30 tygodni przedwczesnych z nieregularną częstością oddechów, dużą ilością płaczu i chorobą


2

Moja żona urodziła mojego syna Alexa 7 dni temu. Miał typowe problemy z oddychaniem i nie przez 30 tygodni przedwczesnego dziecka.

W ciągu ostatnich kilku dni pozostawiono mu oddech z własnej woli i od tego czasu jego częstość oddechów wahała się od 20 do 100. Lekarz powiedział, że jeśli ma 20 lat, będzie martwy, ponieważ nie będzie mógł oddychać.

Nie tylko to, Alex zaczął się niepokoić, budzi się co 15 minut i zaczyna płakać.

W ostatnim epizodzie problemów, z którymi zaczął wychowywać mleko matki, które jest karmione, a wszystko, co ciągle mówię, to normalne.

Jego temperatura wynosi 35,2oC - 36,7oC w zależności od częstotliwości otwierania inkubatora.

Miał skan, który pokazuje dużo krwi po jednej stronie mózgu, a lekarz powiedział, że to może być krwotok, ale nie dowiemy się, aż drugi skan zostanie wykonany w ciągu 7 dni.

Moje pytanie brzmi: czy normalne jest, aby dziecko w tym wieku budziło się i płakało, a jego częstość oddechów jest prawidłowa? Mam nadzieję na drugą opinię, jeśli to możliwe.


Aby wyjaśnić, prawdopodobnie twój syn nadal jest pod stałą opieką w OIT, prawda? (Większość ludzi nie ma inkubatora w domu.) Ponadto, kiedy mówisz „częstość oddechów”, czy rzeczywiście masz na myśli nasycenie O2? (Jest maszyna, która to mierzy, przy pomocy światła przymocowanego do palca lub palca u nogi, a ta liczba wyniesie maksymalnie 100%.) Sugerowałbym wyjaśnienie pielęgniarkom, że patrzysz na właściwe liczby. Ogólnie jednak, jeśli twój syn jest pod opieką doświadczonych praktyków, prawdopodobnie będą mieli rację. Moja córka urodziła się w 27 tygodniu, więc wiele z tego przeszedłem.
Greg Hewgill

Częstość oddechów monitoruje jego oddech, a nie poziom tlenu we krwi, istnieje osobny monitor dla tego, na którym on również się znajduje. Jest na OIT.
Bonner 웃

Moje obawy zaczęły rosnąć po tym, jak zarówno lekarz, jak i fizjoterapeuta stwierdzili, że muszę pilnować tego, co robią pielęgniarki, ponieważ nie stosują się do rad udzielonych im przez lekarza i fizjoterapeutę.
Bonner 웃

Nie tylko pielęgniarki wydają się bardziej zaniepokojone rewalidacją i tym, co robią w okresie świątecznym niż przedwczesne płacz dziecka.
Bonner 웃

Odpowiedzi:


3

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że każde przedwcześnie urodzone dziecko jest inne. Istnieje wiele różnych rzeczy, które mogą się nie udać. Personel medyczny OIOM ma duże doświadczenie z wcześniakami i będzie wykorzystywał ich doświadczenie, aby ocenić, co się dzieje. Jako rodzic zaskoczony, nie miałeś przygotowania i żadnego treningu, ale szybko dowiesz się o swoim synu.

Posłuchaj, co mówią ci pracownicy, ale także nie bój się podnosić rzeczy, których nie czujesz. Przeczytaj wszystko, co możesz; Mogę polecić Preemies: niezbędny przewodnik dla rodziców przedwczesnych dzieci która jest bogactwem informacji o tym, z czym masz do czynienia w tej chwili.

Zaangażuj się w codzienną opiekę nad swoim synem, ponieważ będziesz musiał być przygotowany na pełne zapewnienie sobie opieki, kiedy będzie gotowy do powrotu do domu. Wyjazd do domu może trwać do dwóch miesięcy, ale warto się zaangażować tak szybko, jak to możliwe.

