Czy konieczne jest wyrównanie kół samochodu z nadwoziem podczas parkowania z powodu ciężaru na osi? [duplikować]


32

To pytanie ma już odpowiedź tutaj:

Wujek mówi, że kierowca doradził mu, że za każdym razem, gdy samochód jest zaparkowany, koła muszą być wyrównane z karoserią samochodu, w przeciwnym razie na osi lub kole (chyba) nie będzie potrzebny ciężar, co skraca żywotność części.

Czy naprawdę źle jest parkować z kołami pod kątem, jak pokazano na poniższym obrazku? Wydaje mi się to niepraktyczne, ponieważ podczas parkowania koła nieuchronnie kończą się pod kątem, a przyjaciel mówi mi, że kierownicy nie należy obracać, gdy pojazd stoi, ponieważ powoduje to zbyt duże obciążenie części. Przesuwanie samochodu do przodu i do tyłu tylko w celu wyrównania kół również powoduje zużycie dodatkowego paliwa.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


9
Zniszczyłbyś łożyska przednich kół, ciągnąc koło kierownicy, aby je wyprostować, gdy samochód się nie poruszał. Plus dodatkowe siły na każdym wspomaganiu kierownicy.
Criggie,

3
Niepotrzebna waga dokładnie na której części? Wyobraź sobie, jak wygląda cały zespół - która część jest bardziej napięta, gdy koła nie są wyrównane?
Luaan,1
@ artem - czy to właśnie oznacza ta reguła? Zawsze zakładałem, że oznacza to, że sam samochód musi być równoległy do ​​krawężnika ... to znaczy, że samochód nie powinien być ustawiony pod kątem ... ale teraz, gdy już wskazałeś rzeczywistą zasadę, zastanawiam się. Zastanawiam się także: jeśli twoja interpretacja jest prawidłowa, jaki jest możliwy powód?
davidbak

Odpowiedzi:


55

Wcale nie, w rzeczywistości istnieje wiele sytuacji, w których chciałbyś mieć opony pod kątem do nadwozia samochodu. Za każdym razem, gdy jesteś zaparkowany na wzgórzu, rozsądnie jest ustawić koła samochodu tak, aby jeśli hamulec postojowy nie przytrzymał samochodu, wpadłby na krawężnik.

Gdyby koła były wyrównane z nadwoziem podczas parkowania na wzgórzu, samochód mógłby swobodnie stoczyć się ze wzgórza, aż się z czymś zderzy. To może być złe…

Jeszcze jedna rzecz: jeśli występuje zwiększone obciążenie z powodu obracania się kół, prawdopodobnie będzie ono znacznie mniejsze niż obciążenie nałożone podczas obracania się kół podczas normalnej jazdy (ponieważ wtedy samochód obraca się i porusza siłą wywieraną przez oba guzy i zawracanie). Tak więc nawet jeśli kierowca informujący wujka ma rację o ładunku, jest mało prawdopodobne, aby miał znaczący wpływ na żywotność pojazdu - nie wspominając już o konieczności zrównoważenia tego wpływu przed uderzeniem obracających się kół, gdy samochód jest nieruchomy.


13
Myślę, że muszę pamiętać, że w niektórych lokalizacjach ustawa wymaga również ustawienia kątów kół. Czy to nie San Francisco na stokach> 3%?
Sweber

4
Jest to wymagane przez prawo w niektórych miejscach. Moja siostra dostała bilet w Los Angeles, ponieważ zapomniała ustawić koła podczas parkowania na stoku.
Gerald Schneider,

4
Określany jako „zaciskanie / ograniczanie kół” lub opony / opony w przeciwieństwie do „ograniczania felg”, co jest nieprzyjemnym odgłosami szurania od felg na betonowej krawędzi.
Criggie,


2
Ogranicz swój samochód, nigdy nie boli go redundancja. Skrzynia biegów, hamulec ręczny, koła skośne. Bardziej martwiłbym się, że guma nabierze kształtu i nie będzie okrągłego kształtu.
mckenzm

26

Być może mój post jest trochę spóźniony, ale upewnij się, że zawsze ustawiasz koła pod kątem, jeśli parkujesz pojazd na wzgórzu. Awaria hamulca może prowadzić do poważnych uszkodzeń.

# 1

Jeśli zaparkowałeś pojazd pod kątem, otrzymasz:

# 2

O wiele lepiej, prawda? Ponadto, jeśli prowadzisz samochód ze sprzęgłem, upewnij się, że jesteś na biegu wstecznym lub pierwszym biegu. Zapobiegnie to również poruszaniu się samochodu w przypadku awarii hamulca postojowego.


