'09 Chevy Malibu - Bez korby, bez rozruchu - Ciężkie rozwiązywanie problemów już ukończone


13

Odpowiedź:

Okazuje się, że komputer został zastrzelony, całkowicie niefunkcjonalny. Wymieniłem jeden i samochód ruszył od razu. Dla przyszłych czytelników: Komputer jest prawdopodobną przyczyną, jeśli pojazd ma moc, ale wiele niezwiązanych z nim części, które łączą się z komputerem, nie działają. Dla mnie obejmowało to ściągacz kodów, rozrusznik, pompę paliwową / czujnik, wspomaganie kierownicy.

Dzięki: 1. Ben za porady dotyczące rozwiązywania problemów. 2. AllComputerResources.com dla komputera zastępczego. Ci ludzie są niesamowici. Wysłali mi wstępnie zaprogramowany komputer za jedyne 130 USD. Dealer chciał zaprogramować 860 USD za część i robociznę. 3. StackExchange za hosting tak wspaniałych zasobów.

Oryginalny post:

Próbowałem wszystkiego w tym samochodzie, z wyjątkiem tego, co jest nie tak. Chcę tylko, żebyście powiedzieli mi, co to jest. Szczegóły samochodu 2009 Chevy Malibu LT, 2.4L I4

Opis problemu: Kiedy oddaję samochód, aby uruchomić, nic nie dostaję. Wszystkie wskaźniki na desce rozdzielczej i wszystkie znikają, ale nie ma korby, nie ma dźwięku, nic. Kiedy wracam od początku do początku, wszystkie mierniki, radio itp. Włączają się ponownie. Cała elektronika włącza się i uzyskuje dobrą moc w włączonych światłach pozycyjnych, radiu, oknach itp. To jest, kiedy włączam, żeby zacząć, nic nie dostaję.

Ten film jest moim dokładnym samochodem z (pozornie) dokładnym problemem i BEZ rozwiązania ... Ugh. https://youtu.be/0pcNTu5mycA

Oto co przetestowałem:

Bateria

Wziął go do strefy automatycznej w celu przetestowania. Powiedzieli, że to dobrze. Testowałem również za pomocą multimetru. Wygląda dobrze. I tak próbowałem skakać. Nie pomaga

Złącza zacisków

Oba są teraz dobre. Jeden był dość skorodowany, więc go wymieniłem. Testowane połączenia z multimetrem, oba dobre. Oczyściłem terminale. Myślę też, że połączenia są dobre, ponieważ czytam moc na rozruszniku.

Rozrusznik

Testowane w strefie automatycznej. Mówią, że to dobrze. Przełączyłem również węzeł stałej mocy do ujemnej i usłyszałem obrót (rozrusznika) silnika (okablowanie dobre!). Samochód się nie uruchomił (nie sądzę, że powinien?). Elektrozawór ma drugą moc od zapłonu. Nie mogę tego zlikwidować, ponieważ ma tę irytującą plaktyczną wtyczkę złącza. Próbowałem dać kilka prawdziwych solidnych uderzeń 2x4 przed i podczas obracania klucza.

Kiedy przekręcę kluczyk, z cewki elektromagnesu do rozrusznika NIE ma prądu (kabel w oplocie). Jeszcze się nie rozłączaj.

Przekaźniki: rozrusznik / zapłon

Próbowałem przełączać przekaźniki, aby sprawdzić, czy jest zły. Chyba że wszystkie są złe, nie ma tu problemu.

Przekręcenie kluczyka w celu uruchomienia nie powoduje kliknięcia żadnego przekaźnika. Wyłączenie systemu bezpieczeństwa powoduje wielokrotne klikanie przekaźnika reflektorów. (Prawdopodobnie tutaj nie ma znaczenia).

Bezpieczniki

Usunięto i sprawdzono wizualnie każdy bezpiecznik we wszystkich 3 skrzynkach bezpieczników. Nie testowałem ich. Właśnie spojrzałem, żeby zobaczyć, czy plastik nie został spalony, a drut w środku pękł. Widziałem już 2 zepsute bezpieczniki i oba były oczywiście złe.

Przełącznik zapłonu / czujnik blokady

Zmieniłem to wczoraj.

Dostaję też stałą moc do czerwonego (slot 2) i żółtego (slot 6). Dostaję stałą moc do jednego kabla na zamku (zapomniałem, jaki kolor).

