Mam 21 lat i jestem przerażony niewiarą mojego ojca


126

Jestem 21-letnią kobietą mieszkającą w Egipcie i nie boję się własnego ojca ... przynajmniej myślę, że to mój ojciec. Mówiąc krótko, myślę, że mogłem zostać adoptowany w młodym wieku i nikt mi o tym nie powiedział.

W Egipcie córki muszą nosić to samo imię co ojciec, moje imię jest inne niż imię mojego ojca, stąd wniosek adopcji.

Na właściwy temat: żyję w strachu przed ojcem, odkąd skończyłem 6 lat. Zostawił moją matkę i mnie, kiedy miałem pięć lat, i poślubił inną kobietę za naszymi plecami. Odtąd go nienawidzę, ale moja matka kazałaby mi spędzać każdy piątek z nim i jego rodziną, chociaż ona tego nienawidzi.

Mój ojciec mnie bił i krzyczał na mnie, odkąd skończyłem trzy lata i nadal to robi. Jego krzyki wywołują zimne dreszcze po moim kręgosłupie, a kiedy już miałem 20 lat, sikałem ze strachu!

Nie sądzę, żeby to było zdrowe, żyjąc w strachu przez całe życie, do tego stopnia, że ​​muszę kilka razy zmotywować się przed wyjściem z domu.

Moja matka zmarła, gdy miałem 12 lat i byłem zmuszony mieszkać z ojcem i jego rodziną, co wywołało większy strach i niepokój, ponieważ jego żona nienawidziła moich wnętrzności wraz ze swoją najstarszą córką.

Moje zdrowie zaczyna się pogarszać z powodu ciągłego strachu i niepokoju. Nie mogę się wyprowadzić, bo mój ojciec na to nie pozwoli. Nie mam przyjaciół, którzy chcieliby mnie przyjąć przez kilka tygodni, a mój ojciec też na to nie pozwala i wydaje mi się, że nie mam innej opcji, jak tylko czekać na moją śmierć.

Tak ... ciągle myślałem, że śmierć jest jedynym wyjściem z tej nędzy ... nie będę kłamać i mówić, że nie myślałem o samobójstwie ... ponieważ mam ... DUŻO! Gdyby nie było to zabronione w mojej religii, myślę, że zrobiłbym to dawno temu.

Chcę tylko pomóc w tym, co powinienem zrobić? Rozmowa nie wchodzi w grę, ponieważ mój ojciec nie jest typem, z którym można rozmawiać ... jest jak tykająca bomba zegarowa; granat z wyrzuconą szpilką.

Co powinienem zrobić, aby zatrzymać ciągłe uczucie niepokoju i przerażenia ze strony mojego ojca? Jak mogłem uciec od życia, które nazywam moim więzieniem?

Wiem, że nie jest to zbyt duże pytanie dotyczące rodzicielstwa, ale pomyślałem, że skoro jesteście rodzicami, możecie uzyskać przydatne porady. Może nie widzę wyraźnie całego obrazu.


130
Pierwszy krok: zapoznaj się z usuwaniem historii przeglądarki . Nie chcesz, aby jakikolwiek członek rodziny potknął się o twoje działania internetowe.
Stephie

12
Myślę, że pierwszą rzeczą, którą powinieneś znaleźć, jest ktoś, z kim możesz porozmawiać o twojej sytuacji. Czy uczęszczasz na meczet / kościół lub uniwersytet? Czy jest jakaś szansa, że ​​twój ojciec pozwoli ci zgłosić się na ochotnika do jakiejkolwiek pracy religijnej lub społecznej? Przede wszystkim trzymajcie się tam, nigdy nie wiadomo, jakie piękne doświadczenie leży po drugiej stronie waszej obecnej walki. Odwaga i siła do przetrwania są możliwe do osiągnięcia i na pewno będą ci dobrze służyć w przyszłości. Nie jesteście jedynymi, którzy przez to przechodzą, i modlę się kiedyś, abyście mieli środki, by spotkać się z innymi.
Adam Starrh

17
Jakie wsparcie oferuje Egipt kobietom znęcającym się lub bezdomnym? Istnieje możliwość ucieczki i szukania schronienia, które tutaj jest realne, nie znam dobrze egipskich usług socjalnych. Pracujesz / zarabiasz pieniądze? Pieniądze dają tutaj wiele opcji. Jeśli myślisz o samobójstwie, lepszym rozwiązaniem będzie ucieczka z domu, zakładając, że możesz znaleźć schronienie.
Dave

4
Jeśli spędzasz dużo czasu samotnie w domu, możesz wykorzystać ten czas, aby stać się silniejszym fizycznie i sprawniejszym. Istnieje wiele prostych ćwiczeń, aby zbudować siłę fizyczną, która zwiększy twoją pewność siebie i nauczy twoje ciało, że możesz robić różne rzeczy, zamiast po prostu akceptować różne rzeczy. Bez względu na to, jakie rozwiązanie podążysz, powinieneś spróbować zbudować pewność siebie, abyś mógł uwierzyć w siebie, musisz uwierzyć, że możesz to zrobić. A wyznaczanie sobie celów osobistych może pomóc w budowaniu tego sposobu myślenia.
Falco

