Moja dziewczyna wspomniała o wyparciu się swojej 14-letniej córki transpłciowej


136

14-letnia córka mojej dziewczyny wyszła do mnie jako dziewczyna na rowerze, gdy jej matki nie było. W pełni ją akceptuję i chętnie odnoszę się do niej po jej wybranym imieniu („Emily” na potrzeby tego pytania) i zaimków. Emily powiedziała mi, że jeszcze nie powiedziała swojej matce i czuła się bardziej komfortowo, mówiąc mi najpierw. Ogólnie rzecz biorąc, mamy bezkonfliktowy, kochający, całkiem świetny związek. Powiedziała mi, żebym nie mówił matce, i oczywiście się zgodziłem.

Jazda rowerem odbyła się 11 września, a Emily wreszcie przyszła do matki w piątek wieczorem (5 dni temu). Nie wiem, co się dokładnie wydarzyło, wróciłem do domu późno z pracy i toczyli zaciekłą sprzeczkę, ale zakończyło się to, że Emily poszła do swojego pokoju i odmówiła wyjścia.

Później tej nocy moja dziewczyna nazwała swoje dziecko „zdegenerowanym”. Wspomniała o „wysłaniu go do obozu” i „wyparciu się”. Dokonała innych podobnych komentarzy, a także stworzyła mało sprzyjające środowisko, wprowadzając w błąd Emily i przy każdej okazji odwołując się do niej swoim dawnym nazwiskiem. Stała się jeszcze bardziej surowa w odniesieniu do ubrań, włosów, akcesoriów itp. Emily. Zrozumiałbym, gdyby była zszokowana lub zaprzeczała, gdyby myślała, że ​​to faza itp., Ale szczerze mówiąc, mogłaby zmusić własne dziecko do samobójstwo w tym tempie.

Próbowałem porozmawiać z moją dziewczyną, ona odpowiada tylko, że „jestem po jego stronie” i „promuję ten styl życia”. Próbowałem wszystkiego, od mówienia jej o wysokich wskaźnikach samobójstw wśród nastolatków, pokazałem jej badania, w jaki sposób nastolatki zaczynają radzić sobie o wiele lepiej (pod względem zdrowia psychicznego, w szkole itp.) Po rozpoczęciu leczenia 1 i innych, ale ona nie rusza się. Istnieje dodatkowy problem, że Emily nie jest moim dzieckiem, więc moja dziewczyna uważa, że ​​nie mam nic do powiedzenia (i do pewnego stopnia się zgadzam).

Moje pytanie brzmi: jak najlepiej chronić Emily nie tylko przed prześladowcami poza domem, ale także przed zastraszaniem, którego doświadcza od mojej dziewczyny? Nie chcę wchodzić między Emily i jej matkę. Ojciec Emily zmarł zanim skończyła rok, więc jej matka jest jej jedynym żyjącym rodzicem.

Ponadto, jeśli jest to istotne, Emily jest jedynym dzieckiem w domu - nie mam żadnych dzieci, a ona jest jedynym dzieckiem mojego GF. Wprowadzili się ze mną około rok temu, jesteśmy razem od 3 lat.

Drugie pytanie: rozmowa mojej dziewczyny o wyparciu się Emily lub wysłaniu jej do przerażającego obozu „konwersji” każe mi się zastanawiać, czy powinienem podjąć kroki, aby zostać prawnym opiekunem Emily (jeśli się zgodzi). Jak mam z nią to omówić i jakie są korzyści z opieki prawnej w tej sytuacji?

1 Emily powiedziała mi, że chce iść do lekarza na temat przyjmowania blokerów testosteronu. Będzie mogła również uzyskać poradnictwo, ponieważ przy rozważaniu przejścia jest to bardzo ważne. Przyjazne dla trans kliniki / szpitale w naszym regionie zatrudniają pracowników służby zdrowia psychicznego i wymagają od swoich pacjentów poradnictwa przed przejściem i w jego trakcie.


11
@ the_lotus Nie byłem wcale zaskoczony. Pominąłem znaki, które zauważyłem ze względu na zwięzłość. Ale płakałaby i pogrążyła się w rozpaczy z powodu „drobiazgów”, takich jak moja dziewczyna, zmuszając ją do strzyżenia i noszenia zbyt męskiej odzieży, nie pozwalając jej nosić biżuterii (nawet typowych dla mężczyzn zegarków lub łańcuchów - które noszę!) . Nie przeczę, że może to być bunt (powszechny nawet wśród rodzin bez „problemów”) lub faza, chociaż nie mam powodu, aby tak myśleć. Ale dlatego Emily i tak pójdzie na terapię.
Charlie

9
Czy coś źle rozumiem - jak OP może być przybranym rodzicem, jeśli nie jest matką? Stałe dźwięki OP (prawnie) niepewne, jeśli dziewczyna naprawdę się zagłębi. Zdecydowanie potrzebuję pomocy z zewnątrz, nawet prawnej, dla Emily.
Jeff Y

9
@Jeff Y Racja, nie jestem żoną matki Emily, ale nadal nazywamy się ojczymem / pasierbem. Jest to termin społeczny, a nie prawny. Nie wiedziałem, że umówienie się z samotnym rodzicem jest nielegalne lub prawnie niepewne. Jeśli tak, to niepokojące. Skonsultuję się z adwokatem ...
Charlie

16
@Charlie Miałem na myśli „niepewne z prawnego punktu widzenia” tylko wtedy, gdy dziewczyna chce wyrzucić cię z sytuacji. To znaczy, że ma tutaj wszystkie legalne karty. Gdybyś był żonaty, byłoby inaczej. (Nie miałam na myśli, że randkowanie z samotnym rodzicem jest ryzykowne).
Jeff Y

9
@Charlie Wszelkie aktualizacje?
Revetahw,

Odpowiedzi:


59

Jak najlepiej chronić Emily ... przed zastraszaniem, którego doświadcza [jej matka]?

