Czy zgubiony smar mieszadła CV należy wymienić?


8

Odkryłem małą dziurę, być może przebicie, w zewnętrznym osłonie CV z przodu. Otwór znajdował się tuż obok / pod (zewnętrznym) metalowym pierścieniem przytrzymującym mieszek CV, więc nie był zbyt elastyczny. Na wewnętrznej stronie koła spryskało całkiem sporo tłustego tłuszczu (i przypuszczalnie większość z nich trafiła także na drogę). Następnie otwór został zamknięty za pomocą szczeliwa silikonowego.

Chciałbym wiedzieć, czy smar, który został wydmuchany z mieszadła CV, nadal spełniał swoją funkcję, lub czy smar, który dotarł do „ścianki” mieszadła CV, i tak nie jest użyteczny, ponieważ nigdzie nie odchodzi normalnie. Czy brakujący smar należy wymienić?

NB: Biorąc pod uwagę położenie otworu i fakt, że smar się wypychał, jestem całkiem pewien, że nic nie trafiło do mieszki CV.

Samochód to 2001 Saab 9-3 (pierwsza generacja; B205R)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Doskonały obraz: podsumowałeś cały problem w jednym ujęciu.
Bob Cross

Odpowiedzi:


9

Tak, należy wymienić smar podczas wymiany bagażnika. Ten smar smaruje przegub, jeśli nie ma go wystarczająco dużo, przegub może przedwcześnie ulec uszkodzeniu. Na marginesie nie używaj jednego z szybkich butów (zaprojektowanych do zakładania bez zdejmowania przegubu CV z samochodu), z mojego doświadczenia są one bezwartościowe.

Oto przykład zestawu rozruchowego, ten kosztuje 15,99 USD i pasuje do Dodge Neon

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to typ podziału rozruchu, którego nie polecam.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak R. .. Sugeruje, że cały przegub CV dla twojego samochodu może wynosić tylko 60 USD, a to z pewnością coś do rozważenia, to tylko około 15 minut mniej pracy na wymianę całego wału niż tylko bagażnik.

Oto rozłożony widok zewnętrznego stawu CV. Podczas usuwania starego smaru i brudu najlepiej jest rozmontować.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


+1 za świetne przykładowe zdjęcia, ale sceptycznie podchodzę do twierdzenia, że ​​różnica wynosi tylko 15 minut. Jeśli do złącza CV dostanie się brud lub zanieczyszczenia, których trudno uniknąć przy zdejmowaniu osi i starego bagażnika, musisz go dokładnie wyczyścić. A jeśli nie będziesz ostrożny, części wypadną, a upewnienie się, że wszystko zostanie prawidłowo złożone, nie jest trywialne, jeśli nie masz doświadczenia ze stawami CV.
R .. GitHub ZATRZYMAJ LÓD

Patrzę na względny rozmiar przedstawionych toreb, które, jak zakładam, zawierają nowy smar. Czy mam założyć, że w sposób optymalny i standardowy, bagażnik jest całkowicie wypełniony smarem, a zatem, że po jego części lub większej jego części, reszta zbierze się albo na powierzchni bagażnika, albo na jego spodzie, ale być może, co najważniejsze już nie w samym stawie?
Řídící

@R .. Po wyciągnięciu osi potrzeba kilku uderzeń młotkiem, aby usunąć zewnętrzny przegub. Stamtąd zdjęcie bagażnika, wyścigu, klatki i łożyska zajmuje tylko kilka sekund. Wyczyść wszystko za pomocą myjki do części lub odtłuszczacza, aby usunąć stary smar. Zamontuj łożysko, dodaj smar i zainstaluj ponownie. Jeśli nigdy tego nie robiłeś, widzę, że zajmuje to trochę dłużej, ale naprawdę nie jest to tak skomplikowane IMHO.
Przenieś więcej komentarzy Link do góry

@Gugg Większość smaru znajduje się wewnątrz łożyska i metalowej części złącza. Tak naprawdę nie wkładasz nic do bagażnika. Niektóre z nich przedostają się do bagażnika, gdy koło się obraca.
Przenieś więcej komentarzy Link do góry

@ Larry To wydaje się sugerować, że utracony tłuszcz nie służył (ani nie miałby służyć) żadnemu dalszemu celowi i że uszczelnienie otworu, o ile utrzymuje , będzie wystarczającym środkiem. Czy to jest poprawne?
Řídící

5

Wyjmij wałek i wyrzuć bagażnik. Oczyścić stary brudny smar po wyczyszczeniu części i oczywiście wymienić zarówno smar, jak i bagażnik. Daje to szansę na sprawdzenie złącza i usunięcie wszelkich zabrudzeń, które przyspieszą pogorszenie złącza CV.


-3

Szczerze mówiąc, chyba że lubisz robić więcej pracy dla siebie, po prostu zamknę dziurę, ewentualnie dodając smar, jeśli nie jest to zbyt trudne i możesz to zrobić bez pogorszenia dziury. Zdejmowanie i ponowne zakładanie osi jest samo w sobie wystarczająco dużym zadaniem, bez czyszczenia, ponownego smarowania, ponownego montażu i zakładania nowego bagażnika na przegub CV, że większość ludzi po prostu wymieniłaby całą oś, gdy zajdzie taka potrzeba. (W przypadku większości pojazdów jest to część w wysokości 60-120 USD). Równie dobrze możesz poczekać, aż naprawdę będzie tego potrzebować.


1
Nie zgadzam się, nie wiemy, ile tłuszczu zostało utracone, na podstawie tego zdjęcia wydaje mi się to znaczną ilością. Nawet jeśli smar był w porządku, bagażnik wygina się przy każdym obrocie koła i żadna naprawa bagażnika nie potrwa długo. Zestawy rozruchowe kosztują 15–20 USD w mojej okolicy, a ich instalacja zajmuje 1-3 godziny, w zależności od samochodu. Podczas gdy osie CV wynoszą 60 USD za wiele samochodów, niektóre z nich kosztują kilkaset dolarów w zależności od samochodu. IMHO Chcę, aby odpowiedzi na tej stronie były zgodne z tym, co zrobiłby profesjonalista. Jeśli nie, nigdy nie będziemy przyciągać profesjonalistów na stronę.
Przenieś więcej komentarzy Link do góry

OK, to rozsądny punkt widzenia, ale czy jest udokumentowane gdziekolwiek, że tylko profesjonalne odpowiedzi są prawidłowe na tej stronie?
R .. GitHub ZATRZYMAJ LÓD

@ Larry i R. .. Dla zachowania kompletności wspomnę, że samochód to Saab 9-3 z 2001 roku (pierwsza generacja; B205R) .
Řídící

@R .. Dlatego powiedziałem „IMHO”. Pamiętam, jak Jeff mówił o tym na jednym ze swoich blogów. Chcemy, aby witryny przyciągały profesjonalistów, takich jak Przepełnienie stosu. Myślę, że są pewne problemy z tym w tej witrynie, ale tutaj jest zbyt wiele do omówienia.
Przenieś więcej komentarzy Link do góry

@ Larry Wiem, że to odcinek, ale czy można określić „jakąkolwiek znaczącą ilość czasu”? Przebicie miało miejsce w ciągu ostatnich 500 km, a ja planuję przejechać jeszcze 500 km przed nowym bagażnikiem.
Řídící
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.