Siedemnastoletnia córka chce wybrać się na międzynarodową wycieczkę, aby spotkać się z kimś, kogo spotkała online


93

Więc moja żona i ja jesteśmy emocjonalnie wyczerpani. Nasza córka ma 17 lat. Mieszkamy w Ontario w Kanadzie. Poznała dziewczynę online, która ma 16 lat i chciała ją odwiedzić w Kalifornii w czasie świąt Bożego Narodzenia. Teraz moja córka mówi, że nie jest gejem, po prostu bi czy cokolwiek innego, jak to teraz nazywają dzieci. Nie ma znaczenia, jaki jest płeć danej osoby, dotyczy ona osoby i jest w porządku, nie mamy z tym problemu.

Kłóciliśmy się na ten temat i od razu powiedzieliśmy jej, że nie leci do Kalifornii, aby się z kimś spotkać. Najwyraźniej dziewczyna w Kalifornii ma „surowych” rodziców, więc moja córka myśli, że może zostać w hotelu i mam tylko nadzieję, że ta dziewczyna uda się jej zobaczyć.

Jako podstawowe informacje moja córka ma bardzo niedojrzałe 17 lat. Tak, moja żona i ja zepsuliśmy ją, jest jedynakiem, w wyniku czego nie jest bardzo niezależna. Zabieramy ją do szkoły, zabieramy do iz pracy, nigdy nie miała poważnego chłopaka ani dziewczyny.

Pomyśleliśmy więc, że rozproszyliśmy sytuację. Mamy jej paszport i akt urodzenia, więc nie może polecieć z kraju, ale ostatniej nocy powiedziała nam, że pojedzie do Kalifornii w kwietniu, kiedy skończy 18 lat, bez względu na wszystko.

Nie chcemy, żeby poszła. Nie uważamy tego za bezpieczne, moja żona jest we łzach, tak bardzo na nas wpływa, że ​​pochłania nasze dni. Nie wiemy co robić. Nie wiemy nawet, czy ta dziewczyna jest tym, za kogo się podaje. Przeprowadziłem sprawdzanie, wyszukiwanie rekordów telefonicznych, wyszukiwanie nazwisk, wyszukiwanie adresów.

Moje badania pokazują 4 aliasy numeru telefonu i 5 zapieczętowanych dokumentów sądowych, które są poważne. Niektóre rozwiązania, o których myśleliśmy, w tym oferowanie zapłaty za przybycie dziewczyny do naszego domu. To by przyspieszyło sprawę z rodzicami.

Jak temu zapobiec? Jak przetrwamy dzień? ... Jak przekonać naszą niezwykle upartą i silną córkę, że to zły pomysł?


3
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu . Jeśli masz dodatkowe uwagi, umieść je tam!
Acire

Nie mogę odpowiedzieć, ponieważ nie mam jeszcze wystarczającej liczby punktów. Uważam, że mam duże kwalifikacje, aby odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ byłem w bardzo podobnej sytuacji, w jakiej znajduje się Twoja córka. Moi rodzice wierzą, że jestem całkowicie niezależny ( dokładnie tak jak ty). Uważam jednak, że jestem zupełnie odwrotny, pozwalam innym robić to, co mogą i koncentrować się na tym, co robię najlepiej. czy twoja córka zachowuje się tak jak ja, czy nie. Doszliście do wniosku, że to, co zrobiliście, nie rozwiązało problemu, ale mogło spowolnić wszystko.
oddcoder

więc gdybym był w twoich butach, zrobię to A) upewnię się, że twoja córka tak naprawdę nie jest w stanie poradzić sobie z takimi rzeczami, jak gdyby nie wszystko poszło zgodnie z planem, jak należy się zachować. B) przygotuj ją na podróż w pojedynkę, na przykład co powinna zrobić, gdy poczuje niebezpieczeństwo ... niebezpieczeństwo spotkania z kimś, kogo właśnie znałeś w Internecie, oraz jakie środki ostrożności należy podjąć i inne tego rodzaju rzeczy. Wierzę, że jeśli nie ma mowy aby ją zatrzymać, lepiej mieć oczy otwarte na niebezpieczeństwa towarzyszące takim działaniom. X
oddcoder

masz niewiele mniej niż rok na przygotowanie córki, w najgorszym przypadku będziesz względnie pewny, że będzie w stanie sama się o siebie troszczyć, jeśli będziesz miał szczęście, dojdzie do wniosku, że odwiedzanie kogoś, kogo znasz online, nie jest najlepsza rzecz do zrobienia. Uwaga: powinienem powiedzieć, że w moim przypadku rodzice odmawiają mi podróżowania bez względu na to, bez słuchania rozsądku tylko dlatego, że uważają, że nie mogę działać samodzielnie :(
oddcoder

Tak więc kwiecień przyszedł i zniknął. Chciałbym wiedzieć, co się stało z OP i jego córką.
uczeń 101

Odpowiedzi:


92

Moim zdaniem istnieją dwie możliwości: albo historia jest prawdziwa, albo nieprawda. W obu przypadkach twoja córka potrzebuje twojej pomocy.

Jeśli uda ci się powstrzymać córkę przed spotkaniem z tą przyjaciółką, a zatem ona nigdy się nie dowie, czy wszystko, co jej powiedziano, jest prawdą, czy nie, prawdopodobnie będzie nadal myśleć, że to wszystko prawda i winić cię za to, że straciła tę przyjaciółkę.

Sprawienie, by twoja córka zrozumiała, że ​​jesteś tam, aby jej pomóc, może być trudne. Ale może poprzez wsparcie we właściwy sposób może to być możliwe.

Jeśli historia jest prawdziwa, surowi rodzice drugiej dziewczyny najwyraźniej przeszkadzają dwóm dziewczynom w spotkaniu. Posiadanie córki samotnie, a druga dziewczyna próbuje wymknąć się bez wiedzy rodziców, co najwyraźniej nie jest dobrym pomysłem. I nawet to może wpędzić twoją córkę w kłopoty, gdy ci surowi rodzice dowiedzą się, co się dzieje.

Zamiast tego zalecam, abyś skontaktował się bezpośrednio z tymi rodzicami, aby umówić się na spotkanie w dogodnym czasie i miejscu. Jeśli zrobisz to w ten sposób, być może uda ci się przekonać córkę, że pomagasz radzić sobie z tymi surowymi rodzicami, zamiast być kolejną przeszkodą, którą musi zejść z drogi. Żeby mogła spotkać się z przyjaciółką o kilka miesięcy szybciej, współpracując w ten sposób, może pomóc jej przekonać ją, że to lepszy pomysł.

