Jak włączyć tatę w proces karmienia piersią?


14

Jestem za dwa-trzy tygodnie. Chciałbym karmić piersią mojego syna wyłącznie przez co najmniej miesiąc lub dwa (w zależności od okoliczności). Moje pytanie brzmi: jak włączyć męża do karmienia piersią? Rozmawialiśmy o nagim przytulaniu podczas karmienia piersią z powodu oksytocyny i kontaktu ze skórą. Ale zastanawiałem się, czy są jakieś inne pomysły. Naprawdę chcę, żeby został uwzględniony!

Odpowiedzi:


12

Cóż za świetne pytanie! Gratulacje dla pierwszego dziecka i decyzji o karmieniu piersią. Jest to o wiele trudniejsze niż myślisz, ale nie poddawaj się, ponieważ jest bardzo satysfakcjonujące. W każdym razie, twój mąż może pomóc:

Przed karmieniem tata może zmienić dziecko i rozebrać je. To da mu trochę czasu na skórę i trochę twarzy. Moje dzieci świeciły na przewijaku - uwielbiały ten jeden raz.

Podczas karmienia tata może głaskać i łaskotać dziecko, aby nie zasypiało. Noworodki często próbują nie zasnąć, aby zjeść wystarczająco dużo. Tata może podać ci trochę wody, herbaty bezkofeinowej lub innego napoju, który ci odpowiada (ponieważ powinieneś przyzwyczaić się pić płyny przy każdym karmieniu, aby utrzymać nawodnienie i mleko płyną) oraz przekąskę, aby powstrzymać głód.

Kiedy dziecko jest większe, może czytać, śpiewać lub grać na instrumencie, aby zabawiać niespokojne dziecko, które nie chce dokończyć karmienia, ponieważ jest zbyt zajęta.

Po karmieniu możesz kazać tacie bekać dziecko, a jeśli twoje dziecko jest jak moje, które miało wypróżnienia przy każdym karmieniu wcześnie, zmień je ponownie. Gdy dziecko zostanie rozbite, tata może go otoczyć i położyć do łóżka lub ustawić na zabawę (nawet noworodki będą miały kilka godzin czujności - miejmy nadzieję, że nie będzie o drugiej w nocy). do łóżka jest WIELKIM nawykiem, do którego należy się teraz włączać, jeśli skończysz karmienie piersią wyłącznie dlatego, że gdy dziecko jest starsze i starasz się wyeliminować nocne karmienie, będzie już przyzwyczajone do taty, która uspokaja.

Jeśli nie karmisz dziecka piersią, jeśli Twoim celem jest promowanie więzi, absolutnie pozwól tacie i dziecku zrobić trochę czasu na skórę. Twój mąż może również nosić dziecko na temblaku lub uprzęży, gdy idzie do dnia, aby uzyskać jeszcze więcej kontaktu. (Myślę, że dla noworodków można stosować tylko nosidełka; uprzęże zwykle wymagają od dziecka kontroli nad głową). Wreszcie możesz zachęcić tatę do kąpieli dziecka. (Mój mąż wziął prysznic z naszymi dziećmi, gdy tylko odpadł im sznur. To był ich szczególny czas. Wszystkie moje dzieci uwielbiały trzymanie ich w ciepłej wodzie, dopóki nie stały się zbyt duże i wiły się, i przeszliśmy na kąpiele, które mój mąż jest nadal odpowiedzialny za.)

Moja ostatnia rada dotycząca tego, jak zaangażować tatę w karmienie piersią, co może być najważniejsze, polega na tym, aby twój mąż cię wspierał. Karmienie piersią noworodka jest bardzo wymagające, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym, dlatego ważne jest, aby mieć przy sobie męża, zachęcać cię, dbać o siebie, gdy jesteś zbyt zmęczony, aby to zrobić sam.


1
Cudowna odpowiedź ( +1ode mnie), tylko jeden zarzut: karmienie piersią jest w rzeczywistości bardzo łatwe . Problem polega na tym, że bardzo doświadczona kobieta pokazuje ci, jak to zrobić od samego początku - i to jest problem w naszym społeczeństwie. Moja rada byłaby następująca: nie daj się zniechęcić pielęgniarkom mówiącym, że nie masz wystarczającej ilości mleka, dziecko nie może być karmione piersią ani cokolwiek mówią! Dosłownie każda matka może karmić piersią. Próbuj dalej. W razie potrzeby uzyskaj pomoc. I rób dłużej niż miesiąc! Do tego czasu przyzwyczaiłeś się i nauczyłeś się relaksować i cieszyć.
sbi

+1 Bardzo dobra odpowiedź. Zgadzam się z sbi, że karmienie piersią jest bardzo łatwe dla większości ludzi. Nie zgadzają się jednak, że „dosłownie każda matka może karmić piersią”. Jednak zdecydowana większość może i karmi piersią, i to naprawdę nie jest trudne.
anongoodnurse

