Moje dzieci oglądają YouTube - jak mogę kontrolować to, co widzą?


53

Moje dwoje dzieci ogląda bajki na YouTube, a młodszy jest małym dzieckiem. Od czasu do czasu próbuję zobaczyć, na co naprawdę patrzą, ale wiele razy przechodzą do jakiegoś wideo, które moim zdaniem nie jest dla nich odpowiednie, na przykład amatorskie kreskówki z przerażającymi twarzami i tym podobne.

Czy istnieje sposób na filtrowanie niepożądanych filmów sugerowanych z YouTube? Skutecznie usunąłem reklamy za pomocą oprogramowania do blokowania reklam, ale nie mogę zrobić tego samego z filmami.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Rory Alsop

Warto zaznaczyć, że konto YouTube ograniczenia wiekowe jakiś nieodpowiednich materiałów, jeśli ktoś jest zalogowany na koncie, w których wiek wynosi mniej niż 18.
tuskiomi

Aby znaleźć rozwiązanie techniczne, spójrz na filtry oparte na słowach kluczowych, które oferują prawie 100% współczynników połowu. android.stackexchange.com/questions/16698/…
majsterkuje

Odpowiedzi:


105

Oglądaj YouTube ze swoim dzieckiem , wtedy będziesz wiedział, co ogląda. Maluch może przypadkowo przejść się na coś i zobaczyć coś, czego nie może zobaczyć.

Nie pozwól maluchowi wędrować samotnie po Internecie, jest to bardzo niebezpieczne miejsce.

Nie ma żadnych zabezpieczeń, które są w 100% skuteczne w blokowaniu materiałów dla dorosłych w Internecie, z wyjątkiem nadzoru dorosłych ! Istnieje pewne oprogramowanie, które ma na celu złagodzenie niektórych zagrożeń związanych z Internetem, ale nadal nie można zastąpić siedzenia z dzieckiem i oglądania tego, co oglądają, i wiedzy o tym, co robią. Robiąc to, kierujesz nimi i uczysz ich dobrych nawyków internetowych, a gdy się zestarzeją, nie będziesz musiał ich tak uważnie obserwować, ponieważ znasz nawyki, które im zaszczepiłeś.


2
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu . Po przeniesieniu komentarzy nie ma możliwości przeniesienia dodatkowych komentarzy; jeśli zostaną tutaj opublikowane, zostaną usunięte.
anonGoFundMonica

36

Wygląda na to, że w YouTube są pewne funkcje kontroli rodzicielskiej. Przewiń na dół strony i poszukaj czegoś, co mówi „Bezpieczeństwo” lub „Tryb bezpieczeństwa”. Włącz to. Możesz opcjonalnie zablokować go również w przeglądarce. (Może być konieczne zalogowanie się, aby to wszystko zadziałało). Powinno to umożliwić bezpieczne wyszukiwanie Google i przeprowadzić kontrolę rodzicielską. Nie wydaje się, aby można go było dostosować do własnych potrzeb, ale nie grałem z tym zbyt wiele. Wydaje się również, że istnieje wiele zasobów dostępnych, jeśli przejdziesz do „kontroli rodzicielskiej YouTube”.

Jeśli oglądasz na tablecie lub innym urządzeniu mobilnym, istnieje aplikacja YouTube dla dzieci ( https://kids.youtube.com/ ). Wygląda na to, że ma kontrolę rodzicielską, limity czasowe itp. Nigdy go nie użyłem, więc nie mogę powiedzieć, jak dobrze to wszystko wygląda, po prostu widziałem, jak pojawia się w reklamie od czasu do czasu.


