Czy Anti-Seize jest środkiem smarnym, ściernym, czy jednym i drugim?


16

Od samego początku zetknę się z osobistym uprzedzeniem - będąc przez pewien czas ciężkim mechanikiem diesla i mechanicznie skłaniając się przez całe życie, używam Anti-Seize, gdzie tylko mogę. Jeśli ma gwinty i nie jest częścią masy obrotowej, takiej jak wał napędowy, sprzęgło lub piasta, używam go. Przez lata służyło mi bardzo dobrze. W szczególności zwykle pomijam miedź i używam nieco droższego niklu przeciwzatarciowego, aby uniknąć reakcji z niektórymi metalami i podwyższonymi granicami temperatury.

Ostatnio słyszałem (jak dotąd bezpodstawnie) twierdzenie, że Anti-Seize jest materiałem ściernym z powodu zawartości metalu w tym rowerze. Pytanie SE, a następnie po wyszukiwaniu tutaj . Jeśli ma to jakąś wartość, zmienia moje rozumienie substancji w fundamentalny sposób.

Teraz jest dobry powód, aby myśleć o nim jako o smarze, zaczynając od tytułu „Anti Seize Lubricant ”, jednym z głównych składników jest smar i grafit (grafit jest stałym smarem, który łatwo się ścina), arkusz danych , który opisuje takie jak. Ostrzega:

PRZESTROGA : Niklowy smar przeciwzatarciowy LOCTITE nie jest smarem szybkobieżnym i nie powinien być stosowany na łożyskach kulkowych lub wałeczkowych ani na częściach, w których smarowanie ma zasadnicze znaczenie.

To mówi mi tak, to smar, ale nie ze względu na określone problemy ze smarowaniem. Jedyną rzeczą, jaką mogę znaleźć, aby uzasadnić roszczenie dotyczące materiału ściernego, jest ten arkusz danych w sekcji Moly Plate , w którym podano:

Nie tworzy ścierniwa węglowego po ekspozycji w wysokiej temperaturze

Czy to możliwe, że ludzie, którzy wspominają o właściwościach ściernych, to ci, którzy przeszli przez klasę odporności na zatarcie? Jest to możliwe, ponieważ większość ludzi stosuje miedź, która jest oceniana tylko na 550 ° F, gdzie konsekwentnie używam typu niklu o wartości 2400 ° F.


Zgodnie z TDS, przeciwzatarciowa Permatex Copper ma klasę 1800F, a standardowe materiały aluminiowe / miedziane / grafitowe - 1600F. Jeśli twoje śruby stają się tak gorące, cóż, nie sądzę, że twoim problemem będzie zapobieganie przejęciu.
Kevin Vermeer

Niektóre tańsze ogólne / miedziane środki przeciwzatarciowe to tylko 550F-600F (jak tutaj) , i jest to całkiem możliwe do osiągnięcia w lokalizowanych obszarach lub łożyskach. Anti-Seize może być stosowany do czegoś więcej niż śrub - tutaj chodzi o to, czy ma właściwości ścierne w niektórych kontekstach. Powiedzmy, że w przypadku hiperboli umieszczam ją we wszystkich kierunkach.
Ehryk

3
+1 „Używam Anti-Seize, gdzie tylko mogę”: głosz to, bracie!
Bob Cross

„Jeśli ma gwinty i nie jest częścią masy obrotowej, takiej jak wał napędowy, sprzęgło lub piasta, używam go”. Tak! +1
quentin-starin

Odpowiedzi:


3

Jest to wyuczone założenie ...
W geologii twardość minerału jest mierzona według różnych skal. Powszechnie stosowana jest skala twardości Mohsa , która uszeregowuje minerały od najdelikatniejszego (talk) do najtwardszego (diament). Jedynym sposobem, w jaki minerał może się podrapać, jest zwiększenie twardości mohs. Teraz, zgodnie z linkiem:

  • Grafit - 1,5
  • Miedź - 3
  • Żelazo, nikiel - 4
  • Platyna, stal - 4-4,5

Zakładając, że producenci części są tego świadomi, zapobieganie zatarciu nie powinno mieć negatywnego wpływu na ciężki sprzęt, samochody i tym podobne. To założenie zakłada, że ​​stopy stosowane we wszystkich tych częściach są twardsze niż metale stosowane w przeciwzatarciowych.