Kilka razy próbowałem przesunąć kolumnę kierownicy w górę i w dół. Bez pomocy.

Cylinder blokady zapłonu

Uwierz, że to dobrze. Włączam akcesoria. Nadal daje opór w pozycji początkowej i włącza się ponownie. Blokuje także fizycznie kabel (coś) w wyłączniku zapłonu

Neutralny wyłącznik bezpieczeństwa

Wiem, że istnieje. Nie spojrzałem na to. Próbowałem kilkakrotnie przejść od Park do Neutral do Park do Neutral itp.

Bezpieczeństwo

Mój jedyny klucz to klucz zastępczy. Uciąłem to u dilera i sam zaprogramowałem. Mógłbym przeprogramować, ALE lampka bezpieczeństwa się nie zapala. Jeśli samochód nie rozpoznaje klucza, lampka bezpieczeństwa powinna się zapalić. Tak przynajmniej działało, kiedy pierwszy raz dostałem klucz. Nad wyłącznikiem zapłonu znajduje się czujnik blokady. Nie jestem podejrzany (brak światła), ale to komplikuje okablowanie.

Paliwo

TO może być mój następny trop. Jeśli zwrócisz szczególną uwagę na tym filmie, wskaźnik zużycia paliwa nie podnosi się pusty, nawet w pozycji włączonej. Myślę, że jest na nim powinien pokazywać poziom paliwa. Włożyłem ostatnie 1/4 galona z puszki do samochodu i nadal nie widziałem, żeby się poruszało. Spróbuję włożyć 2 galony i sprawdzić, czy to poruszy miernik i zacznie. Jeśli NIE, zgaduję, że może to być problem elektryczny z układem paliwowym. Ilekroć wcześniej nie miałem wystarczającej ilości paliwa, przynajmniej słyszałem dźwięk, który próbował silnik.

Kody świetlne silnika

Nie mogę ich odczytać. Mam czytnik kodów, którego wcześniej używałem w tym samochodzie (2 miesiące temu), a teraz wyświetla błąd i nie chce odczytać kodów. Nie sądzę, że jest to związane, ale może komputery nie żyją: utrata kodów i możliwość uruchomienia? Czysta hipoteza tutaj. Nic nie wiem o komputerowych systemach samochodowych.

Niedawna historia

Wydaje się, że ten problem zaczął się nagle.

Miały (różne) sporadyczne problemy z uruchamianiem prowadzące do tego z powodu złego złącza terminala. Stwór był tak skorodowany, że pękł i nie mógł się zacisnąć. Po przekręceniu klucza na zacisku ujemnym zobaczysz iskrę, a cała moc zniknie (jak zużyta bateria). Regulacja ujemnego kabla przywróciłaby moc. Po kilku próbach samochód ruszył. Dlatego na początku zmieniłem złącze końcówek akumulatora. Był zaskoczony, widząc te objawy natychmiast po.

W przeciwnym razie nie będzie problemów z uruchomieniem ani uruchomieniem.

Co ja robię? Jeśli rzeczywiście poświęciłeś czas na przeczytanie tego wszystkiego, DZIĘKUJĘ. Jeśli masz coś do dodania, DZIĘKUJĘ ponownie.

AKTUALIZACJE

Sprawdzono obwód rozruchowy zgodnie z opisem odpowiedzi Bena. Dobra moc i uziemienie do właściwych przekaźników. Wszystkie bezpieczniki są dobre.

Sprawdzone okablowanie do ECM. Podstawa na X3 73 jest dobra. Potwierdzono moc B + do zacisku 20 czerwono-biały na X1. Nie mam zasilania do zacisku 19 różowego na X1. Sprawdziłem profilowanie wsteczne i podłączenie z przodu złącza (chciałem dwukrotnie sprawdzić). Ponownie sprawdziłem w skrzynce bezpieczników i mam moc do obu bezpieczników ECM.

Przeskoczył moc do zacisku 19 (różowy). Nadal nie ma początku. ALE! Zwykle, kiedy przekręcę kluczyk, aby rozpocząć, cała moc w kabinie / desce rozdzielczej zostaje wyłączona. To normalne. TERAZ, dzięki mocy dla ECM, wszystkie te komponenty pozostają włączone. Nie wydaje mi się, żeby tak się stało, ale tak się dzieje.

