Jak nocujesz na noc?


23

Moja trzyletnia jest na dobrej drodze do przeszkolenia nocnika. Rzadko ma wypadki, przynajmniej w ciągu dnia. Moja żona i ja kładliśmy ją w nocy na noc.

Moje pytanie brzmi: jaki jest najlepszy sposób, aby wyprowadzić ją z podciągnięć i pozwolić jej w pełni przeszkolić nocnika?

Odpowiedzi:


12

Nasze dzieci były „szkolone w nocy”, kiedy miały około 4 lat. Jeśli możesz dowiedzieć się, kiedy mają wypadki, łatwiej im pomóc. Oto moje rekomendacje:

Najpierw weź plastikowy arkusz; będą wypadki.

Po drugie, nie używaj pull-upów. Pomóż jej poczuć się jak duża dziewczynka, aby wypadki miały znaczenie.

Następnie zrób ostatni napój w porze obiadowej. Upewnij się, że idą do łazienki przed snem. I pozwól im skorzystać z toalety przed pójściem spać, a przede wszystkim, gdy tylko wstaniesz.


2
„I każ im skorzystać z toalety, zanim pójdziesz do łóżka” ... Czy mówisz, żeby ją obudzić i kazać jej iść, zanim pójdę spać?
Jason

5
Tak. Zwykle są dość obleśne, ale siedzimy je w toalecie i mówimy coś w stylu „idź siusiu!”. lub „skorzystaj z toalety!”. Jedno dziecko szybko się zastosowało. Drugi początkowo stawiał opór. Powiedzieliśmy im, że jak tylko pójdą, mogą wrócić do łóżka. W ciągu tygodnia, gdy tylko znajdą się w toalecie, poszli i było bardzo szybko. Wrócili spać. Spróbuj użyć lampki nocnej w łazience, aby nie zszokowała ich jasność. To dało nam największy opór.
nGinius

8

Mamy teraz do czynienia z dość regularnym moczeniem łóżka z naszymi czteroletnimi synami, którzy przeszliśmy na bieliznę naraz (razem w ciągu dnia i nocy) około półtora roku temu. Nasz pediatra zapewnił nas, że najlepszą rzeczą jest po prostu pozwolić im zmoczyć łóżko, a podciąganie w nocy faktycznie opóźnia proces uczenia się, jak wstać, aby korzystać z łazienki w nocy. To samo dotyczy budzenia ich w środku nocy na „przerwę w łazience” (coś, co rozważaliśmy) i wszystkiego innego, co może działać jak kula do nauki rozpoznawania własnych sygnałów ciała i radzenia sobie z nimi odpowiednio posiadać.

Więc powiedziałbym, że jeśli twoje dziecko jest już całkowicie z pieluch w ciągu dnia, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu przestać używać podciągania w nocy w tym samym czasie. Możesz skończyć z wieloma nocnymi zmianami piżamy i / lub pościeli, ale twoje dziecko prawdopodobnie nauczy się w ten sposób najszybciej.

Kolejną rzeczą, która może pomóc dziecku uniknąć zmoczenia łóżka (bez przeszkadzania w nauce rozpoznawania sygnałów ciała), jest ograniczenie ilości płynów przed snem - ale upewnij się, że pije wystarczająco dużo w ciągu dnia, ponieważ wystarczające przyjmowanie płynów jest nadal bardzo ważne.

Prowadzimy wiele rozmów z naszymi chłopcami na moczenie nocne (tylko po to, aby delikatnie przypomnieć im, że powinni się obudzić, aby wyjść w środku nocy, i wyjaśnić, dlaczego nie mogą wypić ostatniego drinka wody bezpośrednio przed pójściem spać - NIE zawstydzać ich ani nie winić ich za zmoczenie łóżka), a największą przeszkodą, z jaką mamy obecnie do czynienia, jest przekonanie ich, że kiedy sikają przez sen, to naprawdę sikają w prawdziwym życiu. Są przekonani, że w jakiś sposób ich łóżka same się mokną, ponieważ (jak to określają), kiedy sikają we śnie „to tylko udawanie siusiu, tatusiu”.


„To tylko udawaj, że siusiu, tato”! Kocham to! Całkowicie coś, co powiedziałby mój 4-latek! Czy mój syn zna twojego? :-D
Meg Coates

Jeśli masz do czynienia z „dość regularnym moczeniem”, czy jesteś pewien, że Twoja metoda działa? ;)Zgadzam się jednak, że podciąganie w nocy może opóźnić proces.
SQB,

4

Zgadzam się z odpowiedzią Billa, ale moja żona przysięga tylko, że używa budzika na mocz (takiego jak ten w Amazon ). Budzik dzwoni, gdy tylko dziecko zacznie moczyć łóżko. To budzi go (i nas), a następnie może skończyć w toalecie. Po kilku dniach / tygodniach dziecko przyzwyczaja się do budzenia się, kiedy tego potrzebuje, a Ty już nie potrzebujesz budzika.


czy możesz połączyć się z tymi alarmami?
Jeff Atwood

@Jeff, jeden przykład z Amazon, który, jak wiem, pracował dla córki współpracownika: amazon.com/PottyMD-W103-Bedwetting-Alarm-Wet-Stop3/dp/ ... Google dla „alarmu zwilżania łóżka” daje mnóstwo trafienia.
cabbey
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.