Jak mogę powstrzymać mojego dwulatka przed zdjęciem pieluszki w łóżku?


30

Ostatnio mój dwuletni syn zdejmuje pieluchę w czasie drzemki. Jest zwykle pełny i brudny i robi duży bałagan. Udało mu się to, nosząc wszystkie rodzaje spodni (nawet kombinezon). Dzieje się tak tylko w czasie drzemki. Czy ktoś ma jakieś porady?


4
Wygląda na to, że jest gotowy na trening w toalecie! Choć niewygodne i nieuporządkowane, nie odradzam tego.
nGinius

8
Jeśli jego pieluszka / pieluszka jest pełna, dlaczego jej nie zmienić? W ten sposób może lepiej spać bez wysypki / oparzeń, szczególnie podczas ząbkowania.
JBRWilkinson

1
@JBRWilkinson Jestem pewien, że Yedida zmieniłaby syna i nie próbuje przedłużać czasu, w którym przebywa w brudnej pieluszce, po prostu stara się powstrzymać bałagan, dopóki nie zda sobie z tego sprawy.
Jim McKeeth,

Moje bliźniaki celowo wypychają małe kupki i rozsmarowują je wszędzie. Szukam sposobów na utrzymanie pieluch na nich, aby nie mogli tego zrobić. Gdyby kupili, zmieniłbym ich. Jeden jest w trakcie szkolenia nocnika i nie jest zainteresowany. Próbuję zakończyć „zabawną grę”, którą odkryli. Próbowałem przekupić; wściekać się; rozumowanie; wyjaśnianie; przytulanie; zakładanie nocnika przed snem; itd. Myślą, że zdejmowanie pieluchy i kupowanie jest zabawne.

@Dionne, używam dwuczęściowych pieluszek wielokrotnego użytku z moim synem, bambusowej pieluszki z zewnętrznym opakowaniem. Niektóre z naszych owijarek mają zatrzaski, które utrzymują je zamknięte, nie może ich otworzyć (podczas gdy na rzepy mamy je). Możesz po prostu użyć zewnętrznego opakowania na jednorazowej pielusze.
KraZug

Odpowiedzi:


20

Weź jednoczęściową piżamę, taką z długimi rękami i nogami, ale bez stóp, która ma zamek błyskawiczny biegnący od jednej nogi do góry, i załóż ją do tyłu. Jest całkowicie odporny na manipulacje, łatwy do „serwisowania” i powinien być równie wygodny.

Wypróbowaliśmy wiele innych sugestii (pielucha do tyłu, body niemowlęce, body niemowlęce i jakieś spodnie, taśma „kaczka”, śpiwór), ale wszystkie zostały odkryte po krótkim czasie. Jeśli zdejmie piżamę do tyłu, będzie gotowy dołączyć do cyrku.


2
To był genialny. W rzeczywistości odcięliśmy parę stóp, ponieważ nie mieliśmy tego typu bez stóp. Dziękuję bardzo za pomoc !!!
morah hochman

Tak, skończyło się również na odcięciu kilku stóp, ponieważ jest to bardziej przydatne w ten sposób. Pozwala także na dłuższe używanie piżamy, gdy dziecko rośnie.
Peter Eisentraut

Słyszałem tę sugestię od wielu, wielu rodziców. Nigdy nie musiałem go używać, ale jedną z tych rzeczy, które zapisuję na wypadek, gdybym to zrobił!
Meg Coates,

Przedsiębiorczy rodzice z umiejętnościami szycia mogą przymocować zapięcia na rzepy i / lub guziki do tych odciętych stóp, dzięki czemu nadal mogą być używane jako hand-me-down.