7
Piszesz jak native speaker, możesz znaleźć pracę poza Egiptem jako tłumacz lub tłumacz. Zorganizuj ucieczkę, naucz się jeździć w tajemnicy, znajdź kogoś, komu możesz zaufać, kto ma samochód i może nauczyć cię prowadzenia samochodu, odłóż pieniądze, na które możesz natknąć. Pracujesz? Czy możesz znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin? Jeśli wszystkie te opcje są niemożliwe, ponieważ jesteś Egipcjanką, a nie masz przyjaciół ani krewnych, którym możesz zaufać, napisz do Amnesty International: amnesty.org/en/about-us/contact
Mari-Lou A

Odpowiedzi:


128

Masz 21 lat. Jesteś dorosły zgodnie z egipskim prawem. Jeśli potrzebujesz brakujących dokumentów, możesz ubiegać się o nie bez opiekuna. Potrzebujesz tylko kogoś, kto poręczy, że mieszkasz z nimi, co prowadzi nas do:

 • Czy masz zaufaną osobę, z którą możesz porozmawiać? Czy ta osoba może Cię schronić lub zapewnić w innym miejscu?

 • Nie chodź do kościołów: z pewnością wiesz o problemach powodowanych przez nawrócone dziewczyny w przeszłości. Kościół może odesłać cię z powrotem, aby uniknąć dylematu (i gniewnego motłochu, że twój ojciec nie będzie miał problemu z mobilizacją).

 • Co prowadzi nas do: Nie chodź do meczetów: Jeśli nie znasz ludzi osobiście, co z powodu tradycji islamskiej nie dotyczy ciebie jako kobiety, nie ufaj im. Mogą to być dobrzy ludzie, ale mogą wziąć pod uwagę to, co robisz nieposłuszeństwo wobec rodzica. Nie chcesz ryzykować.

 • Zamiast tego sprawdź pobliskie organizacje zajmujące się prawami kobiet. Przyjaciel aktywny w tym względzie zasugerował mi http://etijah.org/arabic/ . Dotyczy to przymusowych małżeństw i walki z zapobieganiem studiowania dziewcząt. Czy możesz się z nimi skontaktować?

 • Szukaj podobnych organizacji w Twojej okolicy. Porozmawiaj z nimi. Z pewnością mają doświadczenie w tym zakresie.

 • Przeczytałem post mojemu ojcu i oto, co ma do powiedzenia (bez zmian): Co z twoimi wujkami lub ciotkami? Ktoś, komu możesz się zwierzyć, kto mógłby znaleźć ci odpowiedniego męża?

 • Znalazłem tę stronę na Facebooku, która dotyczy egipskich kobiet w zakresie swobody podróżowania. Skontaktowałem się z nimi, a oni wydają się chętni do pomocy.

To wszystko, co mogę zasugerować na podstawie udzielonych informacji. Wzywam was, abyście nie podawali zbyt wielu informacji. Nigdy nie byłem na parenting.SE, ale ten post znajduje się w pasku gorących pytań dla wszystkich witryn w sieci Stack Exchange.

Życzę ci wszystkiego najlepszego. Jeśli jesteś naprawdę zdesperowany, utwórz konto e-mail typu „wyrzuć” i wyślij mi wiadomość na adres e-mail w komentarzach z dowodem, że konto Parenting.SE jest twoje. Jeśli nie masz nic przeciwko ujawnieniu, w jakim gubernatorstwie jesteś, mogę zapytać znajomych, jakie są tam organizacje (ja sam jestem Egipcjaninem, choć w tej chwili mieszkam za granicą) lub spróbuję w inny sposób pomóc.


Wiem, że ostatnia sugestia nie pasuje do formatu pytań i odpowiedzi, ale nie jest to pytanie i myślę, że w tym przypadku należy to zaoferować.


8
Nie wiem o kościołach w Egipcie, ale kościół poza Egiptem z pewnością nie odesłałby jej z powrotem ... ani nie mieliby żadnych zdolności ani autorytetu, nawet gdyby tego chcieli (czego prawie na pewno nie zrobiliby, zwłaszcza w kraju nieislamskim.)
reirab

5
Mam nadzieję, że wiesz, że usunięte komentarze są nadal widoczne dla moderatorów i przechowywane na serwerach. Prawdopodobnie nie stanowi to problemu - chyba że jeden z moderatorów będzie Egipcjaninem i ojcem OP? Miejmy nadzieję, że nie. Ale chcę, żebyś wiedział.
Mołot