2
Ok, cóż, myślę, że powinienem wyjaśnić, że karmienie piersią jest trudne, jeśli nie 1) niech ktoś pokaże ci, jak to zrobić (nie zrobiłem tego - miałem chrupiącą starą pielęgniarkę, która rzuciła na mnie moim 1-godzinnym dzieckiem po 30 godzin pracy i powiedz „tu jest głodny”, i otrzymałem podobne rady od mojej matki); lub 2) mieć właściwe oczekiwania, co to jest, czego nie miałem. Wiem, że nie jestem jedynym, który nie łatwo go znaleźć na początku (ale zrobił to po raz drugi i trzeci) dla tych dwóch powodów. Myślę, że warto wspomnieć. Czułem się jak wielka AWARIA JAKO KOBIETA, bo wszyscy wokół mnie mówili, że to bardzo łatwe, a jednak walczyłem.
Jax

2
Chciałbym, aby karmienie piersią było łatwe dla każdej kobiety. Pomiędzy problemami wrażliwości, problemami z produkcją i wyczerpaniem karmienie piersią było wystarczająco koszmarem dla mojej żony. Pompowanie zakończyliśmy wyłącznie po kilku miesiącach i było to o wiele łatwiejsze. Poza tym pompowanie byłoby moją sugestią, żeby zaangażować ojca . Pozwoliło mi to nakarmić syna. Kiedy mój syn był bardzo mały, cieszyłem się, że mogłem być zaangażowany w karmienie. W nocy pozwoliło to mojej żonie odpocząć.

1
Moja żona również pompuje wyłącznie i dlatego często karmię dziecko. To dobry czas wiązania, nie wspominając o tym, że moja żona może dłużej spać. (Zgadzam się również, że nie jest to łatwe: w pełni zamierzała karmić piersią, ale pomimo pomocy 3 lub 4 różnych położnych, kilku pielęgniarek, konsultanta laktacyjnego i kilku doświadczonych przyjaciół - nie wspominając już o każdej kombinacji osłon / tub / itp. - to po prostu się nie działo, z pewnością nie wystarczyło na utrzymanie dziecka. Zarówno mama, jak i dziecko skończyło sfrustrowani, płacząc i wyczerpani. Po miesiącu i trochę postanowiła po prostu pompować.)
gregmac

3

Pompowanie to świetny sposób na zaangażowanie ojca (lub rodzica niebędącego w okresie laktacji) w proces karmienia piersią.

Pompowanie zapewnia większość takich samych korzyści, jakie zapewnia formuła:

  • Pozwala drugiemu rodzicowi aktywnie uczestniczyć w karmieniu
  • Umożliwia drugiemu rodzicowi opiekę nad dzieckiem w godzinach snu, dzięki czemu rodzic w okresie laktacji może uzyskać bardzo potrzebny odpoczynek
  • Pozwala karmić niemowlę w czasie, gdy karmienie piersią jest niewygodne (na przykład podczas podróży, gdzie możesz nie chcieć być w ciasnym samochodzie / zatłoczonej stacji benzynowej / samolocie, kiedy przestajesz karmić)
  • Pozwala mieć większą kontrolę nad harmonogramem karmienia dzięki dostępnym butelkom, nawet jeśli rodzic nie jest karmiony

Pompowanie nie jest pozbawione wad. Po pierwsze, musisz kupić pompę, a następnie wszystkie butelki i akcesoria do przechowywania. Może dodać znaczny koszt początkowy, który nie istnieje wyłącznie przy karmieniu piersią. Innym minusem jest to, że niektóre kobiety mają trudniejszy okres produkowania tyle mleka z pompowania, co z karmienia. Wady te można złagodzić dzięki wyborom, takim jak zakup bardziej ekonomicznych przedmiotów, pompowanie w razie potrzeby częściej lub rzadziej

Karmienie młodego niemowlęcia może być bardzo pozytywnym doświadczeniem dla obojga rodziców. Pompowanie pozwala drugiemu rodzicowi być bezpośrednio zaangażowanym w zapewnienie pożywienia ukochanemu maleństwu.


Tak, celowo napisałem tę odpowiedź (i niektóre inne), aby ubiegać się również o nietradycyjne jednostki rodzinne.


Chciałbym również dodać, że nie można wybierać karmienia wyłącznie piersią LUB karmienia piersią / butelką. W pełni popieram sugestię CreationEdge, aby karmić piersią mleko w butelce, aby równo podzielić pracę / korzyść, a jeszcze lepiej zrobić obie te rzeczy. Istnieje kilka twardych rdzennych laktacji, które twierdzą, że splątanie sutków jest zasadniczo gwarantowane, jeśli spróbujesz podać butelkę dziecku, które karmi piersią. Skąd. Karmiłam piersią moje dzieci nawet po powrocie do pracy - w ciągu dnia brały butelki (pompowałam w pracy), a następnie w nocy karmiły się radośnie, bez wahania.
Jax

W rzeczy samej. Kiedy dostanę szansę z powrotem na komputerze, a nie na moim tablecie, zaktualizuję swoją odpowiedź o kilka ostatnich źródeł, które mówią, że pomieszanie sutków tak naprawdę nie jest rzeczą przez pierwsze sześć miesięcy. Myślę, że to właśnie czytałem. Osobiście nie mieliśmy żadnych problemów na przemian.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.