Jeśli cała historia jest prawdziwa, rodzice drugiej dziewczyny są tak samo zaniepokojeni jak ty, dlatego są tak „surowi”. Oznacza to również, że są tak samo zainteresowani tym, aby pierwsze spotkanie odbyło się w bezpiecznym miejscu, jak Ty.

Jeśli wszystko okaże się oszustwem, możesz tam być, gdy tylko córka dowie się prawdy. Dotarcie do tego momentu może wymagać czasu i pieniędzy, ale jeśli oznacza to, że twoja córka będzie Ci bardziej ufać, być może było warto.

Tylko upewnij się, że nie poświęcisz na to więcej czasu i pieniędzy, niż możesz sobie na to pozwolić, i nie zgadzaj się na spotkanie z rodziną w jakimś podejrzanym miejscu, w którym nie chciałbyś zabrać swojej córki w pierwszej kolejności.


41
Co jeśli rodzice są „surowi”, ponieważ nie popierają homoseksualizmu córki?
nazwie 2voyage

48
@ o nazwie 2voyage - Szczerze mówiąc, dlaczego inni rodzice są „rygorystyczni”, nie jest moim zmartwieniem w tym przypadku - chciałbym uchronić moją córkę przed uwięzieniem w obcym kraju przez nieznane osoby, a wybory dokonywane przez innych rodziców wobec córki nie są czynnik dla mnie - chcę wiedzieć, kim są ci rodzice i upewnić się, że są świadomi sytuacji, stwierdzając, że oboje rodzice dbają o dobro swojego potomstwa.
PhasedOut

3
@PhasedOut Niekoniecznie się nie zgadzam, ale nie wszyscy rodzice nadal wykażą się troską o dobre samopoczucie dziecka, gdy dowie się, że ich dziecko szukało związku homoseksualnego. Może to być delikatna sytuacja i może być taka, że ​​ostatecznie zdecydujesz, że jest zbyt delikatna, aby zaryzykować zaangażowanie córki. Istnieją jednak alternatywne ścieżki. Na przykład jeśli dziewczyny chciałyby utrzymywać relacje online, dopóki młodsza osoba nie będzie niezależna. Mówię tylko, że natychmiastowa bezpośrednia komunikacja z rodzicami nie zawsze jest najlepsza. Poznaj dziewczynę
nazwie 2voyage

34
@PhasedOut „Wspólne stanowisko, że oboje rodzice dbają o dobre samopoczucie swojego potomstwa” niekoniecznie jest prawdą. Jeśli rodzice są surowi z powodu przekonań religijnych lub kulturowych, mogą uważać szczęście swojego dziecka (a nawet ich życie) za nieistotne w porównaniu z dzieckiem stosującym się do tego religijnego / kulturowego dogmatu. Na pewno jednak chciałbym porozmawiać z dziewczyną, aby upewnić się, że moje dziecko jest bezpieczne.
Graham,

18
@graham Zgadzam się. Pod wieloma względami ta odpowiedź daje złą radę. To zależy od rodziców drugiej dziewczyny, ale znam sporo osób LGBT i chociaż wielu z nich ma uroczych rodziców akceptujących ... niektórzy naprawdę nie. Możesz potencjalnie wyrzucić inną dziewczynę, wyrzucić ją z domu, ukarać, odesłać do obozu, by ją „wyleczyć”, aw skrajnych przypadkach fizycznie wykorzystana, a nawet zabita.
Tim B,

137

Albo pójdziesz z nią, albo ona nie pójdzie.

Nie jestem do końca pewien, jaka jest prawidłowa odpowiedź, ale mogę ci powiedzieć, że pozwolenie jej odejść samemu jest złą odpowiedzią. Może nawet nie dotrze do swojego „przyjaciela”, zanim nie zostanie odebrana / zmuszona przez kogoś innego.

Proszę, nie pozwól jej odejść sama. Jeśli odejdzie, proszę pójść za nią, nawet bez jej pozwolenia. Może okazać się stratą czasu / pieniędzy, ale jest o wiele lepszy niż okropny koszmar, który może się zdarzyć.

Nie pozwól jej być ofiarą handlu seksualnego.

Niech będzie ofiarą złamanego serca, to się zagoi


4
To idealna odpowiedź i dokładnie to, jak się czujemy.
Dave Farrington,

10
Chodzenie z nią to dobry pomysł. Zalecane kroki: 1. Spotkaj się publicznie z dziewczyną jako rodziną. 2. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pozwól dziewczynom spędzić trochę czasu w bardziej kontrolowanym otoczeniu (na przykład w holu lub jadalni hotelu, w którym się zatrzymasz, abyś mógł być w pobliżu). Nawet jeśli nie chcesz pozwolić dziewczynom w sytuacji, w której mogłyby uprawiać seks, trochę czasu dla nich byłoby dla nich dobre, aby sprawdzić, czy łączą się osobiście tak samo, jak w Internecie.
nazwie 2voyage

65
@DaveFarrington Jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia w CA, więc absolutnie idź z nią. Zaplanuj zabawną wycieczkę rodzinną z wbudowanym czasem, aby twoja córka spotkała się ze swoją przyjaciółką (i plan awaryjny na ten czas, jeśli „przyjaciel” zniknie, ponieważ twoja córka nie będzie sama i bezbronna).
Rob Watts

3
@RobWatts ma świetny pomysł. Twoja córka chce poznać kogoś, z kim czuje się blisko; jest wiele rzeczy, które chciałaby z nimi robić. Kłóciliście się, więc pomogłoby to również naprawić relacje rodzinne, aby zrobić coś fajnego. Wyjaśnij jej, że jako rodzice chcesz ją wspierać i pozwól jej robić swoje, ale jako rodzice chcesz, żeby była bezpieczna, a ta sytuacja cię martwi. Z tych powodów idziesz z nią, aby mogła robić, co chce, i czuć, że jest bezpieczna, a wszyscy wygrywają. Zorganizuj zabawne wycieczki lub coś na początku, a kiedy będziesz szczęśliwy, daj im spokój.
anaximander

108

Poprzednie odpowiedzi nie uwzględniają obaw związanych z tożsamością dziewczyny w CA. Jedną z sugestii jest powiedzenie córce, że ty i twoja żona musicie porozmawiać z dziewczyną w CA przez Skype. Możesz porozmawiać o tym, jak długo potrwa podróż, co planują zrobić, i poznać dziewczynę, pytając, co robi. Może nawet porozmawia z dorosłą osobą w jej życiu (i zdobędzie ich kontakt). Uzyskaj także bezpośredni kontakt z dziewczyną w CA, z której możesz korzystać wyłącznie w przypadku, gdy nie możesz złapać córki (rozmowa testowa, aby była jej).

