Jak mogę pomóc ugryzionemu?


9

W swojej żłobku moja 2-letnia córka została mocno ugryziona przez troje różnych dzieci, które mają teraz kilka miesięcy między poszczególnymi grupami incydentów. Pierwszy gorzki przeniósł się wkrótce do innej żłobka, drugi został jej przyjacielem po ścisłej współpracy rodziców i nauczycieli, ale trzeci nadal stanowi problem. Rodzice są dość agresywni i z tego, co mówią nauczyciele, mam wrażenie, że odmawiają współpracy z nimi, ale stają się defensywni.

Incydenty wyraźnie dotknęły moją córkę, ponieważ nawet tygodnie później odtwarza gryzienie lalką i w niepowiązanych sytuacjach prowadzimy dialogi, gdy „płakałem”. «Dlaczego płakałeś?« »X mnie ugryzł«.

To moje pierwsze dziecko, więc moje pytania to:

  • Zaczynam się obawiać, że istnieje pewien wzór, ponieważ inne dzieci nie gryzą się tak często. Czy może istnieć zachowanie, które zachęca inne małe dzieci (wszystkie poniżej 3 lat) do poszukiwania jej? Który by to był?

  • Jak mogę pomóc jej zarówno poradzić sobie z tym, jak i uciec od niego w przyszłości, nie sugerując jej, że to jej wina? Naprawdę nie chcę jej mówić, żeby unikała gorzkiego lub popychała ją, ale tak naprawdę nie wiem, co jeszcze mogę zrobić.


1
Przepraszam, że tak się dzieje. To interesujące pytanie. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​prawie wszystkie małe dzieci gryzą lub gryzą, ale zwykle są to pojedyncze przypadki, ponieważ uczą się, że gryzienie jest niedopuszczalne. Myślę, że główną kwestią są rodzice gorzkiego, ale nawet wtedy pracownicy przedszkola powinni poprawić gorzkiego. Chcę zobaczyć odpowiedzi tutaj.
Ida

@Ida, wykonują dobrą robotę, poprawiając gorzki (drugi jest teraz jej przyjacielem), ale nie mogą trzymać jej przy sobie przez miesiące - kiedy to się dzieje, zawsze jest to bardzo szybkie. I jak mówisz, rodzice są problemem. Po krótkiej, rzeczowej rozmowie z matką po ostatnim incydencie, ojciec później wpadł do żłobka z wściekłością, płacząc przedszkolaka. Jego regulacja afektów może zdecydowanie ulec poprawie. Wcześniej zamieściłem na forum i prawie wszystkie odpowiedzi tam zapytały mnie, jak bardzo denerwujące są dla rodziców gorzkiego. Jestem pewien, że tak, ale martwię się, jak mogę pomóc mojej córce.
Seul

czy jest to prywatny czy publiczny przedszkolak? Jeśli jest to prywatna opieka dzienna, a tata nadal nęka pracowników i nie jest łatwo z nią pracować, możesz złożyć skargę do dyrektora przedszkola? (Tylko upewnij się, że nie obwiniasz pracowników, jeśli w jakikolwiek sposób możesz uniknąć podania dobrych nazwisk). Pracownicy mogą nie chcieć narzekać na rodzica, ale ty możesz? Zwykle prywatne przedszkole może wykopać klientów, jeśli nie będą przestrzegać zasad. „Rodzina nie pasuje do naszej szkoły”.
Ida

Jeśli chodzi o denerwowanie rodziców, którzy się pogryzili, to jednak jest denerwujące (moje dziecko też kiedyś kogoś ugryzło), ale nigdy nie można krzyczeć na wychowawcę dziecka lub innych rodziców. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko jest niesprawiedliwie wyodrębnione, możesz narzekać, ale pierwszą reakcją, gdy twoje dziecko gryzie, jest powiedzenie - „ok, jak uczymy go, jak tego nie robić. Porozmawiamy o tym, żeby nie gryźć w domu ”.
Ida

Odpowiedzi:


2

Moja córka została ugryziona kilka razy, w tym raz na placu zabaw, czekając za chłopcem na zjeżdżalnię. (Podaję ten przykład, aby pokazać, że problem (a więc rozwiązanie) nie ogranicza się do przedszkola.) Czułem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby moja córka nauczyła się trochę lepiej bronić siebie, a zwłaszcza jak się bronić, kiedy zaatakowany przez gorzkiego. Pewnego razu na placu zabaw moja córka ugryzła się w brzuch, więc ćwiczyłem z nią ten scenariusz za każdym razem, gdy się pojawiał, próbując zmusić ją do odepchnięcia od niej głowy, aby nie udało się jej „ugryźć” . W zależności od powagi problemu możesz podjąć bardziej proaktywną obronę i nauczyć córkę uderzania znanymi dziwkami od siebie, jeśli zbliży się nieswojo.

Zadziałało? Nie znam żadnej późniejszej okazji, kiedy moja córka musiała wprowadzić swój trening w życie, więc nie mogę powiedzieć tego na pewno.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.