Dlaczego nie obracamy opon, a ty obracasz oponami?


84

Czy planowanie regularnego obracania nowych opon przez cały okres ich użytkowania jest dobrym czy złym planem?

Z wielu postów, które widziałem tutaj i gdzie indziej w sieci, kierowcy w USA wydają się postrzegać obracanie opon jako zadanie, które należy podejmować w regularnych odstępach czasu. Przez obracanie opon mam na myśli zmianę ich pozycji na pojeździe, a więc na przykład przenoszenie ich z przedniej na tylną oś.

W Wielkiej Brytanii rzadko to robimy. W rzeczywistości jeden z największych monterów opon w kraju odradza tę praktykę (patrz link tutaj )

Właśnie zamontowałem zestaw czterech opon do naszego VW Golf 2012 i zastanawiałem się, czy warto je obracać przez cały okres użytkowania opon. Czy jest jakaś rada, która jest wyraźnie za lub przeciw praktyce i czy są jakieś badania, które to potwierdzają?


5
Wiem, że niektóre stacje montażowe w Wielkiej Brytanii w ogóle nie obracają opon. „Aby uzyskać lepsze prowadzenie i stabilność, zaleca się teraz, aby„ najlepsze ”opony były zawsze montowane z tyłu pojazdu. Niezależnie od tego, czy samochód ma napęd na przednie, czy na tylne koła.” Uważam to za bardzo interesujące od Kwik Fit - jeśli samochód to FWD, to najbardziej przyczepne opony powinny iść z przodu? O ile nie określają „najlepszego” jako najbardziej niezawodnego, opony najmniej narażone na wybuch.
MRichards,

3
To słuszne, że jeśli nie udało Ci się już obrócić opon, co powoduje znaczne różnice w zużyciu, nie chcesz obracać ich tak, aby bardziej zużyte opony znajdowały się z tyłu. Oczywiście celem regularnej rotacji jest uniknięcie takiej sytuacji.
agentp

4
Zwróć też uwagę, że prawdziwym powodem utrzymania „najlepszej” z tyłu nie jest prawdopodobieństwo wybuchu. Chodzi o lepszą przyczepność (szczególnie na mokrej nawierzchni) z tyłu. Jest to niezależne od napędu przedniego / tylnego. Zadziwiający jest fakt, że strona internetowa całkowicie tego nie zauważyła.
agentp

4
Jaka jest różnica między oponą a oponą? Czy opona jest zmęczona?
Maszt

18
@Mast Opona to opona, która znajduje się w Wielkiej Brytanii, podczas gdy opona to opona, która znajduje się w USA
Michael

Odpowiedzi:


74

tl dr: Kwik Fit jest pełen gówna. Dobrze jest obracać opony (a także opony: o).

Cały pomysł obracania opon polega na tym, aby zużycie było względnie podobne (lub nawet), od przodu do tyłu. Jeśli obrót odbywa się w określonych odstępach czasu, jedyną chwilą, kiedy będziesz mieć słabszą oponę o znacznym zużyciu, jest czas, aby wymienić wszystkie cztery.

Nie wiem, jaki jest ostateczny cel Kwik Fit , ale na ich stronie internetowej znajduje się kilka informacji, które BARDZO niepokoją mnie w związku z obrotem opon (opon). Oto o czym mówię.

Uwaga: biorę cytaty z połączonej strony.

  • Częściowo zużyte opony są bardziej narażone na przebicie - szczególnie w mokrych warunkach pogodowych.

Co ma związek z deszczową pogodą z tym, czy opona jest przebita, czy nie? Absolutnie nic, o ile mogę powiedzieć. Zagrożenia na drodze spłaszczą oponę równie szybko przy suchej pogodzie, jak i na mokrej nawierzchni.

  • Deflacja przednich opon stworzy efekt niedokładności, który jest łatwiejszy do kontrolowania niż nadsterowność (efekt wytworzony przez deflację tylnych opon)

Podsterowność z definicji brzmi: „(w samochodach) ma tendencję do skręcania mniej gwałtownie niż zamierzono”. Czy ktoś wierzy, że w przypadku nagłego wypuszczenia opony z przodu będziesz w stanie skręcić pojazdem ostrzej niż w przypadku zgubienia go z tyłu? Na pewno nie.

  • W mało prawdopodobnym przypadku, gdy opona nagle opada, łatwiej jest kontrolować pojazd, jeśli zdarzy się to z przodu pojazdu. Aby poprawić sterowność i stabilność, zaleca się teraz, aby „najlepsze” opony zawsze montować z tyłu pojazdu. Jest to niezależne od tego, czy samochód ma napęd na przednie czy tylne koła.