5
@reirab Sekciarskie spory o kobiety, szczególnie („muzułmanka poślubia copta”, „koptyjska kobieta rzekomo zmuszona do życia jako zakonnica, ponieważ się nawróciła”) jest powszechna. Ani kościół, ani państwo nie chcą bólu głowy związanego z chronieniem kobiety przed czymś, z czym generalnie większość populacji nie ma problemu (dyscyplinowanie „dziecka”).
a3f

3
Pamiętaj, że czatu dla rodziców można także używać do rzeczy, które tak naprawdę nie pasują do formatu pytań i odpowiedzi (można to wyczyścić podobnie jak komentarze)
Acire

2
@osman Islamska tradycja segregacji w miejscach modlitwy i że dla kobiet modlących się w domu jest lepsza niż modlitwa w meczecie oznacza, że ​​prawdopodobnie nie zna imama osobiście. To jest moje doświadczenie. Jeśli pani Mogahed ma różne doświadczenia jako Amerykanka, niech tak będzie.
a3f

52

Jesteś ofiarą nadużycia. Nie zasługujesz na życie w strachu. Nie zasługujesz na to, by ktoś cię uderzył lub krzyknął. Zachowanie twojego ojca jest nie do przyjęcia.

Możesz poszukać organizacji w swoim kraju, które mogą udzielić pomocy i porad kobietom w twojej sytuacji.

Nie mówię po arabsku, więc nie mogę szukać organizacji.


69
Nie wierzę, że takie organizacje istniałyby w Egipcie, a gdyby tak było, działałyby poza prawem. Odpowiadasz jako osoba mieszkająca w zachodnim kraju i być może wierzysz, że przysługujące nam prawa są powszechne. Oni nie są.
user1751825

5
To prawda. Prawa w Egipcie są znacznie inne niż w krajach zachodnich. Nasze prawo jest trochę ... chwiejne, gdybym mógł powiedzieć. Wiadomo, że egipskie organizacje są zimne i nie dbają o niektóre sprawy, szczególnie jeśli sprawa nie jest dzieckiem.
user21063

3
Te organizacje istnieją. Ale zwykle nie „publicznie”. Przebierają się za centra spotkań, miejsca edukacji ... Niełatwo jednak je znaleźć.
Stephie

48
Wiem, że Twoja odpowiedź prawdopodobnie zadziałałaby w Świecie Zachodnim, a moja następująca sugestia może być bardzo dziwna, ale w przypadku kraju islamskiego zgaduję, że znalezienie męża, któremu OP może zaufać i kto mógłby ją chronić przed ojcem, może być najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, aby odnieść sukces.
vsz

5
@vsz, brzmi dla mnie jak odpowiedź.
Stephie

22

przykro mi słyszeć o twojej sytuacji. To z pewnością bardzo trudna sytuacja. To, że odczuwasz lęk, jest naturalne i bardzo zrozumiałe, więc nie obawiaj się o to. Fakt, że przeżyłeś, pokazuje twoją siłę.

Myślę, że widzisz sytuację z wielką jasnością.

Życia z ciągłym lękiem zdecydowanie najlepiej unikać, jeśli to w ogóle możliwe. Ale nie chcesz pogorszyć złej sytuacji! Ponownie, nie pogarszaj złej sytuacji. Dlatego musisz bardzo uważać na to, co robisz. To nie jest czas na pochopne działania, ale czas na strategiczne myślenie i planowanie, które mogą zająć trochę czasu.

Pierwsza rzecz, jak już wspomniano: upewnij się, że nie mogą śledzić Twojej aktywności online, aby nie mogli znaleźć tego pytania. CAŁKOWICIE KRYTYCZNE !!!! Jedną z opcji jest zainstalowanie innej przeglądarki do tego, czego zwykle używasz, i czytaj tylko ten temat w tej przeglądarce i upewnij się, że nie ma skrótu do przeglądarki na pulpicie lub w menu Start itp. Możesz go otworzyć, wpisując nazwę w małym pole wyszukiwania w menu Windows, zakładając, że używasz systemu Windows 7 lub podobnego. I upewnij się, że historia przeglądania jest również usuwana po użyciu. Więc jeśli używasz Firefoksa, zainstaluj Google Chrome i ukryj wszelkie odniesienia do niego. Alternatywnie możesz po prostu pobrać CCleaner i uruchomić go po użyciu komputera do usunięcia historii przeglądania. To, co musisz zrobić, zależy od ich umiejętności obsługi komputera.

Moim zdaniem głównym problemem związanym z odejściem są pieniądze - w krótkim i długim okresie. Potrzebujesz gotówki lub cennych towarów, aby wyjechać i założyć gdzie indziej, a następnie potrzebujesz formy zatrudnienia, aby je utrzymać. Być może nie obejmuje to teraz, ale możesz z czasem pracować nad tym. (tj. sprzedawanie rzeczy w serwisie eBay lub na rynku i podnoszenie umiejętności poprzez naukę online - np. uczenie się pisania na klawiaturze, uczenie się marketingu itp.).

