Dlaczego nasze niemowlę nie przestaje płakać na siedzeniu samochodu?


17

Mamy 2-miesięczne dziecko, które zacznie płakać, gdy tylko umieścimy ją na siedzeniu samochodu i absolutnie nie przestanie, dopóki się z niego nie wyłączy. Przed jazdą samochodem można ją było nakarmić i zasnąć nową pieluchą, i to nie ma znaczenia. Niemal natychmiast będzie płakać. Posysanie smoczka pomaga, ale częściej niż nie, smoczek wypada po kilku minutach.

W rzeczywistości nasza najstarsza córka działała w podobny sposób i nie zatrzymała się, dopóki nie mieliśmy jej przodem do twarzy. Myśleliśmy, że może to być fotelik samochodowy, ale nasz pediatra mówi, że byłoby to bardzo niezwykłe. Moja żona i ja rozmawialiśmy o wypróbowaniu nowego fotelika samochodowego, ale to mnóstwo pieniędzy na wypróbowanie czegoś niesprawdzonego. Doszło do tego, że nie chcemy już jej nigdzie zabierać. Wsparcie!


To jest dokładnie nasz syn ...
David Oneill

Moje dziecko ma 9 miesięcy i właśnie zaczęło tak krzyczeć 2 dni temu. Wcześniej kochała swój fotelik samochodowy .... Nie mogę tego

Mój drugi syn ma teraz 1 jeszcze płacz i krzycz od urodzenia. Teraz zmieniliśmy fotelik samochodowy, ustawiliśmy go twarzą do przodu, daje zabawki, karmiony lub nie karmiony ... itd. Nadal nie działa. Płacze od A do Z nonstop. Mój mąż n boli mnie głowa za każdym razem, gdy idziemy gdziekolwiek. Bardzo potrzebuję pomocy.

Moje stare 11-miesięczne płacze, gdy tylko umieściliśmy ją na siedzeniu samochodu. Stało się to w wieku około 1 miesiąca i coraz gorzej, gdy się starzeje. Teraz płacze, aż zwymiotuje. Próbowaliśmy wybrać się w podróż, ale wszystko, co musieliśmy zawrócić po godzinie jazdy.

Ponieważ wydaje się to być dość powszechnym problemem i wspomniałeś o wygórowanych kosztach, aby nie wypróbowywać innego fotelika samochodowego: używane foteliki samochodowe są niesamowicie tanie (czasami nawet za 10 USD) Jeśli chcesz spróbować, jeśli jakiś przedmiot jest lepszy dla twojego dziecka, ale nie stać mnie na pieniądze, idź z drugiej ręki.
Peter - Unban Robert Harvey

Odpowiedzi:


16

Wiele osób choruje na ruch podczas cofania na dowolny okres czasu. Podejrzewam, że może tak być w przypadku twojej córki, ponieważ jej starsza siostra poradziła sobie lepiej, gdy była skierowana do przodu. Jeśli tak jest, w momencie, gdy twoja córka uderza w fotelik samochodowy, wie, że nadchodzi straszne uczucie, ale nie wie, dlaczego i jak ci powiedzieć.

Sprawdziłbym to, ustawiając twoją córkę przodem do siebie na małą wycieczkę (skorzystaj z parkingu, jeśli twoja lokalizacja nie pozwala dzieciom w wieku twojej córki stawać przodem na publicznych ulicach). Jeśli dobrze sobie radzi z przodem, masz wybór między lekiem na chorobę lokomocyjną, a z reguły twarzą do niej; Jestem pewien, że zarówno przepisy dotyczące fotelików samochodowych w Twojej okolicy, jak i porady pediatry byłyby podstawą tej decyzji.

Oto link do przepisów dotyczących fotelików samochodowych w stanach USA.


Tak, mieliśmy ten sam problem, kiedy nasza córka była trochę starsza - nienawidziła samochodu, dopóki nie usiadła, by mogła zobaczyć przez okno. (Chociaż wątpię, że w tym momencie jest to problem). Chociaż być może widzenie rodziców z przodu również uspokoi. Może ona nie lubi hałasu samochodu?
Benjol

2
Nie można legalnie postawić 2-miesięcznego przodem do kierunku jazdy. 1-latek może legalnie być zwrócony przodem do kierunku jazdy. Znam co najmniej jednego 1-latka, który był odwrócony przodem do kierunku jazdy, mimo że najlepszą praktyką jest odwracanie się twarzą do wieku od 2 do 4 lat. Jednak nie wierzę w udzielanie nielegalnych porad.
justkt

9

Obie nasze córki to zrobiły i nie był to tylko fotelik samochodowy, ale także wózki dziecięce. Nienawidzili być w coś przywiązani. Zadbaliśmy o to, aby paski nie raniły ich w żaden sposób. Jedną z rzeczy, które zasugerował nasz pediatra, było upewnienie się, że nie karmimy ich przed umieszczeniem w wózku lub foteliku samochodowym, ponieważ pozycja siedząca może być niewygodna z pełnym brzuchem.

