4-latek boi się pływać


11

Miałem 4-latka uczęszczającego na lekcje pływania od tego lata w czerwcu. Na początku dobrze sobie radziła, wiele się nauczyła. Potrafi bez problemu spotykać się, pływać z przodu, pływać z tyłu, jeśli chodzi o pływanie w stylu dowolnym, to jeszcze jej nie ma, jest to jednak zbyt trudne, ale czasem bardzo się stara.

Główny problem polega na tym, że jest już styczeń i od 6 miesięcy chodzi na lekcje pływania i nie chce nic robić, po prostu zostaje w basenie pod ścianą, a kiedy instruktor chce, żeby coś zrobiła, po prostu nie robi nie rób tego. Ratownik przy basenie powiedział po ostatniej klasie, że przeniosą ją na poziom 1 (teraz jest na poziomie 2), ale nie sądzę, że to dobre rozwiązanie.

Myślę, że powinni zmienić instruktora w klasie, co mogliby, mają ich wielu. Widziałem moje dziecko z innymi instruktorami i wszystko było w porządku, nie było problemu, a teraz, kiedy zmienili się na tego ratownika dla chłopców, wcale nie pływa. Próbowałem przekonać moje dziecko, aby było dobre i robiło to, co nakazuje jej ratownik, ale po prostu nie chce, mówi, że się boi, ale jeśli jest z różnymi nauczycielami, robi różne rzeczy.

Nie wiem już, co mam robić. Widzę dzieci, które zaczęły pływać w tym samym czasie, co ona, i są teraz na poziomie 3, a właśnie powiedziano mi, że przeniosą ją z powrotem na poziom 1. Nie sądzę, że to dobre rozwiązanie problem. Czy ktoś ma lepszy pomysł, jak to rozwiązać?


Witamy na stronie! Masz dobre pytanie, dziękuję za pomoc. Jedna uwaga, proszę użyć akapitów następnym razem - bardzo trudno jest odczytać jedną kroplę tekstu!
Joe

Co jeśli nie lubi pływać? To nie jest niezbędna umiejętność życiowa ... To nie jest jej rzecz, po prostu idź dalej.

2
Nie jest to konieczne, jeśli dziecko wpadnie do głębokiej wody. Na przykład kilkaset dzieci umiera co roku w USA w wyniku utonięcia, z których większość nie utonęłaby, gdyby umieli pływać (lub byli lepszymi pływakami).
Rex Kerr

bardzo się mylisz, fkraiem ... pływanie jest właśnie tym - niezbędną umiejętnością życiową
Czarny

Zamiast próbować zmusić basen do zmiany instruktorów, czy możesz po prostu zmienić córkę na inną klasę (z innym instruktorem)?
AE

Odpowiedzi:


16

Wygląda na to, że mogłaby się bać tego konkretnego instruktora - z jakiegokolwiek powodu, głupiego lub poważnego, uważam, że należy to potraktować jako ważne. Zapytaj ją, czy może wyjaśnić, co go przeraża. Czasami z nią pływaj (nie podczas lekcji) i staraj się obserwować konkretne działania w wodzie, które ją przerażają - twarz w wodzie? woda w jej oczach? być z głębi? itp.

Zbliżając się do ratownika / ratownika w sprawie zmiany nauczycieli, zwróć się do niego dyplomatycznie. Być może nie zrobił absolutnie nic złego - może ona nienawidzi koloru jego włosów lub jego głos brzmi jak złoczyńca z kreskówki, którego nie może kontrolować i nie wpływa na jego techniki nauczania. (Oczywiście, jeśli twoja córka twierdzi, że kiedyś ją zanurzył pod wodą lub powiedziała wredne rzeczy lub inne działania, które są wyraźnie nieodpowiednimi technikami nauczania, zdecydowanie to wychowaj. Albo widzi to jako okazję do pozytywnej poprawy, albo basen zdaje sobie sprawę, że nie powinien uczyć tej grupy wiekowej).

Bądź gotów zmienić czas na inną klasę, jeśli jest to jedyny sposób na zdobycie innego instruktora, co zostało uzgodnione przez wszystkich jako najlepsze rozwiązanie.


4
Chciałbym zdecydowanie zachęcają prosząc dziecko o wyjaśnienie co / dlaczego ona się boi. Chociaż może to być coś drobnego lub wymyślonego, może być również czymś realnym. Jeśli to prawdziwy problem, zajmij się tym. Jeśli jest to coś mniejszego, nie trywializuj go, zamiast tego spróbuj go przepracować (w zależności od tego, na czym polega problem, możesz to zrobić z dala od puli lub instruktora).
Doc

9

Czy próbowałeś nauczyć ją pływania? Oboje z moimi dziećmi chodziliśmy trochę na basen i pływaliśmy razem, aby przyzwyczaić ich do wody, podstawowego wiosła dla psa, kładzenia głów pod wodą itp. Oznacza to, że kiedy robili odpowiednie lekcje, przynajmniej nie bali się wody.

Pomocny może być inny instruktor, ale często widzę, że rodzice starają się zaangażować od strony basenu, zamiast wchodzić z dziećmi.


2
Popieram to; obaj nasi chłopcy mieli podobne problemy, aw obu przypadkach poziom komfortu ustalono pływając z którymkolwiek z rodziców. Nie trwało to długo i możesz się z tego cieszyć;)
Czarny

3

Jako ktoś, kto nauczył tysiące dzieci, pracował na poziomie zarządzania na basenie z ogromnym programem lekcji pływania i spędził dosłownie tysiące godzin na basenie, skoczę na to.