Dodatkowe NOWY (rozpoznane) Objawy, na które powinienem był zwrócić uwagę wcześniej, ale na desce rozdzielczej, gdzie pojawiają się kody pustych miejsc usługi, dostaję sporo ... 1) Wspomaganie kierownicy, 2) Serwis ESC, 3) Serwis Trakcja, 4) ESC wyłączone, 5) Low Fuel. Zakładam, że powinno to wyjaśnić, co jest nie tak. Domyślam się, że wszystkie te dane są przesyłane przez ECM, ale osobiście nie wiem.

Dzięki jeszcze raz.

AKTUALIZACJA 4/3 Holowany do dealera (czytaj przyznaną porażkę) ... Mówią, że ECM został zastrzelony. Zaktualizuję ponownie po jego zastąpieniu.

ODPOWIEDŹ Przepraszam, zapomniałem przekazać wam dobre wieści. Minął już prawie rok, ale komputer był zły. Wymieniłem to i zaczęło się od razu.


Stawianie +1 na tym. Wielki wysiłek w napisaniu i wiele informacji tutaj.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

zgadzam się, użyj jednego przewodu rozruchowego bezpośrednio z uziemienia akumulatora (nie czerwonego) - z boku bezpośrednio na metal silnika i spróbuj ponownie. Sprawdź, czy włącznik świateł stopu działa, ponieważ może to mieć wpływ na wyłączenie automatycznej skrzyni biegów „nie w parku”, zapłon na dźwigni zmiany biegów dźwigni zmiany biegów w położeniu neutralnym i powrót do parkowania, upewnij się, że zaciski hamulca działają. Spróbuj ponownie. Wygląda na to, że masz problem z kablem lub bezpośrednią zwarcie z ziemią. Bateria jest prawidłowo obrócona ????? ostatnią rzeczą jest wyciągnięcie każdego dużego 30 -40 wzmacniacza i sprawdzenie każdego z nich naraz. powodzenia
użytkownik26112,

Świetne wyjaśnienie. Kiedy to się zaczęło? Czy doszło do tego zdarzenia? Trudna praca, trudny do uruchomienia, rozładowany akumulator, lampka serwisowa / kontrolna silnika itp.? Czy to był nagły problem?
CharlieRB

@CharlieRB Edycja, aby postawić historię w pytaniu.
Dylan Cross

1
Miałem ten sam problem z moim, kupiłem nowy procesor i zacząłem od razu
Tommy Maniscalco

Odpowiedzi:


7

Na GMach teraz moduł sterujący silnika steruje przekaźnikiem rozrusznika. Poszukuje sygnału parkowania / neutralnego z przełącznika zakresu i sygnału korby z wyłącznika zapłonu / modułu sterującego nadwozia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Awaria zacisków przekaźnika rozrusznika. Jeśli pociągniesz przekaźnik, zobaczysz, że jest on oznaczony na dole i ma schemat z boku.

85 - ECM wysyła moc do tego zacisku, aby zasilić cewkę.
86 - Uziemiony do ramy.
30 - Bezpiecznik, zawsze gorący (B + - Bateria dodatnia).
87 - Przechodzi do elektromagnesu rozrusznika.

Pociągnij przekaźnik, sprawdź zaciski 30 i 86 pod kątem zasilania i masy. Zachowaj ostrożność podczas sondowania zacisków przekaźnika, jeśli nie możesz dotknąć zacisku przekaźnika za pomocą sondy multimetru, nie próbuj wciskać go na siłę. Użyj małej szpilki lub przymocuj końcówkę męską, która odpowiednio pasuje do zacisku do kawałka drutu.

Rozpocznij od zacisku 30, jeśli nie masz zasilania (12 + v) na zacisku 30 lub jeśli masz napięcie niższe niż napięcie akumulatora, sprawdź bezpiecznik rozrusznika w bloku bezpieczników pod maską. Uziemić multimetr do B- (ujemny akumulator) i sondować odsłonięte zaciski. Czy istnieje różnica w napięciu między którymkolwiek słupkiem? Jeśli tak, wymień bezpiecznik. Kontrole wizualne nie zawsze ujawniają problemy z bezpiecznikami. Jeśli na zacisku 30 występuje napięcie B +, przejdź do następnego zacisku.

