Zapobieganie uprzedzeniom anty-STEM, szczególnie u dziewcząt


16

Oba moje dzieci uwielbiają naukę, a moja żona i ja zachęcamy to w naszych dzieciach.

Jednak podczas ostatnich targów szkolnych przedstawiciel grupy zorientowanej na naukę (robotyka, jeśli dobrze pamiętam) rozmawiał z moim synem, ale nie z moją córką, ale moja córka była w docelowym przedziale wiekowym dla grupy i mojej syn nie był.

„Zrekompensowaliśmy” „gimme”, które dali mojemu synowi, otrzymując od mojej córki podobny zestaw do eksperymentów.

Nie skontaktowaliśmy się bezpośrednio z przedstawicielem na stoisku, ale później wysłaliśmy e-maila do lidera grupy na ten temat. Czy powinniśmy powiedzieć coś na miejscu? Co jeszcze zrobili ludzie, aby przezwyciężyć uprzedzenia anty-STEM?


Nie używaj komentarzy do rozszerzonej dyskusji lub odpowiedzi. Porozmawiaj na czacie dla rodziców .
Karl Bielefeldt

1
Czy mógłbyś podać nieco więcej kontekstu dla wydarzenia, które wywołało to pytanie? Na przykład, czy twoje dwoje dzieci podeszło do przedstawiciela, ale on / ona rozmawiała tylko z twoim synem? Czy twoja córka próbowała się zaangażować, ale została zignorowana? Co dokładnie się wydarzyło?
Jack M

1
Twoje pytanie pojawia się na piątym miejscu w wynikach Google dla „uprzedzenia trzpienia”, a pierwsze dla „anty uprzedzenia trzonu”. Czy mógłbyś wyjaśnić (w pytaniu), co oznaczają te frazy dla tych, którzy nie są ci obcy?
Rainbolt

Drugie zalecenie Rainbolta dotyczące zdefiniowania „STEM”.
Almo

STEM jest akronimem nauki, techniki, inżynierii i matematyki. Odchylenie anty-STEM polega na zniechęcaniu dziewcząt do uczestnictwa w przedmiotach STEM od najmłodszych lat.
COL Wotohice

Odpowiedzi:


16

Po pierwsze, życzę wam, abyście to rozpoznali i zajęli się tym zarówno z córką, jak i grupą, która zorganizowała to wydarzenie. Nie zawsze łatwo jest zabrać głos w grupie, kiedy dzieje się tak PRAWIDŁOWO; chociaż jestem raczej osobą „mózgową, ustną”, w pełni opowiadam się za poświęceniem czasu na PRAWIDŁOWĄ reakcję, a nie na każdą odpowiedź.

Jednak teraz, gdy natknąłeś się na nie na dziko, skorzystaj z tej okazji, aby zdecydować, jak chcesz odpowiedzieć następnym razem, a także odegrać rolę lub trzy z dziećmi. (Wspominam o obu, ponieważ w pełni popieram zaangażowanie twojego syna w to; mój syn z pewnością uwielbia możliwość pozostania w obronie swojej siostry.) Jak zareagowaliby w przyszłości? Jak chcieliby, żebyś odpowiedział?

Osobiście pracujemy nad uprzedzeniami anty-STEM pojedynczo. Moja córka (prawie 7 lat) ma koszulkę z fenomenem dnia pi, która używa równań matematycznych do żartu z pi. Nosi to i chętnie wyjaśni, co każdy symbol oznacza dla każdego, kto interesuje się koszulą. Słyszenie pierwszej równiarki mówiącej o wyimaginowanych liczbach i wykładnikach wyłączy wielu wątpiących. Biegle posługuje się wszystkimi maniakami (no cóż, które są odpowiednie), a my dyskutujemy o różnych sprawach naukowych w naszej codziennej egzystencji. (Noc przed ostatnią była podróżą w czasie, teorią chaosu i multiwersum; teorię tę zapoczątkowano, gdy rozmawialiśmy o postaciach doktora Who, którzy są kwantowo zablokowani.) Ponieważ dużo mówi się o naszym domu, staje się dużo gadania, kiedy jesteśmy poza domem,


1
Później rozmawialiśmy o tym z dziećmi, ale nie rozmawialiśmy o tym, jak zareagują / powinni zareagować, to dobry pomysł.
COL Wotohice,