Jesteś w trudnej sytuacji. Jest bardzo prawdopodobne, że stracisz swoją dziewczynę i Emily w związku z tym problemem, jeśli w jakiś sposób nie wymyślisz, jak utrzymać zarówno rodzica, jak i dziecko. Ponieważ nie jesteś ojcem Emily ani mężem jej matki, w tej sytuacji nie masz absolutnie żadnych praw.

Dlatego uważam, że masz dwa bardzo trudne zadania.

Najpierw musisz upewnić się, że mama czuje się bezpiecznie i wygodnie z Tobą. Jeśli ten argument wzrośnie do punktu, w którym wierzy, że straci kontrolę nad życiem swojego dziecka, jest mało prawdopodobne, że wybierze ciebie zamiast swojego dziecka. Rozumiesz swój związek lepiej niż ja, więc być może możesz lepiej zważyć ryzyko, ale nacieranie na mamę może nie pomóc Emily. Być może najlepszą szansą Emily jest wsparcie matki w spowolnieniu przejścia Emily, aby w ogóle mogła się zdarzyć. Powoli jest lepiej niż mama i Emily odchodzą i nie mają żadnego wsparcia.

Po drugie, musisz wesprzeć Emily i pomóc jej dostrzec korzyści płynące z wolniejszego poruszania się. Być może rozważała to od miesięcy lub lat i może być gotowa. Może być prawdą, że nie powinna czekać na innych, aby przygotować się. Ale w przeciwieństwie do aborcji - gdzie w niektórych jurysdykcjach można poddać się zabiegowi medycznemu bez wiedzy i zgody rodzica - terapia przejścia płciowego nie jest czymś, co można zrobić bez wiedzy i zgody matki. W każdym razie niezgodne z prawem. Co więcej, ma dopiero 14 lat i podejmuje decyzję, która nieodwracalnie zmieni jej życie. Chociaż jest to ważny czas na przejście, jeśli taka jest decyzja, równie ważne jest upewnienie się, że jest to właściwa decyzja. W tym momencie najlepiej może pomóc jej zrozumieć, że „ ma przed sobą całe swoje życie i może przejść przez ten proces wolniej. Skok w ogóle może nie leżeć w jej najlepszym interesie, biorąc pod uwagę sprzeciw matki.

Jeśli potrafisz nawlec igłę, że tak powiem, masz znacznie większą szansę na wsparcie Emily podczas tego przejścia niż wtedy, gdy aktywnie sprzeciwisz się decyzjom matki wobec jej dziecka.

... czy powinienem podjąć kroki, aby zostać prawnym opiekunem Emily ...?

Nie sądzę, żebyś miał prawdziwą szansę. Jeśli możesz okazać prawdziwą szkodę Emily - tak jak w przypadku traktowania jej matki zgodnie z prawną definicją wykorzystywania dzieci w sądzie rodzinnym - możesz mieć szansę, ale może się okazać, że jej matka odcina cię od procesu zgodnie z prawem i Zamiast tego Emily kończy opiekę zastępczą lub z innymi krewnymi. W obu przypadkach tracisz wpływ w tej sytuacji.

Jeśli chcesz zrobić coś zgodnie z prawem, powinieneś skonsultować się z dobrym adwokatem prawa rodzinnego. Może się zdarzyć, że w niektórych obszarach kraju sądy i sędziowie będą przychylnie nastawieni do trudnej sytuacji transpłciowych nastolatków i przyznają opiekę nad osobami niebędącymi krewnymi, ale nie sugerowałbym tego ani Emily, ani twojej dziewczynie, dopóki nie porozmawiasz z prawnik i rozumiem prawdopodobieństwo. Gdyby Emily wiedziała, że ​​do tego dążysz, może mieć fałszywe poczucie nadziei lub powiedzieć swojej matce w ogniu kłótni. Gdy mama się dowie, że zastanawiasz się nawet nad przejęciem kontroli nad jakąkolwiek częścią życia Emily bez jej zgody, sądzę, że stracisz jedno i drugie.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
anongoodnurse

1
Wybrałem to jako najlepszą odpowiedź, ponieważ uważam, że najlepiej było zrównoważyć kilka czynników / aspektów związanych z tą skomplikowaną i napiętą sytuacją interpersonalną.
Charlie

128

Wyraźnie bardzo kochasz i wspierasz swoje przybrane dziecko. To wspaniały prezent, który jej dajesz.

Jednak nie wygląda na to, że masz taki związek ze swoją dziewczyną. Dziecko twojej dziewczyny przyszło do niej dopiero 5 dni temu . Od 14 lat jej dziecko jest jej synem. Wyobraziła sobie życie w dalekiej przyszłości z synem i dla niego. To dla niej wielka strata.

Dowiedzenie się, że twoje dziecko ma konflikt tożsamości płciowej, nie jest łatwym problemem na początku dla większości ludzi . Okresy zaprzeczenia, gniewu, rokowań i depresji (niekoniecznie w tej kolejności i o różnym czasie trwania) są często częścią procesu poprzedzającego akceptację. Wydaje ci się, że to, przez co przechodzi twój znaczący, jest niezwykłe. To nie jest.

