Jak długo może trwać 3 miesiące bez jedzenia?


12

Mój 3-miesięczny syn zaczął sypiać w nocy z zemsty. On śpi godzinami . A kiedy w końcu się budzi i spodziewam się, że będzie głodował, często jest jeszcze gotowy, by z radością grać przez chwilę - powiedzmy, pół godziny do 45 minut. Teraz wiem, że to nie jest normalne zachowanie dla 3-miesięcznego dziecka i zdecydowanie doceniam powrót moich nocy, ale jestem też trochę zaniepokojony - jak długo najdłużej powinienem pozwolić mu odejść bez jedzenie?

Edytuj (więcej szczegółów):

Próbowałem go rozciągnąć i zrobić ostatnie karmienie tuż przed pójściem spać, aby w pełni wykorzystać jego czas snu. Więc kładliśmy go do łóżka około 12: 30-1: 00, a potem sami chodziliśmy spać. Zaczął chodzić około 6-7 godzin ... Ale kilka tygodni temu zaczął spać dłużej, coraz dłużej i dłużej ... Teraz idzie prawie 12 godzin. Idzie spać o 12:30 i budzi się o 12 lub później. I wtedy z radością będzie grał przez kolejne pół godziny, robiąc około 12 godzin niejedzenia. Ogólnie ufam, że mogę na nim polegać, gdy powie mi, kiedy jest głodny, ale zastanawiałem się, czy istnieje limit, jak długo mogę pozwolić mu odejść bez jedzenia ...


4
Soooo zazdrosny :-)
Urbycoz

1
Dorastałem zawsze słysząc „Nigdy nie budź śpiącego dziecka !!”
Allie

Odpowiedzi:


13

Jak zawsze w odniesieniu do pytań związanych ze zdrowiem: Jeśli faktycznie jesteś zaniepokojony, a nie tylko ciekawy, zawsze skonsultuj się z pediatrą. Ale oto moja ogólna odpowiedź:

W wieku 3 miesięcy regularne odżywianie / karmienie często jeszcze się nie rozwinęło, więc możesz spodziewać się, że sytuacja zmieni się ponownie w nadchodzących miesiącach. Bardzo rzadko zdarza się, że dzieci mają problemy z jedzeniem, więc jeśli nie masz powodu podejrzewać kłopotów, powinieneś polegać na dziecku, które poinformuje cię, kiedy będzie głodny.

To dobry wiek, aby ustawić „idealny” harmonogram karmienia, który będzie Ci odpowiadał, i staraj się przez pewien czas realizować ten plan. W mojej rodzinie staraliśmy się wybrać rytm, który dość dobrze pasuje do naszego harmonogramu i miał na celu karmienie co 3 godziny - o godzinie 69,12, 15, 18, 21, 21, a następnie spanie przez całą noc. W rzeczywistości jednak czasami przerwy były krótsze niż 2 godziny lub więcej niż 4 godziny i oczywiście każde dziecko jest inne. Nie zniechęcaj się jednak; z czasem to się poprawia.

Aktualizacja:
Jeśli nie jest on w dolnej części wagi i wzrostu wykresy następnie powiedziałbym, że wydaje się być dobrze karmione i ja na pewno nie budził go bez względu na to jak długo śpi.


jak długo trwa „spanie przez noc”? jedzie około 12 godzin ...
najszczęśliwszyMom

5
Naprawdę jesteś najszczęśliwszą mamą, myślę, że wiele matek zazdrości ci tego. Odpowiedziałem na twoje pytanie, aktualizując moją odpowiedź.
Torben Gundtofte-Bruun

1
+1 za wzmiankę o wykresach wzrostu. Monitorowanie wzrostu to świetny sposób, aby zapewnić dziecku wystarczające odżywianie w perspektywie długoterminowej .

1
<sheepish> Tak, wiem. Dlatego czuję się zabawnie, wydaje mi się, że się martwię ... ale nic na to nie poradzę, to taki niezwykły harmonogram :) Wydaje się, że rośnie i jest szczęśliwy, chociaż od dawna nie ważył go pediatra. Mam kolejną wizytę za tydzień lub 2, chyba to przywołam ...
luckiestMom

3
@luckiestMom: twój pseudonim mówi wszystko! Nasz syn potrzebował ponad 13 miesięcy, zanim przespał całą noc. Życzymy miłego snu. // w Torben: zazdroszczą jej nie tylko matki, ale także ojcowie bezsenni. ;-)
BBM

5

Kiedy mój syn miał 3 miesiące, zaczął „spać w nocy” w odstępach 8-12 godzin. Nie budził się już, żeby się nakarmić, a ja zapytałem o to mojego peda, ponieważ jadł co 2-3 godziny, gdy się obudził. Mój pedał powiedział, że to w porządku, że „nadrabiał” długi odcinek w nocy, jedząc często w godzinach czuwania. Teraz, w wieku 8 miesięcy, śpi w nocy 10-12 godzin i zwleka z jedzeniem co około 4 godziny (zaczynamy pracować nad pokarmami stałymi).

