Jak długo trwa mleko matki po wyjęciu z lodówki?


13

Dostępnych jest wiele informacji na temat tego, jak długo można przechowywać mleko z odtłuszczonym mlekiem, na ogół podając różne zakresy temperatur.

Z CDC (chociaż to samo odniesienie cytowane jest również przez Canadian Pediatric Society):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mówi się, że mleko rozmrożone z zamrażarki należy zużyć w lodówce w ciągu 24 godzin lub w temperaturze pokojowej 1 godzinę.

W klinice Mayo znajduje się artykuł zatytułowany „Inne badania wykazały, że chłodzenie dłużej niż dwa dni może zmniejszać właściwości bakteriobójcze mleka matki” , ale nie ma żadnych odniesień do tego, skąd to się bierze ani żadnych dalszych informacji.

Moja żona pompuje wyłącznie, więc w lodówce jest dużo mleka. Zawsze martwi się wykorzystaniem mleka wyjętego z lodówki (zwykle w wieku +/- 1 dnia) w ciągu godziny lub dwóch. Często rozmawiamy o mleku (i rozgrzewamy go do temperatury pokojowej), tylko po to, aby dziecko zasnęło. Czy istnieje podstawa do tego, jak długo mleko w lodówce (przechowywane w temperaturze 3 stopni C na dzień lub dwa) może być wyjęte z lodówki przed użyciem / wyrzuceniem?


Chłodzenie świeżo pompowanego mleka w łaźni lodowej przedłuży jego żywotność. Zamiast pozostawić go do ogrzania do temperatury pokojowej, jeśli ogrzejesz go w ciepłej wodzie (wymień, ponieważ traci ciepło) podczas wirowania, możesz rozgrzać butelkę w ciągu kilku minut. Jeśli go nie użyjesz, odwróć proces w łaźni lodowej. W ten sposób spędza maksymalnie 20 minut w czerwonej strefie. Gdybym był ponownie uzbrojony i nieużywany, nie ochłodziłbym go ani nie użyłem.
anongoodnurse

2
Witaj Gregmac i witaj! Dziękuję za tak dobre pytanie! Wspaniale jest widzieć, że „odrobiłeś pracę domową” przed zadaniem pytania i że zadajesz dokładne pytanie.
Stephie

2
Ważnym zastrzeżeniem dla bardzo dobrych odpowiedzi tutaj jest to, że dla niektórych matek mleko z piersi nie potrwa długo ani w lodówce, ani poza nią. W przypadku matek, które wyrażają nadmiernie wysokie proporcje lipazy (jeden z grupy enzymów trawiących tłuszcz), mleko będzie smakowało mydlane lub kwaśne w ciągu jednego lub dwóch dni, niezależnie od leczenia (lodówka, zamrażarka, jak to nazywasz). W tym momencie mleko nie jest niebezpieczne, ale smakuje jak mydło. W naszym przypadku mleko trwało najwyżej 48 godzin, zanim dzieci się nie spodobały i odmówiły.
Joe

Wlać ilość uncji, którą je dziecko, a następnie podgrzać, utrzymując niezjedzone uncje w lodówce
Nicole A

Odpowiedzi:


13

Krótka odpowiedź

Mleko matki można bezpiecznie spożywać, jeśli ma temperaturę pokojową nie więcej niż 6 do 8 godzin łącznie, co obejmuje cały czas spędzany przez mleko powyżej temperatury schłodzonej. Tak więc, jeśli podgrzejesz go do temperatury pokojowej, a następnie włożysz z powrotem do lodówki po upływie połowy czasu, musisz uwzględnić:

  • Czas potrzebny do podgrzania mleka
  • Czas, jaki mleko spędza na zewnątrz lodówki
  • Czas, po którym mleko schładza się z powrotem w lodówce. W zależności od początkowej temperatury, rozmiaru butelki i temperatury lodówki może to potrwać ponad 30 minut.

Im dłużej mleko matki utrzymuje się powyżej temperatur chłodniczych, tym mniej czasu będzie ono opłacalne w lodówce. Wytyczne mówią, że mleko w lodówce może trwać 5-8 dni, ale ten czas będzie znacznie krótszy, jeśli mleko nie zostanie właściwie umieszczone w lodówce natychmiast po odciągnięciu. I odwrotnie, im dłużej mleko pozostaje w lodówce, tym mniej czasu będzie ono żywotne w temperaturze pokojowej . Kontynuuj czytanie, aby uzyskać więcej wyjaśnień i szczegółów.