~ 70% siły hamowania i większość całej siły kierowania jest kontrolowana z przodu pojazdu. Jeśli nagle stracisz ciśnienie powietrza w przedniej oponie, straciłeś większą część obu, co oznacza, że ​​straciłeś znaczną kontrolę nad pojazdem. Jest to szczególnie prawdziwejeśli jedziesz autostradą z prędkością 70 km / h (która, jak sądzę, jest typową prędkością na M1, prawda?). Wybuch z tyłu pojazdu pozwala zachować prawie całą siłę hamowania i tracić bardzo mało siły skrętu (tył może chcieć trochę dryfować). Jeśli zgubisz przednią oponę, pociągnie ona samochód w kierunku zgubionej opony. Jeśli przyciąganie jest wystarczająco duże, najprawdopodobniej może spowodować wypadek, przeciągając samochód do innego ruchu lub powodując utratę kontroli przez kierowcę i powstanie pojedynczego wypadku samochodowego.

Wydaje mi się, że ta firma oponiarska ma plan. Taki, w którym chcą, aby ich klienci szybciej zużyli opony, więc wrócą i kupią więcej opon. Posiadanie słabszej opony z tyłu pojazdu nie będzie stanowić tak dużego problemu, jak posiadanie jej z przodu.

Inne rzeczy, które tam podają na stronie są dokładne. Nie obracasz opon w pojeździe, w którym przód i tył mają różne rozmiary (tak jak w niektórych pojazdach sportowych). Nigdy nie widziałem samochodu, który miałby specyfikację asymetrycznego wzoru bieżnika na jednym końcu pojazdu i symetryczny na drugim końcu, ale chyba tak może być. W tym przypadku nie chcesz też obracać opon.


9
Bardzo prawda - i rozważ hasło marketingowe KwikFit „ Nie możesz być szybszy niż monter KwikFit ”. Każdy pół przyzwoity instalator poświęciłby czas, aby zrobić to właściwie.
Chenmunka

22
To prawda, że ​​większość siły hamowania pochodzi z przednich kół. Jednak przyczepność tylnych kół jest bardzo ważna dla stabilności pojazdu podczas hamowania. W warunkach hamowania utrata przyczepności do przednich kół powoduje zmniejszenie drogi hamowania i zmniejszenie zdolności kierowania. Utrata przyczepności do tylnych kół powoduje, że pojazd wpada w poślizg. Oba są niepożądane, ale zwykle wyrzucanie jest gorsze.
Robert Stiffler,

8
Nie mam pojęcia, czy odnosi się to do opon pojazdów silnikowych, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​opony rowerowe są bardziej skłonne do jazdy na mokrej nawierzchni. Jak rozumiem, woda przykleja zanieczyszczenia do opony, która z każdym obrotem dociera do tego samego miejsca w gumie.
stannius

18
Przybyłem tutaj, aby nie zgodzić się na podsterowność kontra nadsterowność, jak stwierdził Kwiksh ... Mam na myśli Kwikfit. Podsterowność to „niemożność kierowania”. Nadsterowność to „wzmocnione sterowanie”. Byłem w kilku sytuacjach z obydwoma i mówię wam, w każdym przypadku, o wiele bezpieczniej jest doświadczać nadsterowności niż podsterowności, ponieważ można zastosować korekcję przeciwsterowania. Dzięki podsterowności wszystko, co możesz zrobić, to poczekać lub się zawiesić. Nauczyłem się jeździć samochodami RWD i FWD 30 lat temu i od tego czasu prowadziłem szeroką gamę samochodów, ciężarówek i samochodów dostawczych FWD, RWD, 4WD i AWD.
Bogaty

7
@R. Zgadzam się, jednak to, co mówią, prawdopodobnie zawiera pewną prawdę dla niedoświadczonych kierowców: mogą zareagować w dzikiej panice, nieregularnie obrócić kierownicę i wcisnąć hamulec. W przypadku samochodu z nadsterownością gwarantuje się jego wypuszczenie, z samochodem podsterownym może przy odrobinie szczęścia podjechać tylko pod niewielkim kątem do bariery drogowej.
leftaroundabout

49

Pomyślałem, że to interesujący temat, więc trochę google w poszukiwaniu rzeczywistych źródeł.

Po pierwsze, niektóre (a może wszystkie) BMW aktywnie zalecają NIE obracanie opon . Cartalk opisał to w jednym ze swoich programów, a oto najważniejsze cytaty:

TOM: Zawsze uważaliśmy, że obrót opon ma marginalną wartość, jeśli chodzi o oszczędność pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ koszt obrotu opony w przybliżeniu odpowiada kwocie, którą można zaoszczędzić, przedłużając żywotność opony.

