Czy jest fajny przewodnik na temat zdolności poznawczych niemowląt?


0

Mam proste pytanie: czy jest jakiś prosty przewodnik, strona, książka, w której opisano cały postęp rozwoju poznawczego noworodka? Najlepiej powinien mieć format

dzień 10: większość niemowląt zaczyna rozpoznawać dzień i noc itp.

Nie interesuje mnie żadna głęboka, cała teoria obejmująca książkę. Po prostu zabawny przewodnik, w którym mogę powiedzieć „wow, moje dziecko musi teraz mieć tę umiejętność!”


Z mojego punktu widzenia to świetnie, ale czasem nie zadziała zgodnie z oczekiwaniami. Może spóźnić się na pewne aspekty, ale nie martw się, że dzieci są naprawdę różne. Moje ubezpieczenie przysłało mi książkę „Opieka nad dzieckiem”, którą najlepiej przeczytałem, odkąd do tej pory miałem mojego chłopca. Ma wszystko w szczegółach, nawet co dać co w tym. Powodzenia.
Madona Syombua

Odpowiedzi:


2

Wypróbuj Cudowne tygodnie. To daje szczegółowe informacje o tym, kiedy dzieci rzekomo dokonują skoków mentalnych, które pozwalają im zrozumieć nowe rzeczy na temat świata i rozwinąć nowe umiejętności.

Bardziej ogólny przewodnik na stronie Baby Center zawiera również kamień milowy, który daje wyobrażenie o tym, kiedy dzieci będą mogły robić pewne rzeczy. Trwa aż do około 3 lat, więc nie tylko dla niemowląt.

http://www.babycentre.co.uk/a6476/milestone-chart-one-to-six-months

Mają też więcej szczegółów na temat tego, czego można się spodziewać przez tydzień, np

http://www.babycentre.co.uk/s1001638/1-week-old

Nie znam niczego, co sprowadzałoby się do szczegółów tego, co dzieje się w danym dniu życia dziecka, ale nawet gdyby tak było, nie sądzę, aby było to bardzo dokładne. Nawet z miesięcznym przewodnikiem znajdziesz wiele odmian między różnymi dziećmi. Powinieneś użyć któregokolwiek z tych źródeł jako przybliżonego przewodnika i nie czytać w nim zbyt wiele, jeśli dziecko robi coś nieco wcześniej lub później. Ale fajnie jest sprawdzić tabelę i pomyśleć „za miesiąc moje dziecko może być w stanie ...”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.