10
+1. Zachęcanie dziewczynki do nauk ścisłych i przyrodniczych nie polega tylko na zainteresowaniu jej światem matematyki i nauk ścisłych, ale uczy ją, jak radzić sobie z ignorowaniem przez nauczycieli nauk przyrodniczych, zachęca do prowadzenia bardziej „odpowiedniego” kierunku studiów i wielu innych przejawy uprzedzeń (zarówno świadomych, jak i nieświadomych) ...
przygotuj

@Erica, twoja uwaga na temat wyposażenia dziewcząt w radzenie sobie z uprzedzeniami powinna zdobyć wszystkie gwiazdy.
Valkyrie,

1
@Erica Jeśli nadmiernie ją wyposażysz, aby walczyć z ignorowaniem przez nauczycieli STEM, będzie miała wrażenie, że jako kobieta jest po prostu mniej wyposażona niż mężczyźni do pól STEM. Ci nauczyciele, którzy „zignorują” ją w przyszłości, mogą mieć powody poza motywacją płciową. Przygotuj ją, by zabrała głos, przygotuj ją, by zwracała uwagę nauczycieli tak bardzo, jak chce / potrzebuje . Mówienie komuś „będzie ci ciężko, bo jesteś dziewczyną” jest negatywnym przesłaniem, a „pokaż im, że jesteś lepszy” - pozytywnym.
Gorchestopher H

@GorchestopherH Zgadzam się, że celem powinna być świadomość, a nie strach. Dosłownie nigdy nie użyłem słowa „ kiedy jesteś dyskryminowany” z moją córką, zawsze „ jeśli ” - bądź przygotowany, ale nie paranoik :)
Acire

10

Rozproszyć te sytuacje, nie zwiększając postrzeganej dysproporcji. Prosty komentarz do melodii „och, moja córka jest w odpowiednim wieku, nie mój syn” prawdopodobnie byłby najlepszym wyborem. Traktuj te sytuacje jak zwykłe niedopatrzenia, nie ucz swojej córki, że będzie uprzedzona lub że trzeba będzie ją zaspokoić.

Napotkałeś coś, co ostatecznie zniknie w tle. Osoba na stoisku popełniła jakiś błąd, albo określając, które z twoich dzieci było bardziej zainteresowane, w odpowiednim wieku, kto był bardziej wokalny, dane demograficzne, itp. Możliwe jest również, że operator stoiska był uprzedzony wobec twojej córki.

Kiedy będzie w liceum, zostanie zbombardowana organizacjami STEM i kierunkami studiów walczącymi o jej zwycięstwo. Jeśli twój syn otrzyma te same wyniki testu i będzie ubiegał się o te same programy, nadal będzie oferował o wiele więcej stypendiów niż twój syn. Jest tak, ponieważ brakuje pól STEM, a zatem wymagają więcej kobiet.

Nie zapominajmy o tym, że kobiety są nękane przez pola STEM, to może być, ale nie musi, traktowane jako poniżające samo w sobie dla młodej kobiety, która chce zobaczyć, gdzie powinna się znaleźć w przyszłości.

Dla twojego syna nie będzie absolutnie żadnej zachęty innej niż jego własne zainteresowanie tą dziedziną do kontynuowania studiów STEM. Twoja córka otrzyma zachęty stypendialne. Będą specjalne dodatki, które dadzą jej przewagę. Nie potrzebuje tej przewagi, ale społeczeństwo zdecydowało, że tak .

To nie jest uprzedzenie ani uprzedzenie z mojej strony, to mówi z doświadczenia. Przeszukaj stypendium: http://www.google.com/search?q=scholarship+search+women+in+inżynieria

Te same uprzedzenia, które prawdopodobnie skłoniły operatora kabiny, aby podarował synowi zestaw do eksperymentów zamiast córki, sprawią, że świat będzie kibicował jej zamiast synowi.

Radzę ci upewnić się, że nie jest słabsza. Że nie potrzebuje specjalnego traktowania. Jeśli z jakiegoś powodu preferowany jest chłopiec z jakiegokolwiek powodu, nie oznacza to, że chłopiec zawsze będzie przed nią preferowany, a ona może odnieść sukces. Następnym razem, gdy odwiedzi podobną kabinę, może olśnić operatora, może prześcignąć testy, może rozwiązać złożone problemy. Nie potrzebuje włóczęgi, kiedy twój syn zyskuje uznanie, zasługuje lub nie zasługuje zamiast niej, co jej nie dewaluuje. Nie potrzebuje specjalnego sprzętu.

