Czy oboje rodzice mogą spać w tym samym czasie?


24

Jest drugi dzień i staramy się, aby zawsze jedno z nas czuło się przez cały czas, obserwując dziecko, abyśmy nigdy nie spali w tym samym czasie. Czy noworodka trzeba obserwować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, czy po prostu stresuję się niczym? Dziecko śpi w tym samym pokoju co my, ale martwię się spaniem przez płacz lub problemami, w których nie płacze, na które muszę uważać.


+1 dla wszystkich, ale zaakceptował ten, który najbardziej mi się podobał.
Davy8

Prześpij się. Będziesz wrakiem za kilka tygodni, jeśli nie!
Mongus Pong,

@Mongus lol tak, nie sądzę, żebym tak przetrwał tydzień.
Davy8

To są świetne odpowiedzi ... Będę głosować dużo! Na początku miałem te same myśli, a potem „wszyscy przeżyliśmy to wcześniej, dlaczego to coś innego?”
MichaelF

Monitor opieki anioła! Są oszczędzające poczytalność :) podkładka uciskowa monitoruje ruch dziecka w dół do każdego oddechu, wyłącza się w przypadku niewystarczającej aktywności przez około 10 sekund.
Binary Worrier

Odpowiedzi:


29

Tak, oboje rodzice mogą spać w tym samym czasie z kilku powodów.

Ludzki umysł jest doskonale dostrojony do dźwięku płaczących dzieci, będziesz zaskoczony tym, co słyszysz podświadomie podczas snu. Nasz pediatra mądrze skomentował, że noworodki mają tylko jedno pragnienie - starzeć się - abyś był pewien, że powiedzą ci, jeśli coś im wystarczająco przeszkadza.

Innym powodem do wspólnego spania jest to, że rodzice też muszą się o siebie troszczyć. Jeśli zawsze stawiasz dziecko na pierwszym miejscu, wypalisz się. Można obchodzi tylko dla dziecka, gdy jesteś odpowiednio uzasadniony rodzajem wypoczęty i zrównoważone.

Jedyną sytuacją, w której „pilnowanie” może być rozsądne, jest obawa SIDS . Problem polega na tym, że „nagłe” naprawdę oznacza, że ​​„nauka nie ma pojęcia, co to powoduje, i wydaje się, że nie ma żadnych objawów”, więc nikt nie może powiedzieć, czy to dziecko jest bardziej / mniej zagrożone. Dla rodziców, którzy martwią się szczególnie o SIDS, istnieją produkty takie jak Angel Care, ale przede wszystkim musisz zaakceptować fakt, że nie można zapobiec niektórym rzeczom. Ponadto, jak zauważa KennyPeanuts, SIDS jest bardzo rzadki i często źle rozumiany jako uduszenie przedmiotami (body, poduszki, koce), więc pamiętaj o bezpiecznym łóżeczku przez pierwsze kilka miesięcy.


5
+1 „noworodki mają tylko jedno pragnienie - starzeć się” Uwielbiam to.
WernerCD

2
@TorbenGB - ostatnio opublikowano artykuł na temat NPR o tym, jak prawdziwe SIDS jest bardzo rzadkie i że większość przypadków „SIDS” wynika z uduszenia, którego można było uniknąć dzięki praktykom bezpiecznego snu. Tym bardziej oboje rodzice śpią!
DQdlM

Dla rodziców, którzy martwią się szczególnie o SIDS, istnieją produkty takie jak Angel Care, ale przede wszystkim musisz zaakceptować fakt, że nie da się zapobiec niektórym rzeczom. Jak uderzenia meteorów i katastrofy lotnicze. Wybierz swoje bitwy ...
Torben Gundtofte-Bruun,

@ Kenny Myślę, że się mylisz. Właśnie przejrzałem ten artykuł NPR i przeczytałem, że „niebezpieczne praktyki snu” oznaczają wkładanie misiów, poduszek i koców do łóżeczka dziecka, które stanowią ryzyko uduszenia. Nie ma to nic wspólnego z, jak wydaje się wskazywać, własnymi praktykami snu rodziców.
Torben Gundtofte-Bruun

