Jak często powinienem kąpać mojego noworodka?


18

On zaczyna dostawać pryszcze. Myśleliśmy, że musimy go kąpać tylko raz w tygodniu, choć nie pamiętam, gdzie to czytamy.

Odpowiedzi:


8

Nie kąpaj małych dzieci zbyt często, zwłaszcza nie codziennie! Istnieje ryzyko rozwoju choroby skóry, takiej jak zapalenie skóry .

W Austrii stowarzyszenie położnych zaleca, aby co tydzień kąpać niemowlęta *, a noworodki i niemowlęta zwykle nie brudzą się tak, że trzeba używać mydeł (i balsamów później) - po prostu pozwól skórze dziecka robić to, co jest zbudowane do zrobienia.

* „I oczywiście w razie potrzeby! :-)

W rzeczywistości myliśmy naszego syna co tydzień, gdy był noworodkiem, używając tylko ciepłej wody i to było w porządku. Teraz, gdy ma 20 miesięcy, umieszczamy go w wannie w odstępach około 3-7 dni (i w razie potrzeby, gdy gra w piaskownicy). Pozwalamy mu przez chwilę bawić się w wannie, a następnie używać miękkiej szmatki z mydłem dla dzieci.


Tak, kąpaliśmy nasze dziecko także raz w tygodniu (lub w razie potrzeby). Jednak około 9 miesięcy zaczęliśmy to robić codziennie - Uwielbiała pluskać się w wodzie. Siedziałaby w napełnionej do połowy wannie dla dzieci przez 30-45 minut, po prostu bawiąc się. Wciąż używaliśmy mydła tylko raz w tygodniu, ale przed drzemką będzie codziennie w wannie.
Swati

14

Czy to może być trądzik dziecięcy ?

Jeśli tak, to nie ma to nic wspólnego z liczbą kąpieli dziecka.

Zasada kciuka torbengb, że mycie go raz w tygodniu, jest w porządku, chociaż wykąpałbym go więcej, ale to prawdopodobnie więcej z powodu presji społecznej, a nie ze względów zdrowotnych. Myliśmy dziecko regularnie myjką z letnią wodą i bez mydła. Organizacja opieki nad dziećmi w Belgii nie przestrzega przed kąpielą z wodą jako taką, ale zaleca, aby unikać używania zbyt dużej ilości produktów do skóry i mydeł. Lepiej jest używać za mało niż za dużo.


5

Przyspieszyliśmy to. Jako niemowlę o wrażliwej skórze kąpaliśmy ją co około 4-6 dni lub „w razie potrzeby” w przypadku tych niezwykłych zdarzeń, które wymagają trochę dodatkowego mydła! Okazało się, że było to wystarczające do ogólnej czystości. W miarę jak była starsza i bardziej aktywna, bardzo powoli zwiększaliśmy częstotliwość kąpieli. W wieku 2 lat kąpiemy ją co 2-3 dni.

Zwróć uwagę, że kiedy mówię „kąpać się”, mówię o lekkim, całkowicie naturalnym mydle, kropce całkowicie naturalnego szamponu i niektórych igraszkach w ciepłej wodzie - nie szorowaniu, szorstkich ściereczkach, szczotkach ani żadnym innym nonsensie.

„Czapeczka kołysankowa”, jeśli w ogóle, zanika z czasem w swoim własnym czasie - nie przejmuj się i nie wybieraj. Trądzik niemowlęcy może być całkowicie normalną reakcją na wprowadzenie mleka mamy, więc też nie przejmuj się - to też minie. Jeśli jednak nie przejdzie, warto skonsultować się ze specjalistą.


3

Wystarczy umyć dziecko 2-3 razy w tygodniu. Możesz zdecydować się na codzienne kąpanie dziecka, jeśli lubi kąpiel lub jeśli pomaga to w rutynowych porach spania. Musisz jednak dbać o to, aby twarz, szyja, dłonie i pupa dziecka były codziennie czyszczone. Nazywa się to „górą i ogonem”.


2

Cóż, odpowiedź brzmi: „wystarczająco często, aby nie dostał pryszczów”. Lub wąchać, czuć lub wyglądać na brudną. To będzie się różnić dla każdego dziecka i środowiska. Raz w tygodniu jest to podstawowa zasada.


2

Pryszcze dziecięce w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z czystością. Może to być trądzik dziecięcy . Moje dziecko miało to przez kilka tygodni i powiedziano nam, że jest hormonalne. Problem z kąpielą noworodka polega na tym, że jego skóra jest bardzo, bardzo delikatna. Jest to tym bardziej prawdziwe, jeśli masz do czynienia z preemie. Sugerowałbym trzymanie się raz w tygodniu kąpieli raz na tydzień i rozmawianie z pediatrą, jeśli trądzik stanie się szczególnie zły lub jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, kiedy zacząć częściej kąpać się.


1

Matthias raz w tygodniu kąpał się (z wyjątkiem eksplozji pieluszek) jako noworodek z czystą wodą. „Trądzik dziecięcy” może oznaczać, że jego skóra jest trochę tłusta, lub może to wynikać z hormonów karmionych piersią. Dopóki jego skóra nie jest tłusta lub w inny sposób „brudna”, wystarczy raz w tygodniu przez pierwsze kilka miesięcy.

Mój syn ma teraz 3 lata, a kąpiele przychodzą codziennie, ponieważ codziennie ma przy sobie piaskownicę, ogród itp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.