Jak upewnić się, że nie pomieszam identycznych bliźniaczych noworodków?


41

Myślę, że wszystkie dzieci wyglądają podobnie, nawet jeśli nie są identyczne. Muszę wymyślić strategię na następne kilka miesięcy.


36
Zły będzie bródką i złowrogim śmiechem
Dave

5
@dave Nie, zły jest tym, który tak opisuje swojego brata. :)
Iterator

Dopóki nie zauważysz różnicy, czy to naprawdę ma znaczenie?
tomjedrz

4
Zainwestuj w tatuaże
DA01

1
Poszukaj moli. Możesz także ogolić maleńką kreskę we włosach, dopóki nie rozwiniesz tej normalnej umiejętności rodzicielskiej polegającej na poznawaniu, kto jest kim. Włosy dla dzieci potrzebują pełnego roku, aby urosnąć w coś, co można w ogóle stylizować, co prawdopodobnie wystarcza, aby znaleźć inny gwarantowany sposób ich rozróżnienia. Zakładam, że DA01 żartuje na temat tatuażu, ale nie mam bliźniaków. Moja córka przyjaźni się z bliźniakami i przez lata bardzo trudno było je rozdzielić, dopóki nie powiedziano mi, że ma na szyi mały pieprzyk. Poza tym pieprzem, którego nie można powiedzieć. I uwielbiają zgadywać
Kai Qing

Odpowiedzi:


45

Moja żona i ja zmagaliśmy się z tym problemem z naszymi bliźniakami, którzy mają teraz cztery lata. Kiedy po raz pierwszy przywieźliśmy je ze szpitala do domu, trzymaliśmy na nich małe opaski przez pierwsze tygodnie, dopóki nie zaczęły ich przerastać. Następnie pomalowaliśmy ich duży palec u nogi innym kolorem, dzięki czemu mieliśmy niezawodny sposób na śledzenie - lakier do paznokci nie odpadał łatwo, a nawet gdy zaczął odpadać, zwykle pozostawiał ślady koloru przez chwilę. Po kilku miesiącach udało nam się zidentyfikować niewielkie różnice (małe pieprzyki, różne wzory wirowania ich włosów itp.), Których moglibyśmy użyć, a kiedy byliśmy pewni, że różnice pozostały, przestaliśmy malować paznokcie.

Studiowałem filozofię na studiach, a moja żona jest językoznawcą, więc poza tym, że jestem dwojgiem ludzi z zawodów, którym nigdy nie powinno się wychowywać identycznych bliźniaków (fizycy to kolejna grupa, której również należy zakazać, ponieważ ich podręczniki są podobnie wypełnione „eksperymentami myślowymi” „co bardziej trafnie można by określić jako„ podwójne tortury ”), mieliśmy również obsesję na punkcie egzystencjalnych implikacji działania imion i tego, co się stanie, jeśli się pomieszają.

Jeśli zdecydujesz się na lakier do paznokci, zdecydowanie upewnię się, że kupię markę, która jest nietoksyczna i nie przesadzę, ponieważ mało rosnące paznokcie muszą oddychać - możesz zmienić, który lakier malujesz za każdym razem. Ponadto - i to jest bardzo, bardzo ważne - musisz osiągnąć porozumienie ze swoim partnerem, że żadne z was nigdy, nigdy, NIGDY nie „żartuje” z drugiej strony i celowo je zmieni. :)


Przywieźliśmy lakier do paznokci na wypadek, gdyby nasze bliźniaki okazały się identyczne. Okazało się, że nie potrzebowaliśmy go (wyglądali zupełnie inaczej, oczywiście bratersko), ale cieszę się, że tam był. Mieliśmy też tendencję do ubierania ich w różnych kolorach - obie dziewczynki, ja, byłem ubrany na żółto i zielono, a L na fioletowo-niebiesko. To ogromnie pomogło naszym krewnym.
Ethel Evans

2
Chyba masz na myśli psychologów zamiast fizyków. Fizyka obejmuje bardzo małe bliźniaki, których psychologia je kocha.
Paul de Vrieze

17
O nie, ma na myśli fizyków. Lubimy stawiać jednego bliźniaka na statku rakietowym, a drugiego pozostawić. Następnie zabieramy ten na statku rakietowym z powrotem na ziemię i przez dekady mamy obsesję na punkcie tego, który powinien być starszy. Brzmi dziwnie, gdy tak to
ujmujesz

Taką strategię zastosowaliśmy również w przypadku naszych identycznych dziewcząt. Nie sądzę, aby były już identyczne (3,5 lat), ale inni mówią mi, że trudno je rozróżnić. Może po prostu pamiętam, jak je ubrałem rano?
pjmorse

1
„małe rosnące paznokcie muszą oddychać” [potrzebne źródło]
bjb568 26.04.15

5

Nawet identyczne bliźniaki nie są dokładnymi kopiami siebie. Istnieją różnice!

Spójrz na te różnice, nawet niewielkie, i pamiętaj, że Bob ma węższy paznokieć, a Ben urodził się z dłuższymi włosami. Alice ma dołek na lewym policzku, Denise ma na prawym ramieniu.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, nadal możesz oznaczyć bliźnięta, jak wyjaśnia @Bill.


