Pozostawienie samochodu z automatyczną skrzynią biegów w położeniu neutralnym zamiast parkowania


21

Czy możemy parkować na płaskiej powierzchni zamiast neutralnego (N na selektorze) zamiast zaparkować (P)?

Czy jest to przydatne w systemie transmisji? Ponieważ za każdym razem, gdy włączamy bieg P, musimy przejść przez R i czy to skróci żywotność skrzyni biegów / sprzęgła?

Jaka jest mechaniczna różnica między parkowaniem a neutralnym? Myślę, że park jest w zasadzie neutralny, ale dzięki kołkowi postojowemu blokuje ruch kół ... więc gdy powierzchnia jest płaska, nie potrzebujemy tego kołka i wystarczy użyć hamulca ręcznego.

Co myślisz?


2
Witamy w serwisie i naprawie pojazdów silnikowych!
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

dziękuję za odpowiedzi, ale czy jest jakiś problem z pozostawieniem samochodu w N na parkingu mojego domu ?! Znam wszystkie zalety sprzętu parkowego, ale chcę wiedzieć, że używanie Natury do parkowania spowoduje uszkodzenie transmisji lub nie. dzięki ...
powiedział

6
Przeczytaj instrukcję obsługi swojego samochodu. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi zatrzymywania i parkowania samochodu. Producenci nie mają tendencji do umieszczania rzeczy w instrukcjach, o których wiedzą, że uszkodzą samochód.

Weź pod uwagę fakt, że gdy włączysz hamulec w położeniu P (postojowym), drzwi odblokowują się automatycznie w każdym całkiem przyzwoitym modelu. Nie dzieje się to, gdy przenosisz je do N. To prawda, drzwi otwierają się, gdy je otwierasz, ale pamiętaj, że wszystkie pozostałe drzwi są nadal zamknięte.
Crazy Cucumber

4
Najważniejsze trafienie w Google: reddit.com/r/NoStupidQuestions/comments/1u0un7/… . N i P są dokładnie zgodne z reklamą / oczekiwaniami. I powiem wam z perspektywy kogoś, kto jak kiedyś zaparkował autobus na wzgórzu i zapomniał wrzucić sprzęt i hamulec ręczny - tylko po to, by znaleźć autobus, który przetoczył się kilkaset metrów do tyłu, dzięki Bogu łagodnie zjechał z ulicy w słup zamiast prawdziwych obrażeń. Nie chcesz spróbować szczęścia.
AnoE,

Odpowiedzi:


-5

Nie musisz używać P, zwłaszcza podczas parkowania na płaskiej powierzchni.

Minimalizacja przesunięć z N na R, a następnie na P i odwrotnie, zminimalizuje zużycie na paczkach i pasach hamulcowych


Ta odpowiedź jest niepoprawna. Za każdym razem, gdy zatrzymasz silnik, nie będzie ciśnienia hydraulicznego i będzie ono takie samo jak N. Po przesunięciu skrzyni biegów możesz po prostu przekroczyć R, a ona się nie załączy. W każdym razie zajmuje to chwilę / opóźnienie. Odpowiedź @ motosubatsu jest znacznie lepsza.
Evren Yurtesen

46

Zależy od samochodu. Niektórzy nie pozwolą ci wyjąć kluczyka ze stacyjki, jeśli nie jest w parku.

Szczerze mówiąc, tak naprawdę nie martwiłbym się o „przejście” do tyłu podczas kierowania w stronę postoju, zwykle i tak występuje niewielkie opóźnienie, zanim sprzęgło się ono ze sprzęgłem, więc podczas przesuwania selektora ominiesz go i zaparkujesz, zanim zrobi cokolwiek w sprawie wyboru biegu wstecznego .

„Park” to, jak sama nazwa wskazuje, to, co zostało zaprojektowane do parkowania podczas parkowania, więc jest to bezpieczny zakład, że to dobry sposób działania.


1
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

28

Prostą odpowiedzią jest: nie". Nie ma żadnego użytecznego powodu / korzyści z używania przekładni w sposób inny niż został zaprojektowany.

Użyj PARK (P).


