Jak drugie dziecko zmienia twoje życie?


15

Większość rodziców prawdopodobnie zgodziłaby się, że posiadanie dziecka głęboko zmieni twoje życie. Ale jak drugie dziecko zmienia twoje życie?

Rodzice po raz drugi nie będą zbytnio zaskoczeni zapachem pieluch lub brakiem snu. Ale z pewnością są pewne rzeczy, które znów wywrócą twoje życie . Czego powinniśmy się spodziewać, a czego nie?


1
Pozwoliłem sobie trochę edytować twoje pytanie. To bardzo dobre pytanie i nie mogę się doczekać odpowiedzi, ale pomyślałem, że uzyskałby lepsze odpowiedzi, gdyby pytanie zawierało więcej kontekstu. Dostosuj go w dowolny sposób!
Torben Gundtofte-Bruun

Odpowiedzi:


8

Odkryłem, że w zależności od różnicy wieku między rodzeństwem, masz różne poziomy potrzeb między dziećmi - jedno potrzebuje poziomu stałej uwagi niemowlęcia, a drugie czegoś innego. Przełączanie się między nimi może być trudne, zwłaszcza gdy robi się coś takiego, jak usypianie młodszego, a starszy chce zrobić coś innego. Najważniejszy bonus, jaki mieliśmy, zwłaszcza jeśli rodzeństwo dobrze się dogaduje, jak moi dwaj chłopcy, rozwój, do którego przywykłeś z pierwszym, jest teraz inny, ponieważ drugi ma wzór do naśladowania.

Jest więcej pracy, to zdecydowanie nie jest proporcjonalne, ponieważ próba znalezienia rzeczy, które zainteresują oba dzieci, może być trudna podczas wychodzenia, rodzinne wycieczki stają się nieco trudniejsze, chociaż można to zrobić, jeśli dobrze sobie z tym poradzisz. Prawie wszystko będzie wtedy zależeć od dojrzałości i różnic rozwojowych między dwojgiem dzieci, jedzenia poza domem, wakacji, podróży i tak dalej, ale masz również doświadczenie z tym starszym, wiedząc, co zrobić, kiedy. Znaki, na które należy zwracać uwagę podczas upadku, chodzenia i zabawek - lepiej wybraliśmy zabawki dla naszych najmłodszych, po przejściu tak wielu z naszymi starszymi. Oczywiście, jeśli masz również dwoje dzieci tej samej płci i nadal masz starsze ubrania, musisz robić mniej zakupów, ponieważ nadal możesz mieć wiele potrzebnych rzeczy.


7

Jedną z rzeczy, które uważam za dużą adaptację dla rodziców po raz drugi: nagle nie możesz żyć według zasady „śpij, gdy dziecko śpi”. Z małym dzieckiem oprócz dziecka, jeden jest cały dzień, a drugi całą noc i jakoś nie ma czasu na sen.


4

Myślę, że drugie dziecko naprawdę oznacza większe zaangażowanie drugiego partnera. Przy pierwszym nie odpoczywasz tak naprawdę, bo boisz się wszystkiego, ale po drugie nie spieszysz się na pogotowie, jeśli od razu uderzą ci głową, tak jak to wszystko robiłeś wcześniej . Odkryłem ze wszystkimi ludźmi, których znam, że drugie dziecko jest trudniejsze, fizycznie i psychicznie, niż pierwsze, ponieważ zwykle molly rozpieszcza pierwsze. Powiem też, że drugi będzie bardziej niezależny niż pierwszy.

Jeśli ty / partner pielęgnujesz, to drugi będzie wymagał uwagi, bądź też świadomy, że bez względu na to, co robisz, pierwszy będzie zazdrosny o uwagę drugiego, az czasem drugi z pierwszym. Po prostu tak robią.

Moja żona i ja rozmawialiśmy o tym pewnego dnia, podczas gdy na wakacjach i oboje uzgodniliśmy, że krok do posiadania dziecka był prawdziwym uderzeniem w twarz i prawdziwym budzeniem i nigdy nie możesz wytłumaczyć komuś, jak ciężko jest dziecko po raz pierwszy. Oboje również uważamy, że krok do uzyskania # 2 był równie trudny, ale z innej perspektywy, np. Nie mogłem już pracować, kiedy ona karmiła, więc musiałem mieć trochę czasu, aby zrobić to gdzie indziej. Powiedzielibyśmy również, że było to bardziej relaksujące, ponieważ jesteś świadomy tego, co się dzieje, czego po prostu nie jesteś długo z jednym dzieckiem. Jednak z radością znaleźliśmy krok do nr 3 o wiele łatwiejszy. Dzieci uwielbiają # 3, a najstarsze zawsze pomagają ściągać, czytają jej, bawią się z nią i ogólnie rzecz biorąc, jest to korzyść, którą można mieć wokół niej, i uważamy, że poprawi się to z czasem.

Krótko mówiąc, krok do nr 2 jest równie trudny, ale na różne sposoby. To także bardziej relaksujące.


Fajnie, głosowanie bez powodu ...
Hairy

0

Okazało się, że jedno dziecko nie zmieniło zbytnio naszego stylu życia (moglibyśmy go wszędzie nosić w papoose lub foteliku samochodowym), ale do czasu, gdy mieliśmy drugie dziecko, nasze pierwsze miało dwa lata, więc musieliśmy znacznie więcej planować wycieczki ostrożnie.

Dwa lata to dobra przerwa, ponieważ możesz ponownie użyć starego zestawu, takiego jak buggy itp., Zamiast dwóch wszystkiego, co dałyby ci bliźniaki.

Trzy to zupełnie inna gra - większość świąt itp. Jest przeznaczona dla 2 + 2 - więc odkryliśmy, że 1 dziecko było trochę więcej wysiłku niż żaden, 2 było jeszcze trudniejsze, a 3 było naprawdę ciężką pracą przez pierwsze dwa lata dopóki najstarszy nie był wystarczająco dorosły, by pomóc.


4
Pierwsze dziecko nie miało na ciebie dużego wpływu? Szczęściarz! </envy>
Torben Gundtofte-Bruun

Pierwsze dziecko jest przenośne - przynajmniej przez pierwsze kilka lat - ale wprawdzie nigdy nie spodziewaliśmy się, że trzy będą takim wyzwaniem!
Rory Alsop

O dziwo, uważamy 3 łatwiejsze niż 2 było. Jeśli chodzi o wakacje, kupiliśmy gite, ponieważ uważaliśmy, że jest to najlepszy sposób na wakacje jako większa rodzina i możemy uzyskać zwrot. Pomysł pozostania w pokojach hotelowych przez 2 tygodnie z całą rodziną wywołuje u mnie dreszcze.
Hairy

Nie chciałbym też spędzać wakacji w hotelach z rodziną - spędzam zbyt dużo czasu w hotelach z codzienną pracą :-) Co to jest gite?
Rory Alsop

Pets: pl.wikipedia.org/wiki/Gite - w zasadzie wakacje do wynajęcia z właścicielem w pobliżu.
r00fus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.