Czy mieszanie w butelce i późniejsze testowanie temperatury jest niebezpieczne dla preparatów mikrofalowych?


14

W Internecie panuje powszechna zgoda co do tego, że mikrofalowanie butelki dla niemowląt może być „niebezpieczne”, ponieważ mieszanka mikrofalowa może powodować powstawanie gorących punktów . Jeśli jednak po prostu zawirujesz butelkę, możesz wyrównać rozkład ciepła i wyeliminować wspomniane gorące punkty. Ilość pęcherzyków wytwarzanych przez wirowanie jest minimalna, a ciepło bardzo łatwo rozprowadza się w cieczy. W takim razie, jeśli przetestuję ciepło formuły i jej dobrą temperaturę, a ciepło zostanie rozdzielone, o co chodzi z mikrofalowaniem butelki? Czy po prostu nie można ufać ludziom, że dobrze obracają butelkę i testują temperaturę?

Edytować:

Niestety nie mam dostępu do pełnych artykułów, ale o ile warto, oto kilka artykułów, które omawiają odżywcze działanie formuły mikrofalowej i / lub mleka matki (dzięki @ bestander );


1
Byłbym tak samo lub bardziej zaniepokojony rozkładem składników odżywczych w formule. Hotspoty oznaczają, że w jednym punkcie mogą pojawić się pewne porcje, które denaturują białka i obniżają wartość odżywczą formuły.
Joe

5
W przypadku preparatów w proszku należy pamiętać, że woda nie jest uszkadzana podczas podgrzewania wody przed mieszaniem, a mieszanie z pewnością rozprowadzi ciepło równomiernie. Jeśli musisz użyć kuchenki mikrofalowej do podgrzania formuły, po prostu podgrzej wodę w kuchence mikrofalowej przed dodaniem formuły. Po dodaniu i wymieszaniu formuły uzyskasz równomiernie rozgrzaną formułę, a składniki odżywcze nie spowodują uszkodzeń spowodowanych przez gorące punkty.
Adam Davis

@ n00b Tak jak powiedziałem, w kuchenkach mikrofalowych nie ma nic szczególnego, sama natura gotowania. Mikrofale gotują małe porcje mieszanki, dlatego metody podgrzewania są lepsze od metod gotowania.
Noah

Czasami podgrzewaliśmy w kuchence mikrofalowej filiżankę / miskę wody i wkładaliśmy butelkę, aby ją podgrzać. Jest znacznie szybszy niż gotowanie wody (nigdy się tym nie przejmować) lub uruchamianie jej pod gorącą wodą (bardzo to robił).

Pomyślałbym, że nawet jeśli przegrzane części straciły trochę pożywienia, punkty zapalne są na ogół niewielkie i jakiekolwiek skutki przegrzania byłyby ograniczone do zawartości tych małych przegrzanych kieszeni. Sądzę, że jeśli butelka jako całość nie zostanie przegrzana, ogromna większość podgrzanego mleka również nie będzie wystarczająco gorąca, aby stracić odżywianie. Utrata części odżywiania w małej objętości przegrzanych kieszeni wydaje się, cóż, nie tak drastyczna.
Megha

Odpowiedzi:


8

Noah i woliveirajr mają rację, że istnieje pewne ryzyko zmniejszenia wartości odżywczej, jestem pewien.

Jako kontrapunkt przedstawię moje domowe badanie (wielkość próby = 2) dzieci, które były karmione butelką prawie wyłącznie jako niemowlęta; formuła, która była czasami podgrzewana w kuchence mikrofalowej. Mają teraz 12 i 9 lat, są zdrowe i nie są niedożywione. Na pewno cierpią na jeden efekt uboczny, często związany z karmieniem mieszanką, która do tej pory jest wyjątkowo wybredna, bez smaku. Chociaż karmienie mieszanką mogło przyczynić się do tego problemu, ciężko mi myśleć, jak okazjonalne mikrofalowanie mieszanki mogłoby go pogorszyć - czy zabijanie składników odżywczych również oznacza, że ​​jest ona mdlejsza? Nie odżywisz rozwijających się kubków smakowych?