Natknąłem się na aplikację mobilną googling, ale oglądają ją na komputerze stacjonarnym. Poszukam trybów, które zasugerowałeś.
Ivan

3
„nowe prywatne okno” i to nie zadziała
Sarge Borsch

5
Nie ma to na celu ograniczenia treści dla młodszych dzieci; po prostu usuwa surowe treści dla dorosłych / osób powyżej 18 roku życia. Nadal może być pokazane coś, co może być odpowiednie dla starszych dzieci, ale nie dla młodszych.
Micheal Johnson,

2
Jako rodzic nie uważam za właściwe delegowanie odpowiedzialności za decydowanie, co jest w porządku dla moich dzieci do oglądania na YouTube.
AE

1
Na razie zdecydowanie zalecam ostrożność z dziećmi YouTube. Jest teraz zalany kanałami z recenzjami zabawek i filmami, które mogą wprowadzić i przekonać dziecko, że chce więcej zabawek.
Bradman175

29

Jeśli Twoje dzieci korzystają z urządzeń mobilnych, aplikacja YouTube Kids może okazać się realną alternatywą i szybkim rozwiązaniem. Jest to dostępne tylko w Google Play i iTunes App Store, więc użytkownicy Amazon Fire nie mają szczęścia.

Sama aplikacja filtruje zawartość do odpowiednich materiałów dla dzieci. Więcej informacji o aplikacji można znaleźć w przewodniku dla rodziców YouTubeKids . Zarówno moja 6-latka, jak i 3-latka korzystają z aplikacji i cieszą się jej zawartością.

Nie natknęliśmy się na nic, co uważamy za niewłaściwe, chociaż z pewnością jest możliwe, że coś przemknie przez filtry. Ponadto mogą istnieć treści, które mogą być nieodpowiednie dla Twojego dziecka, które mogą być zaakceptowane przez innych rodziców lub starsze dzieci. Jeśli znajdziesz coś, co Ci nie odpowiada, nadal możesz oznaczać nieodpowiednie filmy.

Inne funkcje obejmują wyłączenie funkcji wyszukiwania, aby ograniczyć filmy tylko do tego, co jest wyświetlane na ekranie głównym. Moim osobistym faworytem jest opcja włączenia timera, abyś mógł ograniczyć czas wyświetlania.


1
Już rozważaliśmy zakup tabletu, więc na pewno spróbujemy!
Ivan

2
Nie mogę polecić wystarczająco mocno, ale ytkids wciąż ma filmy, które mogą być nieodpowiednie dla bardzo małych dzieci. Jej nie całkowity kawałek umysłu, ale na pewno waaaay lepiej niż nieograniczonego dostępu.
Jared Smith

@JaredSmith to rozsądny punkt, włączę to do mojej odpowiedzi. Nie znaleźliśmy jeszcze żadnych, ale moje nigdy nie mogą oglądać bez obserwacji, więc zobaczymy to, jeśli ktoś przyjdzie
psubsee2003

Najważniejszą rzeczą, jaką zauważyłem, jest to, że dialog czasami przekracza poziom złośliwości i / lub romantycznej niezgody, z którą czuję się swobodnie. YMMV, i zależy to również od wieku i usposobienia dziecka (np. 3-letni vs 10-letni). Nigdy nie spotkałem niczego, co byłoby całkowicie nieodpowiednie (nagość, brutalność, rażące insynuacje / odniesienia seksualne itp.).
Jared Smith

1
W przypadku rozwiązań innych niż mobilne rozważ użycie YouTube TV ( patrz artykuł Lifehackera ) lub zakup Chromecasta lub smart TV i samodzielne zarządzanie kolejkami filmów (z urządzenia mobilnego lub komputera). Treść reklamy jest znacznie zmniejszona (wyeliminowana w niektórych starszych telewizorach), powiązane filmy są w zasadzie wyeliminowane, a dzieci mogą nadal odtwarzać / wstrzymywać / pomijać. {note: zamierzał
pisać

9

Jedynym rozwiązaniem, które dla nas zadziałało, jest zalogowanie naszego syna, który ma 6 lat, do mojego konta Google na YouTube, abym mógł śledzić jego historię i blokować użytkowników YouTube, których nie chcemy oglądać. Nie znalazłem sposobu na zablokowanie pojedynczego filmu, ale możesz zablokować kanał.

Przejdź do strony Kanały, następnie „Informacje”, a następnie kliknij „Zgłoś” i „Zablokuj użytkownika”.