Długa odpowiedź

W gastronomii temperatury idealne dla hodowli mikroorganizmów nazywane są Strefą Zagrożenia lub czymś podobnym. Różne pokarmy mają różną ilość czasu, którą mogą spędzić w strefie zagrożenia, w zależności od rodzajów bakterii / organizmów, które rosną na nich / w nich.

Po zabraniu żywności do strefy niebezpiecznej skracasz również jej datę ważności w lodówce. Podczas gdy świeże mleko z piersi, które natychmiast wkłada się do lodówki, może trwać 5-8 dni, natomiast butelka spędzona 2 godziny w temperaturze pokojowej może trwać tylko 3-4 dni.

Nie sądzę, że znajdziesz twarde dane o tym, ile dni dłużej butelka wytrzyma w lodówce, na podstawie tego, ile czasu spędził w temperaturze pokojowej. To musiałyby być bardzo kontrolowane eksperymenty, które ostatecznie nie przyniosłyby wiele pożytku.

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, musimy wyciągnąć wnioski z danych, które posiadamy.

Na przykład wiemy również, że jeśli w ogóle zamrozisz odciągnięte mleko, to po jego rozmrożeniu należy je spożyć w ciągu 24 godzin lub wyrzucić.

Więc wiemy:

  • Trzymanie mleka w wyższych temperaturach skraca czas jego działania w niższych temperaturach
  • Trzymanie mleka w niższych temperaturach niekoniecznie zachowuje początkowy maksymalny bezpieczny czas w wyższych temperaturach


Podsumowując , i kilka ogólnych założeń: im dłużej mleko będzie w lodówce, tym szybciej się zepsuje. Jeśli była to lodówka tylko na jeden dzień, to powinno być w porządku przez około 6 godzin. Gdyby był tam przez 5 dni, dałbym to tylko 2 godziny.

Twoja żona nie powinna się martwić, że w ciągu dwóch godzin zużyje mleko w ciągu dnia. Byłbym zaskoczony, gdybyś nie dostał co najmniej czterech godzin. Jeśli jednak temperatura w pomieszczeniu / mleku jest wyższa niż 77 F / 25 ° C, to będzie trwać znacznie krócej niż podane 6 godzin.

Inne czynniki, o których należy pamiętać, które będą miały wpływ na czas przechowywania mleka:

  • Czystość obszaru brodawki przed / podczas pompowania
  • Jak dobrze zdezynfekowane są pojemniki do przechowywania, jeśli można je ponownie wykorzystać
  • Jak dobrze odkażone i utrzymane są części pompy, które stykają się z mlekiem
  • Niezależnie od tego, czy przechowujesz go z tyłu lodówki (ponieważ przód napotyka cieplejsze powietrze za każdym razem, gdy drzwi lodówki są otwarte)
  • Ile podgrzewasz mleko, jeśli „podajesz” je powyżej temperatury pokojowej

Osobiste doświadczenie

Nigdy nie mieliśmy problemów z zepsutym mlekiem w lodówce w ciągu 1-2 godzin. Kiedy mój syn miał mniej niż 1 rok, często zostawialiśmy mu nocną butelkę w łóżeczku. Te, których nie ukończył, nadal będą w porządku 4-6 godzin później. Zwykle nie dawaliśmy mu go ponownie, ale jeśli się obudzi i zdecyduje się dokończyć butelkę, zanim będziemy mieli okazję go zabrać, nigdy nie będzie żadnych problemów. Rzadko, jeśli w ogóle, mleko pozostawało w lodówce dłużej niż 2 dni.

Mieliśmy jednak czasy, kiedy mleko przechowywane w izolowanej chłodziarce z woreczkami z lodem psowało się znacznie szybciej niż się spodziewaliśmy, co sprawiło, że niektóre z naszych dłuższych podróży samochodem były zaskakująco trudniejsze.


1
@Joe Zrobiłem kilka zmian. Daj mi znać, jeśli masz jakieś inne sugestie.

2

Moja żona i ja przeszliśmy przez to z naszym pierwszym dzieckiem. Kopanie w Internecie w poszukiwaniu idealnej „twardej i szybkiej” odpowiedzi. Z naszym synem przyjęliśmy inne podejście (obecnie 7 miesięcy). Po prostu zastosuj zdrowy rozsądek. Powąchaj. W końcu to mleko. Jeśli brzydko pachnie ... to jest.


1
My też to zrobiliśmy. Myślałem, że wstawię to do mojej odpowiedzi, ale chyba nie. Po naszej pierwszej wyprawie bocznej zepsute mleko zaczynamy wąchać każdą butelkę w ramach naszej rutyny.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.