Co z terminalem 86? Czy to jest uziemione? Sprawdź punkt masy G109, czy jest czysty i szczelny?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Co powiesz na terminal 87? Kiedy sondujesz terminal, powinien on być uziemiony, ponieważ rozrusznik uziemia do bloku silnika. Jeśli nie, sprawdź połączenia bloku silnika z ramą lub połączenia akumulatora. Co się stanie, gdy podłączysz zasilanie do terminala 87? Ponieważ przetestowałeś starter, powinien się obrócić.

Więc na terminal 85, gdzie podejrzewam, że jest problem. Stwierdziłeś, że nie ma komunikacji z ECM (możliwe, że to narzędzie skanujące, ale w tym przypadku mało prawdopodobne.) I że lampka kontrolna silnika nie zapaliła się w KOEO.

Więc od czego zacząć? Sprawdź bezpieczniki ECM i ECM IGN w bloku bezpieczników pod maską w taki sam sposób, jak sprawdziłeś bezpiecznik rozrusznika. Czy istnieje różnica w napięciu między dwoma wkładkami bezpiecznikowymi? Jeśli tak, wymień bezpiecznik. Jeśli oba bezpieczniki są w porządku, musisz uzyskać dostęp do ECM. W wersji 2.4 moduł ECM znajduje się z lewej strony wnęki silnika.

Z czubka głowy nie pamiętam, jakiego typu złącza użyłem. Ogólnie rzecz biorąc, powinna istnieć dźwignia z klapką, którą należy nacisnąć. Może to być również śruba 7 mm, którą należy poluzować, a złącze zostanie wyciągnięte. Lub może to być zamek przesuwny, który należy pociągnąć.

Po zwolnieniu złącza z modułu ECM, plastikowa pokrywa chroni tylną część złącza. Zazwyczaj są cztery zakładki, które utrzymują go w miejscu, tę pokrywę należy usunąć. Z przodu (czasem z tyłu) złącza powinny być widoczne etykiety Identyfikujące pierwszy i ostatni zacisk danego wiersza.

Uwaga na temat sprawdzania zacisków złącza ECM: Najlepszą praktyką jest wsuwanie kołka zabezpieczającego w tył wzdłuż przewodu, uważając, aby nie uszkodzić uszczelnienia uszczelnienia.

Poszukujesz zacisków 19 i 20 złącza X1 (odpowiednio różowy i czerwony / biały), oba powinny mieć napięcie B +. A na złączu X3 zacisk 73 (czarny) uziemienie. Zaciski 19 i 20 są bezpiecznikami ECM i ECM IGN. Jeśli widzisz napięcie mniejsze niż B +, oznacza to problem z okablowaniem ze skrzynki bezpieczników pod maską do modułu ECM. Uziemienie zacisku 73 do silnika w 2.4, G107.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więc jeśli wszystko w obwodzie początkowym wygląda OK, a ECM otrzymuje moc i masę. Możliwe, że ECM jest zły i wymaga wymiany. Inną możliwością jest problem z magistralą danych GMLAN. Np. Jeden moduł jest uszkodzony i wyłącza sieć.


Ben, nie zapomniałem o tobie. Sprawdziłem całą pierwszą część obwodu startowego. Nadal muszę dostać się do czeków ECM. Dam ci znać, jak to idzie.
Dylan Cross

Ben! Sprawdzone okablowanie do ECM. Podstawa na X3 73 jest dobra. Potwierdź zasilanie B + do zacisku 20 czerwono-biały na X1. Nie mam zasilania do zacisku 19 różowego na X1. Sprawdziłem profilowanie wsteczne i podłączenie z przodu złącza (chciałem dwukrotnie sprawdzić). Ponownie sprawdziłem w skrzynce bezpieczników i mam moc do obu bezpieczników ECM. Zgaduję, że muszę wyciągnąć całą tę czarną obudowę okablowania i prześledzić różowy przewód ze złącza X1 z powrotem do skrzynki bezpieczników? Wszelkie wskazówki na ten temat? Czy jest coś, co mogę zrobić, aby dokładnie sprawdzić, czy to ten różowy drut, zanim rozłączę całe okablowanie?
Dylan Cross

@DylanCross spróbuj przeskoczyć do zacisku 19, gdy jest on podłączony, i sprawdź, czy ECM włączy się. Do skrzynki bezpieczników po jej odkręceniu powinna znajdować się tylko plastikowa osłona z tyłu przytrzymywana przez zaczepy. To, do którego złącza trafi różowy przewód, zależy od posiadanego silnika. Myślę, że jest to oznaczone na schemacie połączeń.
Ben