5
To działanie jest rozsądne, ale może zadziałać dopiero po tym, jak zobaczą coś wątpliwego.

6
Ponadto, chyba że chcesz, aby dzieci
błądziły się po twojej skrzynce

4
@DoritoStyle Aby być uczciwym, to odbierze tytuł pytania OP.
Rhymoid

1
Myślę, że to jedyna odpowiedź, która pasuje do pytania. Inni ludzie, którzy odpowiedzieli, nie rozumieją. Ivan nie ma problemu ze swoimi dziećmi oglądającymi Youtube, ale niektórzy dziwacy tworzą filmy z postaciami takimi jak Świnka Peppa, ale tam robi naprawdę brzydkie rzeczy. Te filmy są po prostu głupie i potencjalnie mogą uszkodzić mózg twojego dziecka. To właśnie oznaczają „kreskówki amatorskie z przerażającymi twarzami i tym podobne”.
Kupowanie

1
Aby rozszerzyć tę odpowiedź, możesz zapobiegawczo śledzić kilka poziomów polecanych filmów z każdego punktu początkowego / ścieżki (filmy, które lubią) w poszukiwaniu kont śmieci do zablokowania.
R ..

8

Istnieją alternatywy dla Youtube, które przechowują tylko treści bezpieczne dla dzieci. Możesz spróbować poszukać jednego z nich. Wiem, że istnieje holenderski „kindertube.nl” i mogłem znaleźć linki do „toddlertube.com”, chociaż wydaje się, że jest offline.

Alternatywnie, mogą istnieć również niektóre firmy i kanały telewizyjne, które udostępniają niektóre treści online; to powinno być również bezpieczne. Znowu holenderski, ale „nickelodeon.nl” pozwala oglądać ich programy z ich strony internetowej.

W takiej sytuacji lepiej jest szukać dedykowanej witryny / programu do oglądania tego, co chcesz zobaczyć, niż korzystać z ogólnej aplikacji do oglądania wszystkich rodzajów filmów, jakie kiedykolwiek powstały.


7

Zakładam małe dzieci, może 6-10 lat.

EDYCJA: Brakowało mi toddler tagu. Pozwolę, aby ta odpowiedź pozostała taka, jaka jest w chwili, gdy wasze dzieci mają 6-10 lat. Zdecydowanie sugeruję, aby nigdy nie pozwalać maluchom (1–3) oglądać samemu YouTube.

Odpowiedź techniczna: rozwiązanie Linux

Moje dzieci oglądają YouTube, jak monitorować to, co widzą?

Zrobiłem to sam przez chwilę. Zainstalowałem maszynę z systemem Linux, która działała jako wymuszone proxy HTTP dla jej maszyny z systemem Windows. Aby to zrobić:

  • Zainstaluj Squid na komputerze z systemem Linux.
  • Skonfiguruj router internetowy, aby komputer z systemem Windows nie mógł uzyskać bezpośredniego dostępu do Internetu.
  • Skonfiguruj komputer z systemem Windows, aby korzystał z komputera z systemem Linux (kałamarnica) jako serwera proxy.
  • Skonfiguruj kałamarnicę, aby rejestrować wszystkie dostępy.

Dlatego miałem dziennik wszystkich adresów URL, do których kiedykolwiek miała dostęp. Potem napisałem mały skrypt, który przeanalizował ten plik dziennika, przejrzał wszystkie adresy URL Youtube, dodał tytuły odpowiednich filmów i wysłałem to wszystko na przydatną stronę HTML. Mamy teraz stronę HTML dziennie z tytułem filmu + link, który można szybko sprawdzić w razie wątpliwości.

Pamiętaj, że w zależności od kraju lepiej powiedz drugiej osobie, że regularnie ją monitorujesz ...