2
Ta odpowiedź dobrze to wyjaśnia. Dla wszystkich celów i celów, tak P jest w zasadzie neutralny, ale ma dodatkową funkcję zapobiegającą poruszaniu się samochodu. Dlatego jest znacznie bezpieczniejszy.
CharlieRB

Cóż, jest użyteczny powód, kiedy parkujesz w miejscach, w których jest tak mało miejsca, że ​​ludzie delikatnie pchają inne samochody podczas parkowania i odjazdu. Prawdopodobnie nie będzie tak delikatnie, gdy samochód będzie na biegu. Jednak i tak nie będzie to miłe dla carroserie, a to umrze, jeśli ludzie w takich miejscach dostaną bardziej nowoczesny samochód ... może za 20 lat ...

17

Czy możemy parkować na płaskiej powierzchni zamiast neutralnego (N na selektorze) zamiast zaparkować (P)?

Możliwie. Inni już zagłębili się w szczegóły, przeczytaj pozostałe odpowiedzi.

Jest jednak jedna ważna kwestia, o której jeszcze nie wspomniałem.

Niezależnie od rodzaju skrzyni biegów, powinieneś mieć dwa mechanizmy powstrzymujące samochód przed poruszaniem się bez nadzoru. W przypadku automatycznej skrzyni biegów ustaw dźwignię zmiany biegów w położeniu postojowym i zaciągnij hamulec postojowy. W przypadku manualnej skrzyni biegów, ustaw dźwignię zmiany biegów na pierwszym biegu (lub wstecz, w zależności od tego, co jest zalecane w instrukcji obsługi) i zaciągnij hamulec postojowy.

Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa : systemy mogą i nie działają. Powiedzmy, że parkujesz w pozycji neutralnej i zaciągasz hamulec postojowy. Teraz, jeśli ktoś odetnie kabel fizyczny (hamulec postojowy działa jak hamulec rowerowy ze stalową linką, aby włączyć hamulce, i zwykle tylko tylne), może przetoczyć twój samochód do warsztatu 1 , przetocz go do innego samochodu na „ zabawa ”, cokolwiek chcą, gdy nie ma Cię w pobliżu.

Co się stanie, jeśli użyjesz tylko sprzętu postojowego, ale nie hamulca postojowego? Chociaż rzadko, transmisje się nie udają. Co się stanie, jeśli części odpowiedzialne za zatrzymanie skrzyni biegów pękną i pękną? Twój samochód może się przetoczyć z powodu grawitacji lub złodziei. Zwróć uwagę, że nawet „płaska powierzchnia” nie oznacza „poziomu”, a pozorny poziom może nie być.

Stosując oba mechanizmy razem, zmniejszasz ryzyko poruszania się pojazdu bez jego zamiaru. Oba systemy muszą ulec awarii i mniej więcej w tym samym czasie.

Istnieje trzeci mechanizm do zastosowania na wzgórzach, który jest w niektórych krajach zakodowany zgodnie z prawem: ograniczenie kół samochodu .

Jaka jest mechaniczna różnica między parkowaniem a neutralnym?

Park włącza zapadkę postojową wewnątrz przekładni, która zapobiega przesunięciu się wałka lub wałków wyjściowych skrzyni biegów w niewielkim stopniu (niewielka dawka daje powód, dla którego samochód może skoczyć kilka cali po zaparkowaniu na pochyłości). Poza tym parkowanie może być równoważne z neutralnym lub może istnieć inny mechanizm blokujący. Wszelkie różnice są specyficzne dla producenta i modelu przekładni.

1 Istnieją sposoby kierowania samochodami nawet bez kluczyka, na przykład gdy producent nie zakłada blokady kierownicy w samochodzie .


2
Trafne spostrzeżenie. Kiedyś miałem instrukcję z wadliwym kablem ebrake. Byłem nowy w prowadzeniu (i instrukcjach), więc zaparkowałem na wzgórzu, używając tylko hamulca elektrycznego i bez skrzyni biegów. Później wróciłem po samochód i stwierdziłem, że mój samochód został „skradziony”. Chwilowy atak serca. Potem spojrzałem w dół wzgórza i stwierdziłem, że mój samochód przetoczył się około pół mili do najbliższego drzewa na czyimś podwórku. To był ostatni raz, kiedy zaparkowałem bez bycia pierwszym. Automatyka zdecydowanie może się wycofać, gdy nie patrzysz, jeśli nie jesteś w parku.
phyrfox

