Strategie socjalizacyjne dla nowej mamy pozostającej w domu


13

Moja żona wkrótce porzuci pracę, aby zostać w domu z dwójką naszych dzieci (2,5 i 10 miesięcy), co oczywiście jest naprawdę dużym krokiem. Ona jest doktorem w immunologii i jest bardzo utalentowanym badaczem; więc planuje spędzić dużo czasu na szukaniu ciekawych zajęć i strategii pracy z naszymi dziećmi, aby były aktywne i uczyły się podczas zabawy.

Jednak oboje jesteśmy względnie społecznymi ludźmi, którzy niewiele robią z innymi osobami spoza miejsca pracy (lub szkoły). Nie chodzimy na imprezy ani nie spędzamy wieczorów z innymi ludźmi i tak naprawdę nie znamy nawet bardzo dobrze naszych sąsiadów (wszyscy są bardzo mili, ale po prostu nie jesteśmy gadatliwi). Naturalnie martwimy się o rozwój społeczny naszych dzieci; nasz 2,5-letni, który jest w przedszkolu od 4 miesiąca życia, nie jest samotnikiem, ale z pewnością ma tendencję do grania na własną rękę bardziej niż inne dzieci i nie rozmawia zbyt wiele z innymi dziećmi. Mieszkamy na przedmieściach dużego miasta, więc mamy wiele wydarzeń, w których możemy potencjalnie uczestniczyć (czasy fabularne i tym podobne), ale za jednym razem, gdy próbowaliśmy opowieści, 2-latkowi wcale się to nie podobało ( chociaż oczywiście spróbujemy ponownie).

Jakie strategie mogą podjąć niezbyt towarzyskie osoby, aby zapewnić swoim dzieciom wystarczające wykształcenie w dziedzinie społecznej? Jak możemy im pomóc (zwłaszcza 2,5-latkowi) w nawiązaniu przyjaźni w naszym regionie?


1
Moje dzieci mają teraz 15 i 19 lat. Wygląda na to, że większość naszych przyjaciół to inni rodzice, których poznaliśmy przez nasze dzieci. Jeśli znajdziesz regularne zajęcia dla swoich dzieci, znajdziesz inne dzieci i ich rodziców, o tej samej porze co tydzień.
Marc

Odpowiedzi:


9

Poniższe fragmenty tej odpowiedzi mają na celu pomóc mamie trochę czasu w towarzystwie (pomaga to dać dobry przykład, a nawet domownicy, tacy jak ja, potrzebują od czasu do czasu od czasu do czasu):

Możesz spróbować określić noc lub dwie co miesiąc, aby mogła spróbować w obszarze, w którym chciałaby „spróbować”. Ma swoją karierę w ręce, ale czy kiedykolwiek było hobby, którego chciałaby spróbować, ale nigdy się nie zajęła? czy zajęcie, o którym chciałaby wziąć udział w zajęciach? Może chciałaby klub książki. Ten rodzaj aktywności wydostanie ją z domu i odejdzie od nudy małych dzieci (coś, czego wszyscy potrzebują) ORAZ może zaoferować jej możliwość poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach (musiałaby wydostać się ze strefy komfortu i przedstaw się i porozmawiaj trochę o tej drugiej korzyści). Do tego rodzaju zajęć warto zacząć od lokalnej biblioteki i lokalnej uczelni lub uniwersytetu.

Zgodnie z tymi samymi zasadami, jeśli jest wysportowana, YMCA lub parki i organizacje rekreacyjne w Twojej okolicy, msy oferują ligi drużynowe dla dorosłych, w których mogłaby się zaangażować. Oczywiście istnieją również różne „sporty klubowe” w różnych lokalizacjach.

Teraz pomysły, które mogą pomóc mamie i dzieciom

Wiele matek dołącza do „grup mamy” lub „grup zabaw” i spotyka się raz w miesiącu z innymi mamami pozostającymi w domu. Jest to szansa dla wszystkich dzieci na interakcję, a mama na nawiązanie kontaktów i nawiązanie kontaktów towarzyskich z innymi mamami. Witryna taka jak mommeetmom.com lub meetup.com ( szczególnie tutaj ) może być pomocna, jeśli wygląda to interesująco dla twojej żony.