Zrozumiałbym, gdyby była zszokowana lub zaprzeczała, gdyby myślała, że ​​to faza itd., Ale szczerze mówiąc, równie dobrze mogłaby zastraszyć własne dziecko do samobójstwa.

Minęło 5 dni. Twoim znaczącym innym (SO) nie jest tobą, a ona musi to przetworzyć najlepiej, jak potrafi, bez ujawnienia jej, że jest złośliwym rodzicem. Ona potrzebuje twojego wsparcia (nie zgody , ale wsparcia) tak samo jak dziecka.

Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, jak najszybciej weź ją na terapię z doradcą, który specjalizuje się w konflikcie tożsamości płciowej. (Może nie być złym pomysłem zajrzenie do terapeuty i / lub grupy wsparcia dla pasierbicy; terapeuta może być taki sam, jak mama). Znajdź materiały do ​​czytania w książkach lub w Internecie. Bądź spokojny podczas burzy. Akceptacja modelu bez wymuszonego podawania go do twojego SO. Pięć dni to już niedługo dyskusja na temat uzyskania opieki prawnej i nie sądzę, że w tej chwili będzie to tylko benzyna w ogniu.

Z pewnością twoja córka spodziewała się jakiegoś ciosu (poprosiła cię, żebyś nie mówiła matce). Być może możesz też dać jej uznanie za to, że jest silna i odporna (nie słyszę walk, ale pięć dni to po prostu zbyt wcześnie, aby bardzo poważnie traktować wypowiedzi.)

Jeszcze raz zasugerowałbym więcej cierpliwości, wsparcia i spokoju w tej sytuacji wobec obu osób. Jeśli będzie to trwało bez zmian lub Twoja córka będzie wykazywać objawy depresji, bądź bardziej proaktywna.

Znowu wasze wsparcie i miłość do waszej pasierbicy jest naprawdę świetne. Ma szczęście, że ma cię w swoim życiu. Daj mamie czas na nadrobienie zaległości na swój bolesny sposób. Moja szwagierka zajęła prawie dwa lata, by zaakceptować swojego syna jako geja (i przez długi czas myślała, że ​​grzeszy i jest obrzydliwością!) Na szczęście większość rodziny zaakceptowała to znacznie wcześniej niż ona. Ale teraz mają bardzo kochający i wspierający związek.

Mam szczerą nadzieję, że twoje SO pojawi się znacznie wcześniej.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
anongoodnurse

40

To fantastyczne pytanie. Jesteś cudowny ze względu na swój poziom trudności, biorąc pod uwagę trudną sytuację.

Problem: Byłem kiedyś Emily. To już ponad 25 lat później, a to po prostu tak naprawdę nie odchodzi.

W wieku 14 lat wiedziałeś już o 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13 każdego dnia. Tak, Emily myśli o tym przynajmniej tak często, jak każdy nastoletni chłopak lub dziewczyna myśli o seksie lub jedzeniu. Jeśli to prawda, myśli o tym bardziej niż ty lub twoja dziewczyna i oboje jesteście niezwykle ważnymi ludźmi w jej życiu.

Ma to związek z tym, kim jesteś, i zgadnij, czym jest prawdziwa klątwa? Odkładając na bok wizje alternatywnego życia, to naprawdę pojawia się, kiedy chcesz mieć z kimś związek. Więc co możesz ukryć to wszystko w swoim normalnym życiu, nie możesz, kiedy masz związek! Ponieważ druga osoba może tego spróbować. Wszystkie twoje instynkty są „zacofane”, a ludzie cię za to nienawidzą. To nie ma sensu, ale nie da się uciec. Mijają godziny, lata i zjazdy, i wciąż tam jest.

Jesteś winny, czy wyjdziesz, czy nie. Ludzie to wąchają. Jeśli ustawisz klasę na ścianie, wszyscy wiemy, że Jeff jest bardziej mężczyzną niż Charlie, Joe jest dziwny, a Jeremy nie znałby męskości, gdyby uderzył go w twarz. Co gorsza, ludzie czują to u nieznajomych za 5 sekund. To instynktowne.

I wszystkie samce alfa już wąchają to na Emily. Jest przynętą dla tyranów. Emily nie ma tutaj bezpiecznej alternatywy. Przejście nie jest bezpieczne, czasami jest mniej niebezpieczne. Zastępuje część z ponad 41% wskaźnika samobójstw tymczasowo wyższym ryzykiem w innych obszarach, a później prawdopodobnie niższym. Kobiety, które zostały napaści na tle seksualnym, uznana za koszmarną tragedię, mają wskaźnik samobójstw wynoszący 24%. Tymczasem to, co Emily z trudem tłumaczy ludziom, jest prawdopodobnie pierwszym powodem, dla którego może umrzeć, prawdopodobnie zabierze jej życie na długo przed rakiem lub wypadkiem.

Wskaźniki napaści na tle seksualnym są gorsze, nawet dla rasowo uprzywilejowanych:

  • biały mężczyzna cis: ~ 6% (4-15%)
  • biała kobieta cis: ~ 20-25%
  • biały trans mężczyzna (FtM): 55%
  • biała trans kobieta (MtF): 68%

Postawa twojej dziewczyny jest niebezpieczna dla Emily, szczególnie jeśli Emily ma dostęp do broni. Jeśli to zrobisz, ukryj to. Samcom udaje się popełnić samobójstwo znacznie częściej niż kobietom, głównie ze względu na łatwo dostępny dostęp do broni (często z byłej służby wojskowej). Jest to rzecz, o której musisz teraz wiedzieć, ponieważ reakcje takie jak reakcja twojej dziewczyny, w połączeniu z lokalnymi prześladowaniami i zapaleniem gazu, są dokładnie tym, dlaczego ludzie z dysforią płciową zabijają się.