Ogranicz podróż do 1 lub 2 dni, ponieważ jest to pierwszy raz z biletem w obie strony. Dobra drobna gotówka na wydatki i karta kredytowa z niskim limitem powinny być dobre. Możesz nawet dokonać rezerwacji w hotelu, abyś wiedział, gdzie ona mieszka. (Wszystko to zakłada, że ​​ty / twoja córka może sobie na to pozwolić, w przeciwnym razie nie ma podróży bez pieniędzy. Powinieneś zapłacić część tej kwoty, aby nadal odpowiadała przed tobą).

Kluczem tutaj jest bycie przyjaznym z otwartym umysłem. Konfrontacja z pewnością ją zamknie i prawdopodobnie zrobi to, co chce, bez mówienia ci tego. Przynajmniej musisz wiedzieć, gdzie jej szukać w razie problemów. Te dwa dni będą prawdopodobnie najdłuższymi, najbardziej napiętymi dwoma dniami twojego życia.


49
+1. Poznanie dziewczyny jest lepszą opcją niż zakładanie najgorszego. Możesz mieć doświadczenie i osąd, ale czasami rodzice zapominają, że nie zawsze mają rację, a ich dziecko też ma osąd. Znasz ryzyko, ale nie dostrzegasz korzyści płynących z udanego związku na odległość. Jak zauważają inne odpowiedzi, celem nie jest „zapewnienie im bezpieczeństwa” i uniemożliwienie komuś, do kogo się zwróci, czy to ty (przez nadopiekuńczość) czy przyjaciel (przez usunięcie jej związku), wyrządzisz więcej szkód niż dostaniesz poznać dziewczynę, którą interesuje twoja córka.
Anopleksian

34
„Konfrontacja z pewnością ją zamknie i prawdopodobnie zrobi to, co chce, nie mówiąc ci o tym” - to jest najważniejsza część. Córka ma zamiar zostać pełnoletnią osobą prawną, a stopień, w jakim szanuje opinię rodziców, zależy od tego, jak bardzo jej rodzice traktują ją z szacunkiem
Jason B.,

11
To dobra rada. Gdybym to był ja, nalegałbym na rozmowę z rodzicami drugiej dziewczyny. Jeśli układ jest „prawdziwy” (to znaczy, że druga dziewczyna faktycznie istnieje i nie jest drapieżnikiem seksualnym udającym nastolatkę), to jej rodzice mogą być równie zaniepokojeni jak ty.
Dawood ibn Kareem,

4
Ponadto - często pytaj córkę o drugą dziewczynę w sposób bezstronny. Nastolatki potrafią czasem myśleć lepiej i bardziej krytycznie, gdy mówią. Zapytaj o szczegóły, w jaki sposób poznali się online (forum fanów dla programu, który lubi lub serwis randkowy?), Jaka jest ulubiona klasa drugiej dziewczyny itp. Zadawaj pytania, które pokażą, jak dobrze zna drugą dziewczynę (jest to czerwona oznacz, jeśli dziewczyna nie ma historii ani faktów poza tym, że jest zakochana w twojej córce).
McCann,

63

Po pierwsze, pomocne jest jasne określenie celów rodziców. Dla nas zawsze było „pomagać naszym dzieciom w przekształcaniu się w niezależnych, szczęśliwych i odpowiedzialnych dorosłych”. Nie utknąć w „potrzebie ich ochrony i bezpieczeństwa”, muszą nauczyć się, jak to zrobić sami.

Aby stać się niezależnymi dziećmi, trzeba mieć możliwość samodzielnego wypróbowania różnych rzeczy. Czasem im się uda, a czasem nie. Bardzo ważne jest, aby doświadczyli konsekwencji dobrych i złych decyzji. Tak się uczysz. Nie stajesz się odpowiedzialny po ukończeniu 21 roku życia, stajesz się odpowiedzialny, psuąc się po drodze i ucząc się na własnych błędach.

Jeden z naszych synów przeprowadził się na jakiś czas do innego kraju, gdy miał 17 lat. Miał już trochę doświadczenia w podróży, więc usiedliśmy z nim i przedyskutowaliśmy, czego będzie potrzebował w zakresie zakwaterowania, jedzenia, środowiska społecznego itp. I wymyśliliśmy z planem i budżetem. W ramach tego budżetu mógł zrobić, co chciał i odszedł. Do tej pory mieszkał w trzech różnych krajach i było wspaniale: jest rzeczywiście niezależny, odpowiedzialny i szczęśliwy.

Wróć do konkretnego pytania

 1. Kiedy ma 18 lat, nie możesz legalnie zmusić córki do zrobienia czegokolwiek. Nadal możesz wywierać na nią siłę ekonomicznie lub emocjonalnie, ale to tylko pogorszy sytuację.
 2. Musisz wymyślić plan, aby zaradzić, że jest „bardzo niedojrzała”. Pomyśl o tym, jak może zrobić to sama, gdy szybko zdejmiesz koła treningowe.
 3. Jest w porządku, żeby popełniła błędy i poniosła porażkę. Tak się uczymy. Wyraźnie określ granice i uczyń je prostymi i rozsądnymi. Przykład: „Żadnych szkód fizycznych dla innych ludzi”, „żadnych szkód majątkowych”, „Zrób dobrze w szkole” Ale w tych granicach pozwól jej robić, co chce. Wtrącaj się tylko wtedy, gdy Cię o to poprosi lub jeśli doszło do naruszenia granicy.
 4. Pieniądze i budżet to dobry punkt wyjścia: daj jej stały budżet, ale upewnij się, że obejmuje to rzeczy, których tak naprawdę potrzebuje, jak ubrania lub obiady szkolne. Jeśli pójdzie do kina, nie będzie mogła kupić nowych dżinsów. Jej wybór.
 5. Porozmawiaj z nią o wycieczce do Kalifornii i pomóż jej przemyśleć i zwizualizować. "Jak się tam dostaniesz?". „Czy wiesz, jak poruszać się po lotnisku, odprawie, ochronie, bramie?”. „Czy wiesz, jak dostać się z / na lotnisko?”. "Gdzie zostaniesz?". „Znalazłeś już miejsce na nocleg?”, „Co będziesz jeść?”. „ile pieniędzy będziesz potrzebować i ile masz pieniędzy?” „jak długo zostaniesz?”, kiedy wiesz, że nadszedł czas, aby odejść? ”. Jeśli ma dobre odpowiedzi na wszystkie te pytania, może faktycznie być gotowa do drogi. Jeśli nie, pomoże jej to wyobrazić sobie, gdzie znajdują się wszystkie kłopoty i może nad nimi popracować.
 6. Być może nie jest jeszcze gotowa na tę podróż, ale jest to coś, co musi zrozumieć. Twoim zadaniem jest pomóc jej ocenić, czy jest gotowa, czy nie.
 7. Jeśli nie jest gotowa, zastanów się, co możesz zrobić, aby ją tam zabrać. Może ci się to nie podobać, ale Twoim zadaniem jako rodzica jest umożliwienie dzieciom robienia rzeczy niezależnie, nawet jeśli nie podoba ci się to, co planują.