@Ben, próbowałem wysłać moc do zacisku 19 na ECM. Brak szczęścia. Chociaż zapobiegło to wyłączeniu zasilania deski rozdzielczej podczas przekręcania kluczyka, aby rozpocząć. Dodałem aktualizację na dole głównego postu. Zauważyłem też kilka kodów serwisowych na desce rozdzielczej. Więcej szczegółów powyżej. Dzięki.
Dylan Cross

5

Patrząc na wideo, wydaje się, że to problem elektryczny. To wygląda jak główne przewody zasilające tracą ciągłość po włączeniu przycisku, aby włączyć rozrusznik. Ten problem może występować w KAŻDYM zakresie wzdłuż głównych linii kabli zasilających. Głównie cztery punkty, na które należy zwrócić uwagę: (+) połączenie z akumulatorem i rozrusznikiem; (-) połączenie na akumulatorze i punkt uziemienia na ciele. Aby to sprawdzić, użyj pary kabli połączeniowych i podłącz przewód (+) do głównego słupka elektromagnesu rozrusznika, a przewód (-) do dowolnego miejsca w skrzynce rozrusznika, do którego możesz go podłączyć. Użyj samochodu-dawcy jako źródła zasilania i podłącz przewód (+) do akumulatora, a (-) do dobrego źródła uziemienia z dala od akumulatora.

(UWAGA: Jest to odwrotność tego, jak zwykle podłączasz kable rozruchowe, ale ponieważ kładziesz końce rozrusznika, a rozrusznik znajduje się w odległej lokalizacji, warto umieścić je jako pierwsze, aby uniknąć kontaktu z czymkolwiek, co spowoduje iskra.)

Po podłączeniu samochodu dawcy do przewodów rozruchowych, spróbuj uruchomić samochód. Jeśli się przewróci, wiesz, że jest gdzieś w przewodach zasilających i najprawdopodobniej problem z połączeniem. Jeśli nadal się nie uruchamia, problem najprawdopodobniej dotyczy wyłącznika zapłonu.


Myślałem o tym samym, ale znalazłem wideo tego samego samochodu. Zauważysz, że myślnik znika całkowicie podczas startu.
CharlieRB

Cała elektronika powinna zgasnąć po uruchomieniu. Te samochody dziwne. @CharlieRB Obejrzałem ten sam film, aby zobaczyć, jak powinien wyglądać startup.
Dylan Cross

Pytanie dotyczące testu początkowego. Mój starter ma 3 połączenia. 2 duże śruby przytrzymujące druty na (+) i (-) oraz na małym drucie z wtyczką (od zapłonu?) Czy chcesz, żebym podłączył (+) kabel do dużego dodatniego słupka lub małego drutu wtykowego? Testowałem też napięcie woltomierzem między dwoma dużymi słupkami przy napięciu 12 V bez przekręcania klucza. Więc mam stałą moc na (+) słupku. Nie sprawdziłem, czy to spada po przekręceniu kluczyka.
Dylan Cross

1

Myśląc więcej, przekręcasz klucz, ogromny spadek napięcia, gdy rozrusznik próbuje,

1) złe uziemienie do silnika: podłącz czarny przewód akumulatora do dobrej metalowej części silnika, gdy próbuje on uziemić przez twój system okablowania.

2) spróbuj, jeśli możesz ręcznie przekręcić silnik do tyłu lub do przodu za pomocą klucza na dolnym kole pasowym, silnik rozrusznika może utknąć w zaczepie do przodu lub zablokować się, co może go zwolnić.

jeszcze więcej szczęścia.


0

Miałem ten sam problem na moim F150 aż do początkowego trudnego startu. W moim przypadku był to przewód uziemiający do ramy, tak że skorodowany prąd nie przekroczyłby poziomu. Oczyściłem kontakty i te na początek (ponieważ tak myślałem, że pierwotnie był to problem).


0

Byłem gotowy zrezygnować z mojego Chevy Malibu z 2009 roku, kiedy próbowałem wszystkiego i wszystkiego, co tu powiedziano.

Wymieniłem skrzynkę bezpieczników i wygląda na to, że właśnie tam był problem. Zamówiłem go online za 45 USD plus koszty wysyłki i sam go wymieniłem, zajęło mi to około 1 godziny (bloki pod nim były bardzo trudne do wyciągnięcia).

W każdym razie mam nadzieję, że to pomoże niektórym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.