Potwierdzenie, sojusznicy i przejście: Wielkim błogosławieństwem bycia zdolnym do bycia płcią, którą jesteś, jest to, że wracają twoje instynkty. Instynkt pozwala czytać znaczenia, które są tak silne, że są niewypowiedziane. Mówią ci, kiedy będzie walka, dlaczego i jak poradzić sobie z określoną walką. Pozwalają unikać i rozstrzygać spory. Instynkt utrzymuje cię przy życiu. Udajemy, że sobie z tym poradziliśmy, ale nie, normalni uprzywilejowani ludzie - biali mężczyźni mogą walczyć „z honorem” i rozmawiać z gliną bez zastrzelenia. Mniejszości i ludzie LGBT są zastrzeleni, codziennie bici nożem.

Emily jest taka, czy przechodzi, czy nie. Ludzie, mężczyźni i kobiety nazywają ją pedałem po drugiej stronie ulicy, bez względu na to, jak zmieni swoje życie. Poczują, że coś jest z nią nie tak, wyodrębnią ją i ukarzą ją za to, czy zmieni swój wygląd, czy nie. I nie ma szans, że „sprawiedliwość” by kiedykolwiek przyniosła. Lista przekonań osób, które pobiły osoby trans, jest niezwykle krótka. Liczba osób, które zastraszają, marginalizują, gasną, wyśmiewają, dyskredytują, atakują, atakują i wręcz zabijają trans lub płeć dysforyczną, stanowi znaczną część społeczeństwa. Jasne, agresywne alfy to niewielki ułamek, 5-15%? ale znacznie przewyższają liczebność ludzi trans o 0,6% i dowodzą siebie, wybierając pozornie słabe, wartości odstające. Emily ma na czole nietypowe logo, niezależnie od tego, czy nosi sukienkę, czy nie.

Świat twojej dziewczyny ma znacznie większe bezpieczeństwo i wiele innych znanych w jej życiu rzeczy niż Emily. Emily jest nieletnia. Emily jest tutaj słabsza i nosi okropną klątwę, której nigdy nie wybrała. Właśnie się obudziła lata temu. Tak, niektóre z nich są rzeczywiście cudowne, ale wiele z nich jest niestety trudne. Bóg tam jest stworzony jej w ten sposób.

Dorastałem wokół fundamentalistów. Jezus jadł ze złodziejami, oczerniał poborców podatkowych i prostytutki. W najgorszym przypadku życzliwości i współczucia Jezus z pewnością łamie chleb z Emily, słucha jej, rozumie ją. Biorąc pod uwagę, że kazał nadstawiać drugi policzek i jest pokazywany z pięknymi oczami i spokojnym zachowaniem, odzianym w płynną tunikę - koleś, przyszła niechciana broda, czy nie, Emily prawdopodobnie wygląda i zachowuje się bardziej niż większość ludzi. Jezus głosi, że znasz człowieka poprzez jego działania. Jak noszenie sukienki, troska i wyrażanie szczerych emocji w nieuczciwy sposób jest grzechem, gdy połowa ludzi na planecie robi to co sekundę?

Płeć stanowi <2% naszej fizycznej masy ciała. Dobry sos, dla kogoś, kto naprawdę chce drugiej strony, czy naprawdę warto sprawić, by poczuli się jak śmieci na jakimś ukrytym kawałku, który nie jest nawet publiczny?

Iść naprzód:Emily ma inne myśli. Zapytaj ją historii. Życzę wam wszystkim powodzenia i że ona, ty i twoja dziewczyna mają szansę poznać innych, którzy widzą świat po swojemu. Jest tam kilka niesamowitych odkryć, których niewielu ludzi rozumie, a kiedy je zobaczysz, uwalnia cię ono w twoim życiu i pozwala ci robić i doświadczać życia w inny sposób, nawet bez zmiany wyglądu i zachowania. Odnosi się do tych samych głębokich emocji, które powodują, że się zakochujemy, doświadczamy piękna, siły, możliwości i cudów. Przed nami niesamowite rzeczy. Przejście jest lepsze młodsze. Biorąc pod uwagę jej wiek w wieku 14 lat, Emily będzie wyraźnie zaniepokojona nieodwracalną zmianą dojrzewania. Proszę słuchać. To klątwa, ponieważ większość ludzi tego nie akceptuje, ale to nie znaczy, że nie ma wielu niezwykłych i niesamowitych skarbów. Ważne jest, aby zobaczyć, co tam jest i pozwolić, aby te ukryte rzeczy wyszły. Są szanse, że demony i ostre rzeczy, na które potknie się w swojej podświadomości, zmienią się w świetle - hej! Okazuje się, że rzecz, która zabija moje golenie w nocy w ciemności, jest naprawdę ... harpunową bronią? Chwila, ta przerażająca piwnica była naprawdęBat Cave przez cały czas? Woa! Nic dziwnego, że to takie niebezpieczne.

Nie potrafię opisać momentu, w jakim mocne jest odczuwanie zmiany, ale Hollywood ma już w wielu filmach, w których niezdarny nikt nie staje się superbohaterem. W życiu nie możesz być superbohaterem, ale możesz być kobietą *.

Dla niektórych z nas jest to w zasadzie to samo. Nawet jeśli w praktyce oznacza to bycie obywatelem drugiej kategorii, który każdego dnia może być przerywany, umniejszany, niedopłacany, atakowany i dręczony przez mężczyzn (i inne kobiety) na różne sposoby. Tak?