Zajęcia „mamusia i ja” to dobry sposób na poznanie innych mam i ich dzieci (oraz nawiązanie wczesnej socjalizacji i przyjaźni z mamami dzieci w tym samym wieku - może to prowadzić do fajnych przyjaźni dla dzieci).
Czy jest miejsce, w którym ona i maluch mogą wziąć udział w zajęciach, podczas gdy dziecko jest pod opieką, byłoby to interesujące dla nich obojga? Ponownie, zajęcia sportowe, takie jak pływanie, są oferowane w YMCA. Niektóre szkoły prywatne również mają takie programy w godzinach pozalekcyjnych jako dodatkowy dochód dla szkoły i znam butikowe sklepy dla dzieci, które oferują takie zajęcia również na stronie sklepu - proste wyszukiwanie online w Twojej okolicy powinno coś przynieść.

Pomysły dla dzieci:

Zaangażuj dzieci (gdy tylko osiągną odpowiedni wiek) w zajęcia z zakresu zainteresowań co najmniej raz w tygodniu. Parki i Rekreacja w naszej okolicy oferują lekcje rzemiosła, ale oczywiście są zajęcia z baletu i stepowania, różne sporty do wypróbowania i wiele innych rodzajów zajęć - znowu w zależności od specyfiki Twojej lokalizacji.

Przez całe lata nasza biblioteka oferuje znacznie więcej niż opowieści z teatrem lalek i magikami przychodzącymi raz w tygodniu na specjalne programy letnie - nawet Home Depot oferuje okazjonalne zajęcia dla dzieci.

Wreszcie, w wieku 2 lat i młodszych, większość dzieci i tak angażuje się w równoległą zabawę, więc specyficzna socjalizacja z innymi dziećmi w tym samym wieku nie zaczyna się na poważnie dla dzieci w wieku około trzech lub czterech lat, kiedy zaczynają rozwijać umiejętność „ udawać ”i zacząć grać z innymi, zamiast z innymi. Z tego powodu zachęcam cię, abyś nie stresował się zbytnio sprawą, ale pamiętaj o tym i wiedz, że każda wycieczka (nawet do sklepu spożywczego), a także chwile, które mają o nauce „manier” podczas interakcji z tobą i inną rodziną członkowie, a zwłaszcza w odniesieniu do wzajemnych relacji i empatii, to także momenty, w których uczą się umiejętności społecznych. Zwłaszcza, gdy osiągają wiek trzeci i czwarty, tym bardziej możesz usiąść razem i zjeść razem obiad,

Powodzenia!!


@Dariusz - zmienione / edytowane podziękowania.
zrównoważona mama

6

Jako niezwykle aspołeczna mama najsprawniejszej społecznie dziesięciolatki w mieście, rozwinę jedną konkretną część tego, co powiedziała zrównoważona mama: dołącz do lokalnej grupy zabaw , najlepiej tej, która spotyka się raz w tygodniu. Sprawdź, czy twoje miasto ma stowarzyszenie rodzinne, które je sponsoruje; zapytaj w bibliotece; zapytaj matki, które widzisz na placu zabaw. Ustalenie terminu gry raz w tygodniu pozwala zmniejszyć stres związany z próbą samodzielnego skonfigurowania go (chyba że nie weźmiesz go osobiście, gdy skończysz czekać dni na oddzwonienie / odpowiedź e-mail, która nigdy nie nadejdzie, ponieważ drugi rodzic był zbyt zalany, by się do niego dostać).

Rodzice w grupach zabaw są źródłem cennych informacji na temat lokalnych przedszkoli, sponsorowanych przez miasto sportów i zajęć oraz lokalnych studiów artystycznych / tanecznych / muzycznych z lekcjami dla dzieci w różnym wieku. A zapoznanie dziecka z dziećmi, które poznają w przedszkolu i przedszkolu, usuwa niepokój z tych nowych sytuacji, umożliwiając im pewność siebie od samego początku, tak jak rozpoczynanie ich w pływaniu i piłce nożnej w wieku początkowym (w naszym miasto to było cztery) pozwala im wcześniej być pewnym tych sytuacji.