20
To dobrze opisuje podróż, ale uważam, że brakuje jej punktu krytycznego, który moim zdaniem jest wyjątkowo niepokojący dla OP: Kim jest ta dziewczyna? Skąd córka OP wie, że jest tym, za kogo się podaje? Internet to przerażające miejsce, w którym ludzie mogą udawać, kimkolwiek chcą. Skąd możemy mieć pewność, że ta dziewczyna nie jest mężczyzną w średnim wieku? Słyszenie tego aspektu sytuacji było jak rzucanie czerwonymi flagami w moją twarz. Podróż to jedno. Spotkanie z nieznajomym z Internetu to całkowicie jego własna sprawa. Zweryfikuj te szczegóły i myślę, że OP byłby o wiele bardziej swobodny.
Broots Waymb,

17
To jest naprawdę problem nr 1. Powiedziała, że ​​możemy zadzwonić do matki, ale skąd wiesz, że to nawet prawdziwe? Moja córka jest wrażliwa i uważa, że ​​każdy jest miłym i dobrym człowiekiem. Moje badania pokazują 4 aliasy numeru telefonu i 5 zapieczętowanych dokumentów sądowych, które są poważne. Niektóre rozwiązania, które pomyśleliśmy, proponują zapłatę za to, aby dziewczyna przyszła do naszego domu ... co przyspieszy sprawę u jej rodziców. jeśli tata jest tak surowy, czy mogę zrobić coś, żeby go zaangażować? zasugeruj mojej żonie lub mnie jechać z córką do Kalifornii
Dave Farrington,

9
@DaveFarrington Osobiście są to doskonałe pomysły. Twoja córka widzi lepszą część świata i to świetnie, ale pożycz jej jej doświadczenia i powiedz jej, co się boi. Jako osoba, która znajduje ludzi do życia, niektóre witryny wyszukiwania są nieco nieaktualne i mogą zawierać stare informacje. Twoje rozwiązania to dobre pomysły, szczególnie drugie. Jeśli ogólnie czujesz się niekomfortowo z podróżą, idź z nią i zrób sobie wakacje dla siebie lub rodziny i pozwól jej zrobić to samo, upewniając się, że jest bezpieczna.
Anopleksjan

27
„Jest w porządku, żeby popełniła błędy i poniosła porażkę” - bycie sprzedawanym jako niewolnica seksualna nie jest czymś, z czego łatwo jest się zregenerować.
vsz

18
@DaveFarrington: dodatkowe informacje „Moje badania pokazują 4 aliasy numeru telefonu i 5 poważnych dokumentów sądowych”. Jest wielki. Zmienia to charakter pytania całkowicie i całkowicie musi być zawarte w pytaniu. Naucz też córkę, jak sama to weryfikuje.
smci,

40
Więc moja żona i ja jesteśmy emocjonalnie wyczerpani.
moja córka ma bardzo niedojrzałe 17 lat. Tak, moja żona i ja zepsuliśmy ją, jest jedynakiem, w wyniku czego nie jest bardzo niezależna.
W zeszłym roku poświęciliśmy wakacje na Karaiby, aby zabrać moją córkę na Florydę, a ona nigdy nawet nie dostała się pod kołdrę do łóżka. Pisze, dopóki nie zemdleje. To jest smutne. W tym roku nie odejdziemy ponownie, ponieważ zbyt boimy się tego, co może się zdarzyć. Nie sądzę, żeby wiedziała nawet, jak bardzo jesteśmy zdenerwowani i cierpimy.

Inne odpowiedzi dotyczyły konkretnej sytuacji twojej córki, która chce udać się do Kalifornii. Wydaje się jednak, że ta podróż do Kalifornii jest symptomem kilku większych problemów, które istniały od pewnego czasu.

Czy myślałeś o sprowadzeniu osoby trzeciej, takiej jak doradca lub terapeuta? Wygląda na to, że ty i twoja żona jesteście zestresowani, a twoja córka może buntować się przeciwko tobie z nieznanego powodu. Zaangażowanie strony trzeciej zmniejszyłoby presję na ciebie i twoją żonę. Terapeuta byłby w stanie udzielić profesjonalnej porady, czego nie możemy zrobić online. Możliwe jest również, że twoja córka może chcieć powiedzieć stronom trzecim rzeczy, których ona by ci nie powiedziała.


3
Chciałbym móc głosować za tym 50 razy. Najlepiej oglądanym odpowiedzi rozwiązania objaw bardzo dobrze, ale jeśli choroba nie jest obsługiwany, problem pozostanie.
Carl Witthoft,

37

10 lat temu przeszedłem przez coś bardzo podobnego jak 18-letnia dziewczynka. Opowiadam tę historię jako przykład tego, jak te rzeczy mogą działać, jeśli zostaną odpowiednio uwzględnione.

Poznałem w Internecie chłopca, 5 lat starszego ode mnie, i zostaliśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi. Powiedziałem o nim rodzicom i (podobnie jak rodzice) byli bardzo sceptyczni. Zdarzyło im się, podróżując do jego części kraju i spotkali się z nim na kawę, gdy tam byli.

Kilka miesięcy później poleciał na spotkanie ze mną. Moi rodzice wiedzieli, że przyjeżdża, zgodzili się i przyjechali na lotnisko, aby go zabrać. Zatrzymał się w naszym domu podczas wizyty. Wszyscy dobrze się z nim dogadywaliśmy. Był uprawniony i szczery.

Zaczęliśmy się spotykać, w końcu przeprowadził się tam, gdzie mieszkałem, a teraz jesteśmy małżeństwem od 7 lat.