(*) z przypisami i bez reprodukcji, ale dobrze zrobione, naprawdę możesz przekonać większość innych ludzi i prawie nikt nie wie, zwłaszcza jeśli zaczynasz młodo. Pod koniec dnia hormony działają i wybierają najlepsze sposoby radzenia sobie z konkretną kupą bzdur porzuconych na podjeździe. Jak to zło?


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
anongoodnurse

32

Ostrzeżenie

surowa odpowiedź, nie dlatego, że nie popieram osób transpłciowych, ale z powodu twojej pozycji w rodzinie i tego, jak postępujesz w tej sytuacji

pasierbica ... moja dziewczyna

Zakładam, że masz na myśli dziecko swojej dziewczyny, nad którym nie masz statusu prawnego opiekuna.

14-latka ... skończyło się na tym, że Emily poszła do swojego pokoju i odmówiła wyjścia

Dziecko jest w nastoletnim wieku, w którym nie powinno dziwić, że dochodzi do konfliktów z rodzicami.

odpowiada tylko, że „biorę jego stronę”

W całej historii wydaje się, że to właściwie to, co robisz. Wygląda na to, że wcale nie traktujesz poważnie uczuć swojej dziewczyny.

mówiąc jej o wysokich wskaźnikach samobójstw wśród nastolatków

Zamiast ją pocieszać, czynisz sytuację bardziej ekstremalną i spychasz emocje na wyższy poziom.

Emily nie jest moim dzieckiem ... zamieszkała ze mną około rok temu

Dokładnie, więc dlaczego myślisz, aby wiedzieć, co jest najlepsze dla tego dzieciaka, i spróbuj powiedzieć mamie, która zna dziecko przez całe życie.

zastanawiam się, czy powinienem podjąć kroki, aby zostać prawnym opiekunem Emily

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że to nie pomoże rodzinie, ale ją zniszczy.


Mógłbym przejść dalej, mam nadzieję, że jest jasne, że jasne jest, iż być może będziesz musiał cofnąć się nieco i pomyśleć o tym, co robisz.

Odpowiedź

Powinieneś starać się chronić dziecko, chronić swoją dziewczynę i chronić rodzinę jako całość.

Jeśli dziecko chce zmienić płeć fizycznie, teraz byłby to dosłownie najgorszy czas, aby to zrobić. Nie ma stabilnej sytuacji rodzinnej, a emocje są wysokie. Rób, co możesz, aby rozproszyć sytuację, a nie tylko próbować narzucić matce to, czego chce dziecko, pamiętaj, aby pomóc matce i dziecku ponownie się spotkać.

I tak, to w mojej książce na pewno oznaczałoby NIE robienie niczego nieodwracalnego teraz. Jeśli matce i dziecku uda się znaleźć siebie nawzajem (a nawet jeśli nie), możesz rozważyć nieodwracalne zmiany za pół roku od teraz i nic nie zostanie utracone, ale jeśli zrobisz coś teraz, rodzina może zostać utracona na zawsze.

Rzeczy takie jak używanie imienia męskiego lub żeńskiego są mniej nieodwracalne. Nie oznacza to, że jedno lub drugie imię powinno być definitywnie użyte, ale że może to być coś, co dziecko i rodzic mogą przechodzić do przodu i do tyłu, dopóki nie znajdą środkowej płaszczyzny. Być może byłby to dobry punkt wyjścia.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
anongoodnurse

„Jeśli dziecko chce fizycznie zmienić płeć, teraz byłby to dosłownie najgorszy czas na zrobienie tego”. Czy w ogóle wiesz coś na temat przejścia? Im dłużej czekasz, tym trudniej jest.
Kyle Delaney,

17

Czasami ta strona może być bardzo liberalna. Boję się opublikować taką odpowiedź, ale i tak idziemy.

Masz dwa poważne problemy. Żaden z nich nie jest twoim pasierbem / córką. Pierwszy to ty. Akceptujesz to zachowanie, pozwalasz na to. Wspierasz to. To zwykle nie brzmi źle, ale może być. Zwłaszcza gdy rodzic nie. To wezwanie jego matki, raczej jednostka rodzinna wspiera Emily w tym, czy nie. I najwyraźniej matka nie. Wyjaśnię to tutaj. Matka mówi synowi o samookaleczeniu, zniszczeniu ciała, spowodowaniu ogromnej samookaleczenia i zejściu ścieżką, która uczyni z nich „outsidera” w prawie każdej sytuacji. A ty, jej chłopak, schodzisz jak: „na pewno pozwól mi poszukać piły łańcuchowej, a my zaczniemy”.

Teraz, szczerze mówiąc, jako osoba z zewnątrz wiem, że nie do końca to robisz. Ale twoja dziewczyna ma zestaw wartości, które Emily decyduje się złamać. I zamiast wspierać wartości swojej dziewczyny, „jesteś po jej stronie”. To bardzo zła rzecz. Powinieneś wspierać swoją dziewczynę, nawet jeśli się nie zgadzasz, a następnie spróbuj zmienić jej zdanie prywatnie. To jest trudne.

