Jak możemy zakończyć pielęgnowanie w nocy w celu zapewnienia komfortu?


14

Moja żona i ja właśnie kończymy 4-tygodniową wycieczkę do domu, aby odwiedzić dziadków (mieszkamy w Australii, oni w Ameryce Północnej). Wprowadziliśmy niefortunny nawyk w naszej 10-miesięcznej córce polegającej na tym, że pozwala jej się karmić, kiedy budzi się w nocy. Początkowo wydawało się, że to najłatwiejszy sposób, aby znów zasnąć bez budzenia całego domu (z powodu płaczu), ale teraz zdajemy sobie sprawę, że stworzyliśmy potwora. W ciągu ostatnich dwóch nocy obudziła się więcej niż 4 razy i będzie płakać, dopóki nie będzie mogła się karmić. To zmęczyło moją żonę i wiemy, że to musi się skończyć.

Teraz, gdy wracamy do domu, zdajemy sobie sprawę, że musimy dowiedzieć się, jak ją uwolnić z tego nawyku i miałem nadzieję, że niektórzy ludzie mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z tego rodzaju uzależnieniem i powiedzieć nam, co zadziałało. Nasz obecny plan polega na przywróceniu harmonogramu, który został poważnie złamany podczas podróży, i na pocieszeniu mnie (ojca), a nie jej matki w nocy, kiedy się obudzi. Mam nadzieję, że skoro nie jestem w stanie zaoferować jej nic do karmienia, przez jakiś czas będzie płakać, ale zdaje sobie sprawę, że nie udaje jej się i wraca spać.

Maluch je teraz przede wszystkim substancje stałe, chociaż po każdym posiłku może się karmić. Dokładamy wszelkich starań, aby wypełnić ją przed snem, aby nie obudziła się głodna. Musimy tylko dowiedzieć się, jak ją pocieszyć, a nie polegać na nas przez cały czas!

Dzięki!

AKTUALIZACJA: Zdaliśmy sobie sprawę, że nasz problem był bardziej związany ze wspólnym snem niż z karmieniem. Po kilku nocach, kiedy walczyliśmy o to, by nasza córka usnęła we własnym łóżku, teraz przyzwyczaiła się raczej do zasypiania w łóżeczku niż w łóżku. Ponieważ jest fizycznie oddzielona od nas (choć wciąż znajduje się w tym samym pokoju), teraz wydaje się, że się pociesza, z wyjątkiem jednej nocy każdej nocy (zwykle między 3:00 a 5:00), gdzie chce się opiekować. Ponieważ faktycznie karmi piersią (tzn. Nie zasypia po 45 sekundach) i jest to tylko jedna noc w tygodniu, moja żona jest szczęśliwa. Dzięki za pomoc.


1
Myślę, że twój plan jest dobry. Powodzenia. I ciesz się bezsennością. :)
Lennart Regebro

Odpowiedzi:


3

Tylko dwie rzeczy działały dla nas.

  1. Napełnij dziecko jak najwięcej przed snem, co robisz i jest świetne
  2. Przyzwyczaj się do płaczu

Z płaczem nie można było obejść tego ani karmienia, ani smoczka, który wymagał trochę przyzwyczajenia się dla naszych dzieci. Po kilku dniach zadziałało dobrze, robiliśmy kołysanie, gdy smoczek był na miejscu, a mama trzymała dziecko blisko, aby miał zapach mamusi i ssanie smoczka - będąc pełnym, nikt nie zauważył, że nie dostają mleka. Kilka razy potrzebowaliśmy butelki, ale w tym momencie każde z nas mogło to zrobić, aby mama mogła się przespać.

Czasami, gdy cofamy się o krok w celu dostosowania się do warunków, w końcu cofamy się o wiele kroków w rozwoju dzieci, jest to po prostu normalne i musisz zrobić to krok naprzód.


3

Nasza taktyka we wszystkich trzech przypadkach polegała na wprowadzeniu mleka modyfikowanego w butelkach jako ostatniego pokarmu przed snem w nocy.

Korzyści:

  • To zawsze dawało im spokój
  • Muszę to zrobić, co pozwoliło mojej żonie wcześnie położyć się spać i dało mi trochę czasu dla dziecka
  • Opiekunki do dzieci mogą to również robić w razie potrzeby

O wiele bardziej relaksujący dla wszystkich.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.