Moja 10-letnia córka uderza pięściami w nogi, kiedy się denerwuje lub nie udaje jej się


4

Kiedy moja córka się denerwuje, robi z tego złośliwie wyglądającą twarz, a potem zaczyna walić pięściami w nogi. Czy powinienem martwić się tym zachowaniem? Mówię jej, żeby „przestała”, i pytam ją: „Dlaczego się uderza?”. Odpowiedziałaby „bo jestem szalona”.

Czy to problem, który może stać się znacznie większym problemem, gdy się starzeje?

Odpowiedzi:


9

W pewnym sensie można to uznać za zdrowszą reakcję niż uderzanie innych rzeczy. To pokazuje, że próbuje się kontrolować, ale nie wie jak.

Mój syn miał problemy ze złością, co pomogło, kiedy dostaliśmy jednego z tych nadmuchiwanych kumpli. Upewniliśmy się, że zrozumiał, że absolutnie w porządku jest, aby uderzył go tyle i tyle, ile chciał. Kiedy go otworzył, właśnie kupiliśmy mu kolejny. Myślę, że pomogło nam to wyjaśnić mu, że nie ma nic złego w odczuwaniu gniewu. Ważne jest to, co robisz, gdy czujesz ten gniew. Istnieją „dobre” sposoby wyrażania gniewu i „złe” sposoby. Daj swojej córce dobre drogi, a ona nie będzie potrzebować złych dróg.

Niektóre dzieci odczuwają potrzebę fizycznego wyrażania swojego gniewu poprzez uderzanie lub niszczenie, a inne mogą wyrazić go bardziej mózgowo. Moja siostra dawała córce ryz papieru i kazała jej rysować obrazki tego, jak się czuła, gdy była zła. Spowodowało to wiele zdjęć mojej siostrzenicy uderzających lub strzelających do ludzi, moich siostrzeńców powieszonych, ściętych głów i wrzuconych do kanałów ściekowych, a raz jednego kawałka papieru pocięto na małe kawałki i wrzucono po całym pokoju :)


Żądano dalszych działań. Ile lat ma teraz córka twojej siostry i jaki jest jej stan emocjonalny? Twój post poprawiłby mi humor, gdyby doszło do wniosku, że twój syn i siostrzenica są teraz dobrze przystosowanymi dorosłymi.
Adam Heeg,

@Francine Zgadzam się również. Zdecydowanie zdrowsza reakcja niż uderzanie lub niszczenie innych rzeczy.
LOSTinNEWYORK

1
+1, w szczególności za „nie ma nic złego w odczuwaniu gniewu. Ważne jest to, co robisz, gdy odczuwasz ten gniew” - Mam przyjaciela, któremu dorastano, że jego gniew był zły. Dziesięć lat później wciąż zmaga się z „problemami zarządzania gniewem”, którym można było nieco pomóc, gdy powiedziano mu, że to jego wyrażenie uczucia, a nie samej emocji, było problematyczne.
Acire

Zastanawiałem się nad tym, jak odpowiedzialna stała się moja siostrzenica. Jest teraz nastolatką i wszyscy pojechaliśmy na rodzinny camping (ja + 4 rodzeństwo + wszystkie nasze dzieci) i było bardzo przyjemnie. Jest już na etapie wegetariańskim, a nastoletnie bunty są dość łagodne, a teraz jest bardzo dobra ze swoim młodszym rodzeństwem.
Francine DeGrood Taylor,

1
Mój syn także opanował swój gniew. Miał go tylko przez rok lub dwa (adoptowaliśmy go z chińskiego sierocińca w wieku 4-1 / 2) i jest teraz bardzo troskliwym chłopcem, który troszczy się o innych i jest naturalnym przywódcą (harcerze naprawdę to pielęgnują)
Francine DeGrood Taylor,

1

Samookaleczenie jest poważnym problemem. Mógłbym napisać kolejny artykuł na ten temat, w którym mógłbym również to zacytować

15 procent dzieci i nastolatków popełnia samookaleczenia

~ Deborah Serani, PsyD w „Depresji a twoje dziecko”

Osobiście modelowałbym medytację jako punkt wyjścia podczas poszukiwania fizjologicznych środków zaradczych ukierunkowanych na kompulsywne samookaleczenia.


Chociaż dobrze jest to rozważyć, należy pamiętać, że samookaleczenie niekoniecznie oznacza samookaleczenie, przynajmniej nie w sensie medycznym. AFAIK, samookaleczenie tylko wtedy, gdy faktycznie powoduje obrażenia. Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z doradcą / pediatrą / terapeutą lub jakkolwiek to się nazywa w twoim kraju - oni są po to, aby ci pomóc.
sleske
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.