8
Chociaż to prawda, nauczenie się rozróżniania zajmuje trochę czasu. Do tego czasu odrobina lakieru do paznokci to świetny pomysł.
cabbey

1
Wiele z tych małych rzeczy jest jednak naprawdę trudnych do zauważenia w locie. Mogę odróżnić nasze dziewczyny, jeśli słyszę, jak rozmawiają, ale jeśli widzę, jak biegną do mnie i mówią tylko „Tato!”. Nie będę wiedział, kto jest kim przez kilka minut - i nie będę mógł sprawdzić moli.
pjmorse

5

Nie jestem rodzicem identycznego bliźniaka, ale ja sam. Mój brat i ja jesteśmy tak identyczni, że nawet nasi rodzice i pięciu (tak, pięciu) starszych braci nie mogą nas często rozróżniać. Oczywiście celowo noszymy podobną odzież, a także jesteśmy bardzo podobni pod względem osobowości.

Kiedy się urodziliśmy, nasi rodzice byli przygotowani na bliźnięta i właściwie po prostu złapali nietoksyczny marker i narysowali małą gwiazdkę na ręce mojego brata (starszej) i utrzymywali ją przez kilka miesięcy.

Niepowiązanym faktem jest to, że z jakiegoś powodu mamy to samo imię. I tak naprawdę przez połowę tego czasu nazywamy się, chociaż używamy również naszych drugich imion.


4
Masz takie samo imię jak twój bliźniak? Teraz , że jest okrutny. :)
Anopleksjan - Przywróć Monikę

2
Naprawdę ciekawi mnie, jak podzieliłeś się tym samym imieniem! Kto o tym pomyślał i dlaczego!
uczeń 101

4

Aby dodać do powyższych komentarzy, użyj kolorów i wzorów odzieży. Poniższa lista rozwijała się z czasem, często w oparciu o kolory, do których przyciągnęli nasi chłopcy w młodym wieku. Od około 3 miesięcy Twin B zawsze sięga po żółte zabawki i ubrania.

W naszym domu obowiązuje niepisana zasada, która:

Twin A zawsze nosi niebieskie, zielone, brązowe, jednolite kolory i / lub cokolwiek innego ze szczeniakami, ciężarówkami lub supermanem

Twin B zawsze nosi żółcienie, czerwienie, pomarańcze, paski i / lub cokolwiek innego z małpami, sprzętem sportowym lub batmanem.


3
Kierujemy się podobną zasadą, chociaż nie zapobiegamy, aby nasi chłopcy wybierali „niewłaściwe” kolory, jeśli tak właśnie wybierają ... co powoduje, że są to dość mylące dni dla nas i ich nauczycieli. :)
Bill Clark

Nawet teraz, kiedy mają dopiero rok, robi się mylące, gdy ktoś stawia tego SuperJana na niewłaściwym chłopcu. :)
Amy Patterson

2

Kiedy bliźniaki rodzą się po raz pierwszy i powstają ich ślady, są to jedna z twoich najlepszych gwarancji wyjątkowości. Będą one również skarbem dla waszych dzieci, więc zachowajcie je, a może z czasem stwórzcie nowe. To zajmuje chwilę i jest o wiele łatwiejsze niż stresowanie się tym, jak są ubrani lub inaczej ozdobieni.


0

Mam trojaczki, z których dwie są identyczne. Jest bardzo mało prawdopodobne, że nie będzie można ich rozróżnić. Jeśli dzielą łożysko, prawdopodobnie urodzą się z różną wagą i zawsze będą nieco inne.

Po urodzeniu mojego mniejszego zaintubowano raz i umieszczono cewnik do żyły pępowinowej - więc płacz (głos) jest inny, a pępek inny. Nie trzeba było długo szukać różnic, takich jak piegi. Dzieci zwykle rodzą się z plamami na skórze utworzonymi w macicy, które blakną później. Jeden z naszych identów miał wielką kropkę na czole.

Kiedy się urodzą, po prostu dokładnie sprawdź ich skórę, a prawdopodobnie znajdziesz znaki wyróżniające. W przeciwnym razie przejdź do oznaczeń.

Kiedy osiągną odpowiedni wiek, daj im różne fryzury. Mieliśmy jedną długą, jedną krótką przez bardzo długi czas, dopóki nie chcieli takiej samej fryzury wkrótce po ukończeniu piątego roku życia. Nadal mają pięć lat, a my jesteśmy już tym zmęczeni - otrzymają odmienne fryzury tak szybko, jak to możliwe.

Jedyne, co zawsze mnie martwiło, to lakier do paznokci. Niektóre lakiery do paznokci zawierają substancje teratogenne, które powodują wady wrodzone. Nie użyłbym czegoś takiego u noworodka.

Jeśli używasz oznaczeń, użyj czegoś, co przetrwa kąpiel.


1
Czy martwiłbyś się teratogenami po urodzeniu dziecka (przypuszczalnie normalnym)? A może martwisz się, że matka może zajść w ciążę i być narażona na lakier do paznokci?
anongoodnurse
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.