Dlaczego mój noworodek ciągle płacze?


14

moja 4-tygodniowa córka nie przestanie płakać. Próbowaliśmy wszystkiego, od ssania, zarówno na smoczkach, jak i palcach, po karmienie piersią, biały szum, ruch, pieluszka jest czysta, nie wydaje się, że ma gorączkę.

Próbowaliśmy wszystkiego, o czym możemy czytać i myśleć.

Oboje jesteśmy trochę chorzy, przeziębienie i dziecko mogło się zdarzyć i być zdenerwowanym, ale jesteśmy już na granicy nerwów, kiedy nic nie pomaga naszemu biednemu maleństwu!

Czy ktoś wie coś, co możemy zrobić, aby pomóc?


17
Aktualizacja: ona. Matka przestała jeść nabiał i magicznie przestał płakać. Nasze maleństwo jest uczulone na białka mleka, więc musiała wyciąć wszystkie produkty mleczne i teraz płacze normalnie, przez większość czasu :-) dzięki za pomoc wszystkim :-)
Kyle

Mój syn miał trochę takich samych problemów. Jeśli twoja żona jest miłośniczką produktów mlecznych, może spróbować dodać niewielkie ilości. Czasami ser, masło, jogurt itp. Są łatwiejsze do strawienia niż zwykłe mleko. W przypadku mojej żony mogła bez problemu jeść małe ilości powyższego.
William Grobman

1
@William, tak, próbowaliśmy tego. Trzy kęsy sernika i skończyliśmy całą noc krzyczenia. więc absolutnie nie nabiał aż do ponad 3 miesięcy :) Ale mleko sojowe może być na razie używane jako zamiennik.
Kyle

Odpowiedzi:


15

Kiedy wszystko inne zawiedzie, spróbuję: Przytrzymaj dziecko wysoko przy ciele, chodź po ciemnym korytarzu i śpiewaj dziecku. Chodzenie jest dla nich bardzo kojące, a ciemność jest relaksująca. Dodatkowo dobrą techniką jest mocne przyklejenie pieluchy do rytmu tego, co śpiewasz; nie dawaj im klapsów, ale dobre klepnięcie, które pomaga im skupić się na muzyce, może zdziałać cuda, powstrzymując łzy, i czasami wyda bolesne bekanie.

Zrozum również, że możesz nie być w stanie zatrzymać płaczu; kolka, która jest okresem długiego i pozornie bezprzyczynowego płaczu, jest dość powszechna u niemowląt i jest uważana za gaz . Po prostu staraj się pocieszyć swoje dziecko i porozmawiaj z pediatrą, jeśli płacz trwa dłużej niż kilka dni lub dłużej.

Na koniec poleciłbym ten znakomity artykuł na temat kolki. Zawiera szereg wskazówek i numerów telefonów do bezpłatnych linii pomocy.

Życzę tobie i twojemu małemu powodzenia.


1
Zredagowałem to, aby trochę oczyścić linki - ta strona może być bardzo pomocna. Niebo wie, że to zrobiłem! : D
Aarthi

Zazwyczaj odnoszę sukces z tą metodą. Również wybór muzyki ma znaczenie. Była pewna słodka melodia, której zawsze słuchałam, kiedy byłam w ciąży, a mój syn chyba ją lubi, gdy cicho zaczynam nucić tę piosenkę, jednocześnie robiąc inne sugestie wspomniane w tym poście.
c_maker

12

Mój pediatra oraz kilku moich przyjaciół poleciło książkę / DVD „Happiest Baby on the Block”, aby dowiedzieć się, jak uspokoić wybredne dziecko. Dr Harvey Karp wyszczególnia 5 rzeczy, które możesz zrobić, aby twoje dziecko poczuła się jak w macicy, co powinno go uspokoić. Wygląda na to, że wypróbowałeś kilka z nich, ale Karp mówi, że jeśli wypróbujesz je w tym samym czasie i w tej kolejności, zadziała w większości przypadków.

Otulacz : Owinąć mocno dziecko. Upewnij się, że wierzch koca nie ociera się o policzek i nie wywołuje odruchu rootowania. (Moje dziecko płacze trochę mocniej po tym, jak ją otulę, ale to ważny krok, a ona uspokaja się po tym, jak wykonam inne kroki.)

