Czy szacunki dotyczące naprawy przerw zapłonu i wyposażenia w paliwo w Mercedesie z 98 roku są uzasadnione?


4

Właśnie dostałem Benz320 Benz z 1998 roku i dwa dni później odcięło się ode mnie, dwukrotnie, w ciągu około 5 minut. Wziąłem to na diagnostykę. Zastanawiam się, jak zawyżone są te szacunki i możliwe pomysły najlepszego sposobu działania w tym momencie. W tym celu nie, nie mam gwarancji i nie jestem jeszcze pewien, czy zwrot jest możliwy (obecnie w trakcie dyskusji).

Zwrócone kody:

 • 170 - Wadliwe działanie mieszanki paliwa (bank 1)
 • 173 - Wadliwe działanie mieszanki paliwa (bank2)
 • 460 - Awaria czujnika poziomu paliwa
 • 300 - rand niewypał cylindrów
 • 301 - przerwanie zapłonu 1
 • 303 - przerwa zapłonu cyl 3
 • 305 - przerwanie zapłonu cyl 5
 • 306 - przerwa zapłonu cyl 6

Szacunek: [ dolary amerykańskie ]

 1. zespół silnika i części
  • łańcuch rozrządu: 414,99
  • slajdy: 92,99
  • robocizna: 544,00
 2. czujniki silnika
  • czujnik ciśnienia bezwzględnego w kolektorze: 319,99
  • robocizna: 68,00
 3. czujniki silnika
  • elektroniczna jednostka sterująca 1600.00
  • robocizna: 68,00

Co mi powiedziano:

Łańcuch rozrządu jest głównym problemem, ale samo jego zastąpienie nie wystarczy. jeśli ECU jest zły, to będzie nadal strzelać i prowadzić do kolejnych problemów.

Co sam badałem:

Nie jestem pewien, czy szukam dokładnie tego właściwego, ponieważ jeszcze nie znalazłem dokładnie, gdzie w pojeździe znajduje się „ECU”, ale zużyte, które znalazłem online, kosztują mniej niż 200. „Wydaje mi się, że wiem, że wcześniej pracowałem nad elektroniką samochodową, może nadal wymagać synchronizacji z pojazdem, ale wiem, że nie jest to trudne do znalezienia na YouTube. Brakuje mi głównie narzędzi.

Sprawdziłem również kody i fora, a także tutaj, aby uzyskać informacje o błędach i do tej pory wygląda na to, że może to być tak proste jak wymiana świec zapłonowych, tak skomplikowane jak ta ocena lub coś tak prostego jak wymiana uszczelek ( niestety nadal nie mam narzędzi).

Więc moim problemem jest to, czy to moje najlepsze oszacowanie, czy może to być naprawione o wiele taniej. Jak bardzo jestem oszukany? A ponieważ brakuje mi narzędzi, nawet jeśli sam wymyślę, jak rozwiązać problem, czy któryś z was, mechanicy, może mi powiedzieć, jak mogę przekonać warsztat samochodowy do wykonania tylko żądanych napraw, a nie próbować mnie wkręcić droższe naprawy?


Aktualizacja!

22.05.14 [ 2 dni od oszacowania ]

Postaram się podać jak najwięcej szczegółów i utrzymać wszystko w porządku.