@ phyrfox Miałem manualną skrzynię biegów, w której tylne hamulce nieco się zużyły, ale nie zauważyłem, ponieważ przednie działały dobrze, a ponieważ były hamulce bębnowe, nie było łatwego sposobu na ich sprawdzenie bez ich rozłączenia. W każdym razie zatrzymałem się na wzgórzu, kiedy sprawdziłem mapę w telefonie, więc ustawiłem ją w pozycji neutralnej i użyłem hamulca postojowego zamiast przytrzymywać go zwykłym hamulcem. Zaczęło się przesuwać do tyłu. Na szczęście byłem na siedzeniu kierowcy przy pracującym silniku, więc problem był łatwy do rozwiązania, ale na pewno mogę zobaczyć, jak samochód może się toczyć za pomocą samego hamulca postojowego.

@ Śnieganie twój „słaby” hamulec postojowy prawdopodobnie po prostu nie został właściwie wyregulowany, jazda do tyłu i ostre zatrzymanie powinno go naprawić (chyba że jest uszkodzony lub naprawdę brudny), lub kabel wymagał regulacji. Większość hamulców powinna wydawać okropne odgłosy szlifowania, jeśli nadmiernie się zużywają. Sprawdzanie hamulców bębnowych powinno być „ściągać z bębna” mocniej niż sprawdzanie przednich hamulców (ponownie, chyba że są uszkodzone / brudne, a potem naprawdę należy je naprawić, ponieważ dobrze jest mieć działające hamulce)
Xen2050

@ Xen2050 słaby hamulec postojowy był spowodowany całkowitym zużyciem tylnych hamulców bębnowych, co potwierdzono przy ich wymianie po raz pierwszy po przejechaniu około 130 000 mil. Potem hamulec postojowy działał jak mistrz. Jedynym powodem, dla którego puściłem to tak długo, jest to, że hamulce ogólnie trwały długo dzięki częstemu hamowaniu silnikiem, będącym manualną skrzynią biegów.

1
Ciekawostka: w pagórkowatym San Francisco dwa systemy nie wystarczą, więc musisz włączyć jeszcze jeden sposób hamowania, obracając koła w kierunku krawężnika.
Agent_L,

16

Ze względu na sposób działania automatycznej skrzyni biegów to naprawdę nie jest problem. Prawdopodobnie myślisz o tym, jak w ręcznej skrzyni biegów, kiedy przesuwasz dźwignię zmiany biegów, fizycznie popychasz i wciągasz różne biegi na miejsce.

W automatycznej skrzyni biegów działa za Ciebie przy użyciu ciśnienia hydraulicznego. Kiedy poruszasz selektorem biegów, otwierasz tylko niektóre zawory płynów (lub sygnalizujesz to komputerowi) i zajmuje to (krótko) trochę czasu, aby koła zębate faktycznie się poruszyły i zmieniły. Jeśli szybko przełączysz selektor do tyłu, biegi tak naprawdę nie mają czasu na reakcję. W przypadku elektronicznie sterowanej skrzyni biegów szanse są niewielkie, jeśli nie zatrzymasz się na biegu wstecznym.

Również jako motosubatsu wspomniano, nie można wyjąć kluczyk, chyba że samochód jest w parku. To nie jest coś, co producenci postanowili zrobić, to w rzeczywistości federalne rozporządzenie dotyczące bezpieczeństwa pojazdu, które określa, że ​​klucz można wyjąć tylko w parku, aby zapobiec stoczeniu się i kradzieży.


Cóż, myślę, że mechanicznie masz rację, ale zapadka utrzyma napędzane koła na miejscu i nie da się ominąć, podczas gdy hamulec bezpieczeństwa zatrzyma tylne koła, a linę można łatwo znaleźć i szybko przeciąć, aby uruchomić samochód (w przypadku kradzieży lub wandalizmu). I nie można usunąć klucza w pozycji neutralnej.
JPhi1618,

Przecięcie linki hamulca postojowego to świetny sposób na przejechanie. Ogromna część populacji nigdy nie używa hamulca postojowego, szczególnie w pasie rdzy, gdzie rdzewieje w bardzo krótkim czasie. Po co robić dodatkowy krok, gdy automatyka robi to automatycznie?
Harper - Przywróć Monikę