RAY: Możesz zobaczyć, dlaczego mechanicy to lubią. Nie tylko jest to dla nas łatwe kilka dolców, ale także sprawia, że ​​Twój samochód znów trafia do sklepu, dzięki czemu możemy sprzedawać Ci inne usługi - takie jak spłukiwanie silnika i przerabianie zamazanych kości!

To może wyjaśniać powód jego popularności w USA.

Mówią o BMW

TOM: BMW podkreśla bezpieczeństwo, ponieważ przednie i tylne opony mają różne wzorce zużycia. I przynajmniej przez pewien czas - dopóki zużycie nie wyrówna się, co jest punktem obrotu opony - możesz mieć nieco gorsze prowadzenie w przypadku nowo obróconych opon.

Twierdzą, że robią to tylko wtedy, gdy samochód jest już poddany innej konserwacji, która wymaga zdjęcia kół. W przeciwieństwie do BMW uważają, że obracanie opon jest dobrą rzeczą, same w sobie nie warte swojej ceny ani kłopotów:

TOM: Tak więc zawsze uważaliśmy, że jeśli obrót opony jest wolny, zrób to. Innymi słowy, jeśli masz sprawdzone hamulce, a koła są już zdjęte z samochodu, a twój mechanik jest wystarczająco miły, aby położyć je z powrotem na różnych kołach za darmo, zrób to. To właśnie robimy dla naszych klientów.

i

TOM: Mimo to nie widzimy nic złego w obracaniu opon. Naszym zdaniem nie zostanie wyrządzona szkoda. Ale jeśli płacisz swojemu mechanikowi BMW za 125 USD za godzinę za przenoszenie opon (i osiem dolców za koło w celu przywrócenia równowagi), jest bardzo mało prawdopodobne, że na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze, Larry.

Niestety nie byłem w stanie znaleźć żadnych faktycznych badań. Może warto pisać na temat sceptyków. SE, tam jest wielu ekspertów, jeśli chodzi o znajdowanie (niejasnych) badań. Nadal mam wrażenie, że to źródło czerpie z nieco większej władzy niż cokolwiek innego, co mogłem znaleźć.


5
Świetne punkty, choć tutaj, w Stanach Zjednoczonych, swobodny obrót / wyważanie wiąże się z zakupem opony (w większości renomowanych miejscach ... lub jest opłatą minimalną). Tego rodzaju ich dyskusje na temat ładunku. Po drugie, większość entuzjastów mogłaby sami obrócić opony. Oszczędza to dużo czasu / planowania, aby to zrobić. Czeka gdzieś, aby to zrobić, to prawdziwy PITB.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

1
Bez wątpienia robią to samo tutaj w Stanach. Nie zgadzam się z tym, co powiedziałeś, po prostu wskazując na koszt rotacji, to wszystko.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

6
@caesay „Bezpłatny na własnym podjeździe” - tylko jeśli cenisz swój czas za 0 USD
Caius Jard

2
Nie jestem pewien, czy rozumiem argument dotyczący oszczędności kosztów. Jeśli twój samochód nosi tylne opony według stawki „1 para rocznie”, a przednie opony według stawki „2 pary rocznie”, to w ciągu dwóch lat będziesz musiał kupić 6 par nowych opon, niezależnie od tego, czy je obrócisz, czy nie. . Nie obracając się, wymieniasz fronty co 6 miesięcy, a tylne co 12. Obracanie powoduje więcej marnowania czasu / pieniędzy, ponieważ Twój samochód odwiedza sklep 8 razy, a nie obraca się tylko 4 razy
Caius Jard

2
@DavidRicherby Czy opony nie mają jednakowego zużycia po bokach (po lewej i po prawej)?
jpmc26

11

Zawsze dopasowujesz najlepsze opony z tyłu. Dlaczego? Nie napędzają silnikiem *, nie skręcają i ledwo hamują - dlaczego tylne koła nie mogą być po prostu kółkami samonastawnymi ?

Tylne opony to twój ster

Zapobiegają kręceniu się samochodu. Mówiąc technicznie, zapewniają stabilność podczas odchylenia i nie sterują, więc pionowy stabilizator jest bardziej prawidłowy. Widziałeś kiedyś tych z przodu samolotu? Nie, i nie bez powodu!

wprowadź opis zdjęcia tutaj src

Pokonywanie zakrętów (i niektórych innych rzeczy) wywiera siłę boczną na każdą oponę. Oto kluczowe pytanie: czy przy złej przyczepności, czy przednie lub tylne opony zerwą się w pierwszej kolejności?