Uwaga: działało to kilka lat temu. Obecnie YouTube używa protokołu SSL, a adresy URL filmów nie są już widoczne dla zwykłego serwera proxy. Oznacza to, że dziś trzeba by być bardziej kreatywnym - stworzyć sytuację „człowiek w środku” lub spróbować skonfigurować prawdziwe odwrotne proxy bez SSL „wewnątrz”. Nie próbowałem tego i nie wiem, czy jest to możliwe, ani jak skuteczny jest Youtube w zakresie wymuszania swojego SSL. Więc od 2016 roku weź ten przepis z odrobiną soli.

Odpowiedź rodziców: może?

Myślę, że nie jest dobrym pomysłem dawanie małym dzieciom pełnej swobody, a następnie codzienne wątpliwości. Zwłaszcza, gdybym widział, jak moje dziecko szybko zamyka karty przeglądarki / czyści historię przeglądarki za każdym razem, gdy wchodzę do pokoju, byłoby to absolutnie nie-nie.

Bez względu na to, jakie treści mogą znaleźć w Internecie, o wiele ważniejszą kwestią jest zaufanie między tobą a nimi.

Musi być w 100% jasne, że mogą robić to, co robią, ponieważ im ufasz. Musisz więc mieć sposób, aby poinformować ich, jakie są granice, i musisz czuć, że twoje zaufanie jest uzasadnione. W chwili, gdy nie mogą cię przekonać, że możesz im w 100% zaufać, musi to być koniec.

Jeśli więc nie jesteś technicznie skłonny, zrób sobie przysługę i postępuj tak jak w przypadku każdej innej kwestii rodzicielskiej. Jeśli nie są w stanie swobodnie i szczęśliwie porozmawiać z Tobą o tym, co dziś zrobiłeś, to nie mają miejsca, by samodzielnie korzystać z YT. Jeśli okaże się, że są najwyraźniej niewygodne, gdy wejdziesz do pokoju, gdy YT, to powinno być naprawdę.

Zrobiłem to, co zrobiłem, ponieważ miałem już Linux-a i Squida i umieszczałem na białej liście strony, które mogła oglądać sama (plus serwer był włączony także o określonych porach dnia, więc też nie było o co walczyć). YouTube pojawił się stosunkowo późno i przede wszystkim chciałem sprawdzić, czy nie ma poważniejszych problemów; Stosunkowo szybko pozbyłem się mojego specjalnego skryptu na Youtube, ponieważ wszystko wydawało się całkiem w porządku i nie widziałem powodu do dalszego monitorowania. Oczywiście od początku wiedziała, że ​​to robię, i nie było to dla niej problemem.

Od czasu do czasu próbuję zobaczyć, na co naprawdę patrzą, ale wiele razy przechodzą do jakiegoś wideo, myślę, że nie nadaje się dla nich jak amatorskie kreskówki z przerażającymi twarzami i tym podobne.

Musisz zadać sobie pytanie, ile to znaczy „nie nadaje się”. Kreskówki z przerażającymi twarzami mogą być na granicy; co z filmami z okaleczeniami, zwłokami, rasistowskimi rzeczami, subtelnymi filmami z psycho horrorem lub po prostu przypadkowym bzdurą? Na pewno nie chciałbym, żeby widzieli to za każdym razem, gdy wychodzę z pokoju.

Sprawdź historię przeglądarki razem

Połączenie obu podejść: regularnie siadaj z dziećmi i razem przeglądaj historię ich przeglądarek. Niech ci powiedzą, co im się najbardziej podobają, może ponownie razem obejrzą niektóre klipy. Jeśli zobaczysz takie, które uważasz za niezdrowe, powiedz im, że nie powinny już tego oglądać.

Jeśli to zrobisz i znajdziesz skasowaną historię przeglądarki, wiesz, co to oznacza ...