Bok / brzuch: Niemowlęta powinny spać na plecach, ale zazwyczaj czują się lepiej na brzuchu lub na boku. Możesz położyć go twarzą w dół na kolanach lub na ramieniu z głową w dłoni.

Ćśśśś : Zrób trochę białego hałasu i głośno . Hałas otoczenia w macicy jest tak głośny jak odkurzacz, więc „SHHHH”, jak masz na myśli. Zwykle próbuję uciszyć tak głośno, jak płacze moje dziecko. Możesz także włączyć odkurzacz, który uchroni Cię przed oszołomieniem, jeśli będziesz zbyt długo trząść.

Swinging : Karp mówi, że powolne, rytmiczne kołysanie nie jest najlepszym sposobem na zrobienie tego. Sugeruje krótkie, szybkie ruchy. (DVD najlepiej to pokazuje). Zazwyczaj osiągam to, kładąc się i kładąc córkę twarzą w dół na piersi, a następnie przesuwając ją w przód iw tył - porusza się tylko o cal lub 2, a ja „kołyszę” nią kilka razy na sekundę.

Ssanie : To jest dość oczywiste.

Oto artykuł z podsumowaniem tych kroków: http://www.drphil.com/articles/article/274 . Powodzenia!


Tak, widzieliśmy to i próbowaliśmy, ale to niestety nie zadziałało. Dziękuję
Kyle,

3
Ok, więc w końcu włączyliśmy suszarkę do włosów, chociaż próbowaliśmy pralki i generowanego komputerowo białego szumu. Zaakceptuję tę odpowiedź, ponieważ shhhhh jest najbliżej.
Kyle,

3
Ach, wkrótce dostanę wentylator lub generator szumów, ponieważ suszarka do włosów stanowi potencjalne zagrożenie pożarowe z powodu wytwarzanego przez nie ciepła.
Kzqai,

1
Przykro mi, że nie mogłem być bardziej pomocny, ale cieszę się, że znalazłeś coś, co Ci się udało!
Sarato

7

Istnieją pewne specjalne blokady, które mogą pomóc.

Tygrys na drzewie

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oto strona z wideo pokazującym wstrzymanie.

http://www.cheshiremum.co.uk/tag/tiger-in-the-tree/

Wahadłowy

Gdy twoje dziecko będzie w stanie utrzymać głowę w miejscu, możesz spróbować różnych huśtawek.

Usiądź swoje dziecko. Usiądź za nią. Włóż ręce pod jej ramiona i uda i przytrzymaj jej dolne nogi. Wstań, utrzymując ją w tej pozycji i zacznij machać rękami na boki. Najpierw poćwicz na dużej wypchanej zabawce! Brzmi bardziej myląco niż jest w rzeczywistości.

Radzenie sobie z rodzicami

Zaakceptuj fakt, że niektóre dzieci płaczą bez żadnego znanego powodu i że jeśli omówiłeś wszystkie oczywiste rzeczy, a następnie wypróbowałeś specjalne techniki i uzyskałeś porady lekarskie, a twoje dziecko wciąż płacze, że może nie być cokolwiek z tym zrobić. Jest to bardzo trudne do zniesienia, a rodzice będą potrzebować wsparcia. Może spróbuj „tag teaming”, aby jeden rodzic został z dzieckiem, a drugi wyszedł z domu. Lub poznaj dobrze znaną i zaufaną opiekunkę, aby rodzice mogli uciec.

Oto brytyjska strona internetowa, która wspiera rodziców płaczących dzieci. Może istnieją wersje w innych krajach?

http://www.cry-sis.org.uk/


4
Pozwoliłem sobie dodać zdjęcie „Tygrysa na drzewie”. (To mój syn, w wieku dziewięciu dni.)
Torben Gundtofte-Bruun,

6

Po pierwsze, jest bardzo prawdopodobne, że twoje dziecko płacze i musisz kontrolować swoją siłę. Upewnij się, że zarówno rodzice, jak i inni opiekunowie robią sobie przerwę od płaczu, aby wyzdrowieć. Jeśli jest to tylko wasza dwójka, proszę o pomoc. Nawet kilka godzin w tygodniu jest ważne dla twojego zdrowia i umiejętności patrzenia w dal.