Już dość dawno temu nie pamiętam dokładnie, jak często to robiliśmy. Z pewnością nie przez cały czas, ale prawdopodobnie przynajmniej jedno karmienie dziennie? Ale mogę to całkowicie wymyślić.


4
Będziesz niesamowitą częścią tej strony, Thomas! To oczywiście niepotwierdzone dowody. Pytanie jest w gruncie rzeczy zbyt niejasne - wydaje się, że OP oznacza „ok”, „zabije”? Moja prababcia żuła tytoń do 97 roku życia i śmiała się z tego. Ludzie używają LSD od 76 lat, wielu twierdzi, że nie ma żadnych skutków ubocznych. Co jest idealne? Po prostu zbyt trudno odpowiedzieć. Co zrobiłem i wciąż jestem tutaj, aby opowiedzieć? Dużo łatwiej. Na co „ok”? ... nie można odpowiedzieć, ponieważ nie ma uniwersalnej definicji.
Sylas Seabrook

2
+1 Po około 6 miesiącach staram się ostrożnie podgrzewać nocne butelki dla naszego syna, jednocześnie oszołomiony brakiem snu, i zacząłem je mikrofalować. Uznałem, że każda utrata wartości odżywczej byłaby niewielka, biorąc pod uwagę, że w tym czasie zalecano wytwarzanie butelek z wrzącą wodą. Po zakończeniu kuchenki mikrofalowej wytrząsam bejesus z butelki, aby wszystko wymieszać i zneutralizować wszelkie gorące punkty. Mamy szczęśliwego, zdrowego chłopca bez problemów żywieniowych i problemów z jedzeniem. Myślę, że dyrektywa „nie mikrofalówka” istnieje, ponieważ „ludziom” masowo nie można ufać, że myślą rozsądnie lub wcale.
Binary Worrier

Gwarantuję, że karmienie mlekiem modyfikowanym nie przyczyniło się do tego, że są bez smaku. Nasze pierwsze były karmione piersią przez pierwsze 6 miesięcy, ale ostatnie karmienie w nocy, od około 10 dni, było butelką (która pozwoliła mi pomóc, a moja żona spała), a moje dzieci jedzą wszystko. Dosłownie Od najgorętszych ostrych papryczek chilli po żywność ze wszystkich zakątków ziemi.
Rory Alsop

8

W zależności od używanej formuły mogą zawierać w swoim składzie probiotyki . Na przykład Nestlé .

Probiotyki mają małą tolerancję na wysokie temperatury, więc przygotowanie formuły (lub podgrzanie po jej przygotowaniu) powyżej pewnej temperatury może zabić te probiotyki, zmniejszając wartość odżywczą formuły. Na przykład w tym przewodniku przygotowania zaleca się stosowanie wody o temperaturze 40 stopni Celsjusza (po zagotowaniu i pozostawieniu do ostygnięcia).

Korzystanie z kuchenki mikrofalowej może wymagać posiadania kontroli nad tą temperaturą (tj. Należy upewnić się, że temperatura nie wzrośnie powyżej 40 stopni). Jeśli określone punkty formuły się przegrzeją, w tym obszarze probiotyki mogą umrzeć, ale to nie znaczy, że cała formuła straciła wartość.


Nie używam formuły z probiotykami. Czy masz dowody sugerujące, że mikrofalowanie ma destrukcyjny wpływ na niektóre odżywcze aspekty formuły nieprobiotycznej?
n00b

2
Nadmierne ciepło ma destrukcyjny wpływ na aspekty żywieniowe wszystkich produktów spożywczych
Noah

FWIW z jednego z niedawno opublikowanych badań; "butelki o różnych kolorach ogrzewano odpowiednio przez 40 sekund i 60 sekund. Profilowanie temperatury było monitorowane podczas cyklu grzania. Najwyższe porcje osiągnęły średnią temperaturę 44,7 ± 1,7 ° C i 43,0 ± 2,4 ° C dla wszystkich rodzajów Butelki odpowiednio o pojemności 240 ml i 120 ml Najwyższe temperatury były znacznie wyższe niż temperatury osiągane w innych miejscach Rutynowe mieszanie skutkowało temperaturami mieszanki, które można bezpiecznie podawać niemowlętom (35,4 ± 0,3 ° C i 33,9 ± 0,2 ° C przez 240 odpowiednio - ml i 120 ml). ”
n00b

2
Jeśli to sprawi, że poczujesz się lepiej, dodatkowe probiotyki prawdopodobnie nie będą naprawdę korzystne .
mattdm,

4

Z pewnością nie jest to nielegalne, jest po prostu niewłaściwe.