Jeśli przednie opony pękną jako pierwsze, samochód będzie próbował jechać w linii prostej. (podsterowność). Zbliżając się do zerwania, zauważysz - sterowanie będzie mniej czułe. Jeśli zostaniesz odpowiednio przeszkolony, „skręcisz w poślizg” (ustaw koła kierownicy w kierunku, w którym faktycznie jedziesz). Dlaczego? Koła mają najlepszą przyczepność na boki, gdy toczą się prosto - po przekręceniu pod kątem przyczepność jest znacznie gorsza. Dopasowując koła do płozy, uzyskujesz maksymalną przyczepność i wkrótce odzyskujesz kontrolę. (i oczywiście rozwiąże to również problem z tyłu).

Jeśli tylne opony pękną jako pierwsze, nic nie możesz na to poradzić . Nie można wbić tylnych kół w poślizg . Zwiększający się kąt pogarsza przyczepność - błędne koło, dlatego wytrącenie ciężko jest zatrzymać! Obróciłem 360 na ciasnej autostradzie z koniczyny jadącej z prędkością 25 mil na godzinę w zwykłym deszczu. Właśnie wtedy wymachałem „sterem” i położyłem najlepsze opony z tyłu.

Najlepsze opony są montowane z tyłu, ponieważ chcesz, aby tył oderwał się na końcu .

Ster jest ich najważniejszą rzeczą

Oczywiście, utrzymują one ciężar samochodu, ale w samochodach z silnikiem z przodu 60% masy jest z przodu. Gdy mocno hamujesz, ciężar przesuwa się jeszcze bardziej do przodu! Tak więc większość hamowania odbywa się z przodu.

Zdecydowana większość samochodów ma napęd z przodu, więc tylne koła nawet nie zapewniają mocy. Równie dobrze mogą być kółkami, z wyjątkiem steru!

Boczne ładowanie, kierowanie i moc / hamowanie obciążają tę samą przyczepność

Opona ma skończoną przyczepność. Boczne ładowanie, kierowanie i moc / hamowanie „spadają z tej samej puli” trakcji. Jeśli wszystkie z nich składają się na większą przyczepność niż dostępna, koło musi się poślizgnąć!

Na przednich kołach jest to o wiele łatwiejsze do opanowania - ponieważ kontrolujesz moc (w samochodzie z napędem na przód), hamowanie i kierowanie. Możesz wycofać dowolne z nich i przywrócić przyczepność do puli, aby użyć czegoś innego. Nie możesz tego zrobić z tylnymi kołami, chyba że jest to samochód z napędem tylnym i nie możesz podnieść przepustnicy.

W samochodzie z napędem na tył, jeśli mocno uderzysz przepustnicą, możesz zużyć całą przyczepność i spowodować poślizg boczny. Jest to bardzo łatwe do nadmiernej zrobić i spin out całkowicie ... ale zrobione dobrze, to jest drifting lub kolej Bootlegger za i huśtawki tył wokół prawo, gdzie chcesz.


* Zakładając samochody z napędem na przednie koła, które stanowią obecnie ogromną większość samochodów na drogach. Długo omawiam samochody RWD w sekcji innej niż TLDR, i szczerze mówiąc, kierowcy RWD mają dużą wiedzę i rozumieją, że ich samochód jest wyjątkiem i nie trzeba im tego wyjaśniać.


Czy byłeś kiedyś w samolocie z pilotem, który obraca ster w niewłaściwy sposób na zakręcie? (Twoja lokalna szkoła latania lub klub latający może pozwolić ci doświadczyć tego z instruktorem.) Wskazówka: jesteś na dość bocznej jeździe . A samolot w locie oczywiście nie musi radzić sobie z trakcją powierzchniową, co tylko komplikuje sytuację.
CVn

„Nie jeżdżą” ??? Każdy samochód, który posiadałem od 25 lat, ma moc tylnych kół - więc myślę, że twoja linia początkowa nie jest w porządku. Możesz edytować, aby powiedzieć, że mówisz tylko o samochodach z napędem
Rory Alsop,

1
Jeśli tylne opony tracą przyczepność, można wiele z tym zrobić. Uzbrojenie przeciwnej blokady i rozsądne naciśnięcie przepustnicy są zwykle wszystkim, czego potrzeba, aby zatrzasnąć samochód z powrotem tam, gdzie zamierzałeś to zrobić. Jeśli podsterowności na prędkości w pojeździe z napędem na przednią szybą przekraczają określoną prędkość, tak naprawdę nie można wiele zrobić poza zjechaniem, zacieśnieniem linii i nadzieją na najlepsze.
Steve Matthews,

1
@RoryAlsop I omówię to szczegółowo w sekcji nie-TLDR. Jesteś wystarczająco entuzjastą i wystarczająco kompetentny, aby uznać, że twój samochód jest niezwykły i wyjątkowy. Jednak poszedłem naprzód i umieściłem gwiazdkę w sekcji TLDR.
Harper

1
@MikeT Dobrze, ale zablokowanie tylnych hamulców to kolejny sposób na utratę steru. Teraz twój przód wyprzedza twój tył, tył stracił ster (są kółkami) i ten tył będzie chciał się obejść.
Harper

7

Sprawdź u producenta opon. Gdyby ktokolwiek wiedział, to właśnie oni - nie sklep pełen dzieci.