2
Pamiętaj tylko, że wystarczająco cienkie dziecko może z nich łatwo wyjść. Niestety miałem taki, który mógł wspiąć się przez otwór na szyję. W dziwnym czasie, który nie zadziałał, mogła wciągnąć ręce do środka, zdjąć pieluchę i zdjąć ją przez otwór na szyję. Miałem duże nadzieje, kiedy przeczytałem ten pomysł (sprzedają nawet pjs już zrobione w ten sposób) i tak naprawdę nie zadziałało nawet przez jeden dzień.
trzy razy

14

Duct Tape (aka Duck Tape). Musieliśmy to zrobić kilka razy. Oczywiście upewnij się, że często sprawdzasz syna, ponieważ może on mieć niechęć do noszenia śmierdzącej pieluszki - może rozwinąć się wysypka na pieluszkę. Upewnij się także, że taśma nie zetknie się z jego skórą, ponieważ prawdopodobnie podrażni to jego skórę.

Nasz syn przeszedł przez to i po pewnym czasie nie używaliśmy taśmy.


Świetny pomysł. Niekiedy używamy białej taśmy medycznej do zapięć na pieluchy z nieodpowiednim klejem. Nie tak mocny jak taśma klejąca, ale nie tak zły dla skóry twojego dziecka, jeśli przypadkowo się z nim przylega.
Karl Bielefeldt

11
Właściwie to wygląda na to, że próbuje powiedzieć rodzicom coś - mianowicie, że jego pieluszka musi zostać zmieniona. Zmuszanie dziecka do noszenia pieluchy i tak nie jest fajne, prawda?
Ernie

10
@Ernie: Całkowicie, dlatego często powtarzałem sprawdzanie dziecka i nie zostawiaj go w brudnej pieluszce. Chodzi o to, że lepiej mieć je w zabrudzonej pieluszce, niż usunąć pieluchę i przykryć ciało kupą. Tak czy inaczej, będą w kupie na ile czasu zajmie ci zauważenie, że potrzebują zmiany. Taśma kaczki po prostu utrzymuje kupę i pieluchę na mniejszym obszarze.
Jim McKeeth

4
@balancedmama: Nie sugeruję pozostawiania kaczki dziecka przyklejonej do zabrudzonej pieluchy. Jasne, nocnik ich wytrenuje. Ale z naszym synem nie był wtedy zainteresowany treningiem nocnika, po prostu zaczął zdejmować pieluchę, jeśli śmierdzi w kołysce, o co myślałam Yedida. Taśma kaczki nie jest alternatywą dla nocnika lub zmiany pieluch. Zawiera tylko bałagan, taki sam jak pielucha. Nie sugerowałbyś, aby położyć dziecko do łóżka bez pieluszki przed przeszkoleniem w zakresie nocnika, prawda?
Jim McKeeth,

1
Nikt nie sugerował, aby zmusić ich do leżenia we własnym bałaganie. Jest to po prostu sposób, aby dziecko rozłożyło bałagan na łóżko i ciało.
Alex In Paris

10
  1. On zdejmuje pieluchę, ponieważ jest mu niewygodnie. DUŻY SYGNAŁ to czas na nocnik i naprawdę dobry powód, aby nie zmuszać go do pozostania w nim. Jak dobrze śpisz, jeśli i tak czujesz się niekomfortowo?
  2. Poproś go, aby usiadł na nocniku około 15 minut przed drzemką. Podczas gdy on siedzi, czyta historie, gra w klaskanie, śpiewa piosenki itp., Aby było tam fajnie. Może nie kupa, ale może i najprawdopodobniej przynajmniej siusi, jeśli będzie wystarczająco zrelaksowany. Nie siedź tak długo, aż poczuje się nieswojo, ale przynajmniej daj mu szansę „wyciągnięcia go” przed drzemką, aby nie leżał w bałaganie podczas drzemki. To i tak może pomóc w temacie nocnika. Zostaw wystarczająco dużo czasu, aby nadal wykonywać codzienną rutynę po drzemce.
  3. Postaw go w stanikach (tylko podczas drzemek, przez resztę regularnych spodni, aby nadal czuł wilgoć) i pozwól mu wstać podczas drzemki, aby użyć nocnika, jeśli „poczuje potrzebę”. Daj mu znać, że powinien cię zabrać. W ten sposób możesz pomóc mu oczyścić go bez wielkiego bałaganu, jeśli budzi się brudny. Wiem, że to oznacza przerwę na drzemkę i to jest do bani, ale jeśli stosunkowo szybko zacznie ćwiczyć nocnik, będzie to trwało tylko miesiąc lub dwa.
  4. Możesz się martwić, że zacznie używać tego jako wymówki, aby się nie zdrzemnąć, a w rzeczywistości MOGĄ się zdarzyć, jeśli to możliwe, możesz przekroczyć ten most, kiedy nadejdzie. Nawet jeśli czekałeś, problem i tak się ostatecznie pojawi. W klasie 20 „2” zawsze mieliśmy 1 lub 2 dzieci, dla których stało się to problemem (dotyczy to również trójki). To tylko jedna z realiów dzieciństwa, z którymi niektórzy rodzice muszą sobie poradzić. Kiedy już zostanie w pełni przeszkolony, możesz powiedzieć takie rzeczy: „wystarczy wstać, aby iść nocnikiem”. . .
  5. Spodziewaj się, że będzie spał później iw razie potrzeby zmień harmonogram snu, aby uniknąć wypróżnień podczas snu.