Jednak moją teorią było to, że po prostu nie chcieli zostać postawieni, oddzieleni od mamy. Moja żona jest mamą pozostającą w domu, a dziewczyny były przyzwyczajone do bycia wokół niej przez cały czas, a jeśli czegoś potrzebowały, mogły płakać (w wieku 0-6 miesięcy), a mama mogła to naprawić - z wyjątkiem fotelik samochodowy. Myślę, że moje dziewczyny były zdenerwowane, ponieważ chciały być trzymane, i wiedziały, że mama siedzi obok nich, ale ich nie odbierze.

Staliśmy się niemal antyspołeczni w tych okresach życia naszych dziewcząt, ponieważ jazda samochodem z nimi niemal doprowadzała nas do szaleństwa.

Pewnego dnia w końcu nagrałem swoją drugą córkę w samochodzie. To była 45 minut jazdy samochodem, a ja nawet nie żartuję - cały czas tak krzyczała . Popełniliśmy błąd, gdy podjechaliśmy i próbowaliśmy ich pocieszyć - tak, przestali płakać, gdy tylko je wynieśliśmy, ale potem musieliśmy je odłożyć, aby zakończyć naszą podróż, a krzyki były 10 razy gorsze. Jeśli mieliśmy wybrać się na wycieczkę, najlepiej było zrobić to jak najszybciej. Brzmi to surowo, ale zadbaliśmy o to, aby wszystko na siedzeniu (próbowaliśmy też różnych siedzeń) było wygodne, nie było bólu itp. Naprawdę wierzę, że byli po prostu wściekli, że nie podnosiliśmy ich, gdy płakali - w rzeczywistości zadzwoniłem nawet do mojej 3-miesięcznej córki zepsutej na jednej lub dwóch z tych podróży! :)

W końcu z tego wyrosły. Nasza pierwsza urodzona nadal tak robiła, dopóki nie skończyła około 14 miesięcy (nawet w foteliku przednim). Nie konsekwentnie, ale kiedy dostała w myśl, że chce z fotela samochodowego, będzie krzyczeć przez resztę podróży.

Myślę, że to naprawdę nie jest odpowiedź, ale raczej „nie jesteś jedyny”. Nie mogę przestać się zastanawiać, czy dzieci, które są w pobliżu swoich mam przez cały czas, są bardziej podatne na to?

Musiałem też udostępnić nagranie , aby inni mogli dręczyć tak jak ja ... Po prostu podkręć głośność i powtarzaj przez 45 minut;)

Edytuj grudzień 2015 r. Powinienem dodać, że mieliśmy trzecie dziecko po tym, jak napisałem tę odpowiedź, i podróżował dokładnie w tym samym foteliku samochodowym, co nasze pierwsze dwoje dzieci - nigdy nie krzyczał ani nawet nie wkurzał się. To prowadzi mnie do przekonania, że ​​nie było to spowodowane niewygodnym fotelem samochodowym, ale bardziej osobowością naszych pierwszych dwójki dzieci.


1
To nagranie brzmi bardzo podobnie do tego, co robi mój mały facet. Nie jestem pewien, dlaczego rozkłada się w foteliku samochodowym. Miło wiedzieć, że nie jestem sam.
Kelly,

2
Mam też kilkoro dzieci i muszę powiedzieć, że ta osobowość z pewnością może być problemem, nawet jeśli chodzi o niewygodne miejsce. To, co jedno dziecko uzna za całkowicie tolerowane, bardziej wrażliwe dziecko wykaże reakcję. Mam 2 chłopców. Ubiera się dobrze. Drugi cały czas działa tak, jakbym torturował go sztywną odzieżą i krawatami. Oboje mają na sobie tę samą, dobrze dopasowaną odzież. Jeden jest o wiele bardziej wrażliwy na wszystko, co uważa za niewygodne, zawsze tak było, więc zawsze jest to możliwe. Myślę, że jest też coś wspaniałego w 3 dzieciach, moje było marzeniem o przejażdżkach samochodowych. ;)
trzy razy

7

Czy masz w samochodzie lusterko - takie, które mocuje się do zagłówka, abyś mógł zobaczyć dziecko? Kiedy zdemontowałem lustro, mój syn znacznie lepiej płakał na siedzeniu samochodu. Lustro powoduje pewne zniekształcenie perspektywy i wydaje mi się, że mylące jest dla nich patrzenie w odwrotną stronę. Wyjąłem również zagłówek bezpośrednio za siedzeniem samochodu, co pomogło mu lepiej widzieć przez tylne okno.


