Co jest takiego trudnego w jedzeniu domowej roboty marchewki dla niemowląt?


9

Kiedy mieliśmy do czynienia z żywnością dla dzieci, wszystkie książki i eksperci mówili o tym, jak łatwo zrobić własne jedzenie dla dzieci w domu, z wyjątkiem marchwi. Wszyscy po prostu powiedzieli „nawet nie próbuj”, niektórzy nawet ostrzegali, że wystąpią „poważne reakcje”, i że dla dziecka karmienie marchewką domowej roboty było ryzykiem dla dziecka. Cóż, widziałem wymiociny pocisków i okropne pieluchy, które wynikają z próby nakarmienia niemowlęcia domowej roboty marchewką, więc jest coś, co można o tym powiedzieć. Ale co jest takiego trudnego w marchewkach? Jakie duże firmy są w stanie to zrobić, czego nie możemy zrobić w domu? Czy ktoś może to wyjaśnić na poziomie nauk o żywności?


1
Nie wiem, bez problemu daliśmy naszym dzieciom domowy puree z marchwi.
JSB ձոգչ

@Cabbey fajne pytanie, ale myślę, że lepiej by to pasowało do
gotowania.stackexchange

2
Nie chcę tego migrować, ponieważ podejrzewam, że na to pytanie w Gotowaniu już odpowiedział . @cabbey, jeśli to pytanie nie spełnia twoich potrzeb, czy mógłbyś to poprawić w celu wyjaśnienia?
Shog9

1
@ Shog9, aby zadać to pytanie, musisz już znać odpowiedź na to pytanie (zakładając, że ta zaproponowana przez Koerta jest właściwa).
cabbey

1
@cabbey: dobra uwaga - i myślę, że to dobry argument na utrzymanie tego pytania tutaj, chociaż dodam link SA do odpowiedzi Koerta.
Shog9

Odpowiedzi:


7

Według http://www.wholesomebabyfood.com/nitratearticle.htm problemem jest poziom azotanów w marchwi. Jeśli to prawda, ten sam problem wystąpi w przypadku świeżego szpinaku.

Co do tego, co robi przemysł spożywczy inaczej: IIRC problemy z azotanami zwykle się nasilają, gdy gotowane posiłki spędzają czas w temperaturze pokojowej. Bakterie z powietrza metabolizują azotan do azotynu, który jest trujący w wyższych stężeniach. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy (naturalnie występujące) bakterie występują w temperaturze 20-40 stopni Celsjusza. W przemyśle spożywczym proces gotowania zabija bakterie, a żywność jest szczelnie zapakowana, gdy produkt jest jeszcze gorący. Nie możesz tego zrobić w domu.

zrzeczenie się odpowiedzialności: po roku zrezygnowałem z chemii. Powyższe jest co najwyżej niepełne.


Oświadczenie: Nie jestem naukowcem ani ekspertem od zdrowia. ale z pierwszych zasad. Azotan jest rozpuszczalny w wodzie, więc przypuszczalnie można go wypłukać (wraz z innymi składnikami odżywczymi), a ocet może być zahamowany przy pomocy oc3.
David LeBauer

1
co powstrzymuje cię przed pakowaniem, gdy jedzenie jest jeszcze „gorące” w domu? Kanarki robią to cały czas.
warren

1
Opakowanie @warren, gdy jest jeszcze gorące, jest zdecydowanie wykonalne. Robienie tego w sterylnej atmosferze jest praktycznie niemożliwe w domu. Ale pomyśl o tym, być może to tylko przesada regulacyjna i nie jest to bezwzględnie wymagane w domu.
Koert

@ Shog9: Proszę nie zmieniać znaczenia mojej odpowiedzi, dodając do niej nowe informacje. Czytelnik nie musi widzieć, co jest moje, a co nie. (dla tych, którzy nie są zaangażowani, Shog9 dodał następujący link do odpowiedzi: cooking.stackexchange.com/questions/11994/… )
Koert
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.