Jeśli jesteś zdolny do zatrudnienia, a oferty pracy są dostępne w pobliskim mieście, to znacznie poprawi Twój wynik. Nie wiem gdzie na tym stoisz ??

Czy trzeba opuścić kraj? Czy nie mógłbyś po prostu przenieść się do innego, odległego miasta? Czy musiałbyś zmienić swoje imię?

Drugi problem, jaki widzę, to papiery. Po pierwsze, jak zasugerował ktoś inny, zbadałbym sytuację w zakresie pozyskiwania nowych dokumentów. To najlepsza opcja. Musi istnieć procedura wydawania nowych dokumentów (w przypadku ich zagubienia itp.). Jeśli możesz dostać skrzynkę pocztową na poczcie i dostać tam nowe dokumenty. Jeśli nic z tego nie jest możliwe, wrócisz do próby uzyskania oryginałów.

Zamknięte drzwi - można wybrać wiele zamków do drzwi. Możesz wybrać blokadę lub coś, co nazywa się „kluczem uderzeniowym” (patrz Google). Jeśli masz szczęście i jest to powszechna blokada, możesz być w stanie zdobyć ją gdzieś, by ćwiczyć na początku. Radziłbym to, ponieważ możliwe jest uszkodzenie zamka (bez jego otwierania), co może spowodować, że będą podejrzane. Uważaj więc na to.

Alternatywnie, w zależności od zamka, możliwe jest wbicie kawałka papieru lub kartonu w część, w którą wpasowuje się rygiel zamka - w celu bezpiecznego zablokowania rygla. To może działać. Jeśli zostanie to wykonane prawidłowo, wydaje się, że drzwi są odpowiednio zabezpieczone, ale można je otworzyć, jeśli zostaną przetestowane. Ponownie wymagałoby to pewnej praktyki, aby upewnić się, że nie zawiedzie - ale może być możliwe. Możesz przeczytać o tym online.

Zamknięta torba - Czy możesz zabrać ze sobą całą torbę? Jeśli nie, to czy jest zamknięty na kłódkę? Nożyce ze sklepu z narzędziami przebiją większość kłódek - ale najpierw przećwicz najpierw. Mogą wymagać nieco siły w zależności od rozmiaru kłódki. Alternatywnie, czy możesz po prostu rozerwać torbę nożem lub podobnym narzędziem, wziąć papiery i zostawić resztę?

Jeśli nic z tego nie wydaje się teraz możliwe, jesteś skłonny zastosować taktykę „minimalizacji szkód”. Prawdopodobnie już to robisz, ale i tak ... - Trzymaj się z dala od niego i do domu tak dużo, jak to możliwe; staraj się spędzać jak najwięcej czasu w pracy lub w domu przyjaciela; staraj się ustalić, jakie rzeczy go wyrzucą, i unikaj ich; staraj się robić rzeczy, które lubisz, aby oderwać się od tego, np. czytanie rysunku itp.

Ważne jest, aby jasno powiedzieć, że są to jego problemy i nie mają nic wspólnego z tobą jako osobą.

Staraj się również nie postrzegać sytuacji jako „więzienia”, nawet jeśli wydaje się, że jest to więzienie. Uczynienie z niego „więzienia” buduje psychologiczne wrażenie (w twoim umyśle), że nie da się uciec. To nie jest więzienie, ale raczej bardzo trudna i zła sytuacja, którą przeżyłeś, ale idealnie musisz wyjść.

Moją sugestią po lewej stronie byłoby próba zrobienia dla niego miłych rzeczy na podstawie tego, że trudniej jest być dla kogoś złośliwym, jeśli są dla ciebie mili i robią dla ciebie miłe rzeczy ... Może to wywołać jakiś konflikt psychologiczny w jego umysł / emocje, jeśli będzie dla ciebie złośliwy, ale wie, że byłeś dla niego miły. Może to być trudne i może nie działać, ale nie widzę żadnego ryzyka przy próbie.

Mam nadzieję, że coś tam pomaga.

Bądź strategiczny. Bądź ostrożny.

Powodzenia.


2
Jimi, twoja odpowiedź jest niesamowita! bardzo ci dziękuję. Nie mogę zakraść się do pokoju, ponieważ w sposobie budowy domu słychać trzask spadającego głośno i wyraźnie. Drzwi do ich pokoju mają wyraźny pisk i specjalny zamek, który działa tylko z kluczem ... niezupełnie dziewczyną techniczną, więc nie rozumiem szczegółów ich klucza, ale wygląda inaczej. Z pewnością będę starał się być milszym i dać mu zerową szansę na złość na mnie, ale jak powiedziałem, kiedy jest nieobecny, zwykle jestem jego ulubionym celem ... ale mam nadzieję i nadal spróbuję.
user21063

2
@ user21063 Aby uzyskać więcej informacji na temat radzenia sobie, zobacz Jak radzić sobie z nieuczciwymi rodzicami # Używanie umiejętności radzenia sobie
wizzwizz4

20
Jeśli jedyną dostępną kwestią jest historia przeglądarki, korzystanie z trybu przeglądania prywatnego wbudowanego w większość współczesnych przeglądarek byłby znacznie lepszy niż używanie dodatków.
Marzec Ho

@MarchHo - +1 do unikania dodatków, w szczególności CCleaner jest doskonałym sposobem na łamanie maszyn.
James Snell,

18

Brzmi przerażająco.