Życie nie zawsze będzie sprawiedliwe, ale i tak odniesie sukces.

Oczywiście wszystko jest źle, ale ostatecznie skorzysta z tego uprzedzenia.


3
„nie ucz swojej córki, że będzie uprzedzeniem” - tak, jeśli udajesz, że uprzedzenia nie istnieją, „znikną w tle”. Wydaje się, że najgorszą możliwą rzeczą, jaką możesz zrobić ofierze uprzedzeń, jest przekonanie jej, że ona nie istnieje.
jwg

2
@jwg Udawanie, że uprzedzenia nie istnieją, nie jest tym samym, co nauczanie jej, że uprzedzenia nie będą dyktować jej życiu. Jeśli ktoś nie dał jej zestawu do eksperymentów, nie ustaw jej w przekonaniu, że dziewczętom po prostu nie oferuje się zestawów, ponieważ są dziewczynkami. To po prostu kładzie żeton na jej ramieniu, a żetony nie wzmacniają sukcesu, zachęca.
Gorchestopher H

3
@ jwg A jednak ilu studentów STEM jest uczciwie informowanych o swojej niekorzystnej sytuacji? Z pewnością nie byłem.
Studoku

2
@jwg Ona nie jest kotkiem, jest dziewczynką. Jej życia nie można dyktować. W Białym Domu istnieją struktury, w środowisku akademickim, w przemyśle, które aktywnie zachęcają kobiety do uczestnictwa w dziedzinach STEM. Struktury te aktywnie ją wspierają. Czasami będzie preferowana, ponieważ jest kobietą, a innym razem doświadczy pewnego rodzaju uprzedzeń. Żadna z tych sił nie jest wystarczająco potężna, aby dyktować jej życiu. Niektóre z jej porażek lub nieudanych sukcesów nie będą spowodowane nierównością płci. Uczenie jej, że wszystko można obwiniać za dyskryminację ze względu na płeć, nie jest pomocne.
Gorchestopher H

2
Tak. Nie możesz z jednej strony powiedzieć, że wierzysz, że twoja córka jest silna i niezależna i może osiągnąć wszystko, czego zapragnie w życiu, aw następnym zdaniu powiedzieć, że jest bezradną ofiarą pozornych uprzedzeń ludzi wokół niej . Czy chcesz nauczyć swoją córkę, aby odniosła sukces, musi ciężko pracować i celować? A może chcesz nauczyć ją, że aby odnieść sukces, musi błagać o przysługi i specjalne świadczenia?
Jay

6

Przede wszystkim staraj się dać ludziom wątpliwości. Przydatne jest przypisywanie czegoś uprzedzeniom ze względu na płeć, które z łatwością mogłyby być czymś innym. Moje przytłaczające doświadczenie polega na tym, że ludzie w tym obszarze pochylają się do tyłu, aby dziewczyny czuły się mile widziane.

Nawet jeśli to było uprzedzenie, w dzisiejszych czasach jest prawie na pewno niezamierzone. Nie mam na myśli stereotypów, ale ludzie z dziedzin STEM nie są specjalnie znani z naszych doskonałych umiejętności społecznych. Najprawdopodobniej po prostu źle zinterpretowali zachowanie twojej córki jako bezinteresowne, szczególnie na imprezie rodzinnej, podczas której niektóre dzieci są po prostu wciągane na przejażdżkę.

Przeczytałem kilka badań na ten temat, ale w tej chwili nie mogę ich znaleźć, gdzie nauczyciele niechcący faworyzują chłopców, ponieważ mają tendencję do zwracania uwagi bardziej agresywnie. Nawet nauczyciele, którzy myślą, że nie są zaskoczeni (i często przerażeni), gdy skonfrontowani są z materiałami wideo. Pokonanie tego wymaga świadomego wysiłku i mało prawdopodobne jest, aby ktoś obsadzający stoisko na targach naukowych odbył jakiekolwiek szkolenie w tej dziedzinie.

Jako rodzic zawsze było to dla mnie stosunkowo łatwe, ponieważ mój syn jest ekstrawertykiem, a jego młodsza siostra jest introwertykiem. Często musieliśmy aktywnie powstrzymywać go przed skupieniem całej uwagi i skłonić ją, by się przyłączyła, chociaż zwykle bardzo dobrze zachęca ją.

