Jaki jest właściwy sposób odpowietrzenia hamulców i wymiany płynu?


18

Jaki jest właściwy sposób wymiany płynu hamulcowego w samochodzie? Jakie narzędzia są wymagane? Chcę się upewnić, że nie dostanę powietrza ani pęcherzyków do układu, ponieważ jest to coś, co należy zrobić za pierwszym razem z oczywistych względów bezpieczeństwa.


Odpowiedzi:


14

Można to zrobić na wiele sposobów. Może obejmować pracę dla dwóch osób, z jednym pedałem, a drugą przy króćcu upustowym, do pracy dla jednej osoby, w której nowy płyn jest przeciskany przez układ pod ciśnieniem zewnętrznym.

Do celów majsterkowania najczęstszą jest droga dwuosobowa (osoba?). Osoba A jest przy sutku, który ma przymocowany wąż, a drugi koniec zanurza się w słoiku z płynem hamulcowym, otwiera i zamyka zawór odpowietrzający. Osoba B naciska na pedał hamulca i naciska, gdy A mu to nakazuje, co powinno nastąpić tuż przed otwarciem zaworu odpowietrzającego.

Po wciśnięciu pedału (niezbyt nagle) osoba A zamknęła zawór i powiedziała B, aby zwolnił pedał. Procedurę powtarza się, aż nie będzie już widać pęcherzyków. Bardzo ważne jest regularne sprawdzanie poziomu płynu, ponieważ jeśli spadnie on zbyt nisko, musisz zacząć wszystko od nowa.

Wymagane narzędzia:

  • Klucz oczkowy pasujący do smoczka. Nawet nie myśl o wypróbowaniu tego z otwartym enderem - po prostu to zaokrąglisz.
  • Wąż pasujący do smoczka.
  • Słoik kawy lub podobny z niewielką ilością płynu hamulcowego.
  • Pomocnik, który może podążać za prostymi kierunkami góra / dół i może znieść z tobą warczenie, gdy popełni błąd.
  • Płyn hamulcowy. Najlepiej inny kolor niż obecnie w systemie, abyś wiedział, kiedy stare rzeczy zostaną w pełni wypchnięte.
  • Szmaty do czyszczenia brodawki sutkowej przed rozpoczęciem i usuwania wycieków, które zawsze się zdarzają.

„Płyn hamulcowy. Najlepiej inny kolor” Nigdy tego nie widziałem. Skąd to masz?
Przenieś więcej komentarzy Link do góry

@ Larry, niektóre płyny z wyższej półki są kolorowe. Wierzę, że widziałem niebieski, czerwony i zielony. Ponadto, w zależności od wieku starego płynu, możesz stwierdzić, że nowy płyn jest czysty, a stary jest brudny.
ManiacZX,

Czy samochód / ciężarówka musi być uruchomiona podczas odpowietrzania hamulca? Mam wzmacniacz hamulca i zastanawiam się, czy bardziej efektywnie jest to zrobić podczas biegu.
Gabriel Mongeon

Uważam, że kolorowy płyn hamulcowy jest specyficzny dla regionu, ponieważ ATE Blue jest zabroniony w USA tylko dlatego, że nie jest to przepisany kolor płynu hamulcowego określony przez prawo.
Steve Matthews

4

Jeśli twój samochód jest wyposażony w ABS (hamulce przeciwblokujące), powinieneś upewnić się, że nie ma wymogu czyszczenia pompy ABS po wypłukaniu starego płynu hamulcowego z układu. Nie wszystkie samochody z ABS mają ten wymóg, ale powinieneś to sprawdzić.

Czasami proces czyszczenia wymaga użycia diagnostycznego narzędzia skanującego lub innego zastrzeżonego interfejsu w celu przełączenia systemu, co może wykonać wyłącznie sprzedawca lub wykwalifikowany zakład naprawczy.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.