Więc jak poszło tak dobrze?

 • Powiedziałem o nim rodzicom. Twoja córka zrobiła to samo. To jest świetne! Oznacza to, że ona ci ufa i nie ukrywa tego przed tobą.
 • Moi rodzice uważali, aby upewnić się, że jest legalny. Spotkali go sami, beze mnie. Tak się złożyło, że byli w stanie zrobić to osobiście, ale może to być również over-skype, rozmowa wideo, cokolwiek.
 • Byli zaangażowani w cały proces. To była sprawa „rodzinna”. To nie była tylko moja misja. Moi rodzice uczynili to naszą misją.
 • Moi rodzice traktowali mnie poważnie. Szanowali moje pragnienie spotkania się z tym przyjacielem. Nie został strzepnięty i natychmiast po prostu został odrzucony jako zakochany. Szanowali moje pragnienie i traktowali mnie jak dorosłego. (Przypuszczam, że to było coś, co zasłużyłem, ale nie świadomie. W tym momencie moi rodzice i ja mieliśmy świetny związek).

Właściwe jest również, aby rozmawiać z rodzicami przyjaciela. Moi rodzice próbowali, ale nie byli w stanie nawiązać kontaktu z rodzicami mojego przyjaciela z innych powodów, ale naprawdę ważne jest, aby byli również na pokładzie.

Jesteś o wiele lepiej wyposażony, aby pomóc córce przez to przejść - sama nie poradzi sobie z tym polem minowym.


22

Jako ktoś, kto odbył jedną z tych podróży dwadzieścia lat temu, są tu czerwone flagi, ale może nie te, o których myślisz. I większość z nich można rozwiązać znacznie łatwiej teraz, gdy jest Internet.

Wielką flagą, którą widzę, jest to, że nie brzmi to tak, jakby twoja córka była ... zaproszona. Tak, jej przyjaciółka chce ją odwiedzić, ale czy jej rodzice? A „nadzieja, że ​​uda jej się uciec” oznacza, że ​​istnieje bardzo realne prawdopodobieństwo, że to dziecko jest uziemione, a twoja córka wyda dużo pieniędzy, aby siedzieć sama w pokoju hotelowym przez dwa dni.

To byłby mój plan gry.

Po pierwsze - musisz poznać tę dziewczynę online. Połączenia wideo są wszędzie, więc wprowadzenie nie powinno stanowić problemu dla Twojej córki. (Jest to ważne, ponieważ chcesz się upewnić, że osoba, z którą rozmawiasz, jest tą, z którą rozmawia Twoja córka.) Porozmawiaj na dowolny temat, bądź przyjazny, zadaj kilka pytań. Zasadniczo musisz się upewnić, że twoja córka planuje odwiedzić Ludzką Nastolatkę. Albo, jeśli twoja córka zaczyna dostawać „heebie-jeebie” mężczyznę, zachowuje się inaczej, co może przekonać ją, że to zły pomysł.

Po drugie - musisz porozmawiać z rodzicami. Jeśli twoja córka narzeka, zwróć uwagę, że nie pozwolisz jej pójść na nocleg bez zgody rodzica, więc dlaczego miałaby oczekiwać, że pojedzie przez cały kraj? Znowu działa to najlepiej w przypadku rodziców i dzieci zaangażowanych razem - jest całkiem możliwe, że pozostali rodzice tak samo martwią się, że jesteście zboczonymi potworami (w przeciwnym razie mogą być dręczeni przez prawie 18-latka rozmawiającego ze swoim szesnastoletnim dzieckiem) -old.) W samym sercu po prostu organizujesz nocleg na większą skalę, a jeśli się na to zgodzi, to rozwiązuje wiele problemów związanych z „utknięciem samemu w obcym mieście”. (Teraz, jeśli „ścisłe” oznacza to, co myślę, że działa, być może trzeba będzie tutaj rozjaśnić niektóre szczegóły i ustalić na pierwszym etapie, z czym wszyscy czują się komfortowo. ) Powiedziałbym, że warto postawić na stole „jeśli wolisz, może nas odwiedzić”, nawet jeśli wszyscy są pewni, że nie poleci. Są rodzicami, tak jak ty - dawaj i bierz są niezbędne.

Jeśli uda ci się dojść tak daleko, to tylko logiczna i logiczna zagadka (i naprawdę, powiedziałbym dzieciom, żeby zaczęły oszczędzać przynajmniej część groszy). Idealnie wszyscy rodzice są zadowoleni z idei wizyty (nawet jeśli istnieje pewna ślepota rodziców na temat niektórych szczegółów) i są pewni, że każdy jest normalnym człowiekiem.

W przeciwnym razie, mam nadzieję, że twoja córka zobaczy, że pójście na spotkanie z kimś, kto najprawdopodobniej nie zostanie wypuszczony z domu na czas trwania, jest złym pomysłem - najgorszy przypadek, musi po prostu zachować go jako LDR, dopóki jej przyjaciel nie skończy 18 lat także.


12
+1 za wskazanie, że córka może nie zostać zaproszona i mogłaby skończyć spędzając dużo czasu kręcąc kciukami w obcym mieście.
aleppke,

1
„Naprawdę chcę, żebyś przyszedł, ale moi rodzice są zbyt surowi” może być kodem, bo tak naprawdę nie czuję się dobrze z tobą, ale nie chcę zranić twoich uczuć, więc winię oczywistego kozła ofiarnego - rodzice.
BaneStar007

@ BaneStar007 Bardzo prawda - należy uważać na oznaki czatu z nimi.
Allen Gould,

15

Nie dowiedziała się jeszcze, że Internet jest spektakularną bramą do oszustw i oszustw. Moje zdanie nie różni się zbytnio od wybranej odpowiedzi, ale chciałem dać złudzeniu wgląd w iluzję pseudo anonimowości, którą Internet może wytworzyć nawet dla osób, które w innym przypadku byłyby uważane za dojrzałe i zdrowe.

Oficjalnie się zgadzam. Ona nie idzie lub ty idziesz z nią i starasz się wspierać.