Radziłbym ci dołączyć do wojska. Wojsko w Egipcie ma dwuletni okres służby, który minie w mgnieniu oka - jako kobieta jedyną dostępną rolą jest praca administracyjna i medyczna. Jeśli dołączysz jako wolontariusz, otrzymasz znacznie lepsze leczenie niż w przypadku poboru do wojska i możesz nawet zostać oficerem.

Praca w tego rodzaju środowisku może pomóc ci stracić część lęku przed ojcem, a poza tym i tak nie będziesz w pobliżu.


6
To interesująca odpowiedź. Moim zdaniem ofiary nadużyć kończą się programowaniem myślowym, które utrudnia ucieczkę przed strachem i dalszą wiktymizacją. Uważam, że szkolenie i służba wojskowa często promują myślenie raczej w kategoriach umiejętności niż ograniczeń.
2NinerRomeo

8

Jestem ponad tobą w Izraelu. Zdarza mi się poznać dziewczynę Beduinów, która była w bardzo podobnej sytuacji do ciebie, a ona twierdziła, że ​​to bardzo często. Straciłem z nią kontakt, gdy zrobiła jedyną rzecz, jaką mogła zrobić, aby opuścić ojca: wyjść za mąż . Poślubiła pierwszego mężczyznę, jakiego mogła, wierzę, że jest jego drugą żoną.

Zdaję sobie sprawę, że propozycja małżeństwa może być nie mniej przerażająca niż propozycja pozostania z rodziną. Powinieneś jednak wiedzieć, że pomimo programów telewizyjnych wiele osób nie jest zadowolonych nawet w małżeństwach w zachodnim stylu. W obliczu wielu złych opcji wybierz opcję najgorszą .

Jeśli chcesz porozmawiać, zostaw swój numer tutaj . Połączenie z Izraela będzie wyświetlane na egipskich telefonach jako niezidentyfikowany numer, więc ktoś, kto patrzy na Twój telefon, nie będzie wiedział, skąd pochodzi połączenie (choć oczywiście Mukhabarat wiedziałby, że to dla ciebie niepokojące, ale już wie które tutaj opublikowałeś).


3
To był również mój pomysł. Poszukiwanie małżeństwa jest dobre, ponieważ być może zostanie poparte przez ojca (w przeciwieństwie do wszystkich innych pomysłów); dostosuje się do norm społecznych i religijnych; dlatego można go ścigać bez kłamstwa, całkowicie (o ile chodzi o romans) na otwartej przestrzeni; zapewnia ochronę; i jest trwałym wyjściem. Moją jedyną radą jest wysłuchanie swojego serca, do którego człowieka się zbliżasz. Prawdopodobnie nastąpi jakiś przyszły konflikt z twoim ojcem, a ty chcesz swojego męża po swojej stronie. Poczuj wibracje; spróbuj znaleźć kogoś, kto jest uczciwy i ma dobre serce. Powodzenia. Życie jest przed tobą.
Peter A. Schneider,

5

Wiem, że to, co sugeruję, jest ekstremalne, ale także twoja sytuacja i twój strach.

Wyjść. Przynajmniej z miasta. Przetrwałeś tak daleko i masz siłę, by odpowiedzieć na to pytanie. To już pokazuje wiele determinacji.

Nie jestem pewien, jak najlepiej to zrobić, ponieważ nie wiem, jakich zasobów odmówiono ci i do których masz dostęp, ale krótka lista kontrolna rzeczy, które musisz mieć:

 • Twój paszport i wszystkie dokumenty, które możesz zdobyć.
 • Jak najwięcej pieniędzy w GOTÓWCE, a także wszelkie karty, które według ciebie twój ojciec nie może po prostu zablokować -> Maksymalizuj wszystkie karty, które MOŻE zablokować
 • Możliwe mapy -> Zależy od tego, jak i gdzie możesz podróżować.
 • Całe twoje serce. Będziesz tego potrzebował. I tak, jeśli możesz skontaktować się z zachodnimi organizacjami pomocowymi, zrób to.

Badź silny.


