Ile powinienem wchodzić w interakcje z moim noworodkiem?


23

Mam 2-miesięczne dziecko. Moja żona i ja opiekujemy się nim wspólnie. W miarę dorastania jego czas snu skraca się. Czasami, z powodu naszych harmonogramów, chcemy, aby spał, ale dziecko wciąż nie śpi i wydaje się, że chcemy, abyśmy nadal z nim współdziałali.

Czy więcej interakcji pomoże dziecku?


11
Prawdopodobnie będziesz musiał dostosować swoje harmonogramy, aby uwzględnić czas dla nowej osoby w rodzinie. Harmonogramy pracy mogą być sztywne, ale prawie wszystko inne można dostosować do nowego życia. Zaakceptuj, że twoje życie nie jest na razie „o tobie”. Rodzicielstwo oznacza również poświęcenie.
Torben Gundtofte-Bruun

1
Rozmawiaj non-stop. Wyjaśnij, jak robić naleśniki, jak działa toaleta, ile śmieci to śmieci! Opowiedz swój dzień maleństwu. Stąd pochodzi język. Śpiewaj też!
Marc

Odpowiedzi:


26

Tak, im więcej interakcji ty i twoja żona z dzieckiem, tym lepiej!

Niemowlęta uczą się w fenomenalnym tempie, a im więcej bodźców otrzymują, tym bardziej są w stanie poznać otaczający ich świat. Badania wykazały, że istnieje związek między czytaniem rodziców a małymi dziećmi i nawykami czytania:

Wspólne czytanie książek po 4 miesiącach nie przewidywało późniejszego ekspresyjnego języka, ale było to związane z dzielonym czytaniem książek po 8 miesiącach, co wskazuje, że nawyk czytania może zostać ustalony i utrzymywać się, dopóki niemowlę nie będzie bardziej gotowe do korzystania z edukacji dzięki wspólnemu czytaniu książek .

Zwiększone interakcje z dzieckiem pomagają nauczyć niemowlę rozpoznawać ciebie i twoją żonę. Te interakcje doprowadzą również do tego, że twoje dziecko będzie dawało swój pierwszy prawdziwy uśmiech w ciągu najbliższych kilku tygodni, i zaufaj mi: to nie jest coś, czego nie możesz przegapić! :)

Regularne dotykanie i masowanie dziecka może przynieść znaczące korzyści.

Nawet jeśli nie zobaczysz olbrzymiego poziomu reakcji u 2-miesięcznego dziecka, im więcej będziesz w nim współdziałać, tym lepiej będziesz w rozpoznawaniu mowy ciała dziecka i innych wskazówek, czy jest szczęśliwy, zadowolony, głodny, niewygodny lub po prostu znudzony.


12
ma absolutną rację, chociaż należy zauważyć, że interakcja z dzieckiem nie musi oznaczać nic innego. Kiedy mój syn był w tym wieku, często kodowałem podczas karmienia piersią lub czytałem mu dowolną książkę techniczną, którą czytałem (są zbyt młodzi, aby przejrzeć treść, 2mo po prostu lubi z tobą rozmawiać). Położyłem go na łóżku obok siebie, składając pranie i po prostu z nim rozmawiając. Pracowałbym w kuchni z jednym ramieniem, mój syn w drugim, i rozmawiałem z nim o tym, co robię, o pogodzie na zewnątrz itp.
HedgeMage

4
kodowane podczas karmienia piersią - mam nadzieję, że twój pracodawca dał ci medal! To wyczyn. Ale tak, mówienie o codziennych sprawach działa dobrze, sprawia, że ​​dziecko czuje się w towarzystwie i utrzymuje twoje zdrowie psychiczne. „Baby talk” nie jest wymagane :-)
Torben Gundtofte-Bruun

4
Tak. Graj, rozmawiaj, śpiewaj, czytaj, łaskocz, przytul, a jeśli nie masz na to czasu, zanieś dziecko na nosidełku lub nosidełku.
Lennart Regebro

@Lennart, tak, +1 za nosidełka. Dzięki nosidełku i dziecku skierowanemu do przodu możesz zająć się wieloma rzeczami i są bardzo szczęśliwi.
Benjol

Dobra odpowiedź, nie mam dość mojego dziecka. Zawsze ją całuję i masuję jej dłonie i stopy. To niesamowite, że nie mogę znaleźć czasu na nic innego poza człowiekiem. Mogę się zgubić godzinami, kochając swoje maleństwo :)
Tony,