2
@TorbenGB - właśnie wybrałem niejasne sformułowania, przepraszam ... Właściwie mam na myśli to, że należy je czytać jako bezpieczne praktyki snu „dziecka”. Chciałem zasugerować, że skoro prawdziwe SIDS jest bardzo rzadkie, dopóki dziecko śpi w bezpiecznym miejscu, rodzice nie muszą utrzymywać stałej czujności.
DQdlM,

17

Jeśli oboje śpicie w bliskiej odległości od dziecka, abyście mogli usłyszeć jego płacz, a nawet mamrotać, kiedy ona będzie, nic ci nie będzie.

Twój „system wykrywania czegoś dziwnego” będzie włączony przez 11 miesięcy, nawet gdy śpisz w pierwszych miesiącach.


9

Będziesz zaskoczony, jak czujny możesz być w jednej chwili. To prawie tak, jakbyś śpi, ale tak nie jest. Mamy noworodka (nasz trzeci) i przyzwyczajasz się do tego, jakie dźwięki są zwyczajne, a które nie. Ma 4 tygodnie i właściwie płakała po raz pierwszy kilka nocy temu i oboje wyskoczyliśmy z łóżka.

Poświęć trochę czasu, aby poznać ich odgłosy, poznać ich snuffle, ich kwanty, wszystko, co robią, a szybko uświadomisz sobie, kim oni są. Wszystkie moje były inne. Ten rzeczywiście brzmi trochę jak małe zwierzę w pokoju.

W ciągu dnia przenosimy ją do kosza Mojżesza i zostawiamy przy zmywarce do naczyń, pralce (wydaje się, że lubią hałas w pobliżu, to dość konsekwentne) i oboje złapiemy trochę zamkniętego oka. Zaufaj mi, usłyszysz ją. Jak powiedział Roy, twoje zmysły są w tej chwili około 11, szczególnie jeśli jest to twój pierwszy.

Przede wszystkim jednak Twoje dziecko będzie czerpać największe korzyści z posiadania czujnych rodziców, dlatego oboje potrzebują dużo snu i radzę, abyś dostał go, kiedy możesz. Połóż się w tym samym pokoju, w którym on / ona, a pokochasz słuchanie go / jej i zasnąć jako treści, jakie kiedykolwiek byłeś. Ciesz się


:-) opublikowałeś to na krótko przed opublikowaniem mojej podobnej odpowiedzi. +1 za naukę, które dźwięki są dobre, a które powinny cię ostrzec. I do drzemki, gdy tylko jest to możliwe.
Torben Gundtofte-Bruun

2

Kiedy mieliśmy naszą pierwszą, sprawdzaliśmy ją wiele razy w ciągu nocy. Wszyscy mówili nam, że jesteśmy głupi, ale sprawdzamy za każdym razem, gdy hałasuje (lub, co gorsza, nie robi). Po pewnym czasie kupiliśmy nianie Anglecare z detektorem ruchu - jeśli dziecko przestanie oddychać, rozlegnie się alarm. Prawdopodobnie jest to przesada, ale pozwoliło nam na spokojny sen, rzadki towar z małym dzieckiem.


1

Na mojej żonie spoczywa główna odpowiedzialność za wstawanie w środku nocy i zajmowanie się dziećmi. Mamy troje dzieci, oboje śpimy w tym samym czasie, a ona wciąż ma dużo snu.

Upewnij się, że dzieci jedzą dobry obiad i co wieczór kładą się spać. Pomoże ci to zasnąć.

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, oboje rodzice mogą spać w tym samym czasie. Moja żona jest bardzo czujna. Kiedy moja żona była w szpitalu z kolejnym dzieckiem, odpowiadałam za dzieci, zwykle śpię bardzo ciężko i nie można mnie obudzić, ale kiedy była moja kolej, byłem bardzo czujny, wiedząc, że muszę je monitorować w nocy.

Oboje rodzice mogą całkowicie spać w tym samym czasie.


+1 Bardzo prawda. Jakoś nawet kiedy śpisz, twój mózg wie, kiedy powinien być w pogotowiu, a kiedy nie.
Rachel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.