Hamulec E w 2005 roku Nissan Altima


3

Mam 2005 Nissan Altima.

Wczoraj, kiedy prowadziłem samochód, włączałem bieg wsteczny, a potem, gdy ponownie włączałem samochód, samochód się nie ruszał, miałam wrażenie, że jadę z wciśniętymi hamulcami lub z włączonym hamulcem elektrycznym. Nie włączyłem hamulca elektrycznego i po raz trzeci prowadziłem samochód.

Samochód nie naprawił się, dopóki nie zaciągnąłem hamulca elektrycznego bardzo mocno, a następnie odłożyłem go z powrotem. Czy mój hamulec elektroniczny jest zepsuty? Czy coś jest nie tak z moimi hamulcami?


Czy jest to hamulec typu pedałowego czy uchwyt? Najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie jest takie, że hamulec elektroniczny został zastosowany, przynajmniej częściowo i nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Łatwo jest zrobić z każdym z tych typów.
GdD

@GdD OP stwierdził, że „ bardzo mocno podciągnęli hamulec e, a następnie odłożyli go z powrotem ”. ;-)
CharlieRB

Och, proszę bardzo, @CharlieRB, ponownie czytam wszystko dokładnie ...
GdD

Uwaga dla siebie (i czytelników): E-hamulec jest tutaj hamulcem bezpieczeństwa , a nie hamulcem elektronicznym
Zaid

Odpowiedzi:


1

Nie może być nic złego, ale nie możemy tego powiedzieć na pewno. Hamulec postojowy może być po prostu wyregulowany.

Gdy pociągniesz za uchwyt, jeśli do pokonania oporu jest dużo ruchu, hamulce mogą być bardzo zużyte i wymagać wymiany.

O ile chcemy, aby nasze samochody GO, również muszą się ZATRZYMAĆ. Warto sprawdzić hamulce, aby upewnić się, że nie dzieje się nic poważniejszego. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, żeby cię gdzieś uwięzili lub wcale nie działali.


1

Hamulce bezpieczeństwa tego typu rzadko się uruchamiają, jest bardziej prawdopodobne, że hamulec bezpieczeństwa został częściowo przypadkowo włączony. Być może zaczepiła się o nią torba lub rękaw, albo ktoś pociągnął ją, nie zdając sobie sprawy, że tak się dzieje. Jeśli to się nie powtórzy, najprawdopodobniej jest to winowajcą i nie ma się o co martwić.

Jeśli masz problem ze zwolnieniem go, musisz go naprawić, mechanizm może wymagać smarowania lub może masz stary kabel. Jeśli nadal angażuje się bez twojego udziału, oznacza to, że jest to poważniejszy problem i powinieneś natychmiast go rozpatrzyć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.