Drugi problem polega na tym, że działasz jako pseudo-tata. Kiedy rodzice w tradycyjnym otoczeniu rodzinnym decydują się na dzieci, stawiają jednolity front. Omawiają swoje wartości, ideały, to, co chcą przekazać, a nawet narzucają swoim dzieciom. Nie jesteś rodzicem. Nie zrobiłeś rzeczy dla rodziców. Nie kupiłeś pierścionka i nie ożeniłeś się, nie wypełniłeś papierkowej roboty i nie adoptowałeś dziecka. Jesteś „chłopakiem” i musisz o tym pamiętać. Wiem, że to może wydawać się trudne. Ale jeszcze nie zobowiązałeś się. Mógłbyś jutro postanowić zniknąć, i to by było na tyle. Koniec odpowiedzialności. Teraz wchodzę w to wszystko, ponieważ tutaj wygrywa system wartości matki. Nie dostajesz głosu.

Jeśli matka czuje, że ta ścieżka jest obrzydliwością dla Boga i czyni jej syna degeneratem, i jest najgorszą rzeczą na świecie, i wolałaby, aby jej syn był nieszczęśliwy, a potem został jej córką, to ma rację. Możesz się nie zgadzać, mogę się nie zgadzać, ale to wezwanie matki. Musisz w tym wspierać ją (matkę).

Teraz zaczyna się „co ty możesz fazę zrobienia”. Po pierwsze, ZAWSZE wspieraj mamę. Ona jest rodzicem, a nie tobą. Może to być trudne, gdy dbasz o kogoś, ale jeśli mama chce wysłać ją do jakiegoś „okropnego obozu”, powinieneś wziąć broszury. To powiedziawszy, na osobności, możesz spróbować porozmawiać ze swoją dziewczyną, a jednocześnie nadal wspierać, sprawić, by zrozumiała twój punkt widzenia. Wybierz małe bitwy. Spróbuj nauczyć się wpływu. Ale zawsze wspierajcie.

Na przykład. Hej, wiem, że chcesz go wysłać na obóz, ale myślę, że to trochę poważniejsze. Nie sądzę, żeby tego rodzaju obozy działały w tym momencie. Dlaczego nie zmusimy go do rozmowy ze skurczem, który specjalizuje się w kwestiach tożsamości płciowej. Wtedy możemy zobaczyć, jak daleko to naprawdę idzie.

Następnie możesz znaleźć poradnictwo dostosowane do sytuacji. Niektórzy doradcy spróbują wyciągnąć z niej Emily, inni spróbują pomóc jej zejść. Ponownie zrób kopię mamusi na tym. Każdy doradca jest lepszy niż sytuacja w obozie.

Odwołaj się do Emily jak On i użyj jego imienia. Wyjaśnij, że dopóki „praca nie zostanie wykonana”, nadal jest chłopcem. I oczekuje się, że będzie się zachowywał / ubierał jak jeden. Wyjaśnij, że jego matka życzy sobie, aby to zrobił. Spróbuj podkreślić, że przedsięwzięcie to jest długim i trudnym procesem, który potrwa kilka dekad. To nie popołudnie pod nożem i kilkoma tabletkami. Spróbuj wyjaśnić, że aby naprawdę ocenić, czy powinien dokonać tego rodzaju zmiany, najpierw musi być „w dobrym miejscu”. Musi zaakceptować, że jest on. I że chce to zmienić. Doradcy prawdopodobnie powiedzą mu to samo.

Co najważniejsze, musisz wziąć stronę swojej dziewczyny. Nie powinna robić obelżywych rzeczy, takich jak zamykanie go w szafie lub bicie go kijem. Ale dopóki ona nie jest techniczną definicją obelżywego, powinieneś wspierać ją, jej ideały, jej decyzje i jej cele w tej sprawie. Zaproponuj terapię. Nie ważne jakiego rodzaju, wszystko jest teraz lepsze niż nic.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Rory Alsop

3
@coteyr - sympatyzuję z twoim punktem widzenia, jeśli chodzi o uzyskanie wsparcia matki, ale myślę, że frazowanie tego w ten sposób dla dziecka mogłoby się okazać niesympatycznym ultimatum dla kogoś w bardzo trudnej sytuacji. Wokoło jest trudna sytuacja i wiem, że gdybym w tym wieku miał odwagę wyjść, znalazłbym taką odpowiedź, jak oderwanie od siebie tak niewielkiego wsparcia; rezultaty tego mogły być znacznie gorsze. W Wielkiej Brytanii radzę, aby dziecko poszło bezpośrednio do swojego lekarza, niezależnie od rodzica (rodziców).
Kickstart

Komentarze do tego wątku zostały już przeniesione na czat. Wszelkie dodane komentarze, które nie spełniają podanej funkcji komentarzy zgodnie z polityką SE, zostaną usunięte. Jeśli cenisz to, co masz do powiedzenia na tyle, że chcesz, aby zostało, powiedz to na czacie lub opublikuj jako odpowiedź. Dzięki.
anongoodnurse

15

Większość tego, co powinieneś zrobić, to sprowadzić matkę w dół. Pomóż jej uświadomić sobie, że choć jest to szok i nieoczekiwany, nie jest to najgorszy przypadek, w jakim może przejść rodzic (jej dziecko jest zdrowe i ma jeszcze długą długość życia). Zajrzyj do PFLAG lub innych organizacji w Twojej okolicy, które są utworzone dla rodziców dzieci LBGT ( http://www.hrc.org/resources/transgender-children-and-youth-finder-support-for-you-and-your -rodzina ). Może jej pomóc, jeśli będzie w stanie połączyć się z innymi rodzicami, którzy przeszli przez to, przez co przechodzi. Nawet wielu rodziców wspierających prawa LGBT ma mniej niż gwiazdorską reakcję, kiedy wychodzą ich własne dzieci.

