Luźna linia hamulca postojowego


8

Mam za duży luz w hamulcu postojowym. Zmieniłem tylne hamulce bębnowe, kiedy miałem trudności z ponownym podłączeniem linki hamulca postojowego do dźwigni hamulca postojowego. W jakiś sposób naciskałem na linię i ostatecznie udało mi się wyciągnąć około 2 cali luzu. Teraz mój hamulec postojowy nie włącza się, nie mogę go naprawić, obracając regulator znajdujący się na dźwigni hamulca postojowego, ponieważ nadal jest luźny przy maksymalnym ustawieniu.

To 99 Saturn SC2.


Próbuję wyobrazić sobie twoją sytuację, czy wyciągnąłeś dwa cale od strony dźwigni czy hamulca? Chodźmy wspomnieć, że zdjęcie przeszedłoby długą drogę tutaj.
MooseLucifer

1
Czy sprawdziłeś drugą stronę, aby sprawdzić, czy się poluzowała? Nie jestem pewien na Saturnie, ale jeśli ma korektor t-bar, który zasila oba hamulce z centralnego przyciągania, mógłbyś przesunąć drugą stronę, a teraz zauważasz luz paska t, ponieważ nie ma on nic na jednym strona, która trzymałaby go w ryzach.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Obie strony są początkowo luźne w obszarze bębna. Chociaż kiedy zdjąłem osłonę hamulca postojowego, mogłem wyciągnąć luz z hamulca ręcznego, więc myślę, że cała sprawa jest jakoś luźna. Widziałem luźny metal, który łączył się z linią hamulca postojowego w pobliżu hamulca ręcznego.
ShaneBird,

Jakiekolwiek zdjęcia? Mówienie o „luźnym kawałku metalu” nie daje nam wiele do zrobienia.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Odpowiedzi:


5

Możliwe, że kabel został wypchnięty z paska korektora. Sprawdź połączenia kabli na obu końcach kabli, wewnątrz bębna i pręta korektora. Upewnij się również, że drążek hamulca postojowego wewnątrz bębna jest prawidłowo zainstalowany.

Obraz paska korektora

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kabel bębna hamulcowego wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dziękuję Ci! Naciskanie kabli odłączyło je od paska korektora.
ShaneBird,

Cześć, cieszę się, że znalazłeś problem!
Moab
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.