To może być tylko jego harmonogram. Nie martwiłbym się, ale jak sugerowali inni, jeśli jesteś zaniepokojony, powinieneś porozmawiać ze swoim pedałem.


8-12 godzin snu w nocy?!? Szczęściarz! :)

4

Pediatrzy zazwyczaj dają nam objętość dziennie zamiast ustalonego harmonogramu. Zapytaj 10 różnych rodziców o właściwy harmonogram, a otrzymasz 10 różnych odpowiedzi. Znajdź to, co Ci odpowiada.

Nie musisz też czekać na płacz dziecka przed karmieniem go. Podobnie jak ty, prawdopodobnie jest wystarczająco głodny, aby jeść 30-60 minut, zanim będzie wystarczająco głodny, aby płakać z tego powodu.


2

Czy próbowałeś nakarmić malucha w nocy o godzinie 7/8 w nocy, a potem pozwolić mu spać przez te 12 godzin, aby później ustawić bardziej naturalny tryb życia? W ten sposób może cieszyć się swoimi porankami z tobą i ostatecznie cieszyć się porankami w grupie zabaw lub w szkole.

Cokolwiek działa dla Ciebie i Twojej rodziny, jest właściwe, ponieważ wszystkie dzieci są inne!

Mój maluch niedawno ustalił swój własny harmonogram nocny. Ma butelkę o 18:00, a następnie o 12:30, a następnie budzi się ponownie o 5/6 rano. Staram się powstrzymywać, pozwalając mu jeść do 7 rano, aby ostatecznie zjeść go o 6/7 wieczorem i 7 rano, w odstępach 4 godzinnych.

Jednak po ostatnim jedzeniu około 3 nie może wytrzymać dłużej niż 3 godziny przed ponownym jedzeniem.

Zawsze śpi o ósmej. Walczy i płacze, ponieważ jest bardzo zmęczony, ale staram się zachować spójność z jego rutyną i mam nadzieję, że zostanie naprawiona. Ma tylko 9 tygodni i ma się dobrze! Powodzenia, daj nam znać, jak to idzie!


2

Jeśli twoje dziecko jest małe, prawdopodobnie kazano ci je często karmić. Oba nasze były poniżej 6 funtów, a nasz pediatra chciał, aby karmiono je co dwie godziny, dopóki nie osiągną 10 funtów. To było długie 4 miesiące dla mojej żony! Potem nakarmiliśmy ich zgodnie z ich harmonogramem, a to było co najmniej raz w nocy, aż może siedem lub osiem miesięcy.

Masz szczęście! Jeśli rośnie, a twój pediatra jest zadowolony z jego postępów w wykresach wzrostu, ciesz się snem. Jeśli zastanawiasz się nad kolejnym, nie oczekuj dwukrotnie tego samego szczęścia.


1

Jestem starą szkołą. Zajmuję się także edukacją specjalną. Moim zdaniem, niemowlęta potrzebują odżywiania w celu rozwoju mózgu, uczenia się i umiejętności motorycznych. Jeśli dziecko ma niską centylową wagę, karmiłbym je i nie pozwalałem dziecku chodzić dłużej niż 7-8 godzin „w nocy” bez karmienia. Niemowlęta muszą być karmione w ciągu dnia, muszą uczyć się dni w nocy. Obudziłbym dziecko, żeby je nakarmić. Karm niemowlęta 3–4 godz. Niemowlęta mogą jeść z zamkniętymi oczami, nie musisz z nimi rozmawiać ani zakłócać snu, w naturalny sposób będą karmić, jeśli będzie taka możliwość. Niektóre dzieci zasypiają podczas jedzenia, pocieraliśmy dno stopy naszego dziecka i znów zaczynały ssać. Wierzę, że żywienie jest ważne dla niemowląt, nie dlatego, że są głodne, ale z powodu rozwoju.


0

Poza innymi doskonałymi odpowiedziami na twoje pytanie: w naszych ciałach znajduje się „funkcja”, która pozwala nam ignorować głód i pragnienie (w pewnym stopniu) przez pierwsze kilka godzin po przebudzeniu, prawdopodobnie po to, abyśmy mogli udać się na śniadanie bez nasz żołądek przeszkadza. Więc zachowanie twojego dziecka wydaje się być całkowicie normalne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.