1
Łatwiej byłoby po prostu utworzyć osobne konto Google i kliknąć „historię” na YouTube, aby zobaczyć, jakie filmy były oglądane.
marzyciel

@dreamer są ludzie, którzy w ogóle nie korzystają z kont Google ...
AnoE

Dobre rozwiązanie dla zaawansowanych technologicznie, czy mógłbyś opublikować ten skrypt w Github? Czy ograniczyłeś też jej uprawnienia do instalowania programów VPN / proxy i wtyczek do przeglądarek internetowych?
CPHPython

1
@CPHPython, to było kilka lat temu, nie mam już tego skryptu, ponieważ i tak osiągnęła poziom smartfona. ;) To było proste: sprawdź log wiersz po wierszu, jeśli URL wideo => pobierz treść (żądanie HTTP), wyodrębnij tytuł z HTML, napisz do nowego pliku. Kiedy miała mniej więcej 7-13 lat, ograniczyłem jej konto za pomocą narzędzia do ochrony dzieci (wycofane, nie pamiętam imienia). Nie przede wszystkim z powodu nieufności, ale musieliśmy się komunikować, kiedy tylko czegoś chciała. I w przypadku problemów z wirusami itp. A ponieważ nie chciałem, żeby jako dziewczynka korzystała z czatów w tym wieku.
AnoE

2
@AnoE: Jak sobie radzisz z faktem, że Youtube korzysta z SSL i dlatego nie dostajesz adresu URL, a jedynie adres IP w twoim serwerze proxy. A może skonfigurowałeś zwrotny serwer proxy z adresem lokalnym bez SSL?
mastov

6

Nie określasz, czy jest to na tablecie - ale w przypadku, gdy jest to:

To, co robimy, za pomocą tabletu naszej córki, polega na użyciu aplikacji o nazwie „Kids Place”, aby „zamknąć je” w bezpiecznym środowisku dla dzieci. Istnieje kolejna aplikacja o nazwie „Wideo dla dzieci”, w której można wyświetlić listę dozwolonych filmów - z serwisu YouTube lub lokalnie na tablecie. Działa to bardzo dobrze, a nasza córka wie, jak uzyskać dostęp do tego, czego chce sama.

To oczywiście nie wyklucza oglądania YouTube z dzieckiem, jak mądrze sugeruje @Malachi. Możesz zrobić jedno lub drugie (lub żadne).2
Bezpieczny odtwarzacz wideo dla dzieci: play.google.com/store/apps/…
KlaymenDK

2
^ Nie mam żadnego związku z tymi produktami, poza tym, że jestem zadowolonym użytkownikiem.
KlaymenDK

6

Oprócz wspomnianych już dobrych pomysłów (trzymaj komputer w miejscu publicznym, oglądaj z dzieckiem, jeśli to możliwe, i instaluj filtr bezpieczeństwa dziecka), zalecamy wyłączenie Youtube na koncie dziecka i pobieranie wygodnych filmów, umożliwiając dziecku oglądanie na własną rękę.


5

Jedyną odpowiedzią jest nadzorowanie, imo. Telewizor i komputery / tablety znajdują się we wspólnym obszarze - bez wyjątków. Oglądasz z nimi lub przynajmniej pozostajesz w tym samym obszarze. Jeśli przejdą poza kanał, wyjmij urządzenie.

Pewnie, że dostaję prawdziwe życie, nie jest tak. To jest trudne. Musisz je wychować i nadal wykonywać wszystkie obowiązki, co czasami oznacza, że ​​nie mogą oglądać Youtube.


1
głos w dół za to nie pozwala na wolność słowa. Nie mam problemu z komentarzem, który mówi, że się nie zgadzasz.
WRX,

9
Głosy w dół nie utrudniają wolności słowa; twój post nie został usunięty. Z drugiej strony, proszę bądź miły w swoich postach i komentarzach.
anonGoFundMonica

5

W zależności od używanej przeglądarki możesz napisać filtr Adblock Plus, aby ukryć pasek boczny sugestii w YouTube. Nie jest to możliwe w Internet Explorerze, ale jest możliwe w Chrome lub Firefox.

Filtr do użycia to youtube.com##div#watch7-sidebar-contents- usunie sugerowane filmy i wideo „do następnego” (upewnij się, że autoodtwarzanie YouTube jest również wyłączone). Możesz także usunąć sekcję komentarzy za pomocą youtube.com##div#watch-discussion.