2
Hej Lana, dziękuję za odpowiedź; To wiele dla mnie znaczy. Problem z uzyskaniem moich papierów polega na tym, że nie mogę. Mój ojciec trzyma je wszystkie w swoim pokoju, który jest zamknięty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a klucz jest przy nim lub jego żonie. Nigdy nie trzymają klucza w zamku, chyba że w pokoju jest ktoś. Nawet jeśli dostałem klucz i poszedłem do ich pokoju, nie mogę dostać dokumentów ani paszportu, ponieważ jest on w torbie zamkniętej kodem i tylko mój tata zna kod. Dlatego powiedziałem „moje życie nazywam więzieniem”. Dosłownie nie mogę nic zrobić bez uprzedniego uzyskania pozwolenia. Dziękuję bardzo.
user21063

Czy możesz poprosić o nowe dokumenty w oficjalnych organizacjach? Na przykład, jeśli „zgubiłeś” dokument tożsamości, rząd musi wydać ci nową paczkę dokumentów.

Tak, robią to i wysyłają to do domu mojego taty, co może wywołać coś znacznie gorszego niż jego gniew ... Nie mogę sobie nawet wyobrazić, co może się stać ...
user21063

6
Czasami w życiu jesteśmy zmuszeni wybierać między mniejszym złem. Czy masz zalotników? Czy możesz wkrótce wyjść za mąż? 21, jak rozumiem, jest dość typowy w krajach arabskich. Opcja 2: istnieją chrześcijańskie misje; mogą pomóc w tajnej ucieczce. Opcja 3: możesz walc do ambasady i złożyć wniosek o azyl. Wydaje się to mało prawdopodobne; łatwiej byłoby uzyskać wizę pracowniczą, ale potrzebny byłby dowód osobisty. Być może twój ojciec by to pochwalił. Miliony pozostają w Ameryce po wygaśnięciu ich wiz.
Stu W

2
Bądź bardzo bardzo ostrożny z tą radą. Wyjazd to często czas, który jest najbardziej niebezpieczny dla kobiet, gdy opuszcza osobę znęcającą się (zwykle partner, ale tym razem to twój ojciec). Będziesz potrzebował azylu lub schronienia, najlepiej takiego, które specjalizuje się w ochronie kobiet.
Möoz

5

To, co robi twój ojciec, jest złe. Rolą mężczyzny w rodzinie jest służenie żonie i ochrona rodziny. Dla mężczyzny uderzenie kobiety jest niewybaczalne. Na Zachodzie uczymy tego jako faktu. Mężczyzna, który uderza kobietę, żyje w pogardzie.

Wiem, że jesteś religijny, ale zamierzam wyjść na kończynę. Jedyną znaną mi organizacją, która aktywnie wykonuje pracę z kobietami i dziewczętami w Egipcie, jest Kościół Chrześcijański. Nie oczekuje się od ciebie porzucenia religii, ale jeśli uda ci się dotrzeć do kościoła ewangelickiego, jestem pewien, że będą w stanie pomóc emocjonalnie i praktycznie, a jeśli to konieczne, będą mogli cię chronić.

Jeśli jesteś religijny, jak mówisz, będziesz wiedział, że zostałeś stworzony do określonego celu. Nie poddawaj się Istnieje powód dla twojego życia, którego jeszcze nie znasz.


5
Nie zgadzam się, że kościoły zazwyczaj chętnie pomagałyby, ale najlepiej najpierw spróbować wydostać się z Egiptu. Opuszczenie islamu jest przestępstwem w wielu krajach w większości muzułmańskich (a kary mogą być dość surowe w niektórych przypadkach ... Nie jestem pewien, gdzie obszar OP w Egipcie mieści się w tym spektrum)
reirab

@reirab Nie jestem zwolennikiem apostazji. To niebezpieczne. Opuszczenie Egiptu prawdopodobnie nie jest jednak możliwe. Gdzie ona by poszła?
superluminarny

@superluminary Wygląda na to, że rekomendujesz potencjalnie niebezpieczny sposób działania.
Obywatel

2
@ Citizen - Apostazja byłaby niebezpieczna. Opuszczenie ojca byłoby również niebezpieczne, chyba że OP jest chroniony przez stronę trzecią. Pobyt u ojca jest może nawet bardziej niebezpieczny. Opisana sytuacja nie wydaje się bezpieczna pod żadnym kątem.
superluminarny

3

Wspomniałeś, że jesteś na uniwersytecie .... i masz trochę umiejętności angielskiego (i zbieram trochę umiejętności obsługi komputera). To duża zaleta. Masz już umiejętności przydatne w zatrudnieniu. Ukończony stopień może również pomóc.

Być może musisz poszukać dyplomu, a następnie wyliczyć pracę w innym mieście i rozpocząć. Być może w tym kontekście mógłbyś odejść z jego błogosławieństwem.

Mam nadzieję, że jesteś w ostatnim roku studiów.