Jest to trudne przejście, które ma wpływ na sen, cały twój harmonogram naprawdę oznacza na chwilę bałagan i wypadki, ale zastanów się: po ugryzieniu kuli i przejściu nie będziesz już kupować pieluch (chociaż będziesz wciąż niosę dużą torbę z rzeczami dla dzieci), konieczność znalezienia miejsca na zatrzymanie się i zmiana pieluszki będzie już przeszłością i chociaż nadal będziesz musiał znaleźć napoje, możesz zaplanować z wyprzedzeniem, prosząc go, aby poszedł, gdy jesteś W pobliżu nocnik. Zmniejszy to liczbę wypadków, popędzając w popłochu i jest wstępem do nauczania go o „planowaniu z wyprzedzeniem” również innych rzeczy w życiu.

W przypadku rzeczywistego treningu nocnika - istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Masz nawet tyle szczęścia, że ​​powiedział ci, że chce nocować w lecie, a czasami może bezpiecznie i wygodnie grać nago (natychmiastowe zrozumienie „uprzedzeń” przed sikaniem i drugim, ponieważ zobaczy, że to się stanie) ) Szybkie wyszukiwanie daje wiele opcji technik i uważam, że istnieje wiele pytań na temat treningu nocników tutaj podczas wymiany stosów.

Osobiście uważam, że najlepszym sposobem jest zapewnienie im wygody w toalecie (jego dźwiękach, siedzeniu na jednym, myciu rąk po ...) spędzaniu czasu w łazience razem śpiewając piosenki, grając w gry klaskające, zwykłem śpiewać Lekcja 2: „Tinkle Tinkle w nocniku, wyciągnij te rzeczy z ciała, jest o wiele lepiej dla ciebie, użyj nocnika dla siusiu siusiu i kupy, tinkle tinkle w nocniku… Zawsze ma śmiech.

Sugerowałbym również, aby spędzić ten czas w łazience (i na zewnątrz), czytając książki o chodzeniu na nocnik. Jest książka z Elmo z guzikami (które wydają odgłosy, takie jak spłukiwanie toalety i woda płynąca w zlewie), która mówi o kupowaniu „dużych spodni dla chłopców” i całego procesu, a także odcinku, który można kupić o treningu nocnika, w którym Elmo pomaga (myślę, że to mała siostrzyczka małego misia, jeśli dobrze pamiętam) w jej nocniczku i spotykamy tatę Elmo itp. Jest nawet piosenka zatytułowana „Wypadki się zdarzają”. Jest też „nie więcej pieluszek dla kaczuszka” (kolejna książka) i zestaw książek, które są coś w rodzaju „książki nocnika dla chłopców” i „książki nocnika dla dziewcząt”, które są naprawdę dobre (plus wiele innych)