Ja nawet nie wiem, gdzie dźwignia hamulca postojowego jest na moim samochodzie i nie słyszałem tego dźwięku dla jak 20Y.
Mazura

Prawie wszystkie samochody z automatyczną skrzynią biegów mają obejście do odłączania zapadki parkowania bez klucza. Kierowcy ciężarówek, wraki i osoby zajmujące się naprawą korzystają z tej funkcji przez cały czas.
cscracker

16

Ustawienie samochodu na postoju nie powoduje żadnego zużycia, a większość automatów, które prowadziłem, nie uruchamia się ani nie pozwala na wyjęcie kluczyka w żadnej innej pozycji niż postój.

Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że nawet jeśli Odwrócona nie w pełni zaangażować, zużycie na sprzęgieł i hamulców zespołów wywołanych przez nią jest prawie taka sama jak każda z poszczególnych zmian biegów nadawanie wykonanych podczas jazdy. Nie powinieneś się martwić, ile razy twoja skrzynia biegów zmienia bieg. Bardzo duże obciążenia i agresywna jazda są prawdziwymi przyczynami zwiększonego zużycia automatycznej skrzyni biegów.

Teraz umieszczenie pojazdu w parku nie spowoduje zużycia, ponieważ:

  • W sterowanej komputerowo automatycznej skrzyni biegów komputer zmieni bieg tylko wtedy, gdy pozostaniesz na nim przez chwilę. Przejście z trybu jazdy na parkowanie, nawet względnie powoli, nie spowoduje, że skrzynia biegów nawet rozważy włączenie biegu wstecznego.

  • W przypadku w pełni hydraulicznej automatycznej skrzyni biegów bieg wsteczny zostanie włączony natychmiast, ale ta operacja jest tak wolna, że ​​jeśli przejdziesz bezpośrednio z trybu jazdy do parku w ruchu bezpośrednim, po prostu nie będziesz miał czasu na nic, a tym bardziej na zużycie.

  • Jeśli pojazd zostanie najpierw wyłączony, wszystkie biegi będą nieruchome, więc nawet przy pełnym włączeniu biegu wstecznego sprzęgła i pasy hamulcowe nie ulegną zużyciu.

  • Krewetki postojowe i sprzęt postojowy są dość masywnymi kawałkami stali, a ich jedynym zużyciem jest lekkie tarcie podczas sprzęgania. Nic poza celowym destrukcyjnym zachowaniem spowoduje zauważalne zużycie krewetki i sprzętu parkingowego.

Chciałbym również dodać, że nawyk, w którym nie zawsze angażujesz się w park, jest prawdopodobnie złym pomysłem, ponieważ ryzykujesz, że zapomnisz angażować się w park, kiedy naprawdę potrzebujesz, zamiast zwykłej pamięci mięśni. Nawet dobrze serwisowany hamulec ręczny jest znacznie mniej zdolny niż sprzęt postojowy, a hamulce ręczne w automatyce są zwykle dalekie od dobrego serwisu (nawet jeśli są używane, ich zmniejszoną skuteczność ukrywa sprzęt postojowy).

Inni dodają, że zaciągnięcie hamulca ręcznego przed sprzętem postojowym może być dobrym pomysłem, aby nieznacznie zmniejszyć zużycie sprzętu postojowego i krewetek oraz ułatwić odłączenie urządzenia postojowego (co może być trudne, gdy urządzenie postojowe jest włączone w pojazd na zboczu ). Parkowanie nie włącza się, chyba że pojazd porusza się lekko po zaparkowaniu, więc w tej konfiguracji włącza się tylko wtedy, gdy hamulec ręczny ześlizgnie się. Nie robię tego sam, ponieważ nie widzę powodu, aby martwić się zużyciem krewetek / przekładni i wolałbym mieć pewność, że pojazd nie będzie mógł się ruszyć.