Aby to zilustrować, jakiś czas temu moja doskonale dorosła i poza tym względnie rozsądna kuzynka miała właśnie polecieć dziewczyną z Wielkiej Brytanii do Kalifornii, ponieważ tak naprawdę byli ze sobą i ciągle rozmawiali, itp. Prawdopodobnie niewiele różni się od twojej sprawy oprócz wideo czat nie był tak dostępny. W ostatniej chwili zapytał mnie, czy myślałam, że będzie zdenerwowana, gdy dowie się, że nie jest to wytrzymały, doskonale wyrzeźbiony profesjonalny mistrz deskorolki, który twierdził, że był, kiedy przyjechała. Zapytałem, czy mówił poważnie i okazało się, że to on malował iluzję, myśląc, że to tylko to, co robisz online. Bądź tym, kim chcesz być, a nie tym, kim jesteś. Wyznał jej, zanim wsiadła do samolotu, i oczywiście spadł dokładnie tak, jak można sobie wyobrazić.

Nie wszyscy możemy mówić o zdrowiu psychicznym. Jeśli spotkasz kogoś w kawiarni, barze, sklepie spożywczym, na Facebooku, Tinder lub w więzieniu, nie możesz definitywnie udowodnić niczego, co mówią o sobie lub swoich krewnych, dopóki nie poznasz ich. Więc jaką ścieżkę wybierzesz, aby wyjaśnić, co zależy od ciebie, ale pamiętaj, jak to było być młodym. Jeśli powiesz „nie”, czy ona nie usłyszy? A może stwierdzi, że musi się tam dostać, a ty nie będziesz w stanie jej zatrzymać?

Osobiście wyraziłbym zainteresowanie jej związkiem z przyjaciółką. Przyznaję trochę za psychologię jej zmniejszenia zainteresowania tylko dlatego, że jestem taki zainteresowany, ale także dlatego, że nie chcę dyktować życiu moich dzieci, lub odwrotnie, całym sercem ufać światu. Ale otwartość i gotowość do pójścia z nią może być wsparciem i bezpieczeństwem, których potrzebuje, aby wyjaśnić, czy obraz jest iluzją, czy dokładny. W ten sposób, jeśli będzie musiała biec, nie będzie musiała biec daleko.


3

„Poznała w Internecie dziewczynę, która ma 16 lat i chciała ją odwiedzić w Kalifornii w czasie świąt Bożego Narodzenia, aby się z nią zobaczyć”.

To nie jest prawdziwe. Nie ma znaczenia, czy szukałeś kogoś o tym nazwisku i adresie. Źli faceci też mogą to zrobić i oni to robią.

Internet jest o wiele ciemniejszym miejscem, niż można sobie wyobrazić. Na wszystkich forach jest wiele drapieżników dla dzieci i młodych dorosłych. Właśnie tego musisz teraz nauczyć swoją córkę.

Zacznij od rozmowy z nią o tym, ile osób jest oszukiwanych za pośrednictwem poczty e-mail i Internetu. Kiedy myślisz, że rozumie, w jaki sposób można oszukiwać ludzi, powiedz jej, że została oszukana w tej chwili.


8
To zbyt ciemna wizja IMO O ile znaliśmy ludzi w autobusach lub imprezach rozrywkowych w ostatnich dniach, dziś ludzie spotykali się w Internecie.
Rui F Ribeiro,

25
W wieku 16 lat spotkałem swoją żonę w Internecie. Pojechałem samotnie autobusem do Memphis, kiedy miałem osiemnaście lat. W odosobnieniu brzmi krótko, ale okoliczności były znacznie bezpieczniejsze, niż można sobie wyobrazić. Kluczem jest tutaj, aby rodzice mogli poznać dziewczynę.
nazwie 2voyage

14
Nie jestem pewien, czy bym -1, ale Internet to także małe miejsce ... słyszysz o WSZYSTKIM złym i nic dobrego, co się dzieje ... ponieważ złe chwyta nagłówki, a dobre nie. Spotkałem narzeczonego również przez Internet - i niezliczoną liczbę innych przyjaciół. Trzeba być ostrożnym (ponieważ są tam źli ludzie), ale poddanie się takiemu strachowi jest ... niepokojące ...
WernerCD

5
@DaveFarrington „żałuję, że w dzisiejszych czasach dzieci nie podniosły głowy i nie rozejrzały się” Ani moja żona, ani ja nie pasują do tego opisu. Jeśli twoja córka tak robi, to patrzysz na głęboką zmianę kultury. Nie ma to jednak znaczenia, faktem jest, że istnieje sprytny sposób, aby to zrobić i niezbyt mądry sposób. Może nie jest dobrze wyposażona, ale ty jesteś. Zapytała cię o to zamiast kłamać i próbować to zrobić. Znam kogoś, kto kłamał i rzeczy też nie poszły. Twoja córka do tej pory robi to całkiem sprytnie, przynajmniej będąc z tobą szczera.
nazwie 2voyage

6
@DoritoStyle I mam nadzieję, że nie odejmiesz od tego tego, że mówię, że nie ma obaw. Są, ale „To nie jest prawdziwe” jest po prostu złe. Czasami tak jest, czasem nie. Córka ma wkrótce 18 lat. Musi być wykształcona, a nie osłonięta.
nazwie 2voyage

2

Po przezwyciężeniu tej sytuacji, powinieneś skupić się na tym, by ponosić za nią odpowiedzialność. Zacznij od nauczania gotowania i pewnego dnia po prostu zapytaj ją, czy chcesz spróbować jej gotowanego jedzenia. Na razie najlepszym rozwiązaniem byłoby poprosić ją o trochę czasu i opóźnić ją tak bardzo, jak to możliwe (wiem, że powiedziała kwietnia, ale jeszcze więcej), po prostu podać jakiś oczywisty powód (z tego, co myślę, że uniknięcie potencjalnego opóźnienia niespodzianki jest lepsze ). Co najważniejsze, twoja córka powinna być bezpieczna. Ja osobiście nie ufam internetowi nawet przez 1 bit (powinieneś zobaczyć mój komputer, który nie ma programu antywirusowego, a jednak udaje mi się uniknąć kłopotów), ale niewiele osób twierdzi, że spotyka się zwykle z innymi ludźmi w Internecie. Internet nie jest zły ani niebezpieczny ... jest bardziej jak „powinieneś wiedzieć, co robisz / klikasz” i w ten sposób jest bardzo owocny.
Przede wszystkim spróbuj się uspokoić i przemyśl to. Trudno będzie wam myśleć w takim napięciu. Nie zasugeruję nic innego, ponieważ inne dobre odpowiedzi mówią, co jeszcze chciałem powiedzieć.


2

Niezależnie od problemów związanych z chęcią spotkania się z kimś, istnieją prawdziwe problemy z dziećmi w wieku podróżującym samotnie.