Ponieważ nie jestem specjalistą medycznym, nie mogę wypowiedzieć się na temat stanu twojego syna i tego, czy jego stan czuwania i oddechowy jest dla niego „normalny”. Moja córka miała infekcję zapalenia płuc około tydzień po urodzeniu, a także umiarkowany krwotok mózgu. Przeszła przez nie i jest teraz szczęśliwym i zdrowym dwulatkiem. Niemowlęta są niesamowicie odporne.


1
Zmieniamy pieluchy, karmimy i zapewniamy pielęgnację jamy ustnej, a dziś kąpiemy Alexa, staramy się zrobić jak najwięcej, aby pomóc w stworzeniu więzi, kiedy Alex urodził się pierwszy, został zabrany od razu, zanim jeszcze szansę go przytulić i nie zobaczyłem go przez kolejne 5 godzin. Kupię tę książkę i przeczytam.
Bonner 웃

@Bonner: Świetnie to słyszeć. Kontynuuj to codzienne zaangażowanie. To może wydawać się męczące, i to normalne, ale to uczucie minie, gdy zacznie reagować na twoje głosy i dotyk. Tak długo, jak Alex nadal przybiera na wadze (początkowo jest to naprawdę powolne), tak długo jesteś na dobrej drodze.
Greg Hewgill

2

Moja córka urodziła się w 26 tygodniu. Mieszkaliśmy z nią przez 3 miesiące w szpitalu i przez kilka miesięcy miała w domu przenośny monitor bezdechu.

Pamiętaj, że niemowlęta, nawet te pełnookresowe, oddychają nieregularnie. Ponadto monitory oddechowe są podatne na krótkie okresy, w których nie rejestrują bardzo dobrze oddechów, szczególnie u malutkich wiggly niemowląt. Innymi słowy, istnieje wiele fałszywych alarmów, a pielęgniarki znają wszystkie znaki do sprawdzenia. Jeśli nie wyglądają na zmartwione, nie powinieneś być. To dobry znak, że twój syn już oddycha sam. Spróbuj zignorować monitory i spójrz na swoje syn aby zobaczyć, jak dobrze oddycha.

Jeśli chodzi o płacz, pamiętaj, że praca pielęgniarki polega na utrzymaniu twojego syna przy życiu i zdrowiu. Nadal jesteś jego rodzicami. Płacz i wygoda to twoja domena. Wiem, że to wydaje się przytłaczające, jak wszystko jest poza twoimi rękami, ale tak nie jest. Bądź proaktywny w poszukiwaniu rozwiązań. Opieka nad kangurem to jedno niesamowite rozwiązanie. Jeśli jeszcze tego nie wypróbowałeś, poproś o to jak najszybciej.

Są inne rzeczy, które możesz spróbować. Nasza córka uspokoiła się, słysząc nasze głosy. Czytałem jej, a moja żona śpiewała. Kiedy nie mogliśmy jej utrzymać, musielibyśmy uścisnąć naszą dłoń. W pewnym momencie moja córka poczuła się bardzo nieswojo z powodu tlenu, który dmuchali na nią, aby pomóc w złej pieluszce. Zadałem proste pytanie, czy to musiało dmuchać przy pełnym ciśnieniu i nigdy nie przyszło im do głowy, żeby go wyłączyć. Tam rzeczy, które możesz zrobić. Szukać ich.


Nie potrafię sobie wyobrazić, dlaczego twoja odpowiedź pociągnęła za sobą przesąd. Wszystkie dobre informacje i uspokajające.
Greg Hewgill

Czy to nie ja głosowałem, wydaje mi się trochę dziwne, że ktoś mógłby, ponieważ podnosi kilka ważnych punktów. Pierwszym z nich jest to, jak Alex wygląda podczas oddychania, podsumowując, wyglądało na to, że czasami zmaga się z problemami, ale ciągle mi się mówi, że jest w porządku i wszystko jest normalne. Powiedziano mi dzisiaj, że nie miałam wystarczającej ilości skóry w kontakcie ze skórą, więc Alex znów trzymał mnie dziś w klatce piersiowej, ale było to tylko przez krótki czas, gdy robiło się zimno.
Bonner 웃
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.