Malibu przewraca się, nie uruchamia


10

2005 Malibu (Classic, wersja flotowa) z czterocylindrowym silnikiem Ecotec o pojemności 2,2 l nie uruchamia się. Odwraca się, a rozproszone słabe trzaski wskazują, że zachodzi podstawowe spalanie, ale nie łapie.

Wyciągnąłem wtyczki, była iskra, ale bardzo słaba. Wtyczki były w bardzo złym stanie - zabrudzone, z zużyta elektrodą - wydaje się, że nikt nie zadał sobie trudu, aby je zmienić w odległości 120 000 mil. Wymieniłem wtyczki, ale zauważyłem, że iskra nadal była dziwnie słaba, a nie jasnoniebieska, której się spodziewałam. W każdym razie to nie pomogło. Ponadto nie ma przewodów wtykowych, ponieważ istnieje pakiet rezystorów, a gumowe buty ze stykami są połączone razem jako jedna jednostka na silniku. Czy istnieje sposób sprawdzenia, czy urządzenie dostarcza odpowiednie napięcie?

Nigdy wcześniej nie pracowałem nad samochodem GM, więc nie jestem pewien, od czego zacząć. Jeśli chodzi o układ paliwowy, pompa paliwowa aktywuje się i w przewodzie występuje pewne ciśnienie, ponieważ otwór paliwowy na szynie wtryskiwacza wyciska paliwo po naciśnięciu śrubokrętem. Nie jestem pewien, czy kontrolka silnika pojawiła się przed tym, zanim się zdarzyła, ale teraz widzę tylko, że świeci się, gdy silnik jest obracany. Z doświadczenia z moimi samochodami powinien zniknąć, gdy silnik się obraca, gdy czujnik korby jest aktywowany.

Sprawdziłem kody MIL i nie wyrzuciłem żadnych, ani nie zapisano, a wszystkie systemy zostały sprawdzone. Czujnik korby (lub jego okablowanie) jest moim głównym podejrzanym (chociaż powinien był rzucić kody, prawda?), Ale chcę zobaczyć, jakie inne typowe problemy mogą powodować ten stan i na co jeszcze powinienem się zwrócić.


@MarkJohnson Tak to wygląda urządzenie: [image] ( i.ebayimg.com/00/s/OTYwWDEyODA= / .... Plastikowa obudowa zawiera zatyczki u dołu i pakuje u góry (z aluminiowym radiatorem).
theUg


Mam dokładnie ten problem. To nie jest czujnik położenia wału korbowego. To nie moduł zapłonowy ani zestaw cewek, ale świece nie mają iskry.

Moje 2005 Malibu robi tę samą pompę paliwa, ale jest w porządku. czy kiedykolwiek rozwiązałeś ten problem?

Odpowiedzi:


2

Kiedy kłopoty ze strzelaniem do korb, ale nie dają się uruchomić, sprowadzają się do trzech rzeczy

Paliwo, ogień lub mechaniczne

  • Paliwo - spryskaj płynem początkowym lub dolotowym płyn do wlotu powietrza, próbując obrócić pojazd. Być może masz ciśnienie paliwa, ale za mało, to wykluczy problem z paliwem. Jeśli działa, masz problem z paliwem, jeśli tak nie jest.
  • Ogień - sprawdź, czy masz iskrę. W twoim przypadku tak jest, jeśli przeskoczy ona przez szczelinę świecy zapłonowej, zazwyczaj wystarczy uruchomić silnik. Możesz użyć testera iskier, który sprawdza odpowiednią iskrę.
  • Mechaniczny - silnik ma problem mechaniczny, który uniemożliwia jego pracę. Na przykład dmuchana uszczelka głowicy, zerwany pasek rozrządu lub łańcuch albo czas przeskoku.

W twoim przypadku podejrzewam problem mechaniczny. Sprawdź kompresję, także jeśli masz zakres laboratoryjny, sprawdź kształt fali na czujniku korby, jeśli nie, możesz wypróbować czujnik korby. To zajmuje około godziny i wymaga zdjęcia rozrusznika, aby uzyskać dostęp.


Problemem może być łańcuch czasu. Nadal jest nienaruszony, ale luźny (prawdopodobnie pękła plastikowa prowadnica lub napinacze). Jest to silnik interferencyjny i zastanawiam się, czy to wystarczyło, aby zrzucić czas, ale nie wystarczyło, aby uszkodzić zawory. Kręci się płynnie, za ile jest wart.
theUg

1

Miałem ten sam problem z moim chevroletem Malibu Classic z 2004 roku. Wymieniłem czujnik tlenu, czujnik korby, pompę paliwa i termostat. Dowiedz się, to był mój moduł komputerowy. Jeśli lampka kontrolna silnika nie zapala się i nadal występuje problem z brakiem uruchomienia, może to oznaczać moduł komputera.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.