1
To jest dobry pomysł. Zdjęcie lusterka dodaje trochę więcej mentalnego dystansu, bo przecież mama nie może teraz pomóc, bo prowadzi. Ponadto twierdzę, że możliwość sprawdzenia dziecka jest negatywnym czynnikiem bezpieczeństwa - po prostu zaakceptuj, że nie możesz teraz pomóc i skoncentruj się na prowadzeniu samochodu. W razie potrzeby powinieneś zatrzymać się i zatrzymać przed skupieniem się na dziecku.
Torben Gundtofte-Bruun

4

Zdaję sobie sprawę, że to stare pytanie, ale chciałem dodać, że dzieci z refluksem mogą czasami stać się bardziej niewygodne w fotelikach samochodowych w zależności od kąta siedzenia. Moja córka miała cichy refluks i była dość nieszczęśliwa w swoim dziecięcym foteliku, aż w końcu przenieśliśmy ją na większe siedzenie i była w stanie usiąść bardziej pionowo. Wiem, że wielu rodziców dzieci z refluksem powie Ci, że umieszczenie ich dzieci w fotelach samochodowych pomogło cuda, ale nie jest to prawdą dla wszystkich dzieci.


Wpłynęło to na wszystkie nasze trzy dzieci, potwierdzone diagnozą lekarzy dotyczącą refluksu. Na szczęście oznaczało to, że mogliśmy bezpiecznie trzymać dzieci tyłem do kierunku jazdy i po prostu ulepszyć do większego fotelika. Wpłynęło to tylko na nich w ich nowo narodzonym foteliku.
Alex

2

Jedną z rzeczy, która wydaje się pomagać naszemu 4-miesięcznemu dziecku, jest pokrycie jego fotelika lekkim prześcieradłem lub kocem. Pomaga mu to czasem zasnąć.


2

Nasza córka jest nieco szczęśliwsza, kiedy ma wyższe miejsce, gdzie może zobaczyć więcej. W przypadku fotelików dziecięcych można to czasem osiągnąć, kupując podstawę, którą zamontujesz na stałe i zatrzaskujesz i zdejmujesz, w przeciwieństwie do samej opaski. Ponieważ nie wspominasz, jaki to rodzaj siedzenia, nie można powiedzieć, czy jest to czynnik, czy nie.


1

Moja córka krzyczała na siedzeniu samochodu od około 1 miesiąca do około 4 miesięcy. Nie mogła zasnąć na siedzeniu samochodu z powodu swojego odruchu Moro. Więc jeśli spróbuję jechać gdziekolwiek w czasie drzemki, będzie się przemęczona i krzyczy. Patrząc wstecz, taki produkt jak Swaddle Me, który pozwala na bezpieczne przewijanie w uprzęży, pomógłby w tej sytuacji. Ilekroć noworodek nie śpi, zwykle jest głodny, więc gdybym próbował prowadzić moją córkę, gdy nie była zmęczona, płakałaby, ponieważ była głodna. To było dość nieszczęśliwe.

W wieku 4 miesięcy była wystarczająco dorosła, aby się obudzić w czasach, gdy nie była głodna, a także na tyle duża, by chwytać i bawić się ustami. Była także na tyle duża, że ​​jej odruch Moro osłabł do tego stopnia, że ​​mogła spać bez opuszki. Po 4 miesiącach mogłem albo podać jej zabawkę podczas krótkiej podróży samochodem, albo zasnąć. W tym momencie sytuacja znacznie się poprawiła.

Jako roczek moja córka wciąż narzeka na siedzeniu samochodu, jeśli jest głodna i nie ma przekąski, ale poza tym może być zadowolona.


0

Odpowiedź jest stara, ale na wypadek, gdyby inni wciąż szukali pomocy w podobnych kwestiach, chciałbym dodać, że problem może być w foteliku samochodowym. Dałem wszystkie wskazówki mojemu jednemu dziecku, a on tylko płakał. Kiedy wyrósł z fotelika dziecięcego w ciągu roku i przeszliśmy na ukryty stół, zatrzymał się, jak natychmiast. Żałuję tylko, że nie zdawałem sobie sprawy, że był po prostu naprawdę niewygodny. Foteliki dla niemowląt mają tendencję do mniejszej wygody niż kabriolet, wyściółka nie jest tak ładna, kształt skorupy jest dziwny. Robią kabriolety, które mogą być używane od 5 funtów w górę, więc narodziny do prawdopodobnie około 4-5 lat, w zależności od wzrostu dziecka. Ten, który mam teraz, jest używany przez moją 3-letnią dziewczynkę i nie oczekuję, że wyrośnie ona przed szóstym rokiem życia i zaczyna się od urodzenia.

Radzę wypróbować rozkładane siedzenie, jeśli używasz niemowlęcia. I tak musisz zaktualizować, jeśli obecnie używasz niemowlęcia, więc warto go wypróbować. Jeśli to nie pomoże, możesz ją zachować, gdy twoje dziecko jest większe, ale jeśli to działa, to błogosławieństwo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.