EDYTOWAĆ

Pamiętaj, że podany przeze mnie filtr nie usunie części listy odtwarzania z paska bocznego, jeśli ogląda listę odtwarzania w YouTube. Pozwoli im to zobaczyć, które filmy znajdują się na liście odtwarzania, ale może również narazić ich na nieodpowiednie treści w zależności od danej listy odtwarzania (nieszkodliwe wideo można połączyć na liście odtwarzania z nieodpowiednim filmem, a czasem ludźmi (a nawet Google) link do listy odtwarzania zamiast pojedynczego filmu) - pamiętaj, że usunięcie ekranu listy odtwarzania i tak nie zatrzyma odtwarzania listy odtwarzania, po prostu nie będzie ona mogła zobaczyć listy filmów.

Pamiętaj też, że filtry będą wymagać aktualizacji, jeśli YouTube zmieni swoją witrynę.


3

Możesz stworzyć dla nich bardzo dużą listę odtwarzania i uruchomić ją z automatycznym odtwarzaniem i rozszerzeniem Adfree dla nich, a następnie wyłączyć mysz / touchpad z komputera. Włączenie go z powrotem będzie trochę trudne, ale możesz użyć zewnętrznej myszy, aby włączyć touchpad.


1
Wyłączenie myszy / gładzika może sprawić, że dziecko poczuje się nieufne lub przynajmniej je sfrustrować.
Micheal Johnson

Dzieci zawsze czują rzeczy, gdy nie pozwalasz im robić rzeczy, które chcą robić. Jeśli nadal będziemy o tym myśleć, nie powinniśmy również powstrzymywać ich przed paleniem, piciem, prowadzeniem pojazdów itp.
wonderwall,

2
Istnieją jednak różne sposoby działania, mimo że wszystkie nakładają ten sam poziom ograniczeń. Powiedzenie „nie oglądaj żadnego z filmów na pasku bocznym” oznacza pełne zaufanie, mówiąc „zainstalowaliśmy filtr rodzicielski i możemy zobaczyć, które filmy obejrzałeś” oznacza rozsądne zaufanie i mówiąc „usunęliśmy urządzenia wejściowe z komputera, aby nie można było klikać żadnych innych filmów ”oznacza brak zaufania. Istnieje duża różnica w działaniu, jaki będą miały.
Micheal Johnson

1

Aby zobaczyć to, co oglądano w przeszłości, YouTube przechowuje historię wszystkich filmów oglądanych przez dane konto Google.

Upewnij się, że jesteś zalogowany w Google / YouTube, używając tego samego konta co Twoje dziecko, a następnie przejdź tutaj, aby zobaczyć zapisaną historię oglądania:

https://www.youtube.com/feed/history


1

NIE KONTROLUJESZ

Widzę tu bardzo niebezpieczne rzeczy, które zastanawiam się, czy wiele osób, które tu odpowiadają, jest nawet świadomych niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą kontrola.

Nie kontrolujesz eteru w Internecie ani na YouTube z dwóch powodów.

Po pierwsze, kontrolowanie oznacza zabranianie, a jeśli coś jest zabronione, staje się interesujące i „fajne”. Im więcej będziesz walczył z „złymi treściami”, tym bardziej będą chcieli je zobaczyć i nauczą się przekraczać wszelkie filtry. Na koniec nauczysz swoje dzieci oszukiwania cię, ale nie dlatego, dlaczego uważasz, że pewne argumenty są złe. Pamiętam to z paleniem w mojej szkole, wiele dzieci wokół mnie miało surowe zasady dotyczące palenia, a rodzice zareagowali na nie sankcjami, kiedy dowiedzieli się, że palą. Jednak wszyscy to zrobili i wkrótce nauczyli się, jak pozbyć się zapachu z ubrania. Moi rodzice nigdy tego nie zabraniali, powiedzieli mi, że im się nie podoba, ponieważ rujnuje zdrowie i jest drogi i nie pomogą mi, ale jeśli chcę, mógłbym to zrobić. Do tego dnia nigdy nawet nie próbowałem papierosa.