Teraz strategie płaczu. Przejrzyj listę kontrolną powodów płaczu w głowie za każdym razem, aż reakcja będzie automatyczna, oto moja:

  1. Wet (zmień pieluchę)
  2. Głodny (kanał)
  3. Gaz (Burp)
  4. Zimna / gorąca (dostosuj ilość pościeli)
  5. Niewygodne (sprawdź ciało dziecka pod kątem wszystkiego, co może być drażniące: nie przeocz rzeczy, takich jak metki z ubraniami, użyte detergenty, włosy owinięte wokół palca dziecka, perfumy u rodzica)
  6. Zmęczony (uspokój, a później zignoruj)
  7. Zdenerwowany / Wściekły (spróbuj naprawić niepokojące środowisko, uspokoić lub zignorować)

Kiedy masz już na uwadze listę kontrolną, musisz śledzić szaloną ilość rzeczy: co dziecko je, kiedy, kiedy śpi, jak długo, jakieś beknięcia, co ze zmianami pieluch i tak dalej. Jeśli masz na myśli te rzeczy, możesz zacząć identyfikować, co prowadzi do płaczu u twojego dziecka. Zachowaj to w małym zeszycie i zabierz ze sobą na wizyty lekarskie na wszelki wypadek, aby pomóc ci przypomnieć o różnych sprawach.


Dodam „składane ucho” według czegokolwiek, co na nich jest, do # 5.
virtualxtc

1
Również 8, 9 i 10 powinny być powtórzeniami 1, 2 i 3, ponieważ mogą one być czynnikiem ponownie do czasu zakończenia listy kontrolnej.
virtualxtc

4

Masz kilka wskazówek, jak to rozwiązać, ale chcę się upewnić, że ufasz swoim instynktom, ponieważ jest to potencjalnie niebezpieczna sytuacja.

Jeśli przez chwilę myślisz, że płacz „nie brzmi dobrze”, nie wahaj się uzyskać natychmiastowej pomocy lub porady. Jeśli zrobiłeś wszystkie oczywiste rzeczy, a nawet wziąłeś sobie do serca kilka rad i myślisz „Nie wiem, wydaje się być w porządku, ale brzmi… inaczej”, to idź dalej.

Wielu nowych rodziców obawia się, że wyśmieje ich ktoś, kto „wie więcej na ten temat”. . . Wiesz co? Nikt, kto jest wart swojej soli lub wypłaty, nie będzie się z ciebie śmiał za zabranie dziecka na pogotowie, jeśli nie jesteś pewien. Jeśli się z ciebie śmieją lub wyśmiewają, powiedz tej osobie, aby odeszła i poprosiła o kogoś innego.


3

Dziecko przyjaciela płakało „nadmiernie” po urodzeniu. Wszystkie pielęgniarki stwierdziły, że to normalne, i spisały je jako niedoświadczonych rodziców. Moi przyjaciele nalegali, aż ktoś w końcu wziął je na poważnie i stwierdził, że dziecko ma przepuklinę. Po naprawie dziecko zaczęło płakać na „normalnym” poziomie.

Długo i krótko, czy rozmawiałeś o tym z pediatrą?2

Moje dziecko jest wyjątkowo wrażliwe na gorąco i często się poci. To jest teraz na naszej liście powodów do płaczu. (płacze na śmierć, kiedy jest gorąca, a nawet bardziej niż głodna)

Dopilnujemy, aby nie nosiła się zbyt dużo i była w nowym miejscu. W tych chwilach nie będzie chciała mleka, ale nadal uwielbia pić trochę wody. W zależności od miejsca zamieszkania może to być czynnik.

Uświadomiłem sobie również, że dzieci są bardzo wrażliwe na nastrój rodziców, ton głosu i twarzy. Jeśli byłeś chory i zdenerwowany (co zdarza się każdemu rodzicowi), musisz nad tym popracować.

W wieku 4 tygodni nie poradzę, abyś poszedł i pobawił się z nią i nie powinno to również stanowić problemu z zębami.

Wiele dzieci płacze bez wyraźnego powodu. Jeśli to naprawdę się nie kończy, to prawdopodobnie czas, aby zobaczyć się z pediatrą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.