9

Głosowałem za odpowiedzią Beofett powyżej, ponieważ zawiera ona świetne informacje. Chciałbym tylko dodać, że możesz poświęcić dziecku uwagę, nawet gdy robisz inne rzeczy, po prostu opowiadając o tym, co robisz. Porozmawiaj z nim, jakbyś w pełni wierzył, że rozumie wszystko, co mówisz (zwykle rozumieją o wiele więcej niż potrafią wyrazić z powrotem, a nawet jeśli tego nie robią, angażuje ich małe mózgi i pomaga im uczyć się języka po drodze). Od czasu do czasu dodawaj pytania i przerywa mu ruch. Kiedy odpowiada „goobleck goblah”, możesz odpowiedzieć takimi rzeczami, jak: „wow! Naprawdę?” jeśli chcesz, co wprowadza go w rytm rozmowy, a także język.

Kiedy robisz rzeczy w domu i rozmawiasz o nich (czy to zmienia pieluchę, czy sieka marchewki), uczy się dźwięków, które łączą się, tworząc słowa, a potem rzeczowniki i czasowniki, zwłaszcza te, których najczęściej używasz. Ponadto pomoże ci poświęcić mu czas i uwagę, której potrzebuje, jednocześnie wykonując codzienne zadania.


8

Pamiętaj, że rozwija się tutaj nie tylko dziecko: ty i twoja żona również dowiaduje się, na czym polega rodzicielstwo. Tak samo jak czytanie książek, podobnie jak wszystko inne, potrzeba praktyki, aby rozwinąć dobre nawyki i wiedzę. Czas, który spędzasz teraz, rozmawiając z dzieckiem, słuchając go i reagując na niego, dotykając go, czytając mu itd., Pomaga ci również się rozwijać. Buduje w tobie nawyki zachowania i cierpliwość, z których będziesz nadal korzystać przez lata, szczerze.


5

Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że nigdy nie możesz spędzać zbyt dużo czasu ze swoim dzieckiem lub dziećmi, o ile pozostawiasz im wolność, której chcą i potrzebują.

I choć wydaje się, że wiele osób myśli (niestety słyszałem to zbyt często), że „w pierwszych latach one [dzieci] i tak nie zdają sobie z tego sprawy”, rozwój dziecka jest bardzo szybki i im więcej czasu spędzaj z nim / nią, tym więcej widzisz drobnych różnic i postępów, to ciągle robi.
Ważne jest, aby z nimi rozmawiać, bawić się z nimi, dotykać ich i dowiedzieć się, jaka osobowość dołączyła do twojej rodziny.

Trudno więc znaleźć równowagę. Nasz syn był (kiedy był dzieckiem i nadal jest ) bardzo aktywny i bardzo zainteresowany wszystkim. Musisz dowiedzieć się, w jaki sposób dziecko pokazuje ci, że potrzebuje uwagi i kiedy może również odpocząć (może nawet bez snu). I każde dziecko może mieć inny sposób na powiedzenie rodzicom, czego chce.

Wiem, że może być bardzo, bardzo ciężko, jeśli nie śpisz wystarczająco długo lub nawet przez wiele miesięcy, a dziecko nie szanuje tego i wymaga Twojej uwagi, jeśli jesteś wyczerpany. W tak trudnych chwilach możesz się nawet rozgniewać, ponieważ potrzebujesz odpoczynku. Ale musisz powiedzieć sobie bardzo wyraźnie, że dziecko robi to, co czuje i potrzebuje, i że nie stara się rozzłościć celowo.

Ty może spróbować „nałożyć” harmonogram na dzień dziecka, ale to zależy od wielu okoliczności, jeśli to będzie sukces, czy nie. W wielu aspektach będziesz musiał dostosować się do codziennego rytmu swojego dziecka.


4

Wygląda na to, że twój maluch się budzi, kiedy myślisz, że powinien spać. Potrzebuje trochę czasu, aby noworodek przyzwyczaił się do cykli dnia i nocy, które przyjmujemy za pewnik, ale z czasem twoje dziecko będzie spało dłużej w nocy, dopóki nie będzie spało przez całą noc.