Czy naprawdę warto ryzykować, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka? Uważam, że lepszym stwierdzeniem byłoby: „W trakcie procesu podgrzewania lub karmienia żadna część butelki lub pokarmu nie powinna być nigdy gorętsza niż to, co dasz dziecku” .

Obracanie mieszanki w celu rozprowadzenia ciepła jest wyraźnym potwierdzeniem, że pewna część mieszanki będzie gorętsza niż inne i prawdopodobnie gorętsza niż podana dziecku. Dodatkowo sama butelka może być nierównomiernie podgrzana, a w takim przypadku ciepło nie wyrówna się tak szybko.

Korzystając z tego, o czym wspomniał Joe, ryzykujesz również rozbicie wartości odżywczej formuły przez mikrofalowanie.

Aby przeciwstawić się temu, re: dezynfekcja mikrofalami: Kiedy dezynfekujesz butelki w kuchence mikrofalowej, wszystkie one są skierowane w dół i odprowadzają nagromadzony płyn (i chemikalia). Kiedy mikrofalujesz butelkę z formułą, nie ma takiego drenażu, a formuła gromadzi wszelkie chemikalia.

Potencjalne rozwiązania

  1. Jeśli używasz mieszanki proszku, użyj ciepłej wody do mieszania zamiast zimnej wody.
  2. Jeśli używasz formuły o pełnej mocy, większość nie wymaga przechowywania w lodówce, aby mogły pozostać w temperaturze pokojowej
  3. Jeśli używasz koncentratu do mieszania dzbanków i wkładasz resztę do lodówki, najlepszym sposobem na podgrzanie jest przepuszczenie korpusu butelki pod ciepłą wodą, obracając mieszankę wokół, aby wszystko ogrzało się równomiernie.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz dostęp do kuchenki mikrofalowej, masz dostęp do ciepłej wody.


FWIW, używamy proszku i przygotowujemy (trochę) formułę (przegotowaną wodę), a następnie przechowujemy. Byłbym zainteresowany obejrzeniem wszelkich badań łączących kuchenkę mikrofalową z niszczeniem wartości odżywczej, ponieważ brzmi to możliwe, ale mało prawdopodobne, że pomyślałem po 30 sekundach mikrofalówki.
n00b

2
Niekoniecznie sama kuchenka mikrofalowa powoduje utratę składników odżywczych, ale małe kieszenie mieszanki, które mogą osiągnąć temperatury powyżej zalecanych temperatur serwowania i potencjalnie powyżej temperatury wrzenia. Każde gotowane jedzenie traci niektóre składniki odżywcze, ale równomierne / dokładne podgrzanie do temperatury serwowania za pomocą ciepłej wody nie jest „gotowaniem” w tym samym sensie, ale mikrofalowanie jest, przynajmniej dla niektórych części formuły.
Noah

3
Co do tego: „Wirowanie formuły w celu rozprowadzenia ciepła jest wyraźnym potwierdzeniem, że jedna część formuły będzie cieplejsza niż inne” ... tak. Właśnie dlatego mieszam mój sos do spaghetti i zupę z czarnej fasoli: niektóre z nich stają się gorętsze niż inne, nawet zbyt gorące w tych miejscach, aby podawać je dorosłym. Mieszanie wyrównuje ciepło. Brzmi jak całkiem wypróbowana i prawdziwa technika, jeśli chodzi o jedzenie ... przynajmniej wystarczająco bezpieczne dla moich dzieci.
Dan H

Dlatego też pracownicy służby zdrowia i producenci żywności dla dzieci odradzają stosowanie formuły mikrofalowej. Zobacz uwagi dotyczące utraty wartości odżywczej w mieszance z powodu gotowania.
Noah