 • Mieszkam na Florydzie, a wczoraj średnia temperatura wynosiła około 80 ° F
 • Przepracowałem około 9 godzin, odszedłem z pracy około 6
 • Moja praca jest o 1 / 8mi od autostrady międzystanowej
 • Wyszedłem z pracy i pojechałem na autostradę, wszystko wydawało się w porządku
 • Około 5 mil w dół drogi międzystanowej moja prędkość zaczęła spadać z 75 mil na godzinę do około 65
 • Nie mogłem dostać więcej niż 65
  • Gdybym nacisnął pedał gazu więcej
   1. początkowo wydawało się, że był na niewłaściwym biegu, kilka razy, obroty nawet wzrosły, ale nie wzrosła prędkość
   2. przez większość czasu naciskanie pedału na podłogę powodowało zarówno utratę prędkości, jak i utratę „mocy” (spadły obroty)
   3. utrzymywanie gazu w połowie wciśniętego utrzymywało mnie na poziomie około 65, ale nie mogłem iść szybciej
   4. W końcu zatrzymałem się i usiadłem około 30 sekund, pojazd rozpylił się, jakby się odciął i usiadł około 500 obr./min, ale się nie odciął, więc go wyłączyłem
 • Po około 30 sekundach czekania zepsułem go z powrotem. Brzmiało dobrze.
 • Zacząłem iść i wszystko czuło się dobrze, aż do 70
 • @ około 70 + mil / h otrzymałem pełną powtórkę z ponumerowanych kroków wymienionych wcześniej
 • Znów zatrzymałem się i odciąłem. Tym razem pozwoliłem mu usiąść około 2 minut i spróbowałem ponownie ... działało dobrze przez całą drogę do domu (około 30 minut jazdy)

Dziś rano wstałem, włączyłem go, zabrałem syna do szkoły i przyszedłem do pracy, 0 problemów. Czy ciepło może w jakiś sposób wpływać na problem? Jeśli tak, to co z moich szacunków może wprowadzać w błąd i na co powinienem spojrzeć PIERWSZY, aby rozwiązać ten problem?

RÓWNIEŻ! Powinienem wspomnieć, że ten pojazd ma opcję „Low Range”, która, jak sądzę, jest przeznaczona do „off-roadu”. Lampka włącza się za każdym razem, gdy ją włączam i zwykle muszę kilka razy nacisnąć przycisk, aby zgasł. Czy to możliwe, że to „utknęło” nawet wtedy, gdy zgasło światło? Pytam o „złe wyczucie sprzętu” i „utratę mocy”. Czy to możliwe?

No i ja napełnił gazem zbiornik wczoraj rano. Nigdy nie pozwalam, aby kierowany przeze mnie pojazd spadał poniżej połowy cysterny, chyba że jest to nagły wypadek lub długa podróż.

AKTUALIZACJA

Zaid „s Odpowiedź poniżej był bardzo pomocny! Ostatecznie wystarczy wymienić czujnik MAF, aby zabić początkowy problem!


Jakie nominały są to kwoty? Peso, funty, rupie, dolary amerykańskie?
Josh Caswell

@JoshCaswell US $
SpYk3HH

1
Jeszcze jedno pytanie: ile mil na ML320? Jeśli chodzi o oszacowanie, najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie drugiego oszacowania. Ten szacunek pracy brzmi rozsądnie, chociaż wcześniej nie miałem do czynienia z MB (stawki pracy będą się różnić, więc nie zgaduję). Myślę, że ECU byłby ostatnim wysiłkiem, ponieważ powinni być w stanie stwierdzić na podstawie diagnostyki, czy coś tam jest.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

1
Ponadto, jeśli sam planujesz kupować części, spójrz nieco szerzej. Znalazłem twój czujnik MAP na rockauto.com za ~ 41 $ + wysyłka. Twój pojazd nie zawsze potrzebuje sprzętu OEM, aby działać idealnie normalnie. Jest to również łatwe, ponieważ MAP ma jedną wtyczkę i dwie małe śruby. Załóż gumową uszczelkę, a będziesz złoty. Proponuję znaleźć przyjaciela, który jest biegły i obraca klucze i zapłać mu za wykonanie pracy ... upewnij się, że ma on trochę doświadczenia w MB, jeśli chcesz, aby zmienił łańcuch czasowy. W zależności od tego, co to jest, może to być zabawne z tragicznymi konsekwencjami, jeśli to spieprzą.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

1
Jedną z rzeczy, które ma większość ECU, jest zaprogramowanie VIN pojazdu ... Nie wiem, czy to samo dotyczy MB.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Odpowiedzi:


3

Jestem trochę zaniepokojony proponowanymi poprawkami. Chociaż nie znam specyfiki twojego Merka, dziwne wydaje mi się, że łańcuch rozrządu byłby odpowiedzialny za kody korekcji zużycia paliwa. Wymiana ECU wydaje się być uzgodnioną próbą tego, co lubię nazywać „częściową ruletką”: możliwe, ale mało prawdopodobne.