Podczas obracania opon przesuń przód do tyłu, a tył do przodu po tej samej stronie. NIE obracaj ich krzyżowo; które mogą powodować przedwczesne zużycie.

Dlaczego Wielka Brytania jest inna? Ze względu na oczekiwania konsumentów wynikające z marketingu. W Wielkiej Brytanii miałem samochód (Vauxhall Astra 2001), który miał 20 000 mil okresów wymiany oleju ( http://oil-change.info/vauxhall-astra-g-engine-oil-capacity/ ). W Stanach Zjednoczonych odstępy 3000 mil są ogólnie przyjętym standardem.


4
Obrót poprzeczny jest w porządku z symetrycznym bieżnikiem. Jedyny raz, kiedy wykonujesz obrót przód-tył, to z oponami kierunkowymi.
J ...

Inną ważną różnicą między Wielką Brytanią a większością Stanów Zjednoczonych jest klimat. Zarówno roczny zakres temperatur, jak i średnia temperatura, są znacznie mniej ekstremalne w Wielkiej Brytanii. Wpływa to również oczywiście na okresy wymiany oleju - 18 000 mil jest dość typowe. Mój własny samochód (zaprojektowany w Europie) spala tylko pół litra oleju między 18 000 wymian po 100 000 mil, a olej wygląda tak samo czysto po 18 000, jak po 1000. Specyfikacje oleju w Wielkiej Brytanii i USA mogą być również inne - możesz nie chcieć prowadzić samochodu w gorących warunkach pustynnych na oleju 0W-30, ale w Wielkiej Brytanii nie ma gorących pustyń!
alephzero,

4
3000 mil między wymianami oleju? To nie są lata 80. Większość nowszych pojazdów ma monitorowanie poziomu oleju i informują Cię, w zależności od warunków jazdy, kiedy wymagają wymiany oleju. Mój samochód właśnie poinformował mnie w zeszłym tygodniu, że potrzebuje jednego, około 7000 mil od ostatniej wymiany oleju. Przed tym odstęp ten wynosił 10 000 mil.

3
@alephzero Jadę samochodem na gorącej pustyni na 0W-20. Tak mówi instrukcja. Syntetyczny, 10000 mil, naturalny, 5000 mil. Syntetyczny nie jest dwukrotnością ceny, a także pozwala zaoszczędzić czas.
Loren Pechtel,

1
@ coesay, proszę, powiedz mi, gdzie twierdziłem, że systemy monitorowania oleju „wiedzą, jak czysty jest olej”, ponieważ nie to powiedziałem: konkretnie stwierdziłem „w oparciu o warunki jazdy”. Spoglądają na zalecany odstęp i dostosowują się w zależności od warunków jazdy, które mogą powodować, że olej zużywa się szybciej lub wolniej niż średnia. Nawet wtedy jest to tylko przypuszczenie i prawdopodobnie konserwatywne.

4

Ideą „obracania się opon” jest rozłożenie lub uśrednienie zużycia opon na wszystkie opony. Zużycie sprowadza się do kilku rzeczy, niewspółosiowości, rodzajów zawieszenia (belka vs. cewka) itp., A także swobodnie obracających się kół napędzanego i napędzanego oraz rozkładu obciążenia między nimi. Zasadniczo chodzi o to, aby wszystkie opony zużywały się mniej więcej równomiernie, aby można było dokonać wymiany w tym samym czasie, nie mówiąc, że dwie przednie opony są w pełni zużyte, a tylne opony są zużyte 2/3 ...

Biorąc to pod uwagę, JEŻELI Twoje opony są bliskie końca ich żywotności i wszystkie są mniej więcej równomiernie zużyte, to nie zawracaj sobie głowy, ale jeśli przednie i tylne zestawy mają więcej niż marginalną różnicę w głębokości nitki, powiedzmy 2 mm na przednich kołach napędzanych i 4 mm z tyłu, a następnie obróć je.

I utrzymuj swoje opony napompowane zgodnie ze specyfikacją opony, ponieważ czasami producenci samochodów określają niższe ciśnienie dla komfortu jazdy - jako tanie zwiększenie zawieszenia.


Z zaledwie 4 mm bieżnika zjechałbyś z drogi, gdy po raz pierwszy mocno pada deszcz. Do wyczerpania się powinno to zająć lata.