4

Przez cały czas miksujemy naszą mieszankę dla niemowląt, to wszystko, czego używamy do podgrzewania mieszanki. Przed karmieniem zawsze wirujemy i dwukrotnie sprawdzamy temperaturę. Nie zgadzam się z deklaracją utraty wartości odżywczej. Nie sądzę, że podgrzewanie mleka do 20 stopni Celsjusza jest uważane za „gotowanie” dla każdego. Czas w kuchence mikrofalowej jest cienki, aby przejść od temperatury karmienia do gotowanego mleka, więc musisz być ostrożny i przyzwyczaić się. Ale dla nas teraz mamy ustalone czasy przygotowania. Butelka 4 uncje 30 sekund od lodówki, 19 sekund od temperatury pokojowej dla naszej kuchenki mikrofalowej. Oczywiście czasy będą się różnić w zależności od urządzenia. Jednej nocy wraz z żoną odbyliśmy „wyścig mleka”, aby zobaczyć, kto najszybciej przygotuje mleko. Użyła kuchenki mikrofalowej, ja użyłem parowca do butelek. Zanim moja butelka była już gotowa, zdążyła już dziecko w połowie karmienia butelką. Wstyd powiedzieć, że przegrałem. Jestem typowym mężem ...


1
Możesz także odstawić na minutę, aby pomóc rozprowadzić ciepło. Zrobiliśmy to z naszymi dziećmi, ale nigdy nie uczyniliśmy tej mieszanki bardziej ciepłą, az biegiem czasu sprawiliśmy, że była mniej ciepła, dopóki nie serwowaliśmy jej na zimno. Nie ma nic do powiedzenia, że ​​musi być ciepło - to przejście z piersi sprawia, że ​​pożądane jest, aby było ciepło.
MJ6,

1

Od czasu do czasu miksowałem w kuchence mikrofalowej odrobinę mieszanki, szczególnie aby zdjąć chłód, jeśli umieścilibyśmy nieużywaną porcję w lodówce. (Tak, przyznaję to publicznie ... zwłaszcza, że ​​nie sądzę, że moja żona jest na tym forum ... ale dygresuję.)

Jedną z rzeczy, które zrobiłem, było: umieściłem butelkę w większym pojemniku, takim jak miarka Pyrex. Napełniłem filiżankę wodą nieco wyższą niż poziom mieszanki w butelce. Następnie podgrzałem butelkę do mikrofalówki w otaczającej wodzie. Pomyślałem, że to zadziała, by spowolnić tempo wzrostu temperatury i pomóc wyrównać „gorące punkty” (jeśli występują).

Po wyjęciu z kuchenki mikrofalowej testowałem wodę w filiżance (palcami) pod kątem jej temperatury. Jeśli IT nie było zbyt gorące, myślę, że była duża szansa, że ​​formuła też nie była. Następnie „przełknąłbym” butelkę (jak wspomina OP) i przetestowałbym ją również pod kątem temperatury, obsikując nadgarstek lub - co bardziej wiarygodne - po prostu próbując.


1
Oto dobra demonstracja, dlaczego dokładnie to nie działa, aby złagodzić hotspoty: youtube.com/watch?v=7FhwTelc5Tg
Noah

1
Długość fali stojącej w kuchenkach mikrofalowych wynosi ~ 6,4 cm. Dodaj tyle wody, ile chcesz, to nie zmienia wzoru interferencji
Noah

4
Dzięki za demo naukowe. Na szczęście moja kuchenka mikrofalowa ma w pełni funkcjonalny gramofon, a zatem moje jedzenie (i butelka dla niemowląt) porusza się po wszystkich „gorących punktach” - co było jednym z głównych punktów cytowanego przez ciebie filmu. Proponowana przeze mnie kąpiel wodna nie służy jednak do rozbijania fal stojących, lecz raczej działa jak masa termiczna, która rozprowadza samo ciepło. Nawiasem mówiąc, kuchenki mikrofalowe klasy konsumenckiej zwykle używają częstotliwości 2,45 gigaherca - która ma długość fali 12,2 cm, a nie 6,4. Ale dzięki za troskę.
Dan H
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.