Czy nadal mogę pielęgnować?


9

Jestem mamą po raz pierwszy, a moje dziecko ma trzy i pół tygodnia wcześniej. Obecnie pompuję, ale staram się pielęgnować. Niestety nie zatrzaśnie się nawet dłużej niż 20 sekund i powiedziałbym, że około 95% mleka, które dostaje, pochodzi z butelki. Ma 2 tygodnie i 2 dni. Moim celem jest karmienie jej wyłącznie piersią.

Czy spóźniłem się na zmianę? Wsparcie? Pomysły? Rada? Konsultant laktacyjny vs. Liga La Leche? Poza tym moje sutki są dość płaskie. Myśli na temat osłony sutka lub muszli sutka?


1
Witamy w Parenting.SE! Karmienie piersią to proces uczenia się matki i dziecka. Masz tutaj wiele pytań - Czy rozmawiałeś już z kimkolwiek (konsultantem laktacyjnym, lekarzem, położną, pediatrą?) I jakie zasoby / wsparcie są dostępne w Twojej okolicy?
Acire

2
Tylko jedna uwaga na temat twojego dziecka i zatrzaśnięcia się: Spróbuj pompować tyle, aby wywołać rozczarowanie, a następnie popchnij ją, aby zatrzasnęła się, gdy „płynie” - jedna z najłatwiejszych sztuczek, aby „pokazać” skąd pochodzi mleko i na początku nie musi tak mocno ssać. Nie ma gwarancji, ale jeśli prawie się na tym nie pozna, może to być świetny motywator.
Stephie

W jakim jesteś kraju? Możemy być w stanie wskazać ci odpowiednie zasoby / wsparcie.
AE

Odpowiedzi:


16

Nie, nic nie jest za późno . Wyczuwam kilka bardzo ważnych rzeczy na twoją korzyść:

  • Twoje zapasy mleka odpowiadają jej potrzebom.
  • Dwa tygodnie to dość wcześnie, nawet w „standardowych” przypadkach BF wciąż nie jest tak ustalone w tym wieku.
  • Wydajesz się zdeterminowany, aby wykonać tę pracę i chcesz poprosić o pomoc - doskonałe podejście.

Bez dalszych szczegółów trudno jest udzielić dokładnych porad, ale zdecydowanie zalecam uzyskanie pomocy. Niezależnie od tego, czy konsultant ds. Laktacji, spotkanie z LaLeche, czy rozmowa z położną zależy od ciebie i, szczerze mówiąc, zależy od „chemii” między osobą (osobami) a tobą. Sugeruję odskok 1: 1, aby zacząć.

I nie, płaskie sutki rzadko stanowią problem w karmieniu piersią (powszechny mit, że dzieci nie piją „z brodawki”, co byłoby bardzo bolesne ...). Ale może być konieczne nakłonienie dziecka do karmienia piersią: butelki są tak łatwe do picia, że ​​pierś oznacza „ciężką pracę”. Przeciwnicy czasem się z tym zmagają i podejrzewam, że właśnie dlatego zacząłeś od butelki.

Nie spiesz się, zachowaj spokój, uzyskaj wsparcie, a oboje będzie dobrze.


3
Zgadzam się i miałem właśnie napisać coś bardzo podobnego. Chciałbym poprzeć i podkreślić radę, aby jak najszybciej uzyskać praktyczną pomoc. To może zrobić różnicę.
MiniMum

1
Mój sześciomiesięczny tak naprawdę nigdy się nie opiekował, ale pije całe mleko B i nie ma mieszanki. Możesz sprawić, by działało, nawet jeśli nie możesz wymyślić, jak sprawić, by były pielęgniarkami
Mike Vonn

4

Moje pierwsze dziecko miało 4 tygodnie wcześniej.

Miał trudności z zatrzaśnięciem, ponieważ jego usta były tak małe. Był również BARDZO mały i chudy, a pozwolono nam na 15 minut karmienia piersią, ponieważ go to znudziło.

Przez pierwsze tygodnie miał znacznie łatwiej czas z osłoną na brodawki sutkowe. Pielęgniarka poleciła mi to, ale moje sutki nie są płaskie. Powiedziałbym, śmiało, spróbuj i sprawdź, czy twoje dziecko bardziej lubi tarczę.

Inną rzeczą, którą zrobiliśmy, było nakarmienie go palcem i tubą. Rurkę przymocowano do strzykawki z mlekiem. Pielęgniarka powiedziała nam, że lepiej będzie, żeby się zatrzasnęła. Możesz spróbować i przekonać się, czy uda ci się ssać palec.

W twoim przypadku wybrałbym konsultanta ds. Laktacji. Chociaż LaLecheLeague ma wiele dobrych informacji, osobiście uważam je za stronnicze. Konsultant laktacyjny, a nawet Twój zwykły pediatra lub pielęgniarki w szpitalu mogą lepiej zrozumieć szczególne potrzeby premiery. Bo to jest moja stronnicza opinia :).

Prawidłowe trzymanie dziecka i piersi pomoże i możesz spróbować kilku rzeczy. Musiałem ścisnąć piersi, aby „płasko” je wsunąć do ust moich dzieci. Użyłem też sztuczki polegającej na włożeniu małego mleka pod nos, zapach sprawi, że będzie głodny i bardziej prawdopodobne, że będzie ssał.

Nic nie jest za późno, a butelki NIE niszczą zatrzasku.


3

Nadal oferuj sutek!

Moje dziecko zajęło kilka tygodni, więc na początku pompowałem wyłącznie. Kołyska i uchwyt kołyski, której nauczyłem się w szpitalu od konsultanta ds. Laktacji, po prostu dla nas nie działały. Dopiero kiedy natknąłem się na ten artykuł o „naturalnym karmieniu piersią”, odniosłem pewien sukces.

W pierwszym tygodniu po urodzeniu 92% matek karmiących zgłosiło poważne problemy z karmieniem piersią.

Artykuł mówi o zmaganiach kobiet, które mają obecnie w pielęgniarstwie. Przy naturalnym karmieniu piersią pozycje i interakcje matka-dziecko uwalniają niezbędne hormony i wrodzone (instynktowne) zachowania żywieniowe. Jak wrodzone reakcje ludzkich noworodków są podobne do reakcji innych gatunków ssaków - w tym szczeniąt, kociąt i prosiąt - które żywią się swoimi brzuszkami. Innymi słowy, nasze dzieci są podłączone do „karmideł dla brzucha”.

„Aby aktywować wewnętrzny GPS noworodka - aby dziecko wiedziało, gdzie jest i co robić - musi wyczuć cały przód przed matką. Ten pełny kontakt z przodu aktywuje również„ przyciski ucisku ”na żebrach, nadgarstkach noworodka kolana oraz górne lub dolne części stóp, co stabilizuje jej kręgosłup, dając jej większą kontrolę nad ruchami, dzięki czemu może bardziej efektywnie odżywiać się ”. Matka jest w pozycji półleżącej (o wiele wygodniejszej niż przygarbiona!), A matka i dziecko są brzuch do brzucha.

Spójrz na ten artykuł, mam nadzieję, że okaże się tak pomocny jak ja.

* Inną wskazówką do wypróbowania jest pompowanie przez kilka minut, aby Twoje sutki były bardziej wyraźne, aby przeciwdziałać problemowi płaskiego sutka.


Naprawiłem ten link dla Ciebie ... Witamy na stronie!
Stephie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.