Po pierwsze: Chociaż w puli może znajdować się wielu instruktorów, bardzo trudno jest im zmienić instruktora danej klasy. Nie wspominając już o tym, że koordynatorzy lekcji NIENAWIDZĄ tego pomysłu. Instruktorzy budują zaufanie z klasą od pierwszej chwili pierwszej lekcji w sesji. Więc poproszenie ich o zmianę instruktora może być szkodliwe dla 8-10 innych dzieci, nawet jeśli jest to korzyść dla ciebie. Nie wspominając już o tym, że często rodzice będą prosić określonych instruktorów, jeśli mieli starsze dzieci, którzy przyszli przez program lub znają nauczyciela, którego już mieli, uczy wyższego poziomu.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli zauważysz, że Twoje dziecko nie reaguje na konkretnego instruktora, jest jak najszybciej przedstawić go koordynatorowi i poprosić o zmianę dziecka (faktyczni instruktorzy w basenie mają brak możliwości zmiany rzeczy i ich rozproszenie sprawi, że będziesz bardzo szybko po stronie złego koordynatora). Zrób to podczas lekcji dla dzieci, aby mogły dokładnie obserwować twoje dziecko.

Po drugie: jeśli minął już czas sesji, możesz zrobić powyższe (tj. Po pierwszej lub drugiej lekcji), a następnie rozważ przeniesienie swojego dziecka na poziom 1. Mówisz, że nie lubisz tego rozwiązania, ale tak naprawdę nie jest tak źle, jak myślisz. Większość instruktorów uczy na wyższych lub niższych poziomach, w zależności od tego, jak sobie radzą z grupami wiekowymi i poziomu umiejętności instruktorów z pływania. Jednak wszyscy instruktorzy, którzy są certyfikowanymi instruktorami bezpieczeństwa wodyuczy się nauczać wszystkich poziomów. I podczas gdy nauczyciel spędza czas z grupą, dobry powinien spędzać trochę czasu z każdym dzieckiem. Często instruktor zauważa, że ​​dziecko samo jest nieco powyżej poziomu, ale koordynator zawsze może im powiedzieć, że Twoje dziecko pochodzi z klasy wyższego poziomu. W takich sytuacjach instruktor może zrobić więcej z dzieckiem w czasie jeden na jeden. Na marginesie, osobiście dla twojego dziecka, chyba że mówisz o poziomach przedszkolnych, ja jako instruktor / koordynator prawie nigdy nie czułbym się dobrze mając 4 lata w klasie 3 poziomu.

Chciałbym również wspomnieć wszystkim: Nauczyciele często mają 16 lub 17 lat i czują się okropnie, jeśli nie przepuszczą wszystkich dzieci w swojej klasie. Jednak to, że Twoje dziecko przeszło określony poziom, nie oznacza, że ​​jest biegły we wszystkich umiejętnościach nauczanych na danym poziomie. Każdy instruktor widział swojego koordynatora lub innego instruktora krzyczącego na to, że dziecko nie zostało zdane. Pomyśl o tym, kiedy miałeś 16 lat, czy czułbyś się swobodnie, gdy zawodzisz dziecko, gdybyś myślał, że to sprawi, że krzykną na ciebie przypadkowe osoby dorosłe?

Wreszcie: czy twoje lekcje są podzielone na sesje letnie / zimowe, czy byłeś na lekcjach przez ostatnie 6 lub 7 miesięcy z rzędu? Odpowiedź robi ogromną różnicę. Jeśli jest podzielona i jest to pierwsza czynna czynność, którą Twoje dziecko zrobiło od ostatniej sesji, Twoje dziecko prawie na pewno skorzystałoby z powtórzenia poziomu 1. W rzeczywistości, jeśli tak jest, Twoje dziecko jest prawdopodobnie przerażone głębokością wody i umiejętnościami uczył na poziomie 2, a nie instruktor. Jeśli spodziewasz się, że Twoje dziecko będzie płynnie przechodzić z poziomu na poziom w ramach sesji podzielonej, KRYTYCZNE jest obserwowanie ich zajęć, a w miesiącach pomiędzy sesjami często wchodzisz z dzieckiem i ćwiczysz te umiejętności. Jeśli tego nie zrobisz, powinieneś mieć 0 oczekiwań, że twoje dziecko będzie przygotowane na następny poziom w górę każdej sesji, nawet jeśli zdadzą ostatnią klasę.innym dzieciom i instruktorowi ogromna szkoda, przenosząc dziecko na wyższy poziom.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego dziecka na koniec każdej sesji (oprócz ćwiczeń z nim!), Jest porozmawianie z instruktorem, pokazanie im swojej sympatii i nie krzyczenie na nich, a następnie poproszenie o ich uczciwość opinia. Będzie to znacznie bardziej pouczające niż karta pass / fail. Zrób to dwa razy podczas sesji, w połowie i na końcu. Ponownie, rób to tylko wtedy, gdy nie ma ich w wodzie, i nie trzymaj ich z następnej klasy!


0

Czy obecny nauczyciel / trener pływania wchodzi z dziećmi do wody? Znalezienie takiego, który jest odpowiedni, szczególnie w przypadku młodzieży, ma ogromną różnicę. Pozwala dzieciom poczuć, że ktoś jest z nimi, jeśli coś pójdzie nie tak. Przydatne jest również, aby ktoś popchnął twoje plecy do góry, nogi w dół lub cokolwiek innego, aby poprawić styl pływania, a nie tylko krzyczeć polecenia z boku. Jeśli nie ma ich w wodzie, spróbuj poprosić lub znaleźć kogoś, kto to robi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.