Dużo oleju w chłodnicy

3

Chcę wiedzieć, na czym polega problem. Mam 2000 cylinder Land Cruser 5. Miałem mały wyciek oleju i to zostało naprawione. W sobotę potrzebowałem oleju, a ja go uzupełniłem. W sobotnie popołudnie, kiedy zaparkowałem samochód, zauważyłem, że z mojego układu chłodzenia spływa olej. Kiedy sprawdziłem, zobaczyłem, że w moim układzie chłodzenia jest olej, ale w oleju nie ma wody. Co może być tego przyczyną?

Proszę nie krzycz
Solar Mike

Sory Nie krzyczałem, tylko nagłówek. W chłodnicy jest olej, który się tam przelewał. Olej silnikowy rozlał się do chłodnicy. Czy problemem może być uszczelka głowicy lub chłodnica oleju? Samochód wcale się nie przegrzał. Dopiero gdy stałem, zauważyłem wyciek oleju w wodzie.
Wilgie Swart,

1
Podejrzewam, że uszkodzona chłodnica oleju, możesz tymczasowo ominąć chłodnicę, aby sprawdzić, czy powstrzymuje olej przed dostaniem się oleju do płynu chłodzącego.
Moab

Odpowiedzi:

1

Pętle cyrkulacji płynu chłodzącego będą zazwyczaj działać pod niższym ciśnieniem niż pętle cyrkulacji oleju.

Z tego powodu, gdy pojawia się możliwość mieszania (pomyśl o nieudanej uszczelce głowicy, przeciekającym chłodnicy oleju i wody), pętla olejowa jest względnie wolna od chłodziwa - chłodziwo pod niskim ciśnieniem nie ma wystarczającej energii, aby dostać się do strumień oleju pod wysokim ciśnieniem.

0

Co do tego, dlaczego woda - nawet z płynem niezamarzającym - ma napięcie powierzchniowe i nie przepływa przez małe otwory. Olej zwilży metal i przepłynie przez małe otwory. Woda i olej znajdują się w pobliżu głowy, więc jest to główny podejrzany. Ale przeciek może być wszędzie tam, gdzie dwa są blisko.

Zależy również od tego, która strona (olej / płyn chłodzący) ma większe ciśnienie lub próżnię. W różnych punktach, w których systemy są blisko, będą one wywierać różne ciśnienia. Podobnie różne konstrukcje wymagają różnych systemów ciśnieniowych. Grają wszystkie te czynniki.
kyle_engineer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.