Czy muszę wymienić wirniki?


15

Właśnie kupiłem używaną Nissan Altima 2015 3 miesiące temu z 33 tys. Mil. Może brakować mi wiedzy o samochodach, ponieważ teraz zdaję sobie sprawę, jak zardzewiałe są moje wirniki, w zasadzie całkowicie pomarańczowe. Wszystkie 4 wyglądają mniej więcej tak samo. Jeżdżę nim około 10 minut 4 do 5 razy w tygodniu do iz siłowni, a następnie od czasu do czasu w weekendy. Czy są tak złe, jak myślę? Czy muszę wymienić wszystkie 4? Czuję się jak idiota, który nie przedstawił tego sprzedawcy, zanim go kupiłem. Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana.

wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Witamy w serwisie i naprawie pojazdów silnikowych!
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

8
To normalna rdza dla niepowlekanego żeliwnego wirnika, nie ma się czym martwić.
Moab

5
Niepozornie sprawdź inne samochody na parkingu siłowni pod kątem nie zardzewiałych wirników.
MonkeyZeus

1
Jeśli rdza przeszkadza ci z powodów wyglądu, zawsze możesz kupić wirniki ze stali nierdzewnej, ale są one droższe i generalnie nie zapewniają takiej samej skuteczności hamowania.
grill

Odpowiedzi:


31

Chociaż nie widzę zbyt dobrze tylnych wirników, mogę powiedzieć bez wątpienia, że ​​przednie wirniki są zupełnie nowe . Nadal widać kreskowanie na powierzchni, co oznacza, że ​​zostało przygotowane. Nie wykazuje żadnego zużycia. Tylne hamulce (z tego, co widzę) są również w dobrym stanie, choć wydają się nieco starsze i bardziej używane.

Błędne przekonanie, że tutaj opierasz się na założeniu, że zużycie wirnika opiera się na obszarach nie ulegających zużyciu. W tych obszarach prawie zawsze będzie rdza, chyba że są one ocynkowane lub wykonane z włókna węglowego. Powinieneś oprzeć zużycie wirnika na dwóch rzeczach. Po pierwsze, grubość wirnika (między miejscem, w którym znajdują się na nich klocki hamulcowe). Musi to być minimalna grubość. Ta wartość jest czasami wylewana do wirnika lub trzeba ją znaleźć w instrukcji serwisowej. Drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że w metalowych okładzinach hamulcowych jest dużo żłobienia, co dzieje się, gdy okładzina się zużyje.

Zwykle nie musisz rozważać wymiany wirników, dopóki nie będziesz musiał zmienić hamulców. Następnie, aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz albo obrobić powierzchnię wirnika, albo kupić nowe. Chodzi o to, aby mieć całkowicie świeżą powierzchnię styku dla klocków, na której można jeździć, co zapewni najlepszą skuteczność hamowania, jaką zapewniają wirniki / klocki. Do tego czasu nie przejmuj się nimi.


2
Może się różnić w zależności od twojej lokalizacji / samochodu / mechanika itp., Ale za każdym razem, gdy zmieniam hamulce, zamierzam montować nowe wirniki. Zupełnie nowe rotory są porównywalne (lub tańsze) pod względem kosztów do kwoty, za jaką naliczono mi, aby stare zostały ponownie wymienione.
RIanGillis

1
@RIanGillis - To także moja „opinia”. Napisałem to ogólnie bez opinii. Rozumiem jednak, skąd pochodzisz i zgadzam się.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Z pewnością w 70% przypadków potrzebujesz tylko nowych padów, używaj istniejących wirników takimi, jakie są, bez wymiany powierzchni, bez potrzeby obróbki. Zrobiłem to dużo i na torach samochodowych bez problemu.
RemarkLima

@RemarkLima - To, że to zrobiłeś i działa, nie oznacza, że ​​jest to „właściwy” sposób na zrobienie tego. Jak powiedziałem w odpowiedzi, aby uzyskać najlepsze wyniki przy najlepszej skuteczności hamowania , potrzebujesz albo nowych wirników, albo ich powierzchni. Możesz umieścić dwa kawałki metalu w klockach hamulcowych na bardzo szorstkim wirniku o powierzchni, a hamulce najprawdopodobniej zatrzymają pojazd (na jakiś czas), ale to nie znaczy, że jest to właściwy sposób. Świeże podkładki ze świeżymi powierzchniami wirnika zawsze dają najlepsze rezultaty.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

@ Paulster2 Byłbym ciekawy, aby zobaczyć na to dowody. Jeśli tarcza / wirnik nie ulegnie uszkodzeniu, a ty wymieniasz pady, zanim się zużyją, masz świetną powierzchnię do łączenia nowych padów. Jeśli pójdziesz i obrabisz trochę powierzchni, jaki byłby procentowy wzrost życia i wydajności? Nigdy nie widziałem ludzi obrabiających dyski tylko wtedy, gdy są wypaczone, mają jakieś duże złogi lub mają powód, aby je obrabiać. Dlatego w Wielkiej Brytanii nie jest to powszechna praktyka. Wystarczy wypełnić wskazówkę zawartą w odpowiedzi.
RemarkLima

8

Z rotorami nie ma nic złego, o ile widać na zdjęciach, całkowicie zardzewiałe krawędzie, nie wpływa to na nie. Ważne jest to, że powierzchnie dysku są w dobrym stanie, to jest część, która będzie w kontakcie z padem, a twoja wydaje się w porządku. Wygląda na to, że pozostało też sporo metalu.


4

Te wirniki, z dostarczonych obrazów, wyglądają w dobrym stanie. Nie trzeba ich wymieniać, ponieważ nie pokazujesz innych stron, nie mogę być tego pewien.

Jednak górne zdjęcie pokazuje wirnik, który został wyczyszczony i przygotowany tak, aby wyglądał naprawdę dobrze - Zakładam, że jest to jeden z przednich, ponieważ jest grubszy z otworami centralnego chłodzenia. Dolne obrazy wyglądają jak na tylnych wirnikach i również wydają się być w porządku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.