3

Jako kierowca z Wielkiej Brytanii. Przez 40 lat i ponad milion mil nigdy nie obracałem opon. Nigdy też nie widziałem takiego zalecenia.
Może dlatego, że nigdy nie miałem zupełnie nowego samochodu i nigdy nie korzystałem z usług głównego dealera. Podejrzewam, że to kultura krupierów, która sprawia, że ​​myślisz, że się tobą opiekują i dodają coś (!) Do rachunku.


1
Ja także jeżdżę w Wielkiej Brytanii od ponad 40 lat, a moje doświadczenie jest odwrotne. Żaden dealer nigdy nie zalecał mi obracania opon ani mnie ani nikomu, kogo znam. Polecają to przewodniki dla majsterkowiczów.
Chenmunka,

4
Liczba mnoga „anegdoty” to nie „dane”.
Carl Witthoft,

2

Ciekawy. Widziałem, że instrukcje obsługi / serwisowe przedstawiają bardzo różne przebiegi rotacji.

W przypadku Subaru (i prawdopodobnie wielu pojazdów z napędem na wszystkie koła) zalecają każdą wymianę oleju (5000–7500 mil)

W przypadku innych samochodów co 15 000 mil.

Uzasadnieniem dla AWD jest to, że wszystkie opony muszą znajdować się w odległości mniej więcej 1/4 cala od bieżnika, aby środkowy mechanizm różnicowy nie był przepracowany.


Nick - dla moich ostatnich 5 Subarus, wymiana oleju wynosiła 10000 mil, z wyjątkiem mojego Litchfield, który wynosił 7000.
Rory Alsop

@RoryAlsop Mój 2014 WRX określił 7500, prawdopodobnie dlatego, że był z turbodoładowaniem / zorientowany na wydajność.
Nick

Mam Subaru, ale tanie sklepy pomijają rotację, ponieważ tak bardzo utknęły na rzeczy „najlepiej z tyłu”. Dzięki temu pomysłowi nigdy nie obracaliby moich opon, nawet jeśli doprowadziłoby to do uszkodzenia samochodu. Głupi.

2

Tylko uwaga na temat ich sprzeczności tutaj:

... Aby poprawić sterowność i stabilność, zaleca się, aby zawsze „najlepsze” opony montować z tyłu pojazdu. Jest to niezależne od tego, czy samochód ma napęd na przednie czy tylne koła.

Więc jeśli wykonasz kilka wypaleń, a twoje tylne opony będą bardziej zużyte niż twój przód, zgodnie z ich zaleceniem, powinieneś położyć lepsze z tyłu (lub innymi słowy obrócić opony).

Pomijając tę ​​sprzeczność, o wiele bardziej niebezpieczne jest zgubienie opony, która jest częścią układu kierowniczego. Chciałbym lepiej z przodu - gdybym był zmuszony dokonać wyboru.

Uważam, że zakładają, że ktoś nie będzie obracał opon przez trzy lata, a następnie przeniosłby łyse opony z przodu na tył i jechał przez kolejne trzy lata.

Jeśli rotacja odbywa się regularnie, jak może być źle? nawet bieżnik wokół pojazdu musi być najbezpieczniejszym ustawieniem.

Widzę, że jest to jedna z takich rzeczy, jak stosowanie azotu zamiast powietrza do napełniania opon, jeśli nie regularnie je konserwujesz.


„znacznie bardziej niebezpieczne jest zgubienie opony, która jest częścią układu kierowniczego” - absolutnie źle! co należy zrobić, jeśli zgubisz przednią oponę? podłóż ją od razu, aby odzyskać kontrolę. co byś zrobił, gdyby twój tylny zniknął ?! @ Harper opisuje to doskonale powyżej.
cnst

Naprawdę myślę, że omija się tę kwestię ... JEŚLI często obracasz opony, różnica zużycia bieżnika jest tak mała, że ​​prawie nie ma różnicy między przodem a tyłem. JEŚLI pozostawiasz opony nieobrócone przez 2 lata, przód zużywa się i staje się niebezpieczny dla: zanikania w złych warunkach, zwiększonego potencjału przedniego wydmuchu, zmniejszonego potencjału hamowania. Nie należy wybierać najlepiej z tyłu / z przodu. Powinny zdecydować, aby wszystkie opony były jak najbardziej równe z całym zwiększonym bezpieczeństwem - a nie tylko rzadkim stanem wybuchu.
Chris

Istotnie, brakuje tego. Istnieje wiele sporów dotyczących tego, czy przedni czy tylny musi mieć najlepsze opony. Konsensus wśród ludzi, którzy faktycznie znają matematykę sytuacji, w porównaniu do zgadywania, to mieć najlepsze opony zawsze z tyłu. Każdy, kto twierdzi inaczej, po prostu robi to przez zgadywanie.
cnst