Nawet na przykład podróż w tym samym stanie z zaufanym przyjacielem znanym rodzinie może zostać odrzucona, ponieważ młodzież nie może wynająć samochodu i ma problem z zameldowaniem się w hotelu bez rodzica itp.

Więc nie mów o tym, co ważne. Spraw, by nie była gotowa podróżować samotnie w nieznane miejsce.


Nie jestem do końca poinformowany o tym, jak mogłaby funkcjonować Kalifornia, ponieważ nigdy nie podróżowałem tam, gdy miałem poniżej 21 lat, ale w stanie, w którym mieszkam, nie możesz wynająć renomowanego pokoju, jeśli masz mniej niż 21 lat. Jedyne miejsca, w których można się zameldować w wieku 18 lat, są co najwyżej szkicowe. Nie możesz wynająć samochodu, dopóki nie skończysz 25 lat. Nie widzę w tym logicznego planu, ponieważ jest to coś więcej niż „chcę”. W wieku 17 lat nie możesz w ogóle wynająć żadnego miejsca, które kiedykolwiek widziałem, poza miejscem oferującym stawki godzinowe.
trzy razy

2

Bardzo mi przykro, że ten problem jest dla ciebie bardzo denerwujący.

Naprawdę uważam, że jeśli jesteście dobrymi rodzicami, będzie ona niezależną i działającą osobą dorosłą. Jest zmuszona dokonywać wyborów, z którymi się nie zgadzasz, ale narzędzia, które dawałeś jej przez lata, zaczną być używane teraz, gdy jest dorosła. Ja też jestem Kanadyjczykiem, w wieku 18 lat podróżowałem po całych Stanach Zjednoczonych i dokonałem kilku złych wyborów, ale na pewno opierałem się na lekcjach, których nauczyli mnie moi rodzice. Przeszedłem bez szwanku i podróżowałem autobusem VW z zespołem rockowym. Horrory! Mam teraz 60 lat. (Poszedłem na uniwersytet, uczyłem przez lata i jestem odnoszącym sukcesy i szczęśliwym dorosłym).

Zaproponuj, aby wybrała miejsce publiczne na pierwsze kilka spotkań. Zaproponuj, że ma przy sobie gotówkę i kartę kredytową. Przypomnij jej, że każdy ma szlochającą historię i że jej priorytetem jest dbanie o siebie. Jeśli wyda wszystkie pieniądze, zobaczysz ją w domu i będzie ci winna każdy grosz plus odsetki za tę pomoc. Taksówki są drogie, ale bezpieczniejsze niż jakakolwiek inna opcja po 23:00.

Mam nadzieję, że wiesz, że nie ma nic przeciwko powiedzeniu „nie”, gdy ma 17 lat. Tak samo, jak ona może dokonywać wyborów dla dorosłych, gdy jest jednością. Jest również całkowicie w porządku, aby nie płacić za tę podróż. Dorośli nie proszą mamy i taty o pomoc w robieniu rzeczy, gdy mama i tata nie lubią planu.

Myślę też, że daje jej kartę kredytową z limitem 500 $. w przypadku AWARYJNOŚCI jest dobrym planem tworzenia kopii zapasowych. Powiedz jej, że to nie jest na drinki, narkotyki, hotel, czy cokolwiek innego, niż zabranie jej do domu w jednym kawałku. Nadal nie jest dozwolone picie alkoholu w Kalifornii w wieku poniżej 21 lat. Upewnij się, że wie, że USA nie są winne Kanadyjczykom żadnego specjalnego traktowania, a złamanie prawa tutaj nie stanowi pikniku dla osób niebędących obywatelami. Mogłaby potencjalnie utracić prawo do podróżowania w USA, gdyby została skazana za narkotyki, alkohol lub inne przestępstwa. (Nawet jeśli jest obecna, gdy ktoś inny popełnia przestępstwo).

Przypomnij jej o chorobach przenoszonych drogą płciową - choć oczywiście będzie z tego powodu niezadowolona.

Przypomnij jej, że legalne jest noszenie broni otwartej i (niektórzy mogą nosić) ukrytą broń w wielu stanach. CA jest jednym z nich. Mieszkam w Kalifornii i Teksasie i szczerze nie boję się, ale martwię się i myślę o tym, gdzie jestem i co robię. (W trakcie edycji: NIE sugeruję, aby ktokolwiek nosił broń, po prostu wskazując, że jest to coś zupełnie innego niż powiedzmy Toronto. Wiem, ponieważ mieszkałem w Kanadzie przez 45 lat, a Toronto dla 32 z nich. Mieszkałem w Kalifornii i TX i często spotykam ludzi z bronią.) Oznacza to, że decyduję się pozostać całkowicie trzeźwy, kiedy jestem w miejscu publicznym lub muszę odbyć transport.

Co do 16-letniej dziewczyny, którą spotyka ... to mnie zastanawia. Sugerowałbym, że „nadzieja, że ​​uda jej się wydostać z domu rodziców” oznacza, że ​​nadal jest nieletnia (lub, co gorsza, nie mówi prawdy) i że bez twojej córki rozmawiającej z rodzicami i mówiącej, że chciałaby się spotkać razem z córką zachowuje się, jakby nie była dorosła. Dorośli mogą żyć otwarcie i szczerze. Jeśli nie ma nic do ukrycia, nie ma powodu kłamać ani nie mówić całej prawdy.

Życzę powodzenia w tym. Najtrudniejsze zadanie, jakie ci pozostało, to odpuścić. Spędzasz lata dbając o każdą potrzebę i pragnienie i starając się nauczyć swoje dziecko, aby było jak najlepsze - i wtedy musisz pozwolić mu to zrobić.

NA EDYCJI: Im więcej o tym czytam, tym bardziej się martwię. Szesnastoletnia dziewczynka musi być widoczna, a twoja córka musiała ją zobaczyć przynajmniej przez Skype lub FaceTime, a także musi wziąć pod uwagę, że JEŚLI dziewczyna jest dokładnie tym, za kogo się podaje (choć w to wątpię), to ona jest nieletnia, a twoja córka może zostać oskarżona o przeszkadzanie jej. Spotkałem ludzi podczas moich podróży, ale byłem przygotowany i wiedziałem, że będę publicznie, miał plan, nie pił niczego, co nie przychodziło w zapieczętowanym pojemniku, ani pozostawiał drinka bez opieki. Wygląda na to, że twoja córka nie ma tego przygotowania. Powodzenia w tym!