Dziękuję za pomocne pomysły i wezmę to pod uwagę. Jeśli chodzi o smar, to nie chodzi tylko o twardość. Na przykład nie wkładałbym wiórów niklowych do oleju silnikowego. Zasadniczo zastanawiam się, czy twierdzenia o „właściwościach ściernych” mają jakąś zaletę, czy są tylko wymyślone.
Ehryk

4

Zbyt wielu albo zbytnio zastanawia się nad danym problemem, albo ma przewrotną tendencję do nieufności do „człowieka”, tj. Tego, kto określa obecny paradygmat. W związku z tym niezmiennie spotykane są różnorodne satysfakcjonujące odpowiedzi z alternatywnymi / antykoncepcyjnymi zaleceniami uchylającymi obecną najlepszą praktykę. Mieszanki antysenizacyjne są przeznaczone do stosowania między powierzchniami stykowymi podczas montażu, aby zapewnić smarowanie ślizgowe w celu zapewnienia stałego momentu obrotowego, aby zapobiec zatarciu, korozji, korozji galwanicznej i umożliwić łatwiejszy demontaż w przyszłości nawet po dużym nagrzaniu. Smar jest procesem jednorazowym, nie jest stały jak w olejach i smarach. Może z czasem wyschnąć, ale pozostawia płatki, które zapewniają poślizgowe uwalnianie grafitowe między zaciśniętymi powierzchniami. Cząstki te tworzą mierny smar poza jedną fazą dokręcania. Smary tworzą średnie środki antysenizacyjne, ponieważ nie tworzą trwałej warstwy antyadhezyjnej, mogą wyschnąć lub zmyć się. Niewłaściwe użycie jednego z nich może powodować problemy, tzn. Jedno z nich nasmaruje, tak że moment dokręcania należy zmniejszyć o ok. 15% w porównaniu do specyfikacji suchych, aby uniknąć ścinania śrub lub nadmiernego dociskania złączek. Łożyska i tuleje ruchome, toczne, ślizgowe i smarowe; Antiseize (+ opcjonalnie Loctite!) Do zabezpieczania, mocowania, dokręcania, mocowania, łączenia części, śrub itp.


1
Witamy na stronie. Masz tutaj wiele świetnych informacji.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

1

Zgodnie z arkuszem danych „Permatex® Nickel Anti-Seize Lubricant”

TYPOWE ZASTOSOWANIA
Matryce i młoty do kucia matrycowego, wsporniki złoża katalizatora i komory reakcyjnej, łożyska wolnoobrotowe w gorącym środowisku korozyjnym, smarowanie i uszczelnianie gwintów rurowych w środowiskach kwaśnych, uszczelki płaszczowe w zastosowaniach wysokotemperaturowych, smarowanie łańcuchów przenośników, śruby instalacji chemicznych do obudowy pompy i kołnierze rurowe.

Wykształcone założenie również tutaj:

Na przykład, gdy smar nakłada się na łożysko, w rzeczywistości nakłada się nośnik zawierający olej; gdy łożysko się obraca, występuje tarcie wystarczające do podgrzania nośnika i uwolnienia wystarczającej ilości oleju do zwilżenia ruchomych części, a tym samym ich smarowania.

Jeśli zastosujesz produkt, który jest zaprojektowany tak, aby zachowywał się inaczej, kulki łożyskowe / rolki muszą walczyć o przepchnięcie smaru. Z tego samego powodu przepakowane łożysko z dobrymi rzeczami będzie również zachowywać się źle z tych samych powodów.

Tak więc dla wolno obracających się części, w których zwilżenie, jak wyjaśniono wcześniej, nie byłoby możliwe, grafit w przeciwzatarciowym wykonałby smarowanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.