dostała swoją odznakę (rzecz w Niemczech, która mówi, że możesz bezpiecznie pływać).

Altogehter:

 • Ustaw ustalony cel, upewnij się, że może (i chce) go osiągnąć!
 • Pokaż mu zalety koncentracji!
 • Upewnij się, że zależy ci na jego postępach! (Może nagradzając go drobiazgiem symbolizującym jego osiągnięcie.)

3

Na zajęciach pływania dzieci faktycznie zaczynają uczyć się o wieku 4. Wcześniej jest to głównie zabawa w grupie i zabawa, a także poczucie wody i komfort.

Twój syn ma 5 lat, zaledwie rok od średniego wieku do nauki pływania. Nie martwiłbym się zbytnio. Jeśli lubi spędzać czas na basenie, to dobry znak, że zabierze go do kąpieli. Upewnij się, że go do tego nie zmuszasz. Upewnij się także, że nie rozpraszasz go, próbując powiedzieć mu, co ma robić podczas zajęć. Jest w porządku, jeśli nadal wykazuje się zabawą. Bycie w grupie rówieśniczej jest ważne w tym wieku aż do około 12 lat. Zasadniczo dostosuj nieco swoje oczekiwania, ponieważ wydaje się być w porządku (z doświadczenia jako oboje rodziców dwóch znakomitych pływaków i instruktora pływania).

Jeśli nadal jesteś niespokojny, możesz porozmawiać z instruktorami pływania i zachęcić ich do dodania kolejnych gier grupowych, które zmuszają dzieci do pływania dla nich. Istnieją zabawki i narzędzia, takie jak zabawki do nurkowania, i kreatywne nagrody, które zachęcą dzieci, aby je tam popływać. Nawet bez zabawek istnieje wiele gier, które mogą robić klasy, w których część reguły wymaga pływania co najmniej kilku pociągnięć.

Ostatecznie twoje cele powinny być zgodne z tym, czego normalnie można się spodziewać. Wiemy, że większość zajęć przed ukończeniem 4 roku życia jest przeznaczona na zabawę towarzyską i wygodę w wodzie, ponieważ dzieci zwykle nie przyjmują wystarczająco dobrych instrukcji dotyczących technik pływania. Nie neguje to faktu, że zajęcia z rówieśnikami pomagają im cieszyć się czasem w wodzie i czerpią korzyści z dalszej nauki pływania w późniejszych latach.

Jeśli nie jest to dla ciebie ciężarem, a co ważniejsze, jeśli lubi czas, kontynuuj naukę.

Pływanie to zarówno nauka, jak i sztuka, a następnie dyscyplina, indywidualność i siła woli na późniejszym etapie. Dla twojego syna wciąż jest fajnie i to zdrowy sposób na wejście do wody!


0

Gdyby to było moje dziecko i czułem, że wkrótce będzie musiał nauczyć się pływać, zrezygnowałbym z lekcji i sam go zabrałem. Spędzałem czas grając w gry. Oto pewne sugestie:

 • Mówienie, śpiewanie lub dmuchanie baniek podwodnych uczy kontroli oddechu. Życzymy dobrej zabawy.

 • Chwytając zabawkę z ręki, ułatwiaj jej start i zwiększaj trudność, dopóki syn nie umieści twarzy pod wodą, aby dosięgnąć zabawki.

 • Daj mu „przejażdżki” na twoich plecach. Na początku przyzwyczaja go do poruszania się w wodzie. Po chwili zasugeruj, że kopnie cię, by „pomóc”. Życzymy dobrej zabawy.
 • Użyj urządzenia flotacyjnego, takiego jak deska do trzepotania. On trzyma jeden koniec, a ty drugi. On kopie, a ty pomagasz mu poruszać się wzdłuż krawędzi basenu. Nie puszczaj, dopóki on tego nie chce. Życzymy dobrej zabawy! (Myślę, że dostaniesz tę część!))
 • Kopnij, siedząc na brzegu basenu. „Zrób największy plusk!”
 • Złap go, kiedy wskoczy. Staraj się nie zanurzać twarzy w wodzie, jeśli to problem, z czasem, jego czas - to nie będzie miało znaczenia.
 • Jeśli może stać z głową wyciągniętą z wody, pozwól mu przejść szerokość basenu. Świadomość, że może dotrzeć, jest dużym dobrodziejstwem dla tego procesu, ale nie jest konieczna.
 • Skok! Pokaż mu, że może wskoczyć do wody, nawet gdy woda jest nad jego głową. Nauka pływania w basenie ułatwia to. To uczy go, że może sam dotrzeć do dna i powietrza.
 • Graj w gry w wodzie. Koszykówka, łapanie, tagowanie, pluskanie mnie / splash you - ta ostatnia gra działa tylko wtedy, gdy wszyscy są zadowoleni z bicia.
 • Model pływanie. Wskakujesz lub nurkujesz w głębokim końcu. Płyniesz i pokażesz mu, że jesteś szczęśliwy i pewny siebie w wodzie. Jeśli poprosi cię o dołączenie do głębokiej wody, jest to znak zaufania.
 • Kiedy czuje się swobodnie i wykazuje zainteresowanie pływaniem, idź na lekcje pływania, aby obejrzeć i zachęcić syna do uczestnictwa. ALE pozostaw nauczanie i dyscyplinę instruktorowi.