w moim samochodzie Rewers zostanie włączony natychmiast.
powiedział h

3
Ponieważ OP jest zainteresowany ograniczeniem zużycia w scenariuszach parkowania, chciałbym dodać, że wchodząc do Parki, w 100% zawsze zaciągam hamulec postojowy przed zwolnieniem pedału hamulca, nawet na poziomym podłożu. Następnie, kiedy uruchamiam pojazd, wciskam pedał hamulca przed zwolnieniem hamulca postojowego i przełączeniem z postoju na bieg. Jestem w pełni przekonany, że zapobiega to zatrzymaniu pojazdu na elementach przekładni i pomogło wydłużyć żywotność mojej automatycznej skrzyni biegów.
elrobis

1
@elrobis Też to robię, ma również tę zaletę, że pozwala uniknąć potknięcia podczas zwalniania hamulca w parku.
Stephen Kitt,

1
@elrobis Dodałem go do odpowiedzi. Oznacza to, że sprzęt parkowania nigdy się nie włącza. Jednak siły działające na osie napędowe i wał wyjściowy podczas postoju są znacznie, znacznie niższe niż te przy nawet łagodnym przyspieszeniu, a ponieważ zamek jest umieszczony na wale wyjściowym do skrzyni biegów, żadne inne elementy nie widzą żadnego obciążenia. Korzyść polega na zmniejszeniu naprężenia lub uniknięciu zaczepienia krewetki postojowej, co pozwala na łatwiejsze odłączanie i mniejsze ryzyko pęknięcia trudnej do wymiany części, a także na zmniejszenie zużycia tarcia (które, jak sądzę, jest już całkowicie nieistotne).
Kenny

1
@saidh To wydaje się być skomputeryzowaną automatyczną 4-biegową skrzynią biegów z początku lat 90-tych. Skomputeryzowane transmisje zwykle czekają na włączenie wstecz, ale tak naprawdę nie mogę powiedzieć tego na pewno. Jednak, jak powiedziałem w odpowiedzi, to naprawdę nie ma znaczenia. Szybka zmiana Drive to Park po prostu nie da wystarczająco dużo czasu na włączenie biegu wstecznego, jeśli spróbował (w samochodach z napędem hydraulicznym, w zasadzie im niższe obroty silnika, tym dłużej to trwa), a nawet jeśli pozwolisz, to tylko zużycie jednej zmiany biegów. Nie martw się o to.
Kenny,

7

Pozostawienie samochodu w pozycji neutralnej może być dość niebezpieczne, jeśli ktoś spocznie na twoim samochodzie, a twój samochód nie hand brakezaangażował się, twój samochód zacznie jechać i może uderzyć w inny samochód, dostać się na drogę lub kogoś uderzyć. Koła zębate i sprzęgło zużywają się, gdy tarcie powoduje ekstremalną siłę lub ciepło, co oznacza, że ​​umieszczenie samochodu w parku nie spowoduje żadnych szkód, o ile samochód nie będzie się poruszał i zaleca się, aby ustawić go w parku. Trochę nie na temat, ale także nie angażuj samochodu hand brakezimą, ponieważ zamarznie i może uszkodzić linki hamulca ręcznego lub klocki przyczepią się do wirnika.


3
Zamarzanie hamulca ręcznego w zimie jest czymś, o czym często wspominam - może dzieje się to w bardziej ekstremalnych klimatach niż w Wielkiej Brytanii (tutaj nie dostajemy dużo poniżej -14 ° C), ale dosłownie nigdy się nie zdarzyło, ani o tym nie słyszałem każdemu, kogo znam.
motosubatsu

to nie ma znaczenia, chcę użyć N tylko na moim parkingu domowym, aby zmniejszyć zużycie przekładni, nawet o 1%
powiedział

@motosubatsu dzieje się tak, gdy jeździsz w deszczu / śniegu woda między klockami hamulcowymi a tarczą i zamarza. Jak wiesz, zamarzanie wody w temperaturze 0 ° C, więc w temperaturze -14 ° C masz dużą szansę na zablokowanie hamulca ręcznego!
AsenM

2
Pozostawienie samochodu bez zaciągniętego hamulca ręcznego jest przestępstwem w Wielkiej Brytanii.
Chenmunka

Och, nie mam pojęcia o brytyjskich przepisach. Mówię ci o bezpieczeństwie twojego samochodu.
AsenM,

3

Różnica między neutralnym a postojowym w twojej automatycznej skrzyni biegów polega na tym, że automatyczna skrzynia biegów ma coś, co nazywa się krewetką postojową, która w zasadzie fizycznie blokuje twoje biegi.

https://estimate.myautomatictransmission.com/transmission-parking-pawl/

Musisz ustawić skrzynię biegów w parku, inaczej samochód stoczy się. Nawet na płaskiej powierzchni jest to problem, ponieważ ktoś może po prostu odepchnąć twój samochód na bok.

