Co może powodować hałas metal na metalu podczas hamowania tylko podczas cofania?


4

Mam 1998 Acura Integra z 204k mil na to. Kilka poranków po zaparkowaniu samochodu na moim podjeździe z nocnym zboczem z zestawem hamulca ręcznego, kiedy po raz pierwszy włączam hamulce podczas cofania się, ten bardzo głośny metal na metalowym hałasie rozbrzmiewa w samochodzie. Następnie hamulce są w porządku i nie hamują, ani nie hałasują podczas hamowania podczas jazdy do przodu. Prostym rozwiązaniem jest powrót na podjazd, ale chciałbym wiedzieć, co się dzieje. Jakieś wskazówki?

Odpowiedzi:


3

Jak wilgotny jest na zewnątrz, kiedy to się dzieje? Może to być po prostu zdrapywanie rdzy powierzchniowej. Zwykle nie jest to zbyt głośny, ale rodzaj niskiego metalu na metalowym dźwięku slash / szlifowania.

Może się również zdarzyć, że twoje hamulce „rezonują”, co właśnie wymyśliłem, aby opisać nieco głośne, niskie pogłosy, które są powodowane przez hamulce szybko chwytające i uwalniające się z wirnika z wysoką częstotliwością, 60-150 Hz lub tak (jak sądzę). Jestem w stanie to zrobić w wielu automatycznych samochodach (jednak w dowolnym momencie mojej podróży), naciskając tylko nieznacznie hamulec i przytrzymując go we właściwym miejscu. Dzięki temu samochód może jechać do przodu z prędkością około 1/2 MPH i ma taki efekt.


To też prawda, w zimne mgliste poranki moje hamulce mogą być trochę zepsute, kiedy zjeżdżam z podjazdu, ale zwykle trzeba to zauważyć, nie jest to zbyt oczywiste.
Scott Hillson

Cóż, mamy teraz dwie teorie i jest mokro, a samochód będzie siedział przez noc. Jutro sprawdzę rdzę i zużyte wkładki. Dzięki!
nwellcome

8

Honda i Accuras słyną z używania wskaźników zużycia, które są odpowiednio ukształtowane / zorientowane, co powoduje, że szlifują się tylko podczas cofania. Najprawdopodobniej masz zużyty klocek hamulcowy i prawdopodobnie niektóre wirniki, które należy wymienić w tym samym czasie.


Jest to powszechne również w innych modelach; wskaźniki zużycia często najpierw „wydają dźwięk” w odwrotnej kolejności; wtedy „zabrzmi” idąc do przodu, gdy pojawi się więcej zużycia. Miałem to w Chevy Geo.
Mark Stewart,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.