Jeśli chcesz pomóc dziecku w dostosowaniu się do cykli dziennych / nocnych, możesz spróbować:

  • jasne światło i świeże powietrze rano (może pójść na spacer?)
  • dużo interakcji i stymulacji w czasie czuwania w ciągu dnia
  • ciemno, cicho i spokojnie podczas przebudzenia / karmienia / zmiany pieluchy w nocy

Niektóre dzieci zaczynają spać w nocy po 3 miesiącach, 70% dzieci śpi w nocy przez 9 miesięcy, a inne mogą trwać rok lub dłużej. (http://www.babycenter.com/408_when-can-my-baby-start-sleeping-through-the-night_1368534.bc)

Jest tu kilka dobrych informacji: http://www.parentingscience.com/baby-sleep-requirements.html


3

Mały dodatek do innych odpowiedzi: Kuszące jest, aby pozwolić dziecku zasnąć w twoich ramionach, zamiast je odkładać, ale naprawdę dobrym pomysłem jest pozwolić im nauczyć się, jak sypiać same.

To naprawdę pomoże później uniknąć problemów ze snem.


1

Rozmowa z dzieckiem i interakcja są niezwykle ważne. Chociaż ma 2 miesiące, pomoże mu to w rozwoju emocjonalnym i językowym, gdy dorośnie. Opóźnienie mowy jest jednym z typowych problemów, z jakimi borykają się rodzice, gdy ich dzieci nie zaczynają mówić przed ukończeniem 18 miesięcy.

Rozmowa z dzieckiem, gdy jest ono jeszcze dzieckiem, przynosi wiele korzyści. Oto niektóre z powodów, dla których powinieneś od razu zacząć z nim rozmawiać!

Korzyści z rozmowy z dziećmi


-2

Czytam książkę Chantal de Truchis i spodziewam się dziewczynki za półtora miesiąca. Zaleca, aby pozostawić dziecko w spokoju i pod jego okiem lub pod nadzorem na długie okresy każdego dnia, jako sposób na jego rozwój. Zdecydowanie się z nią zgadzam. Trzeba powiedzieć, że jej książka oparta jest na wieloletnich doświadczeniach prowadzonych w instytucji w kraju Europy Środkowo-Wschodniej.

Naprawdę wierzę, że dziecko potrzebuje czasu, aby się rozwijać. Czas na odkrycie, czas na samodzielne robienie rzeczy. Pod żadnym pozorem nie należy wprowadzać dziecka w przedmioty, których nie umie obsługiwać, aktywować, włączać, wyłączać itp. Nie należy również pomagać dziecku obracać jego ciałem, wstawać, chodzić, itp. Dzieci, którym pomaga się, stają się bardziej zależne w przyszłym życiu.

Jest tu mnóstwo rzeczy do powiedzenia. Główną ideą byłoby obserwowanie i nie interweniowanie tak często, jak to możliwe. Oczywiście musisz rozmawiać, dotykać, karmić itp., Ale niezależność ma takie znaczenie ...

Żadne dziecko nie powinno otrzymać żadnego narzędzia, którego nie rozumie przed ukończeniem 2,5-3 lat. Nie powinien on również znajdować się w sytuacji, w której nie będzie mógł sam się wydostać. Unikaj więc doprowadzania go do drugiego stopnia schodów, jeśli on / ona nadal przechodzi do pierwszego przez siebie. Unikaj pomagania mu w wstawaniu. Lub położyć się na jego klatce piersiowej. Zyska to wszystko z czasem, wcześniej niż się spodziewasz, ale w odpowiednim czasie.


2
Jestem pewien, że uważasz, że tak należy postąpić, ale uważam także (nie czytając książki), że być może ten autor został źle zrozumiany. Pielęgnacja jest tak samo ważna jak karmienie, kąpiel lub dbanie o bezpieczeństwo dziecka. Umożliwienie dzieciom nauki niezależności jest tym, co robią wszyscy dobrzy rodzice. Można tam dotrzeć wieloma ścieżkami. Ścieżka Truchisa, jak ją opisałeś, wydaje mi się bardzo skomplikowana. Zanim zdecydujesz się na tę konkretną ścieżkę, przeczytaj książki. Gratulacje dla dziecka i witamy!
WRX,

1
Dodałbym drugi komentarz Willow - jest to sprzeczne ze wszystkim, co czytamy przed pierwszym. Daliśmy naszym dzieciom okresy samotności, ale było to więcej dla nas i dla naszego rozsądku :-) Zapewniliśmy wsparcie i pomoc we wszystkich rzeczach, o których wspominacie - aby wasze dzieci wiedziały, że mogą robić rzeczy, ale zawsze będą mieć wasze wsparcie o wiele ważniejsze.
Rory Alsop

Czy możesz wyjaśnić, czy twoja odpowiedź ma dotyczyć noworodków? Jak napisano, wydaje się to wyjątkowo sprzeczne z zaleceniami dotyczącymi opieki nad noworodkiem, ale może dotyczyć malucha.
Pirotechniczne,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.