W tym temacie należy zachować szczególną ostrożność podczas parkowania na stromym wzgórzu. Nie stawiaj go po prostu w parku. Spowodowałoby to wysokie ciśnienie na krewetce parkingowej, co utrudniłoby wyjęcie tranny z parku - ponieważ siła krewetki trzymającej samochód na tym wzgórzu. Zamiast tego zaciągnij hamulec postojowy i pozwól, aby samochód na nim spoczął, a następnie umieść go na postoju.

Oprócz ułatwienia wyjmowania z parku, minimalizujesz również ryzyko, że użycie krewetki parkowania do utrzymania ciężaru samochodu na wzgórzu przez dłuższy czas może fizycznie zahamować krewetkę.

ZAKTUALIZOWANO: W części odpowiedzi mówiącej o pierwszym użyciu hamulca elektrycznego podczas parkowania na wzniesieniu, przy włączonym zwykłym hamulcu włączasz hamulec elektryczny i nadal jedziesz, a następnie zwolnisz stopę ze zwykłego hamulca. To ustawia ciężar samochodu na e-hamulcu. Następnie włączasz skrzynię biegów w parku. Skończysz razem z e-hamulcem i krewetką postojową, trzymając samochód na wzgórzu, ale większość siły jest na e-hamulcu.


czy jest jakiś problem z użyciem Natural na płaskich powierzchniach? Wiem, że użycie P zablokuje koła, ale wolę używać hamulca ręcznego.
powiedział

3
@saidh Nie możesz zaoszczędzić wystarczająco dużo na zużyciu przekładni, aby pokryć wydatki, które poniesiesz, jeśli twój samochód spowoduje pewne szkody, ponieważ zaparkowałeś zaniedbanie.
user3067860,

1

W porównaniu z nieautomatycznymi skrzyniami biegów bieg neutralny przypomina rozdzielanie skrzyni biegów (brak biegu), podczas gdy parkowanie jest połączone z przekładnią (zazwyczaj wybierasz pierwszy bieg w skrzyniach nieautomatycznych). Po oddzieleniu przekładni samochód stoczy się, jeśli podłoże nie będzie idealnie płaskie (i upewnij się, że nie ma prawie idealnie płaskiego podłoża).

Niektóre samochody mają funkcję bezpieczeństwa, która uniemożliwia wyciągnięcie kluczyka, jeśli nie jest ustawiony układ parkowania - aby zapobiec przypadkowemu wypuszczeniu samochodu.


1

TLDR: nie robi różnicy. Ale inne techniki jazdy będą. Kontynuuj je.

Nie zmniejszy zużycia. Zużycie automatycznej skrzyni biegów nie działa w ten sposób.

Automatyczne zużycie występuje, gdy sprzęgła i opaski są włączone, gdy powierzchnie obracają się w opozycji, tj. Podczas zmiany biegów podczas jazdy. W przemienniku momentu obrotowego nie występuje zużycie. Zamiast tego następuje nagrzewanie się płynu hydraulicznego, dlatego wewnątrz lub przed zwykłym chłodnicą znajduje się dodatkowy radiator do chłodzenia płynu przekładniowego.

Jeśli silnik pracuje na biegu jałowym, zużycie biegu R lub D jest niewielkie: na biegu jałowym wał wyjściowy przemiennika momentu obrotowego ledwo się porusza z niewielką siłą za nim, a samochód jest zatrzymany, dlatego powierzchnie sprzęgające ledwo poruszają się względem siebie inne i angażują się trywialnie.

W każdym razie włączenie biegu wstecznego zajmuje około sekundy (i na sterowanej komputerowo automatyce dłużej, ponieważ starają się zniechęcić ludzi do prób wyrzucania samochodów z kolein). Samo szybkie przejście przez bieg z D na P nie daje sprzęgłom / pasmom czasu do włączenia, a w sterowanej komputerowo przekładni komputer odmówi ich włączenia niezależnie, ponieważ widzi, że uchwyt aktywnie przechodzi w stan przejściowy.

Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu zużycia, spróbuj zmniejszyć poziom mocy, przy którym zmienia się przekładnia. Na przykład dość dobrze poznałem moją skrzynię biegów i wiedziałem, kiedy nastąpi zmiana biegu na wyższy przy tym ustawieniu przepustnicy, więc w tej chwili prawie podniosłem przepustnicę - ten sygnał wejściowy również spowodował zmianę biegów, ponieważ była odkładając zmianę biegu na wyższy, ponieważ miałem moc. Po przejściu na wyższy poziom ponownie zastosowałbym moc, ale nie tyle mocy, by znów ją zmniejszyć. I oczywiście dobre planowanie jazdy, więc często nie mam dużego nacisku mocy, który powoduje redukcję biegów, ponieważ jest to najgorszy scenariusz zużycia sprzęgła / zespołu.


Najbardziej interesujące jest ostatnie zdanie Twojego postu. Wiesz, który z nich jest gorszy? (0) kopnięcie pedału przyspieszenia w celu zmniejszenia biegu (1) w dół poprzez wyciągnięcie dźwigni gar z D, z powrotem do 3 lub 2 (w zależności od tego, która wartość jest najwyższa dla danego modelu samochodu)
enhzflep

Jako punkt danych, mój kalkulator F150 F106 robi to automatycznie - na chwilę zmniejsza moc silnika wraz ze zmianą biegów. Kiedy tak się dzieje, słychać bardzo cichy trzask w silniku, ale zmiana biegów jest niezwykle płynna. Nie jesteś pewien, czy inne nowsze pojazdy mogły również zastosować tę technikę?
madscientist159

0

Pytanie wydaje się nadal nie jasno odpowiedział . Znalazłem ten temat, szukając czegoś podobnego.

Pytanie jest jasne. Podsumujmy to. Czy możemy używać N na płaskiej powierzchni z hamulcem ręcznym ?

Więc wcale się nie toczą. Brak pytania o ekstremalne zimno może zamrozić hamulec ręczny. Nie pytając o to, jak powinien parkować. Nie dyskutuje się, czy ktoś pcha samochód itp. Prawie wszyscy odpowiedzieli tylko po to, by odpowiedzieć.

Rozwińmy więc obawy właściciela pytania. Co się stanie, jeśli inny samochód uderzy lub popchnie samochód postojowy w pozycji P ? A może operator holowania, który siłą go przeciągnie?

Nadal nie ma żadnych uszkodzeń?


0

To zależy od stanu zatrzymania. Jeśli zatrzymujesz się przy pracującym silniku (jeśli podgrzewasz silnik rano lub zatrzymujesz się na światłach lub czekasz na kogoś), lepiej jest ustawić go w położeniu neutralnym z włączonym hamulcem ręcznym, aby umożliwić automatyczny olej przekładniowy krążą poprawnie. Ale jeśli zatrzymujesz się na parking, lepiej ustawić bieg na „Park”, chyba że parkujesz równolegle na płaskiej powierzchni, że ktoś może potrzebować przenieść samochód, gdy cię nie ma (jest to powszechne w moim kraju, Indonezja) . Ale znowu, ze względów bezpieczeństwa, uważam, że powinniśmy unikać parkowania na biegu jałowym w jak największym stopniu, ponieważ ktoś może pchać / poruszać / uderzać w nasz samochód podczas parkowania i powodować, że samochód się toczy i uderza kogoś / coś (jest wiele incydentów tego w Indonezji). W przypadku kilku marek


0

Bardzo zły pomysł ze względów bezpieczeństwa. Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą jest ustawienie skrzyni biegów w położeniu postojowym i zaciągnięcie hamulca postojowego. Podczas przełączania na napęd skrzynia biegów nie będzie sprzęgała sprzęgieł przechodzących przez bieg wsteczny. Nawet samochody z manualną skrzynią biegów muszą pozostawać na biegu z zaciągniętym hamulcem postojowym podczas parkowania. Narażasz siebie i innych na niebezpieczeństwo, jeśli polegasz tylko na hamulcu postojowym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.