2

Twoja sytuacja jest trudna. Ale bądźcie silni i wytrwajcie. Na każdym kroku, który robisz, rób to mądrze i ostrożnie po rozmowie z różnymi zaufanymi osobami. Na pewno potrzebujesz przyjaciół, a jeśli nie, udaj się do jakiejś organizacji humanitarnej (szukaj w Internecie i możesz łatwo pomniejszyć miejsca w pobliżu swojego miejsca), aby uzyskać pomoc. Zwróć się jednocześnie o pomoc do kilku organizacji i osób - nigdy nie wiesz, kto zapewni najlepsze rozwiązanie, a niektóre z nich mogą nękać złe zamiary. Wiele osób skorzysta z potrzebujących, aby je wykorzystać - szczególnie w celu handlu ludźmi (np. Obiecanie ci miejsca pobytu, pracy, a potem skończysz jako prostytutka). Zawsze bądź przygotowany, aby zadzwonić do kogoś o pomoc. Przygotuj ich liczbę - niekoniecznie jest to policja, jak pokazało wiele opowiadań (nawet w USA) na youtube - zamiast tego może być to policja. Niemniej jednak uwaga, którą otrzymujesz, tym więcej pomocy przyjdzie do ciebie i większe prawdopodobieństwo prawdziwej pomocy.

Alternatywnie, zamiast samemu znaleźć pomoc, zawsze możesz nadawać po pomoc - czy to na Facebooku, YouTubie, czy w jakichkolwiek mediach społecznościowych. Zapewnij środki komunikacji z tobą.

Jeden mały krok za każdym razem to moja najlepsza rada. Wiele rad udzielanych przez innych (żonaty z inną osobą, zbieranie zamków itp.) Jest dość nierealnych i wymaga dużego ryzyka . Wielu uchodźców podjęło wielkie ryzyko, aby dostać się do łodzi, nie mieli żadnego doświadczenia, a potem albo zmarło w czasie burzy z powodu złej konstrukcji łodzi, albo z powodu złych intencji właściciela łodzi, aby oszukać pieniądze.

Fanatyzm religijny, przeszłe kultury / praktyka, męska dominacja / szowinizm są naprawdę smutnymi cechami niektórych części ludzkiej cywilizacji, które nigdy nie wydawały się odchodzić , a podążanie za falami wydawało się czasem najlepszą opcją, aż do czasów, kiedy można być wystarczająco niezależnym, aby wkroczyć w inne społeczeństwa ludzkie, które mogą zapewnić lepsze i sprawiedliwe traktowanie.


1

Czy jesteś w stanie wyjść z domu w spokoju? Jeśli tak, być może możesz skontaktować się z zachodnią organizacją pomocową i zasięgnąć porady. Jeśli jesteś w stanie wydostać się z Egiptu, mogą istnieć miejsca, w których możesz szukać azylu, ale wydostanie się w pierwszej kolejności może być bardzo trudne i bardzo drogie.

Czy jest jakiś sposób na uzyskanie zezwolenia na wyjazd z kraju, być może pod pretekstem studiowania w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii itp.?

Musisz przekonać ojca i zagraniczny konsulat (kiedy ubiegasz się o wizę), że na pewno wrócisz.

Jeśli możesz to zrobić i dostać się do kraju zachodniego, możesz ubiegać się o azyl i nie powinno być możliwe, aby zmusiły cię do powrotu do domu.

Jeśli to zrobisz, podróż do niektórych krajów islamskich może być niebezpieczna. Chciałbyś również zmienić swoje imię tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec śledzeniu cię przez ojca.

Jeśli nie możesz się wydostać, nie porzucaj nadziei. Twój ojciec jest oczywiście znacznie starszy od ciebie, więc nie powinieneś czekać na swoją śmierć, dopóki nie będziesz wolny.


17
i) uzyskanie azylu jest bardzo dalekie od zagwarantowania. Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny kryzys uchodźczy w Syrii. Sprawiasz, że brzmi to tak, jakby OP musiał tylko zapytać. ii) Co to takiego, że nigdy więcej nie będziesz mógł podróżować do żadnego kraju „islamskiego”? Po pierwsze, czym na świecie jest „kraj islamski”? Zakładając, że masz na myśli państwa, których oficjalną religią jest islam, co sprawia, że ​​myślisz, że mają one jakiś wspólny rejestr, który śledzi ludzi, którzy opuścili jeden z nich? Czy masz jakieś odniesienia do którejkolwiek z twoich sugestii?
terdon

2
@terdon Jeśli ojciec dowie się, dokąd jedzie. Będzie musiał po prostu skontaktować się z władzami w tym kraju i aresztować ją. Nie, nie mieliby rejestru, ale to niekoniecznie zapewniłoby mu bezpieczeństwo. Miałem przyjaciela w podobnej sytuacji. Tyle że ona i jej mama mogły się wydostać.
user1751825

1
Trudności z ubieganiem się o azyl prawdopodobnie zaczną się od pytania, ile wymagałyby dowodu sytuacji i jaki dowód może dostarczyć OP.
vsz

7
Nie sądzę, aby w pierwszej kolejności mogła ubiegać się o azyl. Nie boi się swojego rządu, boi się jednej osoby.
Loren Pechtel

1
@reirab Jednak nie powiedziała nic o próbie opuszczenia islamu.
Loren Pechtel

1

Więc nie lubisz swojego ojca ... ale ile masz rozmów? Jeśli wie, że jesteś nieszczęśliwy, nikt nie lubi sprawiać nieszczęścia. Czasami tacy ludzie próbują sprawować władzę i naprawiać to, co postrzegają jako problem. Może jednak być skłonny wyrazić zgodę na zwolnienie / odrzucenie cię. Jeśli zgodzi się na to, być może nie będziesz musiał tak bardzo uciekać z domu. To może być znacznie mniej destrukcyjne i akceptowalne rozwiązanie.