Ale zwracaj uwagę na to, jak dziecko się uspołecznia; jak powiedziała zrównoważona mama, w tym wieku regułą jest gra równoległa, ale wraz z wiekiem zaczynają się różnicować. Niektóre naturalnie wskoczą, inne będą spędzać czas na boku i patrzeć, aż będą wygodne. Ten ostatni może nie rozkwitnąć, dopóki nie zaczniesz zakładać jeden na jednego z dziećmi z grupy zabaw, którymi wydaje się najbardziej zainteresowany.

Edytować:

Innym pomysłem, o którym nikt nie wspomniał, jest znalezienie lokalnych boisk do piłki nożnej . Jako mama pracująca w niepełnym wymiarze godzin w soboty zabierałam swoje dziecko na miejscowy plac zabaw i zastanawiałam się, dlaczego nie było tam dzieci. Dopiero gdy zaczęła grać w piłkę nożną, a ja zauważyłem, że różne dzieci w wieku ścigają się na uboczu, zdałem sobie sprawę, że wszystkie są wciągane do gier swojego starszego rodzeństwa.


+1 za dołączenie do grupy gry. Czasami jako „nowy” SAHM może się wydawać, że bardzo trudno jest włamać się do wszystkich gotowych grup, które od dawna wchodzą w interakcje. Dołączenie do grupy pomaga nieco zmniejszyć tę presję. Zwłaszcza jeśli jesteś bardziej introwertyczny lub aspołeczny (podnosi rękę). Czasami musisz wypchnąć się ze strefy komfortu ze względu na swoje dziecko.
Meg Coates

3

Odniosłem wielki sukces zabierając moje dzieci do lokalnego parku. Jako zwykli goście parku często widywaliśmy niektóre rodziny. Patrzyłem na dzieci, które miały podobny temperament do moich dzieci, a kiedy nasze dzieci bawiły się razem lub obok siebie, rozmawiałem z matką. Nie było zobowiązania do podjęcia - w przeciwieństwie do grupy matek - ani związanych z tym wydatków. Z czasem zaprzyjaźniłem się, z którymi swobodnie umawiałem się na randki, w których spotykaliśmy się w muzeum dla dzieci, w innym parku, w bibliotece lub w domach innych.

Większość tych przyjaźni zanikła w miarę upływu czasu, gdy nasze dzieci dorastały i ludzie się przeprowadzali, ale wtedy były one nieocenione. Pozwalali mi na rozmowę z dorosłymi, a zwłaszcza na pytania dotyczące rodzicielstwa. Przyjaźnie oznaczały również, że każdy z nas miał opiekunkę w szczypcie, lub że jedno z nas mogło pobiec do toalety bez pakowania dzieci, ponieważ drugie mogło obserwować grupę.

Spróbuj jeszcze raz opowieści - co kilka miesięcy twoje dziecko jest bardziej dojrzałe. Rozważ też różne czasy historii. Większość bibliotek oferuje wiele programów dla różnych grup wiekowych, a niektóre biblioteki mają programy, które mają mniej reguł lub są nieco spokojniejsze.


1
  1. Daty zabawy i zajęcia w kościele to jedna droga. Zarówno rodzice, jak i dzieci mogą się mieszać, a daty zabawy są dobre, jeśli nie będziesz zbyt towarzyski w grupach.

  2. Zapisanie ich na regularne zajęcia, takie jak sport, dramat lub zajęcia rzemieślnicze, może być dobrym pomysłem i dobrą zabawą dla dzieci.

  3. Przydatne byłoby również zorganizowanie przejazdu.

Ogólnie, kiedy masz dzieci, łatwo jest się zaprzyjaźnić. Znajdziesz jeden zestaw rodziców, z którym czujesz się swobodnie, a oni przedstawią ci więcej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.