Drugim powodem, dla którego nie można kontrolować, jest to, że stwarzasz tylko iluzję kontroli nad sobą, ale w rzeczywistości nie masz żadnej. Dzieci zawsze będą widzieć „złe rzeczy”, jeśli nie w domu, zobaczą je podczas spotkań ze znajomymi lub w szkole (pierwszy film porno widziałem na szkolnym boisku). Jedyną rzeczą, którą dostajesz z cenzury, jest to, że tworzysz dla nich bańkę, a jeśli będą musieli ją opuścić, padną płasko na nos podczas uderzenia w rzeczywistość.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest skorzystanie z historii przeglądarki, aby zobaczyć, co oglądają, i porozmawiać o rzeczach, które z nimi nie lubią, a zwłaszcza o tym, dlaczego ci się nie podoba, aby mogli zrozumieć i nauczyć się, a może nauczy Cię również czegoś nowego.


Czy nadal dotyczy to dzieci tak małych jak małe dzieci?
Acire

Tak, nie ma limitu wieku, limit jest w interesie dzieci. Jeśli są młodsi, mają naturalny brak zainteresowania i często wstręt do materiału erotycznego, a jeśli chodzi o niegrzeczne zachowanie, musisz być tym, który wykazuje wstręt i niesmak. Jeśli zaczekasz, podejmujesz duże ryzyko, często nie twoje. Jako przykład, miałem przyjaciela, którego rodzice chcieli czekać, aby powiedzieć jej o seksie do ukończenia 12. roku życia. Zaszła w ciążę na około trzy miesiące przed ukończeniem 12. Również ty masz największy wpływ przed okresem dojrzewania, po czym twoja kontrola jest ograniczona, więc wykorzystaj czas wcześniejszy.
Etaila

1

W przypadku malucha lub małego dziecka naprawdę powinieneś mocno kontrolować korzystanie z Internetu, oglądając je razem z nimi. Nie chodzi tylko o rzeczywistą treść, którą widzą, ale także o to, że tak naprawdę nie chcesz dostać się na stację, na której cały ich widok na świat jest moderowany przez Internet.

Na pewno internet jest niesamowitym zasobem i chciałbym mieć dostęp do Wikipedii, gdy byłem w tym wieku, ale jednocześnie dzieci muszą mieć również dostęp do prawdziwego świata, w tym możliwość przewrócenia się i zranienia samych siebie, a także doświadczania natury i przestrzeni do eksploracji.

Proponuję więc następujące

  1. Przejmij kontrolę nad korzystaniem z Internetu przez dzieci i traktuj je jako cenny zasób, który kontrolujesz. Nie używaj go jako łatwego sposobu na zachowanie ciszy. Na przykład, jeśli zapytają Cię, dlaczego niebo jest niebieskie, skorzystaj z Internetu, aby znaleźć odpowiedź.

  2. Upewnij się, że mają dostęp do książek i nie spiesz się z ich czytaniem. Wybierz historie, które lubisz. Nie muszą to być „książki dla dzieci”, istnieje wiele klasyków, z którymi dzieci mogą sobie poradzić, Jane Austin, Robinson Crusoe, Treasure Island, Jaskółki i Amazonki itp.

  3. Naucz je, jak tworzyć rzeczy, dzieci uwielbiają je tworzyć. Jeśli nie masz wymaganych umiejętności, jest to świetny powód do nauki. Jeśli nic więcej, po prostu stwórz dom dla ptaków lub coś takiego. Robienie rzeczy z tatą jest nieskończenie lepsze niż Internet. I nie róbcie tego dla nich, uczcie ich. Powiedz im także o swojej pracy, jakich umiejętności używasz? Pokaż im, co robisz ... będą zainteresowani.

Równie spraw, aby oglądanie YouTube było fajną rzeczą do zrobienia razem. Istnieją różnego rodzaju fascynujące filmy na temat broni, zbroi i zamków, koni i tego, jak działają gwiazdy, teleskopy, reaktory jądrowe i mikroskopy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.