Czy to normalne, że żona często gniewa się na dziecko?


9

Moja żona i ja mieliśmy pewne problemy, odkąd mieliśmy naszego małego chłopca.

Obecnie ma 7 miesięcy i nigdy nie był łatwym snem. Więc za każdym razem, gdy opiera się on spaniu, moja żona się wścieknie i zacznie na niego krzyczeć. Wrzask nie jest taki zły, po prostu podnosi głos i mówi / krzyczy głośniej, a jej wyraz twarzy jest bardzo „ciemny”.

Jednak nie zgadzam się z tym krzykiem, ponieważ uważam, że jest za młody, aby na niego krzyczeć. Nie twierdzę, że to złe, że jest na niego zły, po prostu dlatego, że i tak nie jest wystarczająco stary, aby zrozumieć krzyki.

Zawsze mamy co do tego sprzeczność i ciągle walczymy. Jedną rzeczą jest to, że jej bezpiecznik nie był tak krótki, zanim została mamą.

Moje pytanie brzmi: czy jest to coś normalnego dla nowych mam i po prostu muszę się do tego przyzwyczaić? Czuję smutek za każdym razem, gdy toczymy walkę i staje się to normalną rzeczą, która jest bardzo niezdrowa.


1
Zdobądź jej tę książkę .
Raystafarian,

1
NIE PRZYWRÓĆ SIĘ DO NICH. Sfrustrowanie jest zrozumiałe, ale ten gniew zepsuje dziecko. Dzieci są gąbkami i uczą się od rodziców zachowań takich jak gniew. Kiedy ma się zdenerwować, musi odejść. Pozwól ci przejąć. Byle co. Mówię z doświadczenia. Nie pozwól dziecku to znieść.
Jeff.Clark

Odpowiedzi:


6

To jest do zrozumienia. Brak snu może sprawić, że każdy będzie zepsuty, a 7 miesięcy złego snu wystarczy, aby wypróbować czyjś ostatni nerw. Równie dobrze mogłaby mieć problemy z poradzeniem sobie i mogłaby potrzebować pomocy, a nawet leków.

Nie możemy od razu stwierdzić, czy ma problem, a diagnoza przez Internet jest rzadko skuteczna ... ale jesteś najlepiej przygotowaną osobą do poznania swojej żony i wydaje się, że denerwuje się na tyle, aby cię zaniepokoiło, pomysł, aby spróbować jej pomóc.

Po pierwsze, jest bardzo prawdopodobne, że twoja żona potrzebuje regularnej przerwy. Upewnij się, że ma trochę czasu dla mnie, jeśli ma hobby, spróbuj zachęcić ją do zapisania się do klubu lub regularnego spotkania, które nie obraca się wokół dzieci. Nawet jeśli nie jest to przed snem, to niesamowite, jak trochę czasu może naprawdę pomóc w naładowaniu akumulatorów. Upewnij się, że robisz swój uczciwy udział w całym domu ... Nie mogę tego wystarczająco stresować i rób to bez monitu.

Brzmi to trochę „hipisowskie”, ale w tym wieku jest to idealny wiek, aby podróżować twarzą do przodu na temblaku (tęsknię za tym, że mogę używać mojej tradycyjnej tkaniny , inne są dostępne!) Włóż je i idź na spacer do parku lub sklepów - 7-miesięczna miłość uwielbia wychodzić na świat i zobaczyć, co dzieje się z widoku tatusia, a ty możesz rozmawiać o tym, co się dzieje. Uwielbialiśmy wychodzić z domu i byłbyś zaskoczony otrzymanymi odpowiedziami.

Po drugie, warto zbadać, czy twoja żona może mieć depresję poporodową ...

Główne objawy to:

 • uporczywe uczucie smutku i niski nastrój
 • utrata zainteresowania otaczającym Cię światem i nie czerpanie przyjemności z rzeczy, które dawały ci przyjemność
 • brak energii i ciągłe zmęczenie
 • kłopoty ze snem w nocy i senność w ciągu dnia
 • poczucie, że nie jesteś w stanie opiekować się dzieckiem
 • problemy z koncentracją i podejmowaniem decyzji
 • utrata apetytu lub zwiększony apetyt (komfort jedzenia)
 • uczucie pobudzenia, drażliwości lub apatii („nie można się tym przejmować”)
 • poczucie winy, beznadziejności i obwiniania się
 • trudności w związaniu się z dzieckiem z poczuciem obojętności i brakiem przyjemności w jego towarzystwie
 • przerażające myśli - na przykład o zranieniu dziecka; mogą być przerażające, ale bardzo rzadko się na nie reagują
 • myślenie o samobójstwie i samookaleczeniu

źródło: objawy depresji poporodowej (nhs.uk)

... z pewnością poziom gniewu na twoje dziecko był wystarczający, abyś poczuł się nieswojo, dlatego warto zwracać uwagę na inne znaki i w razie potrzeby szukać pomocy. Depresja poporodowa jest bardzo powszechna i absolutnie nie jest oznaką niepowodzenia, a będzie wiele lokalnych zasobów i grup wsparcia, które mogą ci pomóc.

Twoje pytanie i profil nie wskazują Twojej lokalizacji, ale jeśli chcesz je udostępnić, to my jako społeczność możemy wskazać Ci właściwy kierunek.

Zobacz także:-


3

Z doświadczenia: może się zdarzyć. jest prawdopodobnie mieszanką zmęczenie (szczególnie jeśli zdarza się w nocy) i efekty hormonalne podczas zabawy.
Krzyczenie na dziecko jest bezcelowe, dopóki ... nie pamiętam, ale przynajmniej 1 rok, przynajmniej tak mi się wydaje. Krzyczenie na kogokolwiek, by zasnęli, i tak nie ma sensu, wręcz przeciwnie.

Ponieważ jestem z dala od domu od 6:00 do 20:00, moja żona musi zarządzać naszą dziewczyną przez cały dzień, więc pomagam, wykonując wieczór (ona również robi noce). Kiedy nasza dziewczyna zaczyna płakać / krzyczeć, wchodzę do innego pokoju lub moja żona się porusza, żeby mogła się uspokoić. Nawet w ciągu dnia, gdy robi się zbyt intensywnie, na kilka minut przenosi się do innego pokoju.
W nocy zwracamy szczególną uwagę, aby zbytnio nie stymulować naszego dziecka.


3

To nie brzmi nienormalnie. Dzieci są niezwykle frustrujące w każdym wieku. Jednym z ciosów jelita jest 1-2 dziecko występujące na zewnątrz, jednocześnie pozbawiając ciebie i małżonka snu. Myślę, że najważniejsze jest to, że dopóki nie sądzisz, że ma miejsce przemoc (to nie brzmi tak), po prostu porozmawiaj z żoną, aby nie czuła się nadmiernie winna z powodu niemożności dziecko do snu lub o własnych sfrustrowanych reakcjach. Rodzicowi łatwo jest umieścić negatywne emocje w pętli sprzężenia zwrotnego.

Jeśli możesz, na zmianę lub z przerwami, z jednym rodzicem śpiącym z dala od dziecka 2-3 noce z rzędu. Porozmawiaj również na ten temat ze swoim pediatrą. Mogą mieć jakieś dobre sugestie, aby wszyscy spali.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.