Legalne otwarte / ukryte noszenie na boku, nielegalne noszenie broni palnej przez przestępców jest również bardzo powszechne. Podczas gdy licencjonowani przewoźnicy (przynajmniej w Teksasie) popełniają mniej brutalnych przestępstw na mieszkańca niż funkcjonariusze policji, uzbrojeni przestępcy nie są rzadkością.
Deolater,

Dlatego musimy być czujni i zastanowić się, gdzie jesteśmy i z kim, i zachować trzeźwość.
WRX,

Dorośli, którzy nie mają nic do ukrycia, nie muszą kłamać. Jest źle sformułowany. Dzięki, edytowałem. 18-latek musi być świadomy niebezpieczeństw. To jest moje zdanie.
WRX,

Dlaczego nie dać jej sprayu z pieprzem zamiast pistoletu?
Rui F Ribeiro,

3
Siedemnastolatek, który jest tak niedojrzały jak ta dziewczyna, NIE jest kimś, komu należy doradzić noszenie broni, zwłaszcza gdy mieszka się tam, gdzie jest to nielegalne!
WGroleau,

1

Biorąc nieco inny takt na to wszystko, chciałbym dać wam dwoje rodziców. Są chwile, w których hojna i miła osoba, którą wydaje się wam, jest szkodliwa dla tych, których kochamy. Jak niektórzy ludzie lubią mówić „włączanie”.

Muszę więc zadać pytanie: skąd weźmie pieniądze na podróż?

Ona działa, jak wskazałeś. Teoretycznie mogłaby zaoszczędzić pieniądze na tej pracy. Ale jak się tam dostanie? MD-Uber (mama i tata Uber) zapewnia transport bezpłatnie. Skąd pochodzą jej ubrania (głównie, założę się, chłopaki). Co je i gdzie kładzie głowę w nocy (wy).

Na szczęście ma jeszcze 17 lat, więc jest trochę czasu. Jeśli jest wystarczająco dojrzała, aby samodzielnie podejmować decyzje dotyczące „podróży do Kalifornii”, może sama podejmować inne mniej ryzykowne decyzje. Jak to, jak dostanie się do pracy, jak będzie mogła kupić ubrania, jak będzie jeść i gdzie będzie mieszkać.

Nie jestem przeciwny zapewnieniu głębokiej zniżki na czynsz, który naliczyłbyś jej za mieszkanie z tobą, ale uderzenie jej za 250 USD miesięcznie za jej pokój i narzędzia może dać jej przerwę. Prawdopodobnie naprawdę zrobiłbym jej przerwę, kiedy poinformujesz ją, że jedzenie nie jest wliczone w tę sumę. Następnym razem, gdy będzie musiała iść do pracy, po prostu poinformuj ją, że jest sama na tę podróż. Może uda jej się wypróbować prawdziwego Ubera, dopóki nie kupi własnego samochodu. Niech ona chodzi do szkoły zamiast ją prowadzić. Dopóki jest jeszcze bezpiecznie, czas zimowy w Kanadzie jest świetnym czasem na prowadzenie lekcji w domu z hojnością.

Według mnie jest to kwestia granic. „Jestem na tyle dorosły, by podejmować wybiórcze decyzje dotyczące mojej przyszłości, ale wy musicie zadbać o resztę” - mówi. W wieku 18 lat jest ona w stanie samodzielnie podróżować, ale nie jest prawnie wymagane, aby ją zapewnić, tak jak to robiłeś. „Możesz wziąć udział w tej podróży, kochanie, ale czy mógłbyś przenieść swoje rzeczy z pokoju przed wyjazdem? Dzięki. Och, i daj nam znać, gdzie się zatrzymasz, kiedy wrócisz.”

Trochę trudno jest traktować swoje dziecko w ten sposób, ale tak naprawdę nie jest już dzieckiem i to dla jej własnego dobra.

Aha i wyczerpanie emocjonalne jest normalne.


2
Twoja sugestia byłaby nielegalna w wielu krajach. Na przykład w Belgii rodzice są zobowiązani do wsparcia finansowego swoich dzieci do 25. roku życia. Możesz je wnieść do sądu w celu wyegzekwowania tego, a to nie daje im prawa do podejmowania decyzji za ciebie, jeśli masz ukończone 18 lat. Obowiązuje bardzo niewiele wyjątków. Jeśli próbowałeś zamordować swoich rodziców, nie muszą cię już wspierać. Wszelkie wybory dotyczące stylu życia, nieporozumienia polityczne lub religijne nie są ważnym wyjątkiem. (Nie jest to również jednostronne, ponieważ ta sama zasada dotyczy dzieci, które są zobowiązane do wspierania starszych rodziców.)
user7019377,

Zakładam, że nie jest to prawo w Kanadzie. Z pewnością nie ma go w USA. Dzięki za informacje, to jest całkiem pouczające.
Pete B.,

2
Wspominam o tym głównie ze względu na motywację stojącą za takimi przepisami: większość dzisiejszych zawodów (szczególnie tych atrakcyjnych) wymaga szkolenia po ukończeniu 18 lat. W rzeczywistości bardzo niewiele osób może być naprawdę niezależnych finansowo w wieku 18 lat. Ceniąc wczesną niezależność finansową ponad wszystko doprowadziłoby do gorszych perspektyw długoterminowych. Jednocześnie nie chcemy, aby młodzi ludzie zostali dziećmi, które same nie mogą podjąć żadnej decyzji. Wiele rodzin rozwiązuje ten problem za pomocą dżentelmeńskiej zgody na wsparcie, ale ograniczanie zakłóceń. Wszystkie te prawa mają na celu ochronę tych, którzy nie mogą osiągnąć takiego porozumienia.
user7019377,

Dobrze, że o tym wspomniałeś, ale może to przynieść więcej szkody zamierzonemu beneficjentowi. W tym przypadku sprawa, którą przytaczasz, jest zupełnie inna niż córka OP. Ma pragnienie niezależnego życia bez odpowiedzialności.
Pete B.,

Nie jestem pewien, czy „wyjazd do Kalifornii, gdy ma 18 lat” oznacza wizytę lub chęć tam zamieszkać. W każdym razie, mając do czynienia tylko z dwiema możliwościami (hiperbola zamierzona, ponieważ nastolatkowie tak to postrzegają) „rób wszystko dokładnie tak, jak mówimy” lub „bądź dla nas martwy”, może pójść na drugą, nawet jeśli nie może realistycznie się utrzymać . Stąd potrzeba rozwiązania na średnim poziomie.
user7019377,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.