Wybierasz i wybierasz przedmioty, które będą dla ciebie oboje działać.

Jeśli jesteś pozytywny i szczęśliwy, niezależnie od tego, czy pływasz, jeździsz na rowerze, czy jeździsz na nartach, twoje dziecko złapie i zapewne polubi aktywność.


0

Dwa lata temu (teraz ma 4 lata) Nauczyłem mojego chłopca pływać raz w tygodniu. Myślał, że basen jest placem zabaw, dopóki nie nosi LifeVest i nie idzie za mną do głębszego basenu. Jest szalony, jakoś to lubi. Wiem, że jest to niebezpieczna metoda, dopóki nie powiadomię go, że nie pójdzie do głębszej sadzawki, jeśli nie będzie żadnych wskazówek (beze mnie i mojej żony). Z moimi wskazówkami pokazuję mu, co się stanie, jeśli nie będzie miał LifeVest na głębszym basenie.

Nadal go uczę w ten sposób i po dwóch miesiącach kupuję mu nadmuchiwane opaski na rękę. Jest bardziej elastyczny i świadomy każdego jego działania, ale nadal pod moim przewodnictwem. Pierwszego roku pływa już obok siebie, okrąża mnie i pływa około 10 metrów (32,8084 stóp), aby dotrzeć do mnie na środku basenu.

Uczę mojego chłopca, jak unikać strachu, dając mu trochę strachu podczas pływania, a on może bardziej skupić się na tym, jak jego ręce i nogi wykonują moje instrukcje. A potem może pozwolić, by strach przeminął z upływem czasu i mimo wszystko był świadomy (Ale nie pozwól mu pływać sam, w końcu nawet on może pływać daleko, wciąż są dziećmi).

Radzę zaangażować się z instruktorami przez kilka dni i poświęcić czas na nauczanie go własnymi rękami.

Zapamiętaj

Zawsze pływaj z kumplem (starsza osoba); nie pozwól nikomu pływać samemu. Nigdy nie zostawiaj małego dziecka bez opieki w pobliżu wody. Nie ufaj życiu dziecka innemu dziecku; naucz dzieci, aby zawsze prosiły o pozwolenie na zbliżanie się do wody. Niech małe dzieci lub niedoświadczeni pływacy noszą nadmuchiwane kamizelki ratunkowe, kamizelki ratunkowe, ale nie polegaj tylko na kamizelkach ratunkowych. Utrzymuj stały nadzór. Upewnij się, że uczysz się dobrze pływać.


0

Miałem ten sam problem, gdy byłem dzieckiem. Zabrano mnie do basenu z bardzo płytką wodą, mogłem już pływać, ale mogłem tam stać. Nauczyłem się pływać dopiero wtedy, gdy zabrano mnie do basenu z wystarczająco głęboką wodą. Sugeruję zrobić to samo.

Może powinieneś zacząć od basenu z częściami o różnej głębokości, na wypadek, gdyby Twoje dziecko potrzebowało odpoczynku.

Jeśli twoje dziecko jest z trenerem, mało prawdopodobne jest, aby stało się coś złego, nawet jeśli coś pójdzie nie tak - trenerów uczy się do tych celów. Może możesz zostać z synem przez jakiś czas, aby go obserwować.

Pamiętaj także, że gry grupowe w basenie zmuszą go do pływania, aby wygrać, jeśli basen jest wystarczająco głęboki. To chyba jedyna rzecz, która mogła zmotywować mnie do nauki, kiedy byłem mały.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.