Nie możesz uchronić Emily przed znęcaniem się i znęcaniem, z którymi spotka się jako transgenderowa młodzież. Możesz pomóc jej zdobyć narzędzia do skutecznego radzenia sobie z tym. Zdecydowanie polecam sprawdzić, czy może udać się do terapeuty przyjaznego trans i / lub młodzieżowej grupy LGBT.


2
@Davor - Dysforia ze względu na płeć jest stanem, większość trans * i ich sojusznicy nie lubią, gdy nazywa się to obecnie chorobą. Chciałem porównać to do czegoś takiego jak skolioza mnoga lub rak. Coś osłabiającego lub terminal z kilkoma opcjami.
McCann,

12

Prosta odpowiedź na „prześladowców poza domem”, która dotyczy wszystkich prześladowanych dzieci: zabierz je na zajęcia ze sztuk walki. Osobiście wolałbym jiu jitsu, ale właściwie wszystko się uda.

Nie ma nic bardziej znęcającego się niż ktoś, kto nie może się bronić. Są dwa elementy do walki - jeden jest mentalny, a drugi fizyczny. Sztuki walki rozwija oba. Nie musi być w stanie ich znokautować, musi po prostu mieć tyle kłopotów, że nie warto ich fizycznie nadużywać, a przynajmniej zmniejszy to częstotliwość. Jako ktoś, kto był głęboko prześladowany fizycznie, werbalnie i emocjonalnie od dnia, kiedy zacząłem szkołę, do dnia, w którym opuściłem szkołę, mogę osobiście świadczyć o efektach moich lekcji taekwondo przed i po. Jedyne, czego pragnę, to to, że zrobiłem to wcześniej.

Jako bonus, nie widzę, żeby mama sprzeciwiała się temu, aby jej dziecko chciało zostać badassem. ;) Z jej POV prawdopodobnie wygląda bardziej męsko. Z POV Emily jest to samoobrona. Nie ma wady.

Oczywiście to nie powstrzymuje słownych i emocjonalnych nadużyć. Gdy Emily i jej rówieśnicy dorastają, stanie się to dominującym rodzajem zastraszania i naprawdę nie ma na to dobrej odpowiedzi. Ale przynajmniej jest to początek bezpośredniego zagrożenia fizycznego.

Zależy to od tego, czy jej rówieśnicy będą ją nękać. Przynajmniej w Wielkiej Brytanii prawa homoseksualistów i inne równe prawa dla mniejszości wydają się być „cóż, duh!” coś w rodzaju dla dzieci. Jeśli mieszkasz w silnie religijnej społeczności, jej rówieśnicy prawdopodobnie przejmą prowadzenie od swoich rodzin w taki sam sposób, jak twoja dziewczyna.


4
Zdecydowanie się nie zgadzam. Jeśli ty lub twoje dziecko jesteście zastraszani w szkole, musicie poprosić władze szkolne po swojej stronie. Porozmawiaj ze szkołą, uzyskaj ich politykę przeciwdziałania zastraszaniu i spraw, by się jej trzymali. Sztuki walki po prostu uczą łobuzów, by stosowali przemoc werbalną, dopóki ofiara ich nie straci, w którym to momencie mogą płakać przed nauczycielem, a nauczyciel musi ukarać ofiarę za przemoc.
Paul Johnson

12
Chociaż osobiście uwielbiam sztuki walki i na pewno poleciłbym to każdemu, łącznie z Emily, nie sądzę, że jest to podstawowe narzędzie potrzebne do radzenia sobie z tym, czym ona jest i będzie. Wersja dla Paula, którą uczy sztuk walki, wydaje się jednak dość kreskówkową charakterystyką.
PoloHoleSet 29.09.16

2
@PaulJohnson Każdy kompetentny nauczyciel rozpozna prowokację. Jeśli nauczyciele w szkole twojego dziecka są tak niekompetentni, to poleganie na ich polityce przeciw nękaniu jest nie tylko głupie, ale niebezpieczne. A znęcający się będą już wykorzystywać przemoc werbalną.
Graham

5
@AndrewMattson Myślę, że pochodzimy z tego samego miejsca. Jak mówisz, kluczową cechą treningu sztuk walki jest umiejętność kontrolowania siebie. Tak więc słowne znęcanie się jest bardziej prawdopodobne, niż można się wycofać - w przeciwieństwie do opinii Paula, ofiara jest bardziej skłonna je wykończyć. Ale posiadanie podstawowej umiejętności obrony przed atakiem fizycznym jest kluczową umiejętnością życiową, a im bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz zaatakowany, tym bardziej istotne jest, aby mieć ją w rezerwie.
Graham

4
Ta odpowiedź tak naprawdę nie ma wystarczającego uznania. Ludzie lubią mówić, że przemoc niczego nie rozwiązuje, ale większość ludzi nauczy się zostawiać cię samego po kilku pobiciach. Ludzie (nie tylko prześladowcy), którzy chcą narzucić coś komuś (czy to siła fizyczna, trauma emocjonalna, czy nawet własne opinie) naturalnie będą przyciągani do ludzi, którzy nie mogą lub nie będą się opierać ani nie będą powodować żadnych realnych konsekwencji. Jeśli skrzywdzisz ich kilka razy, zwykle przechodzą na łatwiejszą zdobycz.
Kik

8

Cokolwiek jeszcze możesz zrobić, znajdź dobrego terapeuta-trans-opiekę dla swojej córki, który pomoże jej zdobyć narzędzia radzenia sobie ze stresorami w jej życiu, pamiętając, że cała terapia jest terapią rodzinną i że nie ma nikogo, kto nie mógłby skorzystać z terapii, szczególnie w tym przypadku twój GF i ty. Prawdopodobnie będziesz musiał ponieść koszty, GF może być odporny, a nawet wystawiać blokady, ale wytrwać. To może być jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić. GF można przekonać, wyobrażając sobie, że „to ją wyprostuje”, ale dobry terapeuta pomoże twojej córce lepiej zrozumieć i zaakceptować to, kim jest i jak się z tym pogodzić w obliczu ludzi, którzy tego nie robią.