Za każdym razem, gdy robi kupę w pieluszce, niech patrzy, jak zrzucasz kupkę z pieluchy do toalety, a ty mówisz o tym, jak kupa i siusiu należą do toalety, a potem spłukujesz je razem. Nie jestem fanem „nagród” lub „kar”. Istnieją naturalne nagrody, takie jak: nie czuję się „niegrzeczny” i nagrodę za niezależność, która wiąże się z brakiem pieluszek i staniem się „dużym chłopcem”, który prawdopodobnie będzie współpracować z twoim dziecko (po prostu mów o nich), ale nagrody działają również bardzo dobrze dla wielu dzieci.

Powodzenia!


Link do streszczenia filmu na Amazon.
zrównoważona mama,

9

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać od śmiechu :-) Byłem tam, zrobiłem to, ale spodnie zawsze działały dla nas. Czasami łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale możesz spróbować przesunąć czas drzemki, aby mógł on ukończyć czystą pieluchą, lub może wypróbować cięższą markę / bardziej chłonną markę. Wygląda na to, że jest po prostu niewygodnie.


8

Położyłem pieluchę do tyłu i użyłem taśmy izolacyjnej z córką. Zaczęliśmy trenować nocnik NATYCHMIAST, kiedy zaczęła zdejmować pieluchę.

Mój syn? Nie obchodziło go, że zdejmie pieluchę. Chce spróbować wspiąć się na zasłony.


4

Uważam, że założenie Onesie i kombinezonu na naszego 20-miesięcznego syna zwykle załatwia sprawę. Kombinezon nad pieluszką nadal umożliwia dostęp od góry. Ale dzięki połączeniu tych dwóch elementów będzie musiał iść od góry do dołu.

Właściwie użyliśmy Onesies, potem spodni, a potem kolejnej Onsie z kombinezonem na górze (było to zimą). Po tym zrezygnował.


4

Użyliśmy strojów typu śpiwór - no wiesz, tych z otworami na ręce i głowę. Nie tylko usunęły one możliwość usunięcia pieluszki, ale także powstrzymały nasze dzieci budzące się, ponieważ zrzuciły kołdrę i powstrzymały je od wstawania z łóżka o 4 rano i wędrowania!

(nauczyli się wychodzić z łóżeczka w bardzo młodym wieku, więc było to niezbędne, małe małpy)


1
+1 za śpiwór, ale moja „mała małpka” może się wspinać i chodzić, nawet gdy jest w środku! Zastanawiam się, czy ma jakąś sztuczkę lewitacji. (Gdzie jest Charles Xavier, kiedy go potrzebujesz?)
Torben Gundtofte-Bruun,

1

Możesz spróbować położyć pieluchę tyłem, co może działać tylko przez chwilę.


1

Ostatnio mój dwuletni syn zdejmuje pieluchę w czasie drzemki. Jest zwykle pełny i brudny i robi duży bałagan.

Jeśli pieluszka jest strasznie pełna i brudna, to dlaczego dokładnie chcesz, żeby nadal ją nosił? Może być całkowicie niewygodny / mokry, może to być powód, dla którego próbuje go zdjąć!

Radzę nie dopuścić, aby nadal nosił pieluchę, która jest tak pełna i brudna. Zanim zacznie czuć się niekomfortowo, po prostu zmień pieluchę.

Obserwuj, co się dzieje, kiedy nosi czystą i świeżą pieluchę. Czy nadal próbuje to ściągnąć? Jeśli tak, rozwiązaniem może być taśma klejąca. Jeśli nie, zmiłuj się nad nim i zmień pieluchę.

Uniemożliwienie mu zdejmowania brudnej pieluszki taśmą to okrucieństwo IMO.


-1

Taśma maskująca działa całkiem dobrze dla naszej córki z tym samym problemem (o każdej porze dnia i nocy). Musimy owinąć ją dookoła jej talii, aby jej nie zdjęła. Cieszę się, że jest prawie gotowa na szkolenie w toalecie. Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.