Jeśli nie będzie współpracował, kultura arabska może dać mu znaczącą kontrolę nad swoim życiem. Najlepszą opcją może być próba wejścia w inną kulturę. Wygląda na to, że spisałeś się dobrze, pisząc to pytanie po angielsku. Jesteś na tyle młody, że możesz zainwestować w inne życie i cieszyć się długim życiem w innym miejscu. Może to oznaczać pozostawienie całego posiadanego mienia, a nawet wielu związków. Zbyt często ludzie ufają rodzeństwu lub innym ludziom, którzy również mogą powiedzieć ojcu. Może nawet nie mówią mu wszystkiego od razu, ale kiedyś powie coś (lub odpowie na pytanie w określony sposób), który zawiera pewne szczegóły, aby mógł dowiedzieć się o zagrożeniu twoim odejściem.

Pamiętaj, jak można śledzić ludzi. Na przykład, wieże telefonów komórkowych mogą oczywiście śledzić, gdzie jest telefon komórkowy (w ten sposób telefon komórkowy może odbierać połączenia telefoniczne). Jeśli chcesz się ukryć, zaplanuj coś.

W Ameryce, w której mieszkam, kościoły są często zaangażowane w pomoc ludziom w ucieczce przed strasznymi sytuacjami. Nie wspomniałeś o wyznawanej religii. Podejrzewam islam ze względu na jego popularność w twojej okolicy. Może się okazać, że chrześcijanie są bardzo współczujący, ponieważ miłość jest bardzo ważnym aspektem ich religii. Jest prawdopodobne, że niektóre zasoby, które możesz znaleźć w ich kościołach, mogą pomóc, nawet jeśli zamierzasz być muzułmaninem. Mogą mieć także pewne doświadczenie w życiu w kulturze arabskiej, ale nie obejmują niektórych aspektów kultury (takich jak bycie głównie muzułmanami). Może to być pomocne, jeśli próbujesz odejść, gdy kultura okolicy sugeruje, że postąpisz inaczej.

Nie będę dalej omawiał, ponieważ ten bardzo ważny temat jest nie na temat, głównie niezwiązany z podstawowym pytaniem, które tu zadałeś. To bardzo warta dyskusji, ale osobna dyskusja.


5
Dziękuję za odpowiedź. W rzeczywistości rozmawiam z ludźmi, którzy często chodzą do kościołów. Mógłbym poprosić o pomoc ... ale nie jestem pewien, do jakiego stopnia są gotowi ją przyjąć. Mimo to spróbuję. Mój angielski jest wystarczający, ponieważ dużo czytam w swoim pokoju i uczę się przez filmy online ... Myślałem, że nauka nowego języka może trochę pomóc w mojej sytuacji.
user21063

1
Rozmowa z ojcem prowadzi do jego gniewu, a on czuje się sfrustrowany, więc staram się go unikać tak bardzo, jak to możliwe. Mówię tylko wtedy, gdy się do mnie mówi i to wszystko. Jeśli na linii jest opinia, po prostu zgadzam się z większością i modlę się, aby chciał usłyszeć to. Ta osobowość jest bardzo widoczna w moich prezentacjach uniwersyteckich ... Moi instruktorzy zawsze doradzali mi, żebym mówił głośno i mówił, co myślę o czymś, a ja po prostu odmawiam lub w skrajnych przypadkach wyrzucam ze strachu przed rozgniewaniem instruktora ... To jest dosłownie niszczy moje życie i osiągam swój limit.
user21063

21
@TOOGAM „nikt nie lubi powodować nieszczęścia” To niezwykle naiwne stwierdzenie. Wiele osób tak robi.
Nagora

Jeśli to pomoże, myślę, że ci są godni zaufania: ive.org/en/egypt
leonbloy

5
Cześć @ user21063 - Jezus wyraźnie powiedział chrześcijanom, aby pomagali potrzebującym. Jest to prawie rdzeń całości. Jeśli poprosisz o pomoc, możesz być zaskoczony, jakie drzwi się otwierają. W moim kościele chronimy i ukrywamy zagrożone kobiety. Osłaniamy ludzi bez domów. Nie będziesz oczekiwać konwersji, chyba że chcesz. Powodzenia.
superluminarne
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.