Zakładając, że szturchnięcie nie wystarczy, my po prostu mówimy: „Okej, Michael, dziękuję. Teraz pora na Kaylę, aby porozmawiać. Kayla, dlaczego nie powiesz mu o robocie, który razem stworzyliśmy?” W rzeczywistości nie zaskoczyłoby mnie, gdyby przedstawiciel pomyślał , że jesteś stronniczy, nie interweniując w ten sposób w imieniu twojej córki.

Podsumowując, rzeczy nie zawsze są takie, jak się pojawiają. Nie musisz robić wielkich rzeczy z rzeczy, aby Twoja córka czuła się uwzględniona.


1
+1 przez cały dzień. Daj ludziom wątpliwości i zachęć ją, by dążyła do własnego sukcesu. Niestety, zawsze bardziej popularne jest zakładanie, że robią coś źle z rąk innych, lub starać się ukryć swoją córkę jako osobę, która według ciebie zostanie zaakceptowana przez „nich”.
Gorchestopher H

4

Osobiście nie ekscytowałbym się tym. Moja najstarsza córka jest programistą i jestem dumny z jej osiągnięć. Z pewnością nie jestem uprzedzony do kobiet wchodzących na pola STEM.

Ale kiedy zaczynasz szukać uprzedzeń, bardzo łatwo je znaleźć. To bardzo nieproduktywna gra. Nie było mnie w incydencie, o którym wspomniałeś, więc nie mogę oceniać na podstawie twojego krótkiego opisu. Tak, może była to dyskryminacja ze względu na płeć. A może twój syn był zainteresowany, a twoja córka nie. Być może źle zgadł o wieku dzieci. Może po prostu patrzył w kierunku twojego syna, a nie twojej córki. Itd. Realistycznie, być może w przeszłości widział, że chłopcy interesują się robotyką bardziej niż dziewczęta, a jeśli chcesz nazwać to „dyskryminacją ze względu na płeć”, w porządku, ale w pewnym momencie uważam, że rozsądne jest kierowanie na osoby, które statystycznie chętniej odpowiedzą: w czasopismach sportowych jest więcej reklam sprzętu sportowego niż w czasopismach naukowych,

Myślę, że w takiej sytuacji właściwe byłoby powiedzenie osobie: „Hej, czy moja córka też może mieć jedną z nich?”. Jeśli powie: „Nie, dziewczyny nie są wystarczająco bystre, by zrozumieć robotykę”, to tak, jest seksistowskim palantem. Zgaduję, że nie powiedziałby nic takiego i prawdopodobnie nie myślał o tym.


3
To dobra odpowiedź. Nie należy oczekiwać, aby być uprzedzenie motywacją za każdy niewielki, załóżmy, że to nie obecny odpowiedzi odpowiednio.
Gorchestopher H

2

Czy przedstawiciel był mężczyzną? Jest całkiem możliwe, że czuł się bardziej swobodnie, gdy zbliżał się do młodych chłopców niż do dziewcząt (uprzedzenia kulturowe wobec mężczyzn, ponieważ opieka i bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza dziewcząt, jest nadal silna w Stanach Zjednoczonych - seksizm rani także mężczyzn).

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy czyn był motywowany złością, czy błędem. Wiele seksizmu nie powinno być okrutne, ale nadal ma negatywny wpływ. Na przykład mężczyzna z inżynierii może czuć się bardziej komfortowo, gdy mentoruje nastoletniego chłopca niż nastolatka, a dla tej nastolatki dostępnych jest mniej kobiet jako mentorów. Te fakty mogą mieć wpływ na to, w którą dziedzinę chłopiec i dziewczynka mogą się zdecydować.

Byłem dziewczyną, która dorastała w „interesie chłopca”. W szkole letniej robiłem rakiety i programowałem, matematyka i nauki ścisłe. Karierę na studiach rozpocząłem w inżynierii komputerowej. W końcu zmieniłem kierunek na biologię, ale potem wróciłem na studia magisterskie z informatyki.

Nie było łatwo być w Inżynierii Komputerowej / Nauce, często byłem jedną z dwóch lub trzech dziewczyn w mojej klasie (myślę, że byłem jedyną dziewczyną w jednej z nich). Pomimo istnienia dobrze finansowanego klubu Women in Computing (którego członkami były głównie kobiety pracujące w CS), społecznie znacznie łatwiej było studiować biologię. Czułem, że muszę wyjaśnić, dlaczego rzadziej wybierałem kierunek, w porównaniu do tego, kiedy robiłem inżynierię komputerową. Ponadto bycie jedyną kobietą powoduje, że ktoś jest samoświadomy, szczególnie w dziedzinie, w której „zdrowy rozsądek” mówi, że kobiety nie przodują.