Okej, zawsze jestem zainteresowany nauką. Odpowiedz mi na jedno pytanie @ cnst. Jeśli twoja odpowiedź ma sens w oparciu o „znajomość matematyki”, usunę moją odpowiedź, ponieważ nie chcę podawać brakujących informacji. Pytanie: jeśli matematyka dowodzi, że z tyłu powinien zawsze znajdować się więcej bieżnika niż z przodu, to dlaczego samochody nie sprzedawały zapasów fabrycznych, zgodnie ze specyfikacją / matematyki, z większą ilością bieżnika z tyłu? Odpowiedź logicznie chora daje ci pochwały, usuń moją złą odpowiedź. Nie mogę odpowiedzieć logicznie, źle utrzymuję, że najlepsza konfiguracja jest równie dobra na wszystkie 4 opony, co wymaga rotacji, aby utrzymać <- The pt
Chris

Kłócisz się teraz o słomkę. Nikt nie powiedział, że tył musi mieć więcej gwintu, tyle że nie powinien mieć większego zużycia niż przód.
cnst

2

Czy planowanie regularnego obracania nowych opon przez cały okres ich użytkowania jest dobrym czy złym planem?

Ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się zakładania lepszych opon z tyłu.

Oto, co w rzeczywistości oznacza podsterowność kontra nadsterowność:

Tak dzieje się z samochodem, gdy eksploduje tylna opona

Tak się dzieje, gdy wybucha przednia opona

Teraz, jeśli jesteś wyszkolonym kierowcą wyścigowym i zawsze siedzisz za kierownicą w 100% skoncentrowany, ręce w pozycji 3 i 9, możesz dobrze się bawić z odrobiną nadsterowności. Dla wszystkich innych najlepsza opona idzie do tyłu!

Wiesz, możesz zmienić opony o 2? Więc właściwie nic nie uratujesz przez zamianę!


1
Z pewnością sens w regularnie obracających się oponach jest taki, że nie rozwija się „dobrej” pary? Przebywałem sezon w luku zapasowym i przeszedłem szkolenie kierowców rajdowych MSA, ale wolę 10 i 2. Jestem w pełni świadomy tego, co jest podsterownością i doświadczyłem szybkiej deflacji opon z przodu iz tyłu pojazdu w różnych momentach. Muszę powiedzieć, że tył był lepszy, ponieważ łatwiej było odzyskać kontrolę nad samochodem.
Steve Matthews,

tyle tego, a odpowiedź „ster” powyżej. Te filmy pokazują, czego doświadczy większość kierowców, a zatem dlaczego najlepsze opony są montowane z tyłu. Popełniłem ten błąd, gdy byłem młodszy, i gdy mój śnieg wyskoczył z zaplecza na autostradzie. Nigdy więcej nie popełniłem tego błędu.
Andrew Grothe

Sam miałem pop przednią oponę na niemieckiej autostradzie przy ~ 130 km / h było dość nieciekawe. Na szczęście nigdy nie miałem takiego samego doświadczenia z tyłem!
Daniel

1

Głównym źródłem tego rodzaju informacji powinna być instrukcja obsługi. W każdym pojeździe, który posiadałem, instrukcja obsługi zawierała harmonogram rotacji opon.

Poza tym twierdzi się, że słabe tylne opony są bardziej niebezpieczne ze względu na ryzyko utraty tylnego końca. Jestem pewien, że tak jest w przypadku samochodów Formuły 1 (i to było tak, że wiele lat temu używali znacznie większych opon, choć już tak nie jest), ale nie sądzę, że pojazd pasażerski nic nie robi zdalnie normalne jest zagrożone; podczas normalnej jazdy więcej korzyści przyniesie lepsze sterowanie i hamowanie. Jako źródło tego, odkąd wiele lat temu wyjeżdżam w miejscu, gdzie mamy śnieg / lód przez 6 miesięcy w roku, i jeszcze nie widziałem, żeby pojazd z napędem na przednią oś stracił tył w jakiejkolwiek sytuacji.


Jedynym pojazdem, jaki kiedykolwiek miałem, który nie zalecał obracania opon, był pojazd, którego po prostu nie mogłeś - BMW z oponami zimowymi. Przednie i tylne opony miały różne szerokości, a specjalne bieżniki opon zimowych działały z maksymalną wydajnością tylko podczas obracania w jednym kierunku. Wszystkie cztery opony były zamontowane inaczej. Możesz zamieniać przód-przód i tył-tył, ale tylko wtedy, gdy chcesz odmontować opony z kół i ponownie wyważyć je za każdym razem.
TJL,

1

Każde położenie koła w samochodzie stworzy własny, unikalny wzór zużycia opony. Obracanie opon między tymi pozycjami powoduje okres kilkuset mil, w którym opony nie są zużyte, aby kształtować się dla tej pozycji. Ponieważ optymalna przyczepność ma miejsce, gdy opona jest noszona w celu ukształtowania jej położenia, obracanie opon wprowadza nieoptymalną przyczepność na kilkaset mil.