Sugerowałbym, aby był to Arteterapeuta, ale to właśnie dlatego jestem najbardziej zaznajomiony i widzę wiele korzyści w porównaniu z prostą terapią rozmową, z pewnością u nastolatków.


1

Jak to interpretowałem:

Twoja dziewczyna ma obsesję na punkcie stereotypów związanych z płcią i odpowiedniego ubioru. Wasz pasierb myślał, że leczenie pozwoli jej wyglądać tak, jak chce, ale okazało się to okropnym pomysłem, ponieważ teraz jest ubrana jeszcze bardziej surowo.

Jak więc iść do przodu?

Nie rozumiem, jak próba zostania jej prawnym opiekunem jest praktycznie możliwa. Jeśli pójdziesz do ochrony dziecka i powiesz: „Moja pasierba jest zmuszona nosić rzeczy, których absolutnie nie chce nosić, i to dosłownie doprowadza ją do szaleństwa!” , wtedy będą się śmiać z ciebie wprost i wyrzucą cię. To oczywiście niedorzeczne, ale właśnie tak działają; jeśli nie wiąże się to z codziennym boksem lub głodem, nie obchodzi ich to mniej.

Więc wszystko, co możesz zrobić, to sprawić, by twoja dziewczyna i pasierb znów się ochłodziły.

Wyjaśnij swojemu pasierbowi, że poddanie się jakiemukolwiek leczeniu jest złym pomysłem, ponieważ przynosi teraz efekt przeciwny do zamierzonego - jeszcze bardziej zmartwiło matkę - i nie ma sensu w przyszłości - ponieważ zanim rozpocznie się jakiekolwiek poważne leczenie, będzie prawnie niezależna od swojej matki, dzięki czemu będzie mogła wyglądać tak, jak chce, bez konieczności leczenia.

Wyjaśnij swojej dziewczynie, że nie może kształtować umysłu dziecka - że jeśli dziecko powie „Żółty to mój ulubiony kolor!” ale wtedy mówisz „Nie, niebieski jest właściwym kolorem. Żółty to skandaliczny kolor, który ci się podoba” , a następnie karasz go, gdy wykazują zainteresowanie żółtymi przedmiotami, łamią wszystkie żółte kredki i wysyłają je do „ulubionych” obóz konwersji kolorów ”, a potem prawdopodobnie będą udawać, że ich ulubionym kolorem jest niebieski, ale nadal będą myśleć, że żółty jest przyjemny i jak tylko będą prawnie niezależni od ciebie, zignorują twoją opinię na temat kolorów i ponownie wolą żółty - i chociaż jest to absurdalny przykład, to samo dotyczy ubrań, fryzur itp. Zobacz, jak reaguje na taką analogię, zapytajco dokładnie przeszkadza jej w zachowaniu dziecka i spróbuj znaleźć rozwiązanie.


To. Biorąc pod uwagę post OP, mam wrażenie, że matka mimowolnie doprowadziła dziecko do chęci zmiany płci, mając taką obsesję na punkcie norm płciowych, że uważa, że ​​lepiej by mu było, gdyby był dziewczyną. Albo że jest to sposób na „ukaranie” / „sprowokowanie” mamy, że nie pozwala mu się ubierać i zachowywać tak, jak chce. To, że OP gra z tym bez wahania, nie pomaga. Zmiana płci / płci nie stanowi problemu, który należy podjąć tak szybko. Wydaje się konieczne, aby mama ostatecznie ujawniła się na temat ról płciowych i jej idei normalnego zachowania.
Frank Hopkins

Ale samo obalenie jej nie osiągnie tego. Rebelia albo zawiedzie i pozostawi głębokie rany po tej „bitwie” po obu stronach, albo OP w jakiś sposób odniesie sukces prawny, aby zabrać dziecko mamie (mało prawdopodobne) i rozerwać rodzinę na części. Jak dotąd wydaje się, że dziecko mogłoby być szczęśliwe jako mężczyzna, gdyby nie bardzo restrykcyjne środowisko, w bardziej liberalnym środowisku metropolitalnym byłoby w porządku ubierać się bardziej „błyszcząco” jako facet. W tym celu miękki nacisk na mamę ze strony chłopaka, który otwarcie akceptuje chłopca, aby zachowywał się / ubierał nieco „dziewczęco”, może powoli przynieść tę zmianę.
Frank Hopkins

1

Twoja znacząca osoba zbudowała obraz przyszłości dla jej jedynego dziecka, a ten obraz został rozbity na kawałki. Ona jest zszokowana.

Musi dojść do siebie po tym szoku. Sen zmiażdżony 5 dni temu, powrót do zdrowia zajmie znacznie więcej czasu.

Pociesz ją. Próbując zabrać ich obu do specjalistów, oboje potrzebują terapii, aby wyzdrowieć z szoku.

Jeśli oboje popieracie Emily, problemy ludzi zewnętrznych powinny trwać tylko podczas transformacji. Następnie możesz zmienić szkołę, w której będzie znana tylko nowa tożsamość. Jeśli nic nie wskazuje na to, że Emily jest „inna”, nie będzie powodów do prześladowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.