Nie możesz kontrolować swojej córki anty-STEM. Świat działa tak, jak działa i nie można sprawić, by wszystkie klasy były jednakowo zaludnione, ani zmienić zaskoczonego wyrazu twarzy ludzi, kiedy mówi, jakie są jej zainteresowania. Możesz pomóc jej być pewnym siebie i swoich umiejętności. Możesz pokazać jej, że kobiety zawsze przodowały w STEM, jest wiele kobiet, które wniosły duży wkład w każdą dziedzinę.

Powinieneś porozmawiać o tym, jak trudniej było kobietom w dziedzinie STEM niż mężczyznom, ale że to się poprawia. Próba ukrycia faktów nie przygotuje twojej córki dobrze, jeśli wybierze pole STEM.


1
„Nie ma znaczenia, czy czyn był motywowany złością, czy błędem”. W dużej mierze jest to zwykły niedopatrzenie, dyskomfort, brak świadomości lub „Przyzwyczaiłem się widzieć więcej mężczyzn w tej branży” niż wyraźne przekonanie, że kobiety nie należą do dziedzin STEM. Ale masz całkowitą rację, że dziewczęta i kobiety to zauważają .
Acire 14.04.15

1

Niestety natknąłem się na to z drugiej strony stoiska na targach dla producentów i postanowiłem spróbować kickstartera, abym mógł wesprzeć więcej niż jeden „zestaw” na rodzinę, ponieważ same rodziny prawie zawsze zachęcałyby swojego chłopca do uczestnictwa, podczas gdy dziewczynka oczywiście był zainteresowany. Odnieśliśmy sukces:

https://www.kickstarter.com/projects/2070729777/pressure-sensing-switch-make-and-take/description

Oczekuję, że większość nauczycieli zdaje sobie sprawę z tej sytuacji i próbuje różnych metod, aby tego uniknąć, ale ogranicza ich brak zasobów, ponieważ są tak otwarci i wolni, jak mogliby zechcieć ze swoimi materiałami.

Jednak powinieneś się skupić jako rodzic - czy twoja córka otrzymuje zachętę i doświadczenia, których potrzebuje, aby czuć się komfortowo i mile widziana na polach STEM?

Jako taki polecam następujące:

  • Kiedy spotkasz się z taką sytuacją, gdy będzie tam twoja córka, zapytaj pedagoga, czy istnieje inny zestaw, który może zapewnić twojej córce.
  • Jeśli mogą, świetnie! Jeśli nie, zapytaj ich, jak możesz go zdobyć lub jak twoje dzieci mogą z powodzeniem dzielić jeden zestaw, jednocześnie oboje zdobywając to samo zrozumienie i wiedzę.
  • Następnie skontaktuj się z organizatorami i zapytaj ich, czy wydarzenie jest przeznaczone dla wszystkich i otwarte dla wszystkich, opowiadając o swoich doświadczeniach. Prawie zawsze zapewnią cię, że tak jest, i że podejmą środki, aby upewnić się, że osoby zaangażowane następnym razem będą bardziej integracyjne.
  • Rozważ udział. To ciężka praca i bardzo, bardzo wymagająca próba przedstawienia skomplikowanych tematów każdemu dziecku, ale także bardzo satysfakcjonująca. Nie musisz mieć żadnych specjalnych kwalifikacji ani wiedzy - tylko chęć pomocy dzieciom w nauce. Podejdź do organizatorów i zapytaj, jak możesz pomóc, lub rozejrzyj się za pomysłami i wymyśl zestaw lub moment dydaktyczny, który możesz zaprezentować na takich wydarzeniach. Następnie będziesz w stanie pokazać przykładowo, jak pomóc wszystkim dzieciom w badaniu STEM.

Pamiętaj, że twoja zachęta i wsparcie wpłyną na twoją córkę znacznie bardziej niż obrażenia innych w jej młodości. Minie dużo czasu, zanim przestaniemy słyszeć takie historie, ale w międzyczasie możesz upewnić się, że jest narażona na tematy STEM i zachęca się do realizowania swoich zainteresowań, niezależnie od postawy jej nauczycieli i rówieśników.


+1 Dobra informacja na temat wysiłku włożonego przez organizacje STEM w celu zachęcenia kobiet do zaangażowania.
Gorchestopher H
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.