Podczas parkowania zawsze uczono mnie parkowania na pierwszym lub wstecznym biegu. Dlatego nawet w przypadku awarii hamulca bieg utrzymuje pojazd na miejscu. Wątpię, czy trzymanie opony pod kątem naprawdę pomaga tak samo jak bieg.
Nav

Przepraszam, że mogłem coś źle zapisać. Miałem na myśli to, że wyrównanie kół z samochodem nie uniemożliwi poruszania się pojazdu. Masz rację
Noneatme

+1 dla odpowiedzi renderowanej w 3D. I również za rację.
Steve Oakes

2
„Zapobiegnie to również poruszaniu się samochodu w przypadku awarii hamulca postojowego”. Niekoniecznie. Znajomy miał Pontiac Sunfire (yay), który chętnie toczyłby się, gdy był na biegu. Mały silnik i skrzynia biegów, ciężki samochód. Jednak normalnie zgodziłbym się z tobą.
3Dave

1
@heheanyi Nie mam pojęcia, który to był rok. To było w 98 roku, a samochód miał kilka lat, więc musiałaby to być pierwsza generacja. Po prostu pamiętam, że samochód był trochę pozbawiony trzewi, ale jeździłem wtedy 300ZX z podwójnym turbo, więc moja perspektywa była nieco wypaczona. Jechał dobrze, bez poślizgu sprzęgła lub szlifowania, musiałem tylko upewnić się, że hamulec postojowy jest włączony.
3Dave

9

(Dodałbym to jako komentarz, ale nie mam jeszcze reputacji)

Jak zauważył dlu, na stromych wzgórzach chcesz skręcić przednimi kołami w kierunku krawężnika, ale są też sytuacje, w których chcesz zostawić koła prosto - samochód mojego brata został odpisany, kiedy zostawił go zaparkowany na bardzo wąskiej uliczce z koła pod kątem. Furgonetka wjechała na odsłoniętą oponę i wysadziła koło (a potem odjechała ...)


5

Powody nauczane przez instruktorów jazdy, aby koła były ustawione pod kątem do krawężnika:

  1. jeden, aby gdy samochód stoczył się na zboczu, opony uderzyły o krawężnik (jak wyżej);
  2. aby uniknąć zużycia podczas obracania kół po zatrzymaniu (no no no);
  3. to tam kończą w równoległym parku i ułatwiają wyjazd.

4

To zależy od innych okoliczności.

Na pochyłych kołach zabezpieczyć samochód przed stoczeniem się. W najgorszym przypadku uszkodzisz opony i krawężniki.

Podczas parkowania równoległego wyrównanie kół powoduje niepotrzebne zużycie opon.

Ale jeśli jesteś na poziomym miejscu z bardzo ograniczonymi ustawieniami kół w linii, możesz popchnąć samochód i zwolnić trochę miejsca wokół siebie. W niektórych miejscach zderzak służy do zderzania samochodów w celu zwolnienia miejsca parkingowego .


1

Jest powód, dla którego nauczono mnie prostowania kół podczas parkowania na poboczu drogi.

Po prostu mijający kierowcy mogą szybko skanować wzdłuż zaparkowanych samochodów, a jeśli koła są wyprostowane, nie muszą podejmować środków zapobiegających wypadnięciu pojazdu. Jeśli koła są skierowane, należy zwolnić, sprawdzić wskaźniki, obecność kierowcy itp.

Jak wspomnieli inni, nie ma mechanicznego powodu.


0

Mogę wymyślić sytuację, w której możesz wyprostować koła przed wysiadaniem po zaparkowaniu. na przykład na parkingu lub w garażu, gdy samochód jest zaparkowany blisko innego pojazdu. Gdy wsiądziesz i zaczniesz cofać, przód może uderzyć w pojazd obok ciebie, jeśli nadal będziesz miał obrócone koła.


-1

Wspomaganie kierownicy. Obracanie kół w spoczynku nie ma nawet o czym myśleć. Równie dobrze możesz się martwić zużyciem żarówek kierunkowskazów przy włączonym / wyłączonym miganiu.

Jeśli jednak silnik jest wyłączony, nie należy obracać kołami w samochodzie ze wspomaganiem kierownicy, przynajmniej jadąc starą furgonetką Chrysler-Dodge-Plymouth na podjeździe. Pompa ma z tym problemy. Kiedy to robię, robię to bardzo powoli, bez problemów.


4
Witamy na stronie. Dziękujemy za przybycie i udzielenie odpowiedzi. Chciałbym zasugerować, byś spojrzał na termin „suche sterowanie”. Tak się dzieje, gdy przekręcasz koło, gdy samochód jest w spoczynku. Powoduje to ogromne zużycie (w ujęciu względnym) opony w jednym miejscu. Jeśli masz co do tego wątpliwości, kilkakrotnie obróć koło w przód i w tył w spoczynku, a następnie przesuń samochód i spójrz na miejsce, w którym leżą opony. Będą dwie duże czarne plamy (można je łatwiej zobaczyć na betonie niż na asfalcie).
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.