Jeśli masz kody do korekcji zużycia paliwa i przerw zapłonu, główne elementy wpływające na system zarządzania paliwem powinny być pierwszym portem zawinięcia. Na dźwięk rzeczy masz ubogi AFR (stosunek powietrza do paliwa). Może to być spowodowane:

 • niedoszacowanie masowego przepływu powietrza

  Może to być spowodowane niedostatecznym odczytem czujnika MAF. Te czujniki z czasem ulegają zepsuciu.

  Rozwiązanie : wyczyść lub wymień MAF.

 • niewystarczająca dostawa paliwa

  Brak przepływu paliwa może wynikać z awarii pompy paliwa, zatkanego filtra paliwa lub zatkanych wtryskiwaczy paliwa. W tym przypadku można przeprowadzić dalsze kontrole i testy, aby pomóc ustalić pierwotną przyczynę.

  Pomoc : Wymienić, jeśli pompa paliwa lub filtr paliwa. Zatkane wtryskiwacze można leczyć środkiem czyszczącym do wtrysku paliwa i / lub czyszczeniem ultradźwiękowym.

 • niedocenianie AFR

  Jeśli sondy tlenu / lambda błędnie wykrywają bogaty AFR, czas pomiaru paliwa zostanie skrócony, co spowoduje ubogi AFR.

  Pomoc : Wymień uszkodzone czujniki tlenu.


Dziękuję za odpowiedź. Jak wspomniałem zeszłej nocy, mam nowy objaw, a może po prostu więcej. Zaktualizuję moje pytanie z tym nowym przestrzeganiem na dole. Za mało miejsca w komentarzu. Spróbuję i będę w pełni szczegółowy.
SpYk3HH

Dziękuję za wspaniałą odpowiedź. Kilka pytań. Kiedy go dostałem, powiedziano mi, że 87 stopień jest w porządku. Ostatnie 2 razy, kiedy się zapełniłem, użyłem 89, raz było przed moją ostatnią aktualizacją. Od czasu aktualizacji nie miałem już problemu, ale nadal odczuwam utratę mocy po wciśnięciu pedału na podłogę. Mam innego przyjaciela, który również powiedział, że może to być mieszanka paliwowa i sprawdzanie wycieków powietrza. Jaki jest najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy nie ma wycieków powietrza bez płacenia przez nos? Czy jest sposób, w jaki mogę osobiście przetestować czujnik maf i mapę za pomocą multimetru lub czegoś innego?
SpYk3HH

@ SpYk3HH: Sprawdź instrukcję obsługi lub odpowiednie forum Merc, aby sprawdzić, jakiej liczby oktanowej wymaga Twój samochód. Utrata mocy jest z natury inną kwestią. Sprawdź, czy możesz zdobyć oprogramowanie diagnostyczne specyficzne dla Merc i podłączyć je do pojazdu, aby zobaczyć, jakie kody błędów i odczyty czujników widzi ECU. To wyeliminuje wiele domysłów i pomoże tobie i innym zrozumieć, co jest nie tak.
Zaid

Dziękuję Ci. Wezmę twoją radę i będę ją monitorować. Przejdę też do przodu i rozważę ewentualną wymianę sugerowanych czujników i spojrzę na pompę paliwa. Przeczytałem inne forum, w którym wspomniano o sposobie testowania pompy paliwa, więc spróbuję tego. Przeczytaj także coś o używaniu mydła do naczyń rozcieńczonego w wodzie i natryskiwaniu przewodów próżniowych w celu sprawdzenia szczelności, czy to brzmi prawie godne zaufania? Jeśli tak, jak to by działało? Mam mnóstwo wiedzy informatycznej i inżynierii mechanicznej, ale tak naprawdę nigdy nie pracowałem nad samochodem, chyba że jest to potrzebne. Teraz jest jeden z tych czasów. Proszę wybaczyć wszystkie pytania.
SpYk3HH

2
WYMIANA MAF DZIAŁAŁA!
SpYk3HH
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.