1

Niektóre empiryczne dowody, które mam, to to, że wybicie tylnej opony nie stanowi żadnego problemu.

Jeden program, który obejrzałem kilka lat temu, symulował wysadzenie przedniej opony na zakręcie z prędkością 130 km / h. Kierowca powiedział, że samochód chce go rzucić w jednym kierunku, ale mocno trzymał kierownicę i wszystko było w porządku. Myślę, że zależy to również od koncentracji kierowcy i reakcji.

Byłem w sytuacjach, w których tylne opony ślizgały się w bardzo śliskich warunkach drogowych. Jechałem powoli, żeby móc wyzdrowieć. Samochód był AWD, ale zachowywał się jak napęd na tylne koła, więc nie mogłem użyć przyspieszenia, aby sobie pomóc (eksperymentowałem z tym, po prostu równowaga była większa dla tylnych kół).

Osobiście wolę mieć nawet na sobie, więc obracam opony. Każdego roku zmieniam opony dwa razy - na zimowe i letnie warunki. To jest łatwe do zrobienia. Po zdjęciu opony muszą być oznakowane.

Z jakiegoś powodu moje opony nie zużywają dużo BTW. Nie sądzę, że jestem bardzo spokojnym kierowcą. Ale z jakiegoś powodu moja głębokość nici nie spada szybko.

Zastanawiam się, co powoduje najwięcej zużycia.


0

Nigdy nie obracałem opon regularnie.

Zwykle kupuję nowe opony po dwie na raz, zakładam je na przednie koła, przesuwam przednie opony do tyłu i odrzucam (mocno zużyte) tylne opony. To cała rotacja, którą wykonuję. Jeśli ktoś się ze mną kłóci, po prostu zamykam je, gdy opony się obracają podczas jazdy.

Umieszczenie najlepszych opon z przodu jest ważne - wybicie z przodu jest bardzo niebezpieczne, ponieważ możesz stracić kontrolę nad układem kierowniczym.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wszystkie cztery opony są w tym samym stanie (jak wtedy, gdy właśnie kupiłem pojazd). Następnie czekam, aż będę musiał je wymienić i kupię dwie wysokiej jakości opony z przodu i dwie tańsze opony z tyłu. Potem, kiedy zużyte są tylne opony, korzystam z planu opisanego powyżej.


2
i miejmy nadzieję, że pewnego dnia nie nauczysz się na
własnej skórze,

Jeszcze więcej powodów, aby mieć najlepsze opony z przodu - jeśli tylne opony nie będą już chwytać drogi, musisz mieć przednie opony, które mogą.
Jennifer

2
Na pewno nie utożsamiasz „opon obracających się podczas jazdy” z koncepcją rotacji opon przedstawioną w pytaniu ... Myślę, że mam pojęcie o tym, co zamyka ludzi, kiedy o tym wspominasz.
Jamie M

1
@JamieM Powiedzenie „opony obracają się podczas jazdy” jest odpowiedzią trolla. Jest to technicznie poprawne, ale nie w użyteczny sposób i sprawi, że druga strona zacznie twarzami i odejdzie, kręcąc głową. Co cały czas było intencją OP.
Phil

1
@Phil - tak, to był mój zamiar. Ale to nie jest troll; to bardziej zamknięcie się na twarzy.
Jennifer

0

Jeśli się uwzględni

  • „najlepsze” opony należy zawsze montować z tyłu pojazdu.

I

  • W Wielkiej Brytanii większość samochodów ma napęd na przednie koła, dlatego przednie opony zużywają się najszybciej

Nie widzę sensu w obracaniu opon innym niż wymiana opon, więc nowe opony zawsze idą z tyłu.

Podejrzewam, że w USA jest o wiele więcej samochodów bez napędu na przednie koła ....


Wiele powodów, dla których artykuł Kwik Fit podaje, że opony nie obracają się, dotyczył opon zdejmowanych z tyłu i montowanych z przodu podczas montażu nowej pary z tyłu.
Steve Matthews,

To byłoby fałszywe założenie. Maj FWD może prowadzić pojazdy w całej Ameryce Północnej. Zobacz odpowiedź Daniela